Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) tatararpad válasza robogo81 (#5300) üzenetére


tatararpad
őstag

Most átírja a limitet, visz magával vagy 10 fegyvert meg a hozzájuk való 2 féle lőszerből 1-1 konténernyit, meg vagy 500 elsősegélyládát, és persze fáradás nélkül végigsprinteli vele a pályát. Ez csak annyiban különbözik a godmode-tól meg unlimitedammo-tól hogy előtte kattintania kell egyet. A súlylimit gondolom okkal bekerült játékmechanikai elem.

(#5302) cheatergs válasza tatararpad (#5301) üzenetére


cheatergs
senior tag

A játékélményen nálam javít, nem keveset, ugyanis kiköszöböli az egyik hibás dizájneri döntést, miszerint Cordon és Bar között nincs kereskedő.

Élek vele, mert alig egy-két hullányi cuccot lehet felpakolni, utána futás vissza. Ez nem csak távolságra, hanem időre is sok, pluszban eseménytelen. No, most pölö az agropromi mészárlásnál vagy a monolithosok kiirtásánál szerinted ez hány forduló? S mivel kétlem, hogy addig ott maradnak a hullák, amíg ki nem rámoltam őket, így nem akarok elveszteni egy petákot se.
Ráadásul hamar lelassul és elfárad Marked One ötven kiló fölött, nekem meg nincs kedvem öt mp-ként megállni, hogy töltődjön a stamina.
Aztán a fejlettebb fegyók és és suitok veszik el a helyet, miközben növelni nem lehet a teherbírást, így a végére nem sok mindent lehet felvenni. A Skyrimban ilyenre nincs szükség, mert alapból 300-ról indul, és lehet rá gyúrni.
Nem beszélve a hangulatról, hogy nyugodtan lehet haladni előre, benézni minden lyukba, és szedegetni a lootot.

Az átírásnál annyit hibáztam, hogy a creature mappát is létre kellett hozni, amibe az actor.ltx belekerült. Így már működik.

Mindig minden mindegy

(#5303) DEARevil válasza Sensut (#5297) üzenetére


DEARevil
tag

köszi

(#5304) cheatergs


cheatergs
senior tag

Darkscape-ben lemegyek a bányába, elkábítanak, kiírja, h task completed (go deeper into the mine), magamhoz térek a Sin közepén, utána game over.
Petrenko ugyan beszólt egy olyat, hogy ne menjek mélyebbre, mert a Sin haragszik rám. Helyette irány az X18-as labor.
Egyetlen esetről tudok, mikor egyáltalán találkoztam velük; az elején Foxot mentettem meg a Sin kinyírásával, ahelyett, hogy Sid és köztük közvetítsek, de a 13-as patch-ben ilyen gond nem volt.

A PDA-ban uúgy bent van a go deeper into the mine feladat, de az X18-as jelöli ki, mint teljesítendőt.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#5305) Aarpok válasza cheatergs (#5304) üzenetére


Aarpok
őstag

Volt már itt szó róla,hogy az utolsó javítással változott a viszony megjelölt és a Vétkek közt (alapból semlegesek).Arról is volt szó,hogy nem kellene őket bántani Fox kiszabadításánál,mert később ez problémát okoz.Megoldás is van rá keress rá a fórumban.
Az X18 as laborhoz pedig a Vétkek vezére adja meg az ajtó kódját amin be lehet menni (5271 a kód ha jól rémlik)

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#5306) cheatergs válasza Aarpok (#5305) üzenetére


cheatergs
senior tag

Aha, szal akk buktam a banditás küldetéseket a Sinnek.
Mondjuk úgyis pedzegetik, h jön ki az új patch, akk majd újrakezdem és kivételesen nem a fegyvereikre hajtok Fox megmentésnél.

Mindig minden mindegy

(#5307) sklopp válasza cheatergs (#5306) üzenetére


sklopp
őstag

Meg kellett volna fogadni Szido tanácsát, úgy adja a küldetést, kerüld a lövöldözést, békés úton rendezd a szabadítást.

(#5308) Aarpok válasza cheatergs (#5306) üzenetére


Aarpok
őstag

Néha meg kell próbálni tárgyalásokat folytatni az adott frakcióval és ha ez nem lehetséges akkor jöhet a fegyveres módszer. :D

Аарпок

(#5309) cheatergs válasza cheatergs (#5306) üzenetére


cheatergs
senior tag

Mégse olyan szigorú a játék. A báros 10k-ért szól a Sin vezetőnek, h béke van, így folytatódik a mission.

Amúgy Cordonban milyen anomália van a hídnál a kamion után? Ugrál tőle a player, de nem történik semmi.

Mindig minden mindegy

(#5310) Lomha 8V válasza cheatergs (#5309) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Az egy bug.

(#5311) cheatergs válasza Lomha 8V (#5310) üzenetére


cheatergs
senior tag

Az Advanced Detector csipog rá.

Mindig minden mindegy

(#5312) dezowave válasza cheatergs (#5309) üzenetére


dezowave
csendes tag

A kordonban a híd után lévő anomália neve: no gravity. Ha olvasol 1 kis stalker történelmet ott rá fogsz találni. A lényege csak annyi, hogy ha bekerülsz nehéz kijutni, mert lebegsz és nem nagyon tudod kontrollálni a mozgásod. Pár helyen gödör szélére is raktam, hogy mókásabb legyen a szituáció :) Másik helyeken pl. Pripyat buszállomás lépcsője előtt pedig egész mutatós, mivel a hordók meg apró tárgyak is lebegnek benne, vagy az egyik laborban a plafonon levő lyuknál is van, így ami lehull ott lebeg (csontváz pl)

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. : Lost Alpha

(#5313) capulet75


capulet75
addikt

Csernobil.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5314) Dhampir válasza capulet75 (#5313) üzenetére


Dhampir
félisten

A film végén te álltál ott? :D

(#5315) capulet75 válasza Dhampir (#5314) üzenetére


capulet75
addikt

Sajnos nem. :N

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5316) Dhampir válasza capulet75 (#5315) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor megúsztad a jódtablettákat. :)

(#5317) Lomha 8V válasza dezowave (#5312) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Neee, komolyan? :D Nekem csak rángatózásnak tűnt, az első alkalom után mindig kikerültem inkább, mert féltem, hogy kifagy. :D

(#5318) hubai1979 válasza capulet75 (#5313) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszönöm szépen a videót, nagyon megérintett.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#5319) Dhampir


Dhampir
félisten

Nem tudom, hogy akad-e olyan valaki, aki MS Windows helyett néhanapján inkább csak úgy, Linux alatt szenved Windowsos játékokkal, mert azok számára is érdekes lehet, hogy néhány tesztelő a korábbiakban sikeresen futtatta ("Gold" besorolással) a Lost Alphat az általuk megjelölt Linux disztribúciókon és beállításokkal, amelyek a Wine program adatbázisából tallózhatók ki:

1 2

Ezen kívül egyéb Lost Alpha találatok.

(#5320) tatararpad válasza Dhampir (#5319) üzenetére


tatararpad
őstag

...néhány...

Vagyis 1?

(#5321) Dhampir válasza tatararpad (#5320) üzenetére


Dhampir
félisten

Gyorskeresésre itt a másik is (Gentoo). Annyira nem mélyedtem bele, de eszerint egynél mégiscsak több van.

(#5322) nubreed


nubreed
veterán

Gondolom én vagyok a sokan ezredik aki megkérdezi ezt és bocsánat, hogy nem olvasok vissza, de AMD videokártyán mit lehet tenni a low fps ellen? Akár mit csinálok, akármibők veszek vissza úgy tűnik semminek sincs hatása, sokszor csak épp, hogy karcolja a 20 fps-t a játék. Vagy az MSI Afterburner nem mérne jól?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5323) Balathruin válasza nubreed (#5322) üzenetére


Balathruin
veterán

Próbáld addig állítani a CPU magokat/szálakat a játékhoz, amíg nem csak 1-et terhel maxra. Szerintem ez lehet a baj.
A másik a sun és a grass shadow. Totál legyilkolja az FPS-t.

[ Szerkesztve ]

(#5324) nubreed válasza Balathruin (#5323) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi ez segitett, meg rájöttem, hogy annak ellenére, hogy úgy tűnik, hogy meg érzékelte és alkalmazza változtatásokat a játék, hiszen egy kis időre slsötétül a képernyő, de valójában nem történik semmi, újra kell indítani a játékot és úgy lépnek érvénybe a változások.
A használt cpu magok számát hogyan tudom beállítani? erre nem találok opciót. Konfig fájlban kéne szerkeszteni valamit?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5325) shield válasza nubreed (#5324) üzenetére


shield
őstag

INNÉT letudod tölteni a progit.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5326) Plazmacucci válasza shield (#5325) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt hiszem ez érdemben senkinek sem segített. A játékot kéne rendesen összetalicskázni. Majd a következő patch... :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5327) nubreed válasza Plazmacucci (#5326) üzenetére


nubreed
veterán

Remélem a következő patchnél nem kell megint teljesen előről kezdeni a játékot. Nagyon utálnám. :(
Egyébként az aktuális patchben azért sok mindent javítottak, előtte rengetegszer kifagyott nekem a játék. Most a patch óta egyszer sem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5328) shield válasza Plazmacucci (#5326) üzenetére


shield
őstag

Azt én sem tudom, hogy segít-e. Nálam azért be van kapcsolva, megadva az esélyt a kisebb javulásra.

Én is már nagyon várom az új patch-et, hogy végre én is neki állhassak a modnak, addig nem akarom elkezdeni. Sokan panaszkodtak az újra kezdésre, ezt inkább kihagytam. Van elég sok magyarított mod amivel most elvagyok.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5329) shield válasza nubreed (#5327) üzenetére


shield
őstag

Azért ITT tájékozódj!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5330) Plazmacucci válasza nubreed (#5327) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De kelleni fog. Én ezért nem játszok vele már vagy fél éve. Hagyok neki időt beérni. Még 2-3 javítás és teljesen jó lesz :DDD

Ha lehúzod az árnyékokat (sun, grass) akkor úgy fut kb mint a CoP.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5331) Dhampir válasza Plazmacucci (#5330) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó ez a játék? :D

Még ki sem próbáltam. :DDD

(#5332) nubreed válasza Dhampir (#5331) üzenetére


nubreed
veterán

Én imádtam anno az eredeti Stalkert, szerintem a legjobb fps a mai napig a dezowave meg jócskán feltúrbózta és olyanná tette, amilyennek az eredeti Stalkernek lennie kellett volna. Szóval igen, nagyon jó. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5333) Plazmacucci válasza Dhampir (#5331) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nézőpont kérdése. Hangulatban sokat változott. Az eleje nekem nem tetszik, hosszú és unalmas. Meg az rpg szerű beszélgetős kvesztelős játékmenet se nekem való. Kikerülhetetlenül csicskulni kell a legutolsó nyomorult frakciónak is.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5334) Dhampir


Dhampir
félisten

(#5332) nubreed

Néha megnézem a szájharmonikaszóval kezdődő trailert. :D

(#5333) Plazmacucci

Majdcsak kiforrja magát. Remélhetőleg lassacskán jelentős, játékélményt romboló hibák sem maradnak benne.

(#5335) cheatergs


cheatergs
senior tag

Nekem van, amikor kifagy. Kapok egy black screent, elmegy a hang is, gyorsindítón nincs lent, de feladatkezelőben meg igen. Visszahozni nem lehet, így be kell zárni.

Am van pár dolog, amit nem csípek, és ezek még a SoC örökségei. Pölö a gép irányába elfogult sebzésrendszert, amikor max accu-s G36-ból (5x56 AP) vagy nyolc fejlövés kell egy banditához, én meg egy MP5-ös két 9x19-esétől fél HP-val menekülhetek monolith suitban.
Am ez az egész elég random, mert van, mikor a Makarovtól elsőre kifekszik egy army-s, ők meg hárman közvetlen közelről nem tudnak másvilágra küldeni (Garbage-ből visszatérve Cordonba általában ott vannak a kapunál), de általános érvényű, hogy a npc-ket preferálja a játék.

A szörnyekről nem is beszélve, amikor a csuklyás törpe csak a negyedik tár 5x56 AP-től döglött meg (X18), a szemközti haverja meg 10db 5m-ről telibe kapott sörétes után is rohangált fel-alá. Meg a lövedék-immunis állatok (főleg kutyák), amiket sorozni kell AK-74-gyel.

Azért az ilyeneket nem kéne benne hagyni. Ez nagyon messze van bármiféle realizmustól, amit elvileg képvisel a Stalker, csak a frusztrációt növeli. Ezért kell annyi töltény meg kötszer.

Szerencsére az ellen pontossága uolyan gyenge, mint volt; én legalábbis nem éreztem a patch-ek utáni mesterlövészségüket, mint ah páran írták.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#5336) Dhampir válasza cheatergs (#5335) üzenetére


Dhampir
félisten

Már az Oblivion Lostban is alig lehetett elpusztítani a mutánsokat, zombikat. :D

A kis csuklyás ellen a kés mindig jó harci eszköz volt.

[ Szerkesztve ]

(#5337) cheatergs válasza Dhampir (#5336) üzenetére


cheatergs
senior tag

Bármelyik lény akkora tockost ad 1v1-ben, h a folyosón pattog tőle Marked One.

Ezért a kést nem is értem, minek rakták bele. Legalább egy szalámiszeletelős küldetés lenne hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#5338) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Az új Director's Cut kontetntek ígéretesek :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5339) tatararpad válasza cheatergs (#5337) üzenetére


tatararpad
őstag

Burert mindig késsel öltem meg. Pisztollyal lövöd folyamatosan lassan hogy felhúzza a pajzsát, ez alatt szépen közel mész hozzá, majd késsel mosolyra fakasztod.

(#5340) vhw válasza tatararpad (#5339) üzenetére


vhw
addikt

Emlékeim szerint ezek a szerzetek mindig zárt helyeken, szűk folyosókon stb. másznak elő - én gránáttal szoktam fellazítani a földet körülöttük. :))

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5341) Balathruin válasza vhw (#5340) üzenetére


Balathruin
veterán

Sima gránáttal óvatosan, mert visszadobják. Fegyveren lévő gránátvető hatásosabb, "lerobbantod" a fejét és kész. :D Ha használt páncélt akkor +1-2 lövés, vagy ha nem talált telibe.

(#5342) Bizsunder


Bizsunder
újonc

Üdv mindenki! Segítség kéne, sajnos ilyen hibával még nem találkoztam a STALKER játékoknál :( Amikor telepítés után indítanám a játékot ezt az üzenetet dobja ki: "msvcp120.dll nem működik"
Újratelepítés sem segített, Visual c++ is volt hozzá, lehet az nem stimmel? :F Karácsonyra már jó lenne csapatni a játékkal :D

"Nem a részvétel számít, hanem a fontos!"

(#5343) SaGa59 válasza Bizsunder (#5342) üzenetére


SaGa59
őstag

32 bites rendszer esetén le kell törölni ezt a dll-t a játék könyvtárából, meg talán egy másikat is, ha jól emlékszem. Nézd meg a telepítési leírást, abban benne van.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#5344) Bizsunder


Bizsunder
újonc

Nagyon köszönöm a segítséget, már el is indult a játék! :DD :R
ha előbb tudom, hogy csak ennyit kell tenni.. Még egyszer köszönöm! :)

"Nem a részvétel számít, hanem a fontos!"

(#5345) nubreed


nubreed
veterán

Nálatok is lefagy a játék, pontosabban fekete képernyő lesz mikor a sinner nevű arcnak, aki a bányákban van kivesztik a dokumentumokat a banditák táborának a safe -jéből? Van erre megoldás? Így egyszerűen lehetetlen folytatni a játékot.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5346) Sensut válasza nubreed (#5345) üzenetére


Sensut
őstag

Én háromszor vittem végig a játékot, de nem volt ez a problémám. Engem mindig akkor dobott ki az asztalra, amikor a börtönnél az irodában, szökés közben üzletelni akartam az egyik megmentővel. Mindhárom esetben, ugyanannál kidobott.

(#5347) nubreed válasza Sensut (#5346) üzenetére


nubreed
veterán

És mi lett a megoldás?hogyan tudtál tovább játszani?

Engem nem dob ki az asztalra, mikor kiveszem a dokumentumokat a széfből, akkor adja a PDA a következő feladatot, ami ast hiszem az, hogy menjek az X18 -as laborba. Na, mikor megjelenik a szöveg a képernyőn, abban a pillanatban elsötétül a képernyő és kész ennyi, nem tudok mást tenni csak ctrl+alt+del, task manager és a játék exet kilövöm. Ez így nagyon gáz mert nem tudom folytatni a játékot sehogyan sem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5348) GypsFulvus2 válasza nubreed (#5347) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nálam u. ez a hiba jelentkezett, és nem találtam megoldást. Ezért várom a 4. patch-t, mint a messiást. Btw., van róla valami hír?

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#5349) nubreed válasza GypsFulvus2 (#5348) üzenetére


nubreed
veterán

Nem tudom, de rohadtul nem akarnék emiatt új játékba kezdeni. Ugye az 1.0.0.3as patchnél is újra kellett kezdeni az egészet mert a mentések nem működtek vele. Most már túl sok energiát fektettem bele ahhoz, hogy újra kezdjem. :(

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5350) shield válasza nubreed (#5349) üzenetére


shield
őstag

Pedig várható az új patch-nél is az újra kezdés. Van valakinek infója az új patch megjelenéséről?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.