Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:24:57

LOGOUT.hu

A Rust egy sandbox túlélő játék, amelyet a nagy sikerű Garry's mod fejlesztő csapata a Facepunch Studios készít. Olyan alkotások ihlették, mint például a DayZ, a Minecraft és a Stalker. A játékban egy ősembert alakítunk az apokalipszis után, ahol egy ellenséges környezetben kell megállni a helyünket, ahol az éhséggel, a szomjjal, a hideggel és természetesen a többi játékossal is meg kell küzdenie rákényszerítve minket a folyamatos fejlődésre.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) EnDaN


EnDaN
tag

Tegnap este wipeoltuk a szerverünket és felkerült az azelőtt használt mod új verziója, ami sok újdonságot is tartalmaz, többek között: teleport más játékoshoz (30 percenként), toplista, fények bekapcsolása a házadban ha közel vagy (külön paranccsal) és a kedvencem, a bouncing betty :) Ezt megfelelő nyersanyagokból lehet összerakni majd lerakni, úgy néz ki mint egy eldobott tárgy, felvételkor azonban robban :D
A parancsok listáját még frissítjük, de a fontosabbak már fent vannak az oldalunkon.

csatlakozás:
net.connect rust.gamesconspiracy.hu:28195

Ezen kívül elindítottunk egy experimental szervert is ami az alap Rust experimental verzióval fut, semmi mod nincs rajta. Kipróbálni, tesztelni tökéletes, ha bármi kell és online egy admin akkor adunk :)

Ennek a címe: rustexp.gamesconspiracy.hu:27015

(#302) EnDaN


EnDaN
tag

(#303) eami válasza EnDaN (#302) üzenetére


eami
addikt

jó lenne már, de mikor de mikor de mikor ? :))

(#304) EnDaN


EnDaN
tag

hmm, háromszög alakú alap. Érdekesen hangzik :) Ez és sok más a 25. Devblogban magyarul.

(#305) EnDaN


EnDaN
tag

(#306) b05co válasza EnDaN (#305) üzenetére


b05co
tag

alakul ez :)

(#307) EnDaN


EnDaN
tag

Ezt most nem kapkodtuk el :P
Devblog 27 magyarul

(#308) EnDaN


EnDaN
tag

Mostantól a Rust indításával automatikusan az Experimental verzió indul el! Ha a régivel szeretnél játszani akkor Steam-ben jobb kattintás a Rust-ra majd Play legacy.

Közvetlen csatlakozás Rust Experimental szerverünkre F1 után:
client.connect rustexp.gamesconspiracy.hu:27015
A Community szerverek között megtalálod "Magyar szerver - HGC - www.gamesconspiracy.hu" néven.

(#309) EnDaN


EnDaN
tag

Sokaknak még nagyon új az Experimental és számos dolog változott is. Ezért készítettünk egy listát a leggyakrabban felmerülő kérdésekből és válaszokból.
Itt éritek el :)

[ Szerkesztve ]

(#310) eami válasza EnDaN (#309) üzenetére


eami
addikt

köszi, jó kis összefoglaló. Pár napja felnéztem, csináltam egy ház alapot, de egyszerűen nem találtam falat hogy lehetne csinálni :DD

(#311) EnDaN


EnDaN
tag

(#312) EnDaN


EnDaN
tag

A héten nagyrészt olyan dolgok változtak, amelyek nem túl látványosak, de a sebességet és a stabilitást növelik. Ezt tapasztaljuk mi is, szerverünk 100 fölötti egyszerre csatlakozott játékossal is szépen üzemel.

A régi Rust szerverünket október 19-én leállítjuk, az új bevezetése óta minimálisra csökkent a játékosok száma ott.

Devblog#29 magyarul

(#313) Evome


Evome
aktív tag

Tradelhető és eladható cuccok :Y

http://playrust.com/devblog-30/

Na erre nem számítottam :D

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#314) EnDaN válasza Evome (#313) üzenetére


EnDaN
tag

Meglátjuk mennyire lesz az jó nekünk :)

DevBlog #30 magyarul

(#315) Evome válasza EnDaN (#314) üzenetére


Evome
aktív tag

Amikor bejön a dolog utána pár napig lesz jó az ár trader szempontból
Utána kuka az egész :D

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#316) EnDaN


EnDaN
tag

A friss DevBlog és pár szó róla magyarul ide kattintva érhető el! :)

(#317) EnDaN


EnDaN
tag

(#318) kippedli


kippedli
tag

Iagzán jöhetne már valami komolyabb újdonság.... :(((

(#319) EnDaN


EnDaN
tag

Rég írtam ide...az ide nem linkelt devblogok magyarul:

33.
34.
35.
36.
37.

Hirdettünk egy karácsonyi nyereményjátékot, ahol Rust vagy The Forest a nyertes jutalma. A részletek itt.

(#320) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

Steamen 4 pack kapható 3 játék áráért, ez mostantól állandó ajánlat.

/s

(#321) Baxo89


Baxo89
tag

Gyertek ide túlélők! ;)

client.connect rustexp.gamesconspiracy.hu:37015

Újabb magyarra fordított devblogok

(#322) Viper26


Viper26
nagyúr

Kb. fél évig nem néztem rá játékra, hát elég sokat változott. :)

Pixel 7 | FR955

(#323) Viper26 válasza Baxo89 (#321) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ott vagyok már. :))

Pixel 7 | FR955

(#324) Blaise válasza Viper26 (#322) üzenetére


Blaise
veterán

Ja, használhatatlan sz@r lett.

(#325) eami válasza Blaise (#324) üzenetére


eami
addikt

+1, gyakorlatilag a játékélmény visszafele fejlődött :(

(#326) Viper26


Viper26
nagyúr

Hát az biztos, hogy elég fura...az építés igazi kihívás lett, hogy úgy mondjam. :F :DDD

Pixel 7 | FR955

(#327) freelanced


freelanced
addikt

Hello! Most kezdtem el játszani nemrég, valaki tud esetleg egy viszonylag jónak mondható szervert? Lehet külföldi is. Egyelőre az eredeti szervereken a házam nem marad meg tovább pár óránál akármiből is van. :U

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#328) Blaise


Blaise
veterán

Hála a fejlesztőknek, jól eltűnt a süllyesztőben ez az ígéretes játék..

(#329) gyantaszuz válasza Blaise (#328) üzenetére


gyantaszuz
tag

Miért is? Fejtsd ki kérlek. :)

(#330) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Érdemes befektetni a játékba, vagy inkább DayZ?

(#331) eami válasza Hauptmann (#330) üzenetére


eami
addikt

egyik sem?

(#332) Hauptmann válasza eami (#331) üzenetére


Hauptmann
addikt

Akkor valami más, hasonló stílusú játék, amit valóban fejlesztenek folyamatosan?

[ Szerkesztve ]

(#333) eami válasza Hauptmann (#332) üzenetére


eami
addikt

Rustot is fejlesztik folyamatosan, csak ennek már több éve.

(#334) Hauptmann válasza eami (#333) üzenetére


Hauptmann
addikt

Akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy az említett kettőhöz hasonló, és ajánlott játék van esetleg?

(#335) Alter


Alter
tag

Nemtudom játszik e még innen valaki vele.
Mindenesetre most jött ki pár nagyobb update ami élvezetesebbé teszi a játékot. Mining quarry, olaj fúró torony, stb.
Ennek örömére elkezdtünk játszani vele újra, és tényleg jó.
Viszont nagyon kevés a játékos szóval ha valakinek lenne kedve játszani:
Optirust
elektroda.ddns.net
port 28015

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#336) Blaise válasza Alter (#335) üzenetére


Blaise
veterán

Elérte már azt a szintet amit a régi branch tudott?

(#337) eami válasza Blaise (#336) üzenetére


eami
addikt

ez engem is érdekelne.

(#338) Alter válasza Blaise (#336) üzenetére


Alter
tag

Hát, vegyesen.
Vannak részek amik nagyon hiányoznak, viszont van egy rakat plusz jó dolog.
Pl. fegyvereket moddolni nem lehet, pedig jólenne.

Nagyjából a többi dolog ami legacy-ban volt, de experimentalban nem, az visszajött.
Van crate loot, nem csak hordók.
Végre van c4, meg gránátok.

Az építkezés az újban sokkal jobb. Ezerszer több a lehetőség. Bár hozzáteszem 1-2 új dolog lerakása rohadt nehéz lett. Pl pumpjack, vagy quarry.
Viszont a régiben állandó volt a "lag spike", az újban pár nap alatt még nem találkoztam ilyennel.
A régihez képest nekem szintén bejön az, hogy random mappok vannak.

Viszont én a régivel több mint 1 éve nem játszottam.
Szóval már nem emlékszem pontosan, hogy mik hiányoznak ahhoz képest az újból. Kérdezzetek, aztán válaszolgatok. :D

No meg ha minden igaz, akkor nemsokára jönnek járművek is a játékba. Remélem tartják a szavukat, és max 1-2 hét.

[ Szerkesztve ]

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#339) #65537792


#65537792
törölt tag

Van itt olyan, aki egyedül játszik vagy beférnék valahova?

(#340) Clickbait válasza #65537792 (#339) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Én is keresek játékosokat! :)

You got clickbaited.

(#341) colossal89


colossal89
tag

Sziasztok, az új rust ban max 60fps el megy, a régi nem volt fps lock os, hogy lehet kikapcsolni más játékban nincs ilyen nekem. f2 es menüben nincsen vsync opció. Szép estét :)

(Adatlapomon van a gépem)

(#342) #65537792 válasza colossal89 (#341) üzenetére


#65537792
törölt tag

Nem bírja a szemed a 60fps-t? Szaggat, vagy mi? Amúgy nincs lockolva. Nekem változik az fps szám.

[ Szerkesztve ]

(#343) colossal89 válasza #65537792 (#342) üzenetére


colossal89
tag

Nállad nincs, de sokaknak le van lockolva 60ra, ahogy a steam fórumon is írják az emberek nem alaptalanul, és ott is kérdezik hogyan lehet feloldani, de nem tudják rá a választ, ezért is kérdeztem itt meg hátha van rá valami módszer. Alpha játék lévén nem lehet általánosítani, hogy ha neked jó másnak is annak kell lenni, több embernél akikkel játszok ott is lockolva van. És csak a Rust-nál van ez a többi 43 játékomnál nem csinálja steamon.

Az válaszodra reagálva, nem nem szaggat. Ami az oka hogy keresem a választ, az az hogy aktív vsync mellett, az egér késleltetést magasabbra veszi a program ami lassabb reagálást eredményez hiába megy fix 60 al, a korlátot feloldva gyorsabban lehet reagálni a fegyverekkel, mert alacsonyabb lesz az egér késleltetése.

A kérdés továbbra is adott. :K

(Adatlapomon van a gépem)

(#344) #65537792 válasza colossal89 (#343) üzenetére


#65537792
törölt tag

Ha bevan kapcsolva a vsync akkor a monitorod hz-nek megfelelő fpsel fog csak menni a játék. Szóval, ha 60hz-es monitorod van, akkor csak 60fps el fog menni a játék.

(#345) colossal89 válasza #65537792 (#344) üzenetére


colossal89
tag

Így van, ezt én is tudom, nem mondtál vele újat, az írásomból kiderül ha elolvasod még egyszer. Ezért akarom kikapcsolni a vsync-t hogy a monitor képfrissítési sebességénél több képkockát jelenítsen meg, ami csak kényszerítés mert nem képes rá, és csíkozást okozhat, de gyorsabb is lesz a kezelhetőség.

[ Szerkesztve ]

(Adatlapomon van a gépem)

(#346) Scrake^;DD


Scrake^;DD
aktív tag

Hali valaki nem akar vele játszani? dobjatok már 1 privit mert egyedül unalmas :D

Sempre... al tuo fianco! 1926.

(#347) Dizson


Dizson
tag

Hello! :)

A Savage Hounds casual klán új játékosokat keres berkeibe.
Jelenleg UK wasteland 1# szerven játszunk páran, ami eléggé telített szerver mivel napközben 130 játékos van általában, és a játékosok többsége különböző klánokban játszik, így eléggé kiélezett a verseny.

Pár dolog ha szeretnél csatlakozni:
-16+ életkor
-Kommunikációs készség (mikrofon(!) és ne legyél mindig muteolva VOIP-on)
-Csapat orientáltság
-Ne csak gunfightokba vegyél részt hanem az anyagok gyűjtésében egyaránt. (favágás, bányászás stb.)

Ha érdekel a dolog:

Steam: Dizson

[ Szerkesztve ]

(#348) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

FYI Steam Winter Sale keretében -50% (7EUR) leértékelt a RUST, szóval itt a lehetőség bevásárolni.
De persze az alternatív utakon járóknak továbbra is ott a Rusticaland lol...

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#349) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Most szereztem meg én is a játékot, tudtok vmi oldalt, leírást amit full kezdőként érdemes lehet átnézni?

+1: Optimalizálással kapcsolatbam milyen lehetőségek vannak, mert meglepődésemre 8fps-em van kb full low-on...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#350) TheProb


TheProb
veterán

Közben úgy ahogy sikerült játszhatóvá tenni a játékot.

Lenne valaki akihez hozzácsapódhatnék, hogy együtt műveljünk vmit? Szigorúan olyan playert keresek aki nem húzza fel magát ha még "nooboskodok".

Steam id: theprob (nick: TheProb.hu)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.