Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  S478 alaplap nem indul (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) warn!ng


warn!ng
tag

Sziasztok,

Van Gigabyte alaplap ami úgyfest nem jó. De ez csak feltételezés... ebben kérném a segítségeteket:

A szitu a következő: a gép barátnőm öccséjé, aki annyit mondott, hogy az egyik pillanatban lekapcsolt és onnantól kezdve semmi, azaz nem lehet visszakapcsolni.
adatok:
gigabyte AGP lap
s478 P4 @ 2.4 no tuning
2x256MB DDR
Ati 9550 agp
300W táp codegen

A szitu a következő:
a lap áram alá helyeze azt csinálta, hogy egy ideig kattogó hangot adott, először a tápra gondoltam, de aztán kiderült, hogy a gyári P4 hűtő erőlködik, azaz mintha lökésekben adott volna áramot. kábeleket megnéztem, az összes egyéb fogyasztót (HDD, floppy, CD) lekötve, ugyanez. majd egy már-már sokadik áramtalanítás után elindult, monitoron no signal, CPU FAN felpörög, de a billentyűzet nem villant fel, hanem a num/scroll lock halványan kb 50Hz-en villo (ez a freki saccolva van.) Ramokat kivettem, videokártyát kivettem, alaplap nem sipol.
Saját gépemből kivettem a tápot, de azzal meg sem nyikkant. Ha lenne led legaláb annak kéne világítani a deszkán? Procit néztem: külsőre OK :)
de mikor elindult akkor sem a cpu borda nem kezdett el melegedni, sem a passzív chipset hűtő. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire sanszos, hogy a deszka purcant meg és minden más OK? Gépet szagolgattam, nem érzek bakelitszagot, kondok, IC épnek tűnnek, azaz semmi sincs kiégve-megrepedve, eldurranva, deformálódva.

Ha vkinek van a Mechwart liget közelében egy teszt P4-ese, azt örömmel meglátogatnám ezzel a rommal.

(#2) Rover623 válasza warn!ng (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Mivel régi motoros vagy, kevéssé megbocsátható hogy nem alkalmazkodsz a PH!-s szokásokhoz...:(
Kérdésednek helye leginkább itt:[link]
Esetleg a lapod topicjában...majd' 100% hogy van olyan is...;)
Biztosak persze nem lehetünk benne, mert az adataidnál a konfigoddal nem követed a változásokat...nehogy könnyen segíteni tudjon neked aki akar...:U


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#3) warn!ng válasza Rover623 (#2) üzenetére


warn!ng
tag

bocs, de nem vagyok itt annyira ismerős...

(#4) parandroid válasza warn!ng (#3) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kérlek, a Rover által leírtak alapján kérj segítséget, ne nyisson mindenki a személyes problémájának topikot, mert teljesen átláthatatlan lesz a fórum.

A topikot zártam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  S478 alaplap nem indul (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.