Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) krila


krila
tag

Hello. Szeretném a tisztelt nagyérdeműt megkérdezni, hogy a BIOS-ban megjelenő SMART hibajelzésre hivatkozva , lehetséges -e az elárusítóhelyet garanciális cserére kérni?

Ugyanis a gép biosában bekapcsolva a SMART funkciót , azonnal felszólít az adatok mielőbbi mentésére és a winchester cseréjére.

Ha ezzel odaállok a szervízesek elé , vajon elhajtanak , vagy foglalkoznak a gonddal?

Köszi a válaszokat

(#2) iguana


iguana
őstag

no, ez engem is érdekel...

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#3) b.bone


b.bone
senior tag

én idáig kétszer próbáltam ezt a s.m.a.r.t.-ot. mind két esetben hónapikig jók voltak a vinyóim. viszont amint bekapcsoltam a smartot hibaüzenet jött. majd egy két napon belül be is döglöttek a vinyók...

nemtudom hogy a smart csinált-e valamit vagy ekkora véletlen volt a dolog. de szerintem tényleg mentsd le az adatot. és ne izgulj. tönkre fog az menni. akkor tuti cserélik:D

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#4) krila válasza b.bone (#3) üzenetére


krila
tag

Jah,....csak annyi a gond, hogy;
1. április végéig van garancia a gépre
2.MAXTOR winchester az alany (bennem kis előítélet él a maxtorok iránt)
3. Ha be van kapcsolva a SMART akkor jelentősen lelassul a gép, PL: Win XP 5 (nem tréfa) perc alatt bootol be. SMART kikapcsolva minden a régi.
4.negyedik nincs.
5. A gép tulajának nincs másik hdd-je, sem pénze egy újra.

(#5) b.bone válasza krila (#4) üzenetére


b.bone
senior tag

hát figyu. szerintem a smart tönkreteszi a vinyót. tudom hogy nem arra van kitalálva. de én a saját eseteimből indulok ki. a maxtorok iránt meg nekem személy szerint nem kis előítéletem van. sőt, nagy. na meg nem is elő. hanem kiérdemelt ítélet. szóval vagy beletörődsz hogy bármikor tönkremehet, de lehet hogy nem megy tönkre. sose lehet tudni. és megjosolni sem igazán. vagy pedig. lemented az adatokat. és. izé... tönkreteszed;]

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#6) krila válasza b.bone (#5) üzenetére


krila
tag

Sajnos a morális értékrendem tiltja, az ilyen megoldások alkalmazását. Ráadásul tudom mennyire rosz tud lenni egy szevízes véleménye a gari idő levégefelé betoppanó vásárlóról. Alapvetően bízom az emberekben, és ezt ők reakcióikkal meg is hálálják.

Csupán annyit kérdeznék még 1X, mit gondoltok? Odaálljak a SMART hibajelentésre hivatkozva. Vagy ne?

(#7) Zoltán válasza krila (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Figyelj, a garancia lényege az, hogy a hibás árut kicserélik. Namármost, ha Te még progival/Biossal bizonyítani is tudod, hogy rossz, akkor mi a kérdés még? Ha meg kötekednek, hogy nem is rossz, hiába írja azt, hogy rossz, akkor meg ne hagyd magad!

(#8) b.bone válasza krila (#6) üzenetére


b.bone
senior tag

ha tiltja a morális értékrended hogy felgyorsítsd a tönkremenetelt akkor állj oda és mond el nekik a smartos dolgot. vagy kicserélik vagy nem. de az biztos. és veszteni nem veszithetsz. max aztmondják hogy vidd vissza mikor tönkre is ment.

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#9) Zoltán válasza krila (#6) üzenetére


Zoltán
őstag

Megvan!

Neked erre van szükséged:


Ez megoldja a problemed.

(#10) Gismo válasza Zoltán (#9) üzenetére


Gismo
addikt

Erről mesélhetnél bővebben.

(#11) tocsa válasza Gismo (#10) üzenetére


tocsa
senior tag

Nem lehet eléggé kivenni a képen, mert kicsi:
Ez a kábel a downclockolja az IDE-t 33MHz-ről 50Hz-re és a 5V ill. 12V-os feszültségeket 220V-ra emeli. :D

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#12) lesaux válasza Gismo (#10) üzenetére


lesaux
veterán

A működési elve ehhez az eszközhöz hasonlít:
[L]http://www.funpic.hu/co/co403.jpg[/L] ;]

(#13) TitiRii válasza lesaux (#12) üzenetére


TitiRii
senior tag

:DDD

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#14) karib válasza krila (#1) üzenetére


karib
addikt

Maxtortól szedd le a Maxblast tesztprogramot. Az csinál egy floppyt amivel rá lehet ereszteni a diszkre. A végén ad egy ereményt. Ha hibásnak ítéli a diszket, akkor azt bármelyik szervizenek vagy forgalmazónak el kell fogadnia.

Department of Redundancy Department

(#15) rATdrAgOn válasza lesaux (#12) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Nem tudom, ezek olyan erotlen probalkozasok. :)
Mi igy szoktuk megjavitani a ''bizonytalan'' alkatreszeket:
[L]http://pic.szittyozium.hu/SZITTYO2002/010.JPG[/L] :D


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#16) TudorVigyor


TudorVigyor
aktív tag

A SMART fitness index joreszt olyan szamlalok alapjan kepzodik, amit idorol idore kinullaz az egyseg. Raadasul a Seagate-el ellentetben a legtobb gyarto viszonylag magas erteken tartja a fitness-t, amig nincs problema. Szoval az a Maxtor valszeg ... ize ...halódik.

Amugy meg tok mindegy, vidd vissza mindenkeppen. Legfeljebb nem foglalkoznak veled, de te megprobaltad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.