Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) czollnerg


czollnerg
aktív tag

Már kb.3X-a ugyan az a baja a winyónak. Kb 1 hónapig tökéletes, azután 1X csak szabályosan lefagy, nem birok semmit csinálni. OK, reset, utána betölti a windowst, meg mindent és kb. 1 perc múlva KÉK HALÁL! Kernel_Inpage_Error! Hát ez hihetetlen! Alul kiír vmi ntfs.sys fájlt, mikor bejön a kékhalál! Lehet h az ntfs formátumot nem bírja a winyó? Vagy sztetek mi lehet a baja? :F

(#2) czollnerg


czollnerg
aktív tag

vki esetleg? nagyon fontos lenne!!!!

(#3) Johnny


Johnny
senior tag

Nekem az egész partició tünt el róla párszor, aztán meg is halt a vinyó.

(#4) czollnerg válasza Johnny (#3) üzenetére


czollnerg
aktív tag

ugyan ilyen s-ata samsung volt?

(#5) Incognito válasza czollnerg (#4) üzenetére


Incognito
senior tag

Szerintem nem arról van szó hogy nem bírja az NTFS-t a hdd (ha egyáltalán van ilyen mert én még nem hallottam róla.
Egyszerüen csak peched van, hogy 3x szart hoztál el (bár ez elég valószínűtlen).
Milyen a tápod? Lehet hogy a feszingadozás üti ki őket?

[Szerkesztve]

(#6) Hikvision


Hikvision
senior tag

Én a helyedben lefuttatnék egy memtestet

20 éve a PH-n.

(#7) czollnerg válasza Incognito (#5) üzenetére


czollnerg
aktív tag

ez nem a 3. winyó, hanem már 3X-a csinálja!

(#8) czollnerg


czollnerg
aktív tag

300w-os codegen a tápom! De rávan dugva egy csomó neon+cdrom+még egy winyó

(#9) biga válasza czollnerg (#8) üzenetére


biga
senior tag

Érdekes, hogy ezek után a vinyót hibáztatod. Talán meg kéne tényleg nézni, hátha az árammal vannak gondok....

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#10) czollnerg válasza biga (#9) üzenetére


czollnerg
aktív tag

és azt hogy nézzem meg?

(#11) MikeMyers


MikeMyers
tag

90%, h táp sztem

No pain - no game

(#12) Fade_Away


Fade_Away
őstag

300wcodegen igaz messze legszarabb/instabil 1000baj forrása általában de nálam pl lazán viszi: agyonhuzott bartont(2600mhz) 2hdd+1dvdiró 9800pro 2*512ram




[Szerkesztve]

(#13) Fade_Away


Fade_Away
őstag

imho nem a hdd vel van a gond.....

(#14) czollnerg


czollnerg
aktív tag

de most akkor mit csináljak???

(#15) Fade_Away válasza czollnerg (#14) üzenetére


Fade_Away
őstag

első körben egy memtest.

(#16) Rolly válasza czollnerg (#14) üzenetére


Rolly
veterán

nekem is volt 300-as codegen tápom, s nehezen bírt el 3 vinyót, dvd-t, mx460-as vidikarit meg még egy két kisebb fogyasztású dolgot (pl proci :))

javaslom vegyél egy új tápot vagy gagyit és nagyot pl 400-450 W-osat, viszont 15eFt-ért már jó 400W-os tápot is kapsz pl sirtec

(#17) czollnerg


czollnerg
aktív tag

és ha az jó?? kb. 1-2hete néztem és akkor yó volt.....

(#18) MikeMyers válasza czollnerg (#17) üzenetére


MikeMyers
tag

Soha nem fogod megbánni, ha veszel egy jobb tápot, mégha netán nem is ettől lenne. (Pl Chieftec-et). Én jó régen 2 hónapig szívtam vinyókkal, mire a tápra kezdtem gyanakodni, tápcsere után semmi gond nem volt.

No pain - no game

(#19) czollnerg


czollnerg
aktív tag

de ha most kicserélem tápot, rendbe jöhet???? Semmi baja a fájlrendszernek! (Sztem!)

[Szerkesztve]

(#20) czollnerg


czollnerg
aktív tag

ja és még vmi! Nekem a monitor az közvetlenül a tápra van kötve! Egyáltalán van még olyan táp amin van monitor csatlakozó??? :D

(#21) biga válasza czollnerg (#20) üzenetére


biga
senior tag

Ha nincs, természetesen akkor is be tudod dugni a monitort a konnektorba is közvetlenül. Abba a csatiba, ami a monitorból a tápba ment, abba bemegy a szabvány tápkábel csatija is, amit természetesen a konnektorba fogsz tudni dugni :)

[Szerkesztve]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#22) Trak válasza czollnerg (#20) üzenetére


Trak
addikt

A monitor nem is kap külön áramot, csak a tápból???
Akkor nagyon gyorsan vegyél egy másik tápot:DD
Alapból is nehezen bír sok dolgot a 300-as Codegen, de hogy még a monitor is azon legyen... Bátor vagy.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#23) czollnerg


czollnerg
aktív tag

igen???:Y ezt nem is tudtam!

(#24) czollnerg


czollnerg
aktív tag

és ha mondjuk így hagynám az egészet, csak a monitort a konnektorba dugnám?? Sztetek????

(#25) czollnerg


czollnerg
aktív tag

csak mert nem igen van szivem kidobni lét tápra! :F

(#26) harry válasza czollnerg (#23) üzenetére


harry
veterán

ehh... szegény codegen. ki tudnád próbálni egy másik táppal /pl haver a közelben/? mennyit szánnál egy újra? Itt egy jó darab: Chieftec DT350 Passive PFC 12cm fan 11550 Ft. + monitornak egy hálózatio tápkábel kb 500Ft.
Ezt árdemes átnázni: Bővebben: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#27) harry válasza czollnerg (#25) üzenetére


harry
veterán

Az abszolút nem kidobás lenne, de persze egy próbát megér

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28) Trak válasza czollnerg (#25) üzenetére


Trak
addikt

Leegalább egy használt 350-360W-os Chieftec, DTK, ilyesmi tápot vegyél, mert a konfigod védelme ennyit csak megér. Egy ilyet már meg lehet kapni 5-6-7k-ból.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#29) biga válasza Trak (#22) üzenetére


biga
senior tag

Azért a monitort nem a táp látja el árammal, az csak átmegy rajta, a táp belsejének semmi köze a monitorhoz menő csatinak! Egy sima kapcsoló van csak, ami a monitort is kapcsolja, de az áramot direktben kapja a bejövő csatiról.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#30) czollnerg válasza harry (#26) üzenetére


czollnerg
aktív tag

majd csak max holnap tudnék másik táppal szenvedni... amúgy kössz! Most lefutattam egy memtestet, és az jó volt!!!! Ha mindenki azt mondja h táp, akkor vétel lesz! De érdekes, hogy amíg a másik atás 80gb-os maxtort használtam, semmi baja nem volt, csask most a 120-as s-ata-val..... :F

(#31) Mag válasza czollnerg (#30) üzenetére


Mag
senior tag

Nekem is volt szerencsém egy ilyen táphoz.....valoban nagyon halovány a telljesitménye.

Nekem abban mutatkozott meg hogy mondjuk 2 vagy több telljesitmény igényes dolgot nem csinálhattam egyszerre,mert ujraindult a gép. Tehát mondjuk másoltam helyi hálon és közben elkezdtem játszani, akkor resetelte magát a gép.
Aztán , CD irás + játék,akkor is spontán reboot volt.

AIDA--most már EVEREST-el nézd meg a fesz.- értékeket. Nekem a 3.3 helyett volt 3.1 , az 5V helyett 4.8 és a 12 V helyett 11.4
Ebböl is látszik nagy kalap sz@r az a táp.
De legalább egy vinyomat se nyirta ki.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#32) czollnerg


czollnerg
aktív tag

kössz a tippet, már is nézem

(#33) czollnerg válasza Mag (#31) üzenetére


czollnerg
aktív tag

everestbe, hol lehet megnézni a feszt???

(#34) maszat válasza biga (#29) üzenetére


maszat
senior tag

Manapság a neves gyártók nem raknak monitorcsatlakozót a tápra, hogy miért van ez így, nem tudom, de biztos jó okuk van rá.

(#35) maszat válasza czollnerg (#33) üzenetére


maszat
senior tag

SMART-ot nézted? Reallocated Sector Count 0?

Mert az okozhat hibát, ha elszáll egy-két fontos szektor.

[Szerkesztve]

(#36) czollnerg válasza maszat (#35) üzenetére


czollnerg
aktív tag

milyen smartot?

(#37) maszat válasza czollnerg (#36) üzenetére


maszat
senior tag

Everest -> Háttértár -> SMART:))

(#38) czollnerg


czollnerg
aktív tag

küszöb 63, érték: 253, legrosszabb: 253, adat:0

(#39) czollnerg


czollnerg
aktív tag

bocsi, másik winyót mondtam!!!!!!!!!!! küszöb:0 érték:11 legrosszabb: 11 adat:194

(#40) czollnerg


czollnerg
aktív tag

de tényleg, hol lehet +nézni a feszt?

(#41) maszat válasza czollnerg (#39) üzenetére


maszat
senior tag

Reallocated Sector Count 194
ez azt jelenti, hogy van pár bad sector a vinyón, amelyet ''elfed'' egy külön erre a célra fentartott lemezterülettel, így a Win hibátlannak érzékeli

Szerintem a fagyást az okozta, hogy pont olyan szektorok szálltak el, amiken fontos Win fájlok voltak.
Lehet, hogy a táp miatt van:DDD

Feszültség:
Everest -> Számítógép -> Érzékelő

[Szerkesztve]

(#42) czollnerg


czollnerg
aktív tag

oké, megvan! +3.3V=3.22-23V, +5V=4.92-95V, +12V=12.35-42V, 5V készenléti=4.92-94V ez nagyon gáz??

[Szerkesztve]

(#43) biga válasza maszat (#41) üzenetére


biga
senior tag

Érdemes letölteni a Hutil nevezetü progit, ami kifejezetten a Samsung HDD-k diagnosztikai progija. Hasznos, és kiszúrja a legapróbb hibát is! valahol a Bővebben: link-on találod.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#44) Mag válasza czollnerg (#42) üzenetére


Mag
senior tag

Ez még sztem türhetö ,de ugy probáld meg hogy CPU üresjáratban megnézed ,és aztán valamit ami terheli a CPU-t ,és a gépet,megnézed ugy ,hogy mennyit esik a fesz.
Mostani állapot nem olyan vészes, de másik tápal probáld ki. Kérj kölcsön vmi márkás darabot egyik haverodtol.

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#45) czollnerg válasza Mag (#44) üzenetére


czollnerg
aktív tag

meglesz!

(#46) czollnerg


czollnerg
aktív tag

de hogy lehet hogy csak a 120as csinálja, a 80as meg még eddig soha?

(#47) czollnerg válasza biga (#43) üzenetére


czollnerg
aktív tag

thx

(#48) Trak válasza biga (#29) üzenetére


Trak
addikt

Ja így ok, ahogy ő mondta, abból nem ez jött le:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#49) borg315 válasza czollnerg (#1) üzenetére


borg315
aktív tag

ideiglenesen az is megoldás, h lehuzogatod azokat a fogyasztókat, amelyek nem túl fontosak és/vagy nem használod épp (neon, cdr), és ha éhes procid van (pld. újabb p4), akkor downclock-kal is lehetne próbálkozni.

amúgy (x), 400w-os coolink 9.000 itt Bővebben: link , 300w-os dtk 4.500 emitt Bővebben: link, de előtte kalkulálj egy fogyasztást a fent kapott linkkel.

(#50) czollnerg


czollnerg
aktív tag

aerocool 350w? Mennyire jó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.