Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:24:57

LOGOUT.hu

A Rust egy sandbox túlélő játék, amelyet a nagy sikerű Garry's mod fejlesztő csapata a Facepunch Studios készít. Olyan alkotások ihlették, mint például a DayZ, a Minecraft és a Stalker. A játékban egy ősembert alakítunk az apokalipszis után, ahol egy ellenséges környezetben kell megállni a helyünket, ahol az éhséggel, a szomjjal, a hideggel és természetesen a többi játékossal is meg kell küzdenie rákényszerítve minket a folyamatos fejlődésre.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Nissifer


Nissifer
tag

Tegnap vásároltam meg a játékot. Kezdőket keresek, akikkel szövetségben fel tudunk építeni egy békés falut és közösen felfedezzük a lehetőségeket. Sajnos a game tele van pszichopata idiótákkal, akik egyből letámadják a barátságos játékosokat és gyakorlatilag képtelenség kalandozás közben együttműködni a többiekkel.
Jelenleg a nevem: Robinson Cursor [HUN] és a facepunch frankfurt 2-es szerveren vagyok.

(#352) Nissifer válasza TheProb (#350) üzenetére


Nissifer
tag

Toljuk, bejelöltelek a steam-en. ;)

(#353) HunChaos


HunChaos
aktív tag

Üdv!pár napja megvettem a játékot steamen!De eddig csak 1x sikerült csatlakoznom egy orosz szeróhoz!csatlakozásnál vagy retriving data képpel várakozik órákat,vagy egyszerüen nem csatlakozik!Tudja esetleg valaki mit kellene kezdenem vele,hogy működjön?Köszi

(#354) janos1988


janos1988
addikt

Ezt lehet valahogy singlebe játszani?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#355) =WiNTeR= válasza janos1988 (#354) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Hosztolsz egy saját szervert. De kb semmi értelme (kivéve ha bázisokat akarsz építgetni / tesztelni), a játék lényege a multiplayer játékmód.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#356) Chris78


Chris78
aktív tag

Jò jàték. Bejövõs. Ha megtanulok valamilyen tervrajzot akkor azt a "tudàst" màsik szeròn is tudom hasznàlni?

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#357) lotek18 válasza Hauptmann (#334) üzenetére


lotek18
csendes tag

Arma 3 - at tudom ajánlani :) Jó modokat csinálnak hozzá. Jobban is fut mint a dayz. Nézz utána az Exile, vagy a Desolation modnak . :)

(#358) EnDaN válasza Chris78 (#356) üzenetére


EnDaN
tag

Nem, csak azon, ahol megtanultad.

(#359) Chris78 válasza EnDaN (#358) üzenetére


Chris78
aktív tag

Ok. Köszi. Akkor érdemes mindig ugyanoda visszamenni. Kàr mert pl közben megtellik a server akkor nem tudok belépni és mehetek màshova kezdeni elõröl.

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#360) realmdrude válasza Chris78 (#359) üzenetére


realmdrude
tag

Emiatt tolom low pop szerveren :K

"when you do things right, people won't be sure you've done anything at all"

(#361) Chris78 válasza realmdrude (#360) üzenetére


Chris78
aktív tag

Hol érdemes játszani? Azt lehet tudni mikor indult 1 server mert van ami full be van épitve.

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#362) Brian_GT válasza Chris78 (#361) üzenetére


Brian_GT
őstag

Mindegyik szerver azonos időben kap nullázást. Ilyenkor a tanult receptek megmaradnak, de teljesen újragenerálódik a pálya és csak az oda tervezett alap építmények lesznek kezdéskor...értsd bányászgép-olajfúrótorony stb. Érdemes mindig olvasni steamen vagy hiv oldalukon az infokat, hogy kb. mikorra terveznek valami nagyobb dolgot bepakolni, mert tuti, hogy akkor közeleg egy restart. Lásd most egy fejlődés, xp alapú rendszert próbálnak majd betenni, amit ahogy hallottam, iszonyat sokan várnak. Ami ha minden igaz olyan módon is megvalósításra kerül, hogy nem lehet pl egyből bazi nagy fegyókkal rohangálni, fokozatosan kell kitanulni a használatokat. Bár, ez lehet most nem kerül még be, vagy sohasem :)

Amúgy rengetegen játszanak Frankfurt-i szerveren Csonti Gaming végett, az is akár egy jó kiindulási pont lehet. Alapvetően viszont készülj fel arra, hogy lehet naponta építed újra az egész bázisodat. Ez a játék ilyen...iszonyat el lehet benne mélyülni, ha éppen jó időt fogsz ki és nincs tele orosz-német stb idiótákkal...dee nagyon nagy türelem is kell hozzá, hisz erről szól. Ez a játék egy bot egyszerűségével ér fel, a benne lévő játékosok teszik nehézzé és ez a titka.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#363) Chris78 válasza Brian_GT (#362) üzenetére


Chris78
aktív tag

Köszi a választ. Most volt a napokban server wipe és szerencsére a megszerzett tudás megmaradt.
Már csak az otimalizálás lenne égető mert az asztali gépemen el megy de a laptopomon amin a Bf4 Crysis stb jól fut azon ez viszonylag nem 1 grafikai csúcs játék 16fps-t produkál ultra low beállítással.

[ Szerkesztve ]

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#364) Brian_GT válasza Chris78 (#363) üzenetére


Brian_GT
őstag

Igen én is láttam, a teszt serveren van ugye élesítve az új xp rendszer, de annyira szörnyű az a build, hogy még a késíztők is írták, hogy az valami pocsék. 10 percenként kifagy, ha nem sűrűbben. Ezért nem is került be a mostani reset után. Kb. jó 1-2 hónapot kértek még, ha jól tudom. De pl. megváltozott az ércek-kövek-fa..felvehető dolgok kinézete..biztos láttad. Most nem egy doboz van és ráírva, hogy kő :) hanem valóban kő :) Optimalizálás meg igazából pont ellentéte, mert nagyon igyekeznek optimalizálni, de sajnos azért a nagy látótávolság stb miatt nem igazán lehet elvárni, hogy egy régi gépen is elmenjen. Én is simán tudtam a régi gépemmel játszani Crysis-t stb de azért ez más. Hasonló, mint a World of Tanks stb. jellegű játékok, rengeteg a részletesség, a terep item és ezt mind be kell tudnia tölteni-frissítenie a vasnak. Itt a proci-ram-vga eléggé kell!

Viszont a reset miatt, megint mindenki atom paraszt lett, még 2db fa miatt is kinyírnak!

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#365) BMS


BMS
őstag

hali

Milyen nyersanyagokat lehet (fa,kő..stb) szedni a játékban? Az a terv,hogy elkezdek vele játszani de alig van téma róla :)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#366) Brian_GT válasza BMS (#365) üzenetére


Brian_GT
őstag

Magában az alap az a fából nyert fa ( tudom hihetetlen, de már csak ilyen a természet :) ) , kőből tudsz bányászni ki követ. Ez így fedi a nyersanyagkeresés fő részét. Ezen kívül vannak állatok random mászkálva-megjelenve...belőlük tudsz zsírt kinyerni leginkább ami fontos. Nyilván egy sima disznó kevesebb, egy medve jóval több nyersanyagot ad, de a maci elég tápos is, szóval amíg egy malackát egy sima kővel is letudsz ölni, a macira a nyílvessző is armadával kell.

Ha ezek megvannak akkor kellő nyersanyagból tudsz kemencében kiégetni fémet. Az építés mivolta úgy néz ki, hogy alapból amit leraksz, az kb 1 ütéssel szétrombolható és van is limit a szervereken, hogy tünjön el xy idő után. Ez azért kell, hogy ne legyen minden vacakkal tele a szerver, csak a rendes épületek legyenek. Ha felhúztál egy kis kuckót, azt fával tudod erősíteni vagy kővel, fémmel és a legerősebb az a jajj játék hogy hívja, erősített fém talán...nem ugrik be.
Igazából elég jól ki van találva mit mire hogy kell...nagyon nehéz leírni így...receptek-random nyersanyagok a földön...ládák...hordók...segélycsomag repülőről...bányagép...olajfinomító... rengeteg dolog van benne.

Én nagyon szeretem a Rust-ot, a maga idegesítő mivoltjával... sajna rengeteg az orosz és más nemzetiségű csodarém, akinek nincs jobb dolga, mint a te játékod szétcseszése.

Én azt mondom vedd meg bátran, főleg ha most húsvét alkalmával lesz valami sales a steamen... ha van kedved hozzá és hasonló stílusú emberke vagy, mint én szívesen tolom veled...annyi nekem most oktatás miatt a jövő hét még kiesik totál...de utána leszek akár napi szinten!!!

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#367) BMS válasza Brian_GT (#366) üzenetére


BMS
őstag

és ezek a szerverek hogy vannak? mert látom nem egy nagy van hanem sok kicsi....ha pl átmegyek egy másikba ott teljesen nulláról kezdek?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#368) gyantaszuz válasza BMS (#367) üzenetére


gyantaszuz
tag

A szerverek teljesen különállóak. Nem vihetsz át semmit egy másikra.
Fantasztikus játéknak tartom, de egy dologra hívnám fel a figyelmed.
Borzasztóan van optimalizálva, ha olyan vason szeretnéd játszani, ami az aláírásodban van lehetséges, hogy csalódni fogsz (bár ne így legyen). : /

(#369) BMS válasza gyantaszuz (#368) üzenetére


BMS
őstag

ház csak annyi változott hogy 8 giga ram lett :/

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#370) gyantaszuz válasza BMS (#369) üzenetére


gyantaszuz
tag

Mondjuk úgy már talán megér egy próbát. Ha steamen veszed, ott asszem 2 óra játékidőig van pénzvisszatérítés.

(#371) BMS válasza gyantaszuz (#370) üzenetére


BMS
őstag

:O amúgy nézegettem lehet egy csomóféle rustot venni(g2a)...azok mik?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#372) BMS


BMS
őstag

[link]

ez a teljes játék? így is a steamen fog menni?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#373) n0rbert0 válasza BMS (#372) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Menne, de erre még rá jön az áfa tudtommal és akkor már nem is olyan jó vétel.
Nézz körül hardveraprón, én gyors keresés után találtam olcsóbban link .

(#374) eami válasza BMS (#372) üzenetére


eami
addikt

tudom már késő bánat, de vagy 2 héttel ezelőttig amíg nem szüntették meg az EU2 régiót, steamen is ennyibe került.

(#375) MasterDeeJay

Van valakinek tapasztalata a nem default szerverekkel? Tehát a staging brach verziók mennyire stabilak?
Most üzemeltetek egy szervert egyenlőre jelszavazva (auth mod) meg egy csomó más moddal de nem mertem átrakni staging-be, nem tudom mennyire stabil. Egyáltalán oxide megy staging verziókkal?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#376) BMS


BMS
őstag

de am mi ez a digitális kód a játékhoz?? még nem vettem így játékot soha :)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#377) eami válasza BMS (#376) üzenetére


eami
addikt

steam kulcsot ad... viszont eszedbe se jusson g2a meg társaitól venni, amikor a teljesen legális greenmangamingen épp €15 az ára a "MAR20" kupon kóddal.

[ Szerkesztve ]

(#378) BMS válasza eami (#377) üzenetére


BMS
őstag

mi a gond velük? :D még a kinguinen néztem

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#379) eami válasza BMS (#378) üzenetére


eami
addikt

kinguin meg ilyen helyek erősen szürke zóna, g2a még annál is rosszabb mert nagyrészt egy online piactér ahova bárki felrakhat kulcsokat. Aztán ha kiderül hogy lopott kártyával vették akkor futhatsz a pénzed után.

(#380) Brian_GT válasza BMS (#378) üzenetére


Brian_GT
őstag

A lényeg, hogy volt is nem oly távoli múltban egy elég nagy steam vs digitális kulcsok a világhálón botrány, ahol is milliószám lőtték le az illegálisan kikerült kulcsokat és ennek nagyon nagy része bizony onnan került ki (g2a). Csábítónak hatnak az ottani árak néha, ismerősöm vett is onnan pl Grid2-t, de csak azért mert sürgősbe szerette volna, de mondtam is neki, ne szokjon rá. Ha játékot akarsz venni várd meg a steam sales-eket és 50-80-90%al lehet vásárolni csomó esetben... vagy humble bundle ami az origin alá tartozik vagy úgy alapból az origin sales-ek. Amit tudok, hogy éves szinten minden nagy ünnep alatt van steam sales és közben pedig mindig kiadó szinten is mennek a leárazásos weekend deal-ek, mint ha most felnézel steamre is fut, előző héten meg pl. Codemasters Grid franchise sales volt.

Maga a játék, mint írták is, egy adott szerverre felmész ami szimpi és ott szépen játszol, építkezel. Váltani lehet, de akkor kezdesz mindent előlről. Abban bízva, hogy szervert váltasz, mert sok a hülye ahol van, bár lehetséges, feleslegesnek tartom, mert mindenhol lesznek és előbb-utóbb mindenhol fullosabb létszámmal lesznek a szerverek. Ha az elején botorkálsz mi merre hogyan, ajánlok olyan időintervallumokban való játékot, amikor kicsit pang a szerver. Csúcsidőben ha olyan szinte öngyilkosság a házból is kilépni :)

A grafikáról nos igen, iszonyat szép kezd lenni a játék, a naplemente, napfelkelte stb nagyon jól néz ki, meg mikor bevilágítja a kemence-lámpa stb a kecót...de ennek ára is van. Ami feltétlen fontos, hogy a látótávolságodnak meg kéne lennie, mert egyaránt a tárgyakat jobban kiszúrod, mind loot, mind tájékozódáshoz használva, másodsorban előre látod ha ezerrel fut valaki feléd, jön vki stb a távolban.

A játék nincs elhanyagolva, folyamatos a build építése...napokkal ezelőtt a random felvehető fa is megkapta a maga textúráját stb. szóval ezerrel dolgoznak rajta a srácok, csak hát mivel nem egy óriás fejlesztő cég, az optimalizálás és a bővítés nem tud nagyon párhuzamosan menni. + nem mellékesen elfelejtendő, hogy ez egy épülő build és igazából te vagy a tesztelője :)

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#381) BMS válasza Brian_GT (#380) üzenetére


BMS
őstag

hát inkább nem veszem meg :D nem bírná a gépem sztem meg nincs célkereszt én meg azzal is béna vagyok nemhogy nélküle lőni xD

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#382) varadigabor válasza BMS (#381) üzenetére


varadigabor
senior tag

Elvinné.
Cél kereszt meg nem is kell mert magán a fegyveren van cél kereszt , vagy scope. mondjuk kezdőként nem sok fegyvered lenneXD

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#383) #65537792


#65537792
törölt tag

Hali!

Van itt olyan egyedül nyomja? Most kedvet kaptam hozzá, de egyedül nem jó a rust. Esetleg, ha valakikhez még beférnék az jó lenne. :D

(#384) Chris78 válasza #65537792 (#383) üzenetére


Chris78
aktív tag

Hi. Próbálj pár magyar szerót pl "FingHost" (nem vicc, ez a neve) de pl OptyRust szervert kerüld onnan több klán is most vonult le mert állítólag admini szinten csalnak.

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#385) #65537792 válasza Chris78 (#384) üzenetére


#65537792
törölt tag

Na...meg nézem. köszi!

Erre az adminos csalásra meg hát...lehet ilyen 16-17 évesek.

(#386) varadigabor válasza #65537792 (#385) üzenetére


varadigabor
senior tag

Gondolod játszhatunk, jövő héten csütörtökön lesz wipe,akkor èrdemes elkezdeni. Finghoston. Küld el a steam id-et ès felveszlek.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#387) [hun] warhea válasza varadigabor (#386) üzenetére


[hun] warhea
tag

Sziasztok!

Ujrainditottuk a RustHungary.hu szerveret, ha van kedvetek nezzetek fel, most indult, szoval friss, ropogos szerver 30 koruli atlageletkorral.

Szerver: play.rusthungary.hu:28216
TS: datapoint.hu:9990

Nincs agyonmodolva, nincs admin, remelem elnyeri a tetszeseteket.

[ i7-6700K, GTX 980, 32Gb 3000mhz | Uplay: IamWarHead | Trollok voltak! ]

(#388) #65537792 válasza [hun] warhea (#387) üzenetére


#65537792
törölt tag

Jól hangzik. :)

(#389) MasterDeeJay

Megnyílt a Papyrust szerver!

Papyrust.hu (weboldal még nincs teljesen kész)
online térkép
Korábban több hónapig Lamptech néven futott, az otthoni gépemen. Most kiraktam rendszer fix ip-s netre és normális hardverre.
Amit tudni kell:

Jelenlegi beállítások:
nincs bomlás, semmi lerakott épület és tárgy nem tűnik el vagy sérül magától kivéve az inventoriból kidobottak
hullák is 3 nap után bomlanak el
nincs helikopter
a városokban is vannak állatok
éjszaka minden lámpás és töklámpás magától felkapcsol, nem kell üzemanyag hozzá
infopanel mutatja az irányt, térképet, játékosok számát...
külön minimap és nagy térkép mutatja a saját poziciót

Jövőbeni fejlesztések:
statok a weblapon
szavazásokért kis választható jutalom

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#390) Harlekino


Harlekino
csendes tag

Egy hete indult 20 fős szerver:
[HUN] VanillaPuding Rust Szerver
Vanilla, Procedural Map 4000
Heli van, sugárzás nincs :)
A játékkal ismerkedőknek is jó :)

(#391) Stylerr válasza varadigabor (#386) üzenetére


Stylerr
addikt

Volt már Wipe, bejött az újítás?

(#392) miazmá válasza Stylerr (#391) üzenetére


miazmá
tag

:K

(#393) Stylerr válasza miazmá (#392) üzenetére


Stylerr
addikt

Nekem nagyon bejön a patch! :)

(#394) MasterDeeJay

Van egy projektek a szerverünkön, mégpedig hogy a lehető legjobban önellátó legyek egy kis szigeten. Teljesen mindent megtermelni nem tudok de amit lehet azt megcsinálom.

Azt nem tudom hogy termelek kukoricát és tököt az mikor nő vissza egyáltalán?
Kukorica menne a halaknak (képen nem látszik) azaz kaja az oké. Víz az okés, akár mehetne a tengervíz tisztításából.
Bánya ad követ, magasminőségüt és ként. Majd ha lesz egy másik gép akkor az meg remélhetőleg vasas bánya lesz. Olaj nem kell.
Bányagép a saját zsíromból és előre betankolt szövetből megy, a kender nem nő vissza újra sajos. Erre kellene valami mod hogy lehessen termelni.

A fő probléma: Fát hogyan szerzek? Sehogy nem lehet lerakni csemetét valahogy?
Kiúszni kissé rizikós oda vissza mert egyből kell melegedés. Hideg óceánból ki majd melegen öltözni és melegedni egyből fárasztó. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#395) =WiNTeR= válasza MasterDeeJay (#394) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Egy idő után nem nő vissza többé a tök / kukorica, egyszerűen eltűnik. Régen nem így volt, de mivel voltak szerverek, ahol a 300k entityből 120k csak tökültetvény volt (amit eltávolítani sem lehetett), így ezt megváltoztatták hónapokkal ezelőtt a fejlesztők.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#396) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Sziasztok!
Aki szeretne velünk játszani vegyek fel!
Steam id: vaklamawinl4d2
Steam név: VaKláma™
Ketten vagyunk közzel 200 órával. :DD
Továbbá játszunk még The Forest , Rainbow Six Siege , Tabletop Simulator , Garry's mod

(#397) TheProb


TheProb
veterán

Üdv!

Szívesen csatlakoznék másokhoz játszani, ha valaki befogadna, vagy újonnan menne vmilyen szerverre az addoljon.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#398) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Sziasztok, ha megvan egy skin és lecraftolom a cuccot, átadom másnak akkor rajta is látszódni fog? Gondoltam kereskedek már egy picit farmolás helyett, ha már van 1-2 :D

A játék az nem játék!

(#399) #34576640


#34576640
törölt tag

Szerintetek melyik add nagyobb szabadságot és igényel több kreativitást?
A "The Forest" vagy a "Rust"?

Nem tudom melyiket vegyem meg.

(#400) Blaise válasza #34576640 (#399) üzenetére


Blaise
veterán

Rust.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.