Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) shield válasza Getoutofhere (#5100) üzenetére


shield
őstag

Ha eddig vártam a kipróbálással, akkor várhatok még egy kicsit. Amúgy is van néhány CoP és CS mod amit most magyarul lehet tolni SaGa59 jóvoltából, amiket oroszból fordít. Amiért nagyon hálásak lehetünk neki. Amúgy a CoP és a CS topikban több infó található, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5102) mexikopo


mexikopo
csendes tag

a níva vezethetőségét vissza lehet valahogy állítani ahogy korábban volt?

(#5103) Getoutofhere válasza shield (#5101) üzenetére


Getoutofhere
csendes tag

Tökéletesen egyetértek, én most Metro-zom. :)

(#5104) Getoutofhere válasza mexikopo (#5102) üzenetére


Getoutofhere
csendes tag

Remélem a következő patch ezt majd orvosolja. Sokan jelezték ezt a problémát (én is).

(#5105) capulet75


capulet75
addikt

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#5106) Sensut


Sensut
őstag

Valahol menet közben felszedtem ezeket a tárgyakat: "Condensors", "Basic toolkit" és "Calibration toolkit". Elég régen volt, a játékot befejeztem azóta, de ezek nem kellettek sehova. Bizonyára egy mellékküldetés kellékei, vagy mi :F A baj az, hogy elég súlyosak, csak foglalják a helyet és nem tudom se eladni, se lerakni, se eldobni őket. Valaki tudja hol használhatom fel ezeket?

(#5107) vhw válasza Sensut (#5106) üzenetére


vhw
addikt

Lost factory területen veheted fel a hozzá tartozó küldetést a tudósnál (deedee-től).

(Vicces, mert egyesével adja neked ki a 3 darabra a küldetést, de egyszerre csak egyet tudsz felvenni - mert amint kiválasztasz egyet/oda adod neki a kért cuccot, a másik kettőre vonatkozó küldetés eltűnik a lehetőségek közül. Szal... szépen felveszel egyet, odaadod neki, mentesz, kilépsz, visszatöltesz, felveszed a következőt és eljátszod ezeket...)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5108) Sensut válasza vhw (#5107) üzenetére


Sensut
őstag

Köszi az infót, ez valóban vicces ;) Meg is keresem az ürgét...

(#5109) Sensut válasza vhw (#5107) üzenetére


Sensut
őstag

Megvan, ő az, Deedee az illetékes tudós a Betonüzemnél (magyarítva). Három újratöltés után megváltam a cucctól és még pénzt is kaptam értük.

(#5110) hamzamark


hamzamark
csendes tag

Sziasztok!

Lassan már a vége fele vagyok ( mostanában nem volt idő játszani vele sajnos ) és gondoltam végre beruházok egy Exo ruhára. A csapostól és a titkos árustól is kétféle Exo-t lehet venni ( mindkettőnek Exoskeleton a neve csak más az ikonja és a drágábbnak jobb tulajdonságai vannak ). Azt szeretném kérdezni, hogy melyiket érdemesebb megvenni, mindkettőnek ugyanolyan tuningolási lehetőségei vannak?

Előre is köszönöm a válaszokat! ;)

(#5111) robogo81 válasza hamzamark (#5110) üzenetére


robogo81
aktív tag

Én csak annyit tudok segíteni benne,hogy a drágábbik van meg,mert amikor volt rá pénzem akkor mindkettőt kipróbáltam(mentés előtte),és az olcsóbbal mindig kib...rakott az asztalra,a drágábbal nem. :B

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#5112) hamzamark válasza robogo81 (#5111) üzenetére


hamzamark
csendes tag

Na megnéztem mindkettőt...

Az olcsóbbikat nem lehet fejleszteni viszont a drágábbat lehet, mégpedig:

Érdemesebb ezt megvenni, mert ebbe is bele lehet tenni az 2. gen. éjellátót és még tovább is lehet fejleszteni ( itt most arra gondolok, hogy feltuningolva jobb, mint a titkos kereskedőnél kapható speckó (PNB-4UZ) exo ).

[ Szerkesztve ]

(#5113) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok!
Tudna valaki adni egy működő linket, amiről értelmes sebességgel tudnám letölteni az 1.3.03as javítás ? (amiket találtam,azokról mind 50kb/s-al töltene :W )
Előre is köszönöm :R

Good hunting,STALKER !

(#5114) dredbiro válasza dredbiro (#5113) üzenetére


dredbiro
senior tag

előző hsz-m most már tárgytalan , éjfélre csak lemászott keservesen

Good hunting,STALKER !

(#5115) hubai1979


hubai1979
őstag

Ebben a verzióban már benne van az egész javítás?

[link]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#5116) ufodani válasza hubai1979 (#5115) üzenetére


ufodani
csendes tag

Igen. De ott is van bal felül mint játékváltozat, a 1.3003.

(#5117) hubai1979 válasza ufodani (#5116) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszi szépen.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#5118) shield válasza hubai1979 (#5117) üzenetére


shield
őstag

Lehet, hogy jobban jársz ha megvárod a következő javítást. Én még várok egy kicsit, talán kijön az újabb patch. Amint olvasgattam, még mindig rengeteg bosszantó dolog jön elő.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5119) hubai1979 válasza shield (#5118) üzenetére


hubai1979
őstag

Ahogy mondod,háromszor kezdtem neki és nem tudtam eljutni még a feléig sem, úgyhogy kivárom a végső javítást.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#5120) Sensut


Sensut
őstag

Igazából egy komoly akadályba ütköztem (nem csak én), ami egyáltalán nem engedett tovább: a Szürkével való találkozás. Ott az volt a gondom, hogy amint szóba elegyedtem vele, nem egyből a lényegre tértem, hanem munkát kértem tőle. Ő zombivadászatot ajánlott fel, de én nem fogadtam el, majd csak ez után tértem a lényegre. Ez lehetett a baj. Ekkor a feladat, hogy találkozzak vele, a listán ragadt és miután Vakondot megmentettem (a következő feladat), az is ott ragadt, és innen már nem tudtam tovább menni. A lényeg az, hogy sokat kell menteni, hogy az ilyen esetekben vissza tudjál lépni. Ebben az esetben én visszatöltöttem egy állást amikor megkapom a feladatot hogy találkozzak Szürkével, és másodjára minden ment rendben. Szerintem érdemes belevágni, mert a játék nagyon hosszú és érdekes. Nekem sokkal tartalmasabbnak tűnt az eredetinél, már csak a sok plusz pálya miatt is. Nem volt egyetlen fagyás vagy bármi technikai hiba, ami például már nekem elég ahhoz, hogy bármibe belefogjak ;)

(#5121) vhw válasza Sensut (#5120) üzenetére


vhw
addikt

Sokat menteni?
506-dik számozott mentésnél tartok - hogy végeztem a X16 laborban.
A quick save-ben meg az x-ray motorban nem bízom.

- Haha lefagytál? Beragadt a küldetés? Meghal véletlenül egy vip npc? Bíztál a gyors kényelmes quick save-ben?

Kit érdekel? 2 percenként mentettem manuálisan :P
Engem nem szívat meg :))

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5122) shield válasza vhw (#5121) üzenetére


shield
őstag

Én is rengeteget mentek (kézi) minden modnál, megpróbálom kivárni a következő javítást. Addig is elütöm az időt kisebb modokkal. SaGa59 most már mondhatni halom szám fordítja oroszból. Most a Clear Sky - Változások ideje 3.0 van porondon, ígéretesnek látszik.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5123) Aarpok válasza vhw (#5121) üzenetére


Aarpok
őstag

Akkor én valamit rosszul csináltam nem volt 50 mentésem az egész játék alatt.

Most számoltam 30 mentésem van.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#5124) borovi válasza hubai1979 (#5119) üzenetére


borovi
aktív tag

shield; hubai1979
Ha a végső javításra vártok, akkor várhattok még darab ideig. Vagy itt a fórumon, vagy valahol másutt olvastam a napokban, hogy a mod készítői még az évet sem tudják megmondani, amikorra készen lesz a mindent orvosoló, új és újabb hibákat nem generáló patch.

(#5125) Plazmacucci válasza Aarpok (#5123) üzenetére


Plazmacucci
félisten

quicksave autosave egy-egynek számít közben sokszáz :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5126) hubai1979 válasza borovi (#5124) üzenetére


hubai1979
őstag

Én meg azt olvastam hogy a mód készítői már ezt a javítást sem akarták elkészíteni.Micsoda munka ez,úgy akarták hagyni ahogy van.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#5127) dezowave válasza hubai1979 (#5126) üzenetére


dezowave
csendes tag

én meg azt olvastam, hogy nem kell minden hülyeséget elhinni amit random emberek irkálnak random fórumokon :)

S.T.A.L.K.E.R. : Lost Alpha

(#5128) Dhampir válasza dezowave (#5127) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak az a baj, hogy ezekre a "random emberekre" fognak hallgatni a honi "random fórumokon", mert ők folyamatosan jelen vannak. :D

Eddig még nem játszottam a Lost Alphával, de a kitartó munkátokért hatalmas gratuláció és köszönet! :C

(#5129) Sensut


Sensut
őstag

96 manual + quick save, ennyi mentésem volt az egész játék alatt, de visszatölteni alig négyszer kellett egy korábbi, manual mentést valami bug miatt. Én nem bírnám kivárni az újabb javítást, tudva, hogy mit rejteget ez a mod. Most másodjára vágok bele egy magasabb fokozaton, és inkább választom ezt a modot, mint az eredeti SOC-t, ami ugye szintén páratlan. De azért ráfér még egy alapos javítás, az kétségtelen.

(#5130) Plazmacucci válasza Sensut (#5129) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én tudok várni, és várok is :) Legalább kikopnak az emlékek addigra.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5131) #16939776


#16939776
törölt tag

Idő hiányában nem haladok valami fényesen. A katonai bázist rambo-ztam-szét egy felturbózott TRs 301-el, mentés nélkül :DDD
A kristályos küldi simán ment, Blowout-al videóval együtt, csak a -szkripteltállatvonulásosvideó- volt egy picit megtévesztő rögtön a találka után. Negyedik visszatöltés után rájöttem, hogy a karakternek mindenképpen meg kell halnia, pont az orrom előtt, hiába érek oda a bázis főépületéhez időben...

A bar fölötti helikopterek megint megállnak egy idő után, azt hittem ez már megjavult :U

[ Szerkesztve ]

(#5132) Sensut válasza #16939776 (#5131) üzenetére


Sensut
őstag

Igen, nálam is megálltak a kopterek, de legalább könnyebb volt leszedni őket :P

(#5133) shield válasza Dhampir (#5128) üzenetére


shield
őstag

Így igaz!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5134) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Az elérhető legújabb patch alatt még mindig instabil a stancia2 és a generators map?
Valamint a forest map-on van valami érdekes felfedeznivaló?
Most szándékozok kipörgetni megint előröl, csak azért kérdezem :))

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#5135) Getoutofhere válasza dezowave (#5127) üzenetére


Getoutofhere
csendes tag

:DD

(#5136) Sensut


Sensut
őstag

Ez érdemes megnézni: [link] Elég nyomasztó darab, első kézből. Ma is tisztán emlékszem a katasztrófa keltette pánikra, hetedikes voltam.
Sajnos magyar verziót sehol se találtam.

(#5137) borovi válasza dezowave (#5127) üzenetére


borovi
aktív tag

Akkor mindhárman olvastunk valamit.

[ Szerkesztve ]

(#5138) Aarpok válasza Sensut (#5132) üzenetére


Aarpok
őstag

Először úgy csináltam beszéltem Petrenkóval fel a toronyba ki a tetőre és a halott szolgálatostól elcsórtam az RPG- t.Nem volt egyszerű vagy 20. - ra sikerült is életben maradnom. :DDD Rájöttem úgy is lehet előbb az rpg -t és utána beszélni Petrenkoval így sokkal könnyebb volt.

Аарпок

(#5139) shield válasza dezowave (#5127) üzenetére


shield
őstag

Akkor kellene hiteles infó első kézből!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#5140) dredbiro


dredbiro
senior tag

Nagyon jól sikerült a játék, eddig kb 3 órát játszottam vele. Az ellenfelek elég pontosan lőnek még alacsony nehézségi szinten is Olvastam ,hogy vannak használható (vezethető ) járművek, viszont én csak lerobbantal találkoztam. Ez valami hiba vagy a későbbiekben pattanhatok volán mögé?

Good hunting,STALKER !

(#5141) =WiNTeR= válasza dredbiro (#5140) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

A játék elején - emlékeim szerint - nem nagyon vannak vezethető járművek, később vehetsz magadnak vagy van jópár elszórva.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#5142) sklopp válasza Physicist03 (#99) üzenetére


sklopp
őstag

Téves.

[ Szerkesztve ]

(#5143) hamzamark


hamzamark
csendes tag

Sziasztok!

Huhh, na vegig vittem a jatekot. Mit kell, hogy mondjak....
Jol sikerult es nagyon jo munkat vegeztek dezoek. A jatekra igaz meg raferne "par" csiszolgatas, de teljesen korrekt minoseget kaptunk szerintem.
...es egy kis pro / kontra:

PRO:
- Hosszu jatekido ( foleg, ha a terkep minden egyes teruletet bejarod )
- Nagy bejarhato terulet
- Latvanyvilag
- Freeplay
- Jarmuvek

KONTRA:

- Bugok es "kidobasok" ( kicsit buta AI :) , egyszer-ketszer mikor kocsival nekimentem valaminek akkor egy nagy robaj jott es kidobott az asztalra, stb... )
- 03-as patch utan megvaltoztatott autok fizikaja ( I <3 NIVA )
- Pancel \ fegyver fejlesztesek ( tudom, ez azert van, hogy tobb "stilust" probalj ki, ertsd: roham \ sniper )
- A vege fele, mintha a fejlesztok otlete elfogyott volna ( pl. 1 terulet - 1 kuldetes ??? )
- Hasznalhatatlan targyak ( MEG! ) ( dinamit, uzemanyag a barban, radio \ ado-vevo )
- Neha a hullak csak ujra betoltes utan dobnak stash infot

Javaslat Dezoeknak:

- Az autok fizikaja jobb volt az elozo javitasban
- Tobb kuldetes es igenis legyen minden tettednek kovetkezmenye ( en is besz*ptam a monolitosoknal :DDD )
- A revolverek animaciojan es kinezeten meg javitanek
- Ha mar az epitkezesen a stalker arus asztalan hever egy P90-es akkor mar "naaaa legysziiiiii !!!!! :DD "

A lenyeg, hogy igy meg "befejezetlenul" is egy nagyon nagyon jo jatek lett, csak igy tovabb! :)
Tervbe van, hogy majd csinalok egy hasonlo stash \ mission terkepet, mint pl. EZ , ugyhogy majd szivessen elfogadom a segitsegeket, hogy ki hol mit talalt, stb....

... Prepare to Stalker Soc \ CS \ CoP mods! :)

(#5144) hamzamark válasza dredbiro (#5140) üzenetére


hamzamark
csendes tag

Dark Valley-ban egy Lada Niva van 100% ( mivel azzal "kellene" elmenekulni az egyik kuldetesben ), Darkscape-ben pedig 2 UAZ 469-est es 1 Moskvitch 2140-est talaltam. Nem tudom, hogy ezek random "teremnek" vagy fix a helyuk.

(#5145) Aarpok válasza hamzamark (#5144) üzenetére


Aarpok
őstag

Fix helyük van mindig ugyanott állnak :K

Аарпок

(#5146) Időjós


Időjós
csendes tag

Üdv !
Kéne megint egy kis Help
Már végigjátszottam a játékot, viszont visszamentem a jantar Tóhoz, és ott meg van jelölve egy rejtekhely a föld alatt. Nem messze a betonbunkertől le is jutottam, éppen úgy mint már egy korábbi küldetés során, viszont amit ott találtam nem tudom felszedni. Egy csomó törmelék van rajta a hátizsákon.
Íme a kép hozzá.: http://www.kephost.com/image/iVq
Kérdésem az volna, hogy próbálkozott-e már ezzel valaki, és hogyan sikerült megszereznie a zsákmányt. ?

A képződményegyesítő ládával próbálkozott már egyébként valaki ?

(#5147) vhw válasza Időjós (#5146) üzenetére


vhw
addikt

Valahogy csak oda lehet jutni hozzá; ctrl+shift-tel próbáltad?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5148) hamzamark válasza Időjós (#5146) üzenetére


hamzamark
csendes tag

En is a ctrl+shift megoldast ( "mely gugolast" ) javaslom, hatha...

Az artifact merger pedig erdekesen mukodik, mivel kicsit bugos. Miutan elinditottad az egyesitest, utana nem szabad a kilepessel kilepni, mert ha visszalepsz mar nem az adott artifactot kezni el csinalni, hanem "mindig" Bubble-t . Nalam az orvosolta, hogy az Esc-el leptem ki, majd vissza.

Ja igen, az elozo kommentemhez meg annyit, hogy 1-2 recepttel tobb, nem lenne rossz ;) .

[ Szerkesztve ]

(#5149) Időjós


Időjós
csendes tag

Rendben. Köszönöm srácok. Végül is így megoldottam a megfelelő oldalról :-) Bár a zsákmányt gazdagabbnak ígérte a játék, mint ami a valóság volt.

(#5150) shield válasza Időjós (#5149) üzenetére


shield
őstag

"Aki a kicsit nem becsüli......"
Na.. tudom ez egy baromság. :DDD

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.