Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  S478 vs. lga775 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Üdv.
Noshát hol is kezdjem.. szóval az lapkérdés hogy megéri-e 'már' 775 ös lapokat és procikat venni?
a két konfig ami között dönteni kellene:
Asus P4C800Deluxe + 3.0Prescott + Corsair TWINX1024-4000PRO
Asus P5AD2 Premium + ~3.2Pressc. + Corsair TWIN2X1024-5400C4PRO

1,Namost ugye régebben mondta mindenki hogy Presscottot nem éri meg 478-s kiadásban venni.. 775-ös jobb lett?
2,''DDR2 modulok nem igazán szorongatják meg a DDR-eket'' erről is olvastam már, de hogy állunk tuning terén?
3, Na a P4C800 lapon ugye 875 lapka van a P5AD2-n meg 925X... Hallottam valami oylasmit hogy az ujabb lapkákban valamiféle korlátozás van, a tuning megelőzése céljából??? (Elméletileg az abit adott ki vmi olyan alapot amiben seikerült megkerülni ezt, az asus meg evvel hirdetett ''túl-hajtóversenyt'')..Nos ez a korlátozós dolog igaz? :F vagy moment a 925X-re nem vonatkozik?

Elsősorban e három kérdésre nem kaptam konkrét választ, de a 775-ös konfig mellett szóljon ugye a PCI-x későbbi fejlesztés céljából meg a 775-s foglalat.
Vagy a 775 DDR2 vel még annyira gyerekcipő hogy ugy be fogy fuccsolni, mint a 423-as P4?

Tuningra is kellene.. (ha már lúd legyen kövér :D )

Előre is kösz mindenki.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) HERR Z válasza Gdi (#1) üzenetére


HERR Z
veterán

1: Hőtermelése ugyanakkora szal kb ugyanaz a helyzet a 775-össel mint a 478-assal...fűt
2: szarul, hacsak nem veszel DDR2-667MHz-es ramot......de őszintén vegyél egy 915-ös lapot az kezeli a DDR1-et s abba vágj bele egy jó ramot
3:korlátozás van, de sikerült az alaplapgyártóknak kikerülni ezt a hülyeséget....

DDR2 ma még felesleges, PCI-E ma még felesleges -ha meg olyan lap kell akkor legyen egyből 2 db VGA-hoz való hogy tuj később SLI-zni-........

Ha meg tuningra kell akkor vegyél egy tuning northwoodot amivel 3.6-3.8GHz-eket elérhetsz.....itt a PH! harver piacán találsz ilyen procikat barátságos áron

(#3) Gdi válasza HERR Z (#2) üzenetére


Gdi
senior tag

lehet h fűt, de ez vele jár :) ... 478 as Presscottokat a gyengus memókezelés miatt fikázták, meg hogy a hasonló órajelű northwood néhány dologban leverte...
Nos más a tok,a hő maradt, OK.... és a teljesítmény?.

elméletileg ez a Corsair DDR2 (reklámszöveg szerint) viszi a 675mhz-t és még teszteltek is.. (hát jah, ennyi pénzért [100K HUF])

PCI-E -s karira már nem is telne, de ugy gondolom, ha fejleszteni kell majd akkor legalább csati legyen rajta...

i915 vs i875 téméban is tudnál segiteni? Mertcsak ne akkor derüljön ki, hogy a 875 memókezeléstől kezdve sokmindenben odavágja a 915öt, amikor már megvettem :P (akkor már inkább 875 és még kajára is marad. :DD)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#4) Poctar válasza Gdi (#3) üzenetére


Poctar
senior tag

engem is érdekelne ez a VS

(#5) Dilikutya válasza Gdi (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

ddr2 nagyon drága még, ha nem vagy nagyon ellensége a tárcádnak, akkor 875-ös lap és egy jó kis northwood bele... sztem ez egy 915-ös lapra szerelt gépet késsel-villával eszik meg:)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  S478 vs. lga775 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.