Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Ryzen Controller

Hozzászólások

(#1) Dawson Leery


Dawson Leery
csendes tag

Nemrég vettem egy Asus TUF a15 Ryzen 7 4800h processzoral egy notebookot, játék közben a hőmérséklet felmegy 100-105°C fokra. A neten találtam a Ryzen Controller programot, ki is próbáltam a hőmérsékletett 80°C állítottam be. Nagyon szuperul működik, csak éppen azt nem tudom, milyen elven szabályozza ezt (pl.: lejjebb veszi a Mhz? vagy valami mást állítana ez a program át)? Tud ebben valaki segíteni?

(#2) Melorin válasza Dawson Leery (#1) üzenetére


Melorin
addikt

Állít a szobaklímán :DD

(#3) ROBREGGAE válasza Dawson Leery (#1) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Nekem se jönne rosszul a segítség, hogyan érdemes beállítani, mert nekem meg a proci és a videókártya is felszökik 90 fokra játék közben, és hát belaggol rendesen...

(#4) Dawson Leery válasza ROBREGGAE (#3) üzenetére


Dawson Leery
csendes tag

Hello

Én már használom a controllert és a beállításban tudok segíteni:
1. Lépésben le kell töltened innen:
https://gitlab.com/ryzen-controller-team/ryzen-controller/-/jobs/705055655/artifacts/browse/dist/win/
2. Lépésben feltelepíted a letöltött fájlt.
3. Lépésben elindítod a Ryzen Controller fájlt az asztalról (utána a windowsban engedélyezed az alkalmazást).
4. CPU fülre mész, ha esetleg nem ott van.
5. Lépésben Temperature Limit-hez beteszed a pipát.
6. Lépésben beírod a kivánt hőfokot, én személy szerint 80°C állítom be.
7. Lépésben utána a Create Preset gombra kattintasz.
8. Lépésben New preset name ide beírsz egy nevet + Ok gombra kattintasz.
9. Lépésben Rámész a Preset fülre.
10. Lépésben Apply gombra kattints és már kész is használhatod / kipróbálhatod :)

by Dawson

(#5) ROBREGGAE válasza Dawson Leery (#4) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Ez oké, de többinél mit érdemes beállítani még. Mer nekem ugyanúgy szaggat.

(#6) Dawson Leery


Dawson Leery
csendes tag

Milyen géped van neked és mikor vetted?

(#7) ROBREGGAE válasza Dawson Leery (#6) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Acer Nitro 5, 2019 elején vettem.

(#8) greghasnosur


greghasnosur
újonc

Én is tegnap próbáltam ki FX505DT-n. Gyakorlatilag lecsökkenti a sebességet (mhz) mindig arra a tartományra ahol tartható a beállított hőmérséklet. TDP-vel, undervolttal nem próbálkoznék a gari miatt, ez viszont biztonságos.

Tipp: liquid metal pasztázással 35-45 C a proci böngészés és alapállapot mellett, játék közben 70 C néha egy egy kiugró 81 C-s értékkel. a GPU terhelés alatt 60-65 fok között mozog. Érdemes hozzáértő kezei által cseréltetni a pasztát. A gyári sajnos nem elég komolyabb igénybevételre, az ASUS ROG széria picit már alapból jobb hűtéssel rendelkezik.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Ryzen Controller
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.