Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:24:57

LOGOUT.hu

A Rust egy sandbox túlélő játék, amelyet a nagy sikerű Garry's mod fejlesztő csapata a Facepunch Studios készít. Olyan alkotások ihlették, mint például a DayZ, a Minecraft és a Stalker. A játékban egy ősembert alakítunk az apokalipszis után, ahol egy ellenséges környezetben kell megállni a helyünket, ahol az éhséggel, a szomjjal, a hideggel és természetesen a többi játékossal is meg kell küzdenie rákényszerítve minket a folyamatos fejlődésre.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) EnDaN válasza Stockbauer79 (#200) üzenetére


EnDaN
tag

Mostantól választható indításkor hogy a normál Rustot futtatod vagy az experimental-t. Valószínű most minden kliensbe bekerült az experimental ág is, ez volt az a majdnem 100 mega amit letöltött. A playrust.com-on van róla hír, hamarosan lefordítjuk majd magyarra is :)

(#202) Stockbauer79 válasza EnDaN (#201) üzenetére


Stockbauer79
tag

Akkor valami nem sikerült,mert nekem exp-re ezt dobja...

just leave me alone

(#203) Stockbauer79


Stockbauer79
tag

Most meg leszed 751 megát,ki érti ezt? :F

just leave me alone

(#204) EnDaN válasza Stockbauer79 (#203) üzenetére


EnDaN
tag

A mai (illetve már tegnapi) blogbejegyzés magyarul ITT :)

(#205) ivanicsm.93


ivanicsm.93
tag

Hello!

Én is gondolkodok a játék megvásárlásán csak nem tudom menne-e szaggatás nélkül.
Szerintetek elbírja a gép?

A gép adatai:

CPU: 2 GHz Intel Core 2 Duo
RAM: 4 GB 1333 MHz DDR3
VGA: NVIDIA GeForce 9400M 256 MB
OS X Mavericks (10.9.3)

(#206) EnDaN


EnDaN
tag

Itt az új devblog magyarul :)

(#207) neato3loco válasza ivanicsm.93 (#205) üzenetére


neato3loco
senior tag

jesszus az a graf. :D legegyszerubb ha megnezed gepigeny.hu-n

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#208) EnDaN válasza neato3loco (#207) üzenetére


EnDaN
tag

Szerverükön az egy hét PvP után eljött a wipe és a változások ideje. Kiemelnék pár részt a teljes hírből:

- a szerveren mostantól az éjszaka előtt szavazás történik, hogy legyen-e egyáltalán éjszaka! A /neee és a /legyen paranccsal foglalhattok állást ez ügyben, amelyik nyer az lesz.
- éjszaka a gyártások sebessége megduplázódik.
- éjszaka a nyersanyaglelőhelyek több nyersanyagot adnak mint általában, de vigyázz! Van némi esély rá, hogy 1-1 farkas vagy medve jelenjen meg a túl mohó gyűjtögetők mellett ami akár halálos is lehet!
- a szerveren továbbra is van Airdrop, minimum 10 ember jelenléte esetén jön a repülő!

A wipe után az eddigi, nem a legfényesebben csillogó mod helyett egy másik került be, tehát a szerveren a parancsok listája változott!

A továbbiakban is tervezünk eventeket legtöbbször PvP vonalon, de előfordulhat PvE vonatkozású is, hogy még jobb legyen a játék!

Tehát Új Élet, új kezdet! Szóljatok barátoknak, ismerősöknek és ismeretleneknek is, gyertek minél többen, hogy ez egy jó szerver legyen, nagyszerű közösséggel és fantasztikus eventekkel!

net.connect rust.gamesconspiracy.hu:28016

(#209) EnDaN


EnDaN
tag

Itt az új DevBlog magyarul!

Ezen a héten olvashatunk az kemény munka gyümölcséről, az emberek kirabolhatóságáról (vagy éppen megajándékozhatóságukról, aki kevésbé gyilkos-típus), a HTML kezelőfelületről ami végleges (de és azért remélem nem teljesen az…), az újjászületett karaktermodellről (ami még erősen létfenntartó gépekre szorul), egyéb környezeti munkáról, úgy mint: víz türközés trükközés és füvezés.
Ezen felül ismét itt van sok kép és némi videó a tesztekről, elképzelésekről, modellekről és animációkról.

(#210) EnDaN


EnDaN
tag

Pár apróságot módosítottunk a szerverünkön hogy stabilabb, könnyebben használható és minél jobban az igényeknek megfelelő legyen. A szerveren futó modulok közül többet mi magunk készítettünk el, igazán jó dolgokat lehet hozzá írni :)

Az apró változások listája itt található.

Csatlakozás a szerverre: net.connect rust.gamesconspiracy.hu:28016

(#211) ivanicsm.93 válasza neato3loco (#207) üzenetére


ivanicsm.93
tag

Igen, nincs valami nagy VGA a gépben, de programozásra, netezésre, filmnézésre stb. stb-re lett véve és erre tökéletesen megfelel. Alapból nem szeretek gépen játszani, de ezek a túlélős játékok kezdenek megtetszeni :D

Megnéztem steam-on és a gepigeny.hu-n is a rendszerkövetelményt.
A minimum megvan:
CPU: core 2 duo 2GHz
RAM: 4GB

viszont a VGA-ról nem ír semmit mi kell a minimumhoz. Szerinted/Szerintetek minimumon menne szaggatás nélkül?

(#212) neato3loco válasza ivanicsm.93 (#211) üzenetére


neato3loco
senior tag

szerintem elfut rajta

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#213) ivanicsm.93 válasza neato3loco (#212) üzenetére


ivanicsm.93
tag

Kicsit még agyalok rajta. Találtam egy oldalt ahol felsorolják a VGA-kat és odaírják, hogy támogatja-e a Rust minimum követelményét. Ennél a videókártyánál azt írják, hogy nem, de azért nem veszem készpénznek :)

Link:
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=9210&canMyGpuRunIt=Rust

[ Szerkesztve ]

(#214) neato3loco válasza ivanicsm.93 (#213) üzenetére


neato3loco
senior tag

Laptopról van szó? Mert ha nem akkor javaslom, hogy vegyél/spórolj egy jobb VGA-ra. Aztán addigra hátha jobb lesz ez is vagy akár a DayZ. Nekem megvan a Rust, de nem szögezett a gép elé a sok csaló miatt.. :S

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#215) ivanicsm.93 válasza neato3loco (#214) üzenetére


ivanicsm.93
tag

Igen, egy laptopról van szó tehát a VGA csere így nem jön össze.

(#216) neato3loco válasza ivanicsm.93 (#215) üzenetére


neato3loco
senior tag

hat ha nem vagy annyira tehetos :D akkor egy jatek miatt (ami sz@r) ne vegyel uj laptopot :D

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#217) ivanicsm.93 válasza neato3loco (#216) üzenetére


ivanicsm.93
tag

Új laptop biztos, hogy nem lesz mivel nincs rá pénz és egy játék miatt felesleges (főleg ha tényleg olyan rossz).
Viszont találtam egy másik játékot is ami egész jó. Starbound a neve. Kicsit még utána olvasgatok milyen, de lehet ez lesz a Rust helyett. Még a Don't Starve-t is néztem, az se tűnik rossznak.

Köszönöm a segítséget.

(#218) neato3loco válasza ivanicsm.93 (#217) üzenetére


neato3loco
senior tag

Don't Starve single player. Starbound-ot nem próbáltam még.

~ Asszed mivan közbe' te vagy a sztááá'? ~ Pepsi Béla

(#219) ivanicsm.93 válasza neato3loco (#218) üzenetére


ivanicsm.93
tag

Azt tudom, hogy single player, de elvileg jó játék lett.
Starbound-ról nézegetek videókat és eddig nagyon jó játéknak tűnik. Van benne multiplayer is, de az egyjátékos mód is jó.

(#220) eami válasza ivanicsm.93 (#219) üzenetére


eami
addikt

elég messze ugrottal a rusttol :-D

(#221) EnDaN


EnDaN
tag

Kicsit offline voltam, ezért csak ma postolom ide a már tegnap elkészült
újabb DevBlogot magyarul

Alakul a dolog, ha ilyen iramban haladnak talán még nyáron lesz használható új verziónk :)

(#222) EnDaN


EnDaN
tag

Egy újfajta bejegyzés jelent meg a Playrust blogon, amit nem is Garry Newman, hanem Craig Pearson írt ki, és ő is fogja folytatni (ugyanis ezt sorozatnak tervezi).

Ebben a játékosok építményeire, alkotásaira, hülyeségeire és őrült dolgaira hívja fel a figyelmet, illetve ezeket osztja meg. A fő cél természetesen a közösség kreativitásának az ünneplése.

Itt olvashatjátok magyarul :)

(#223) ivanicsm.93 válasza eami (#220) üzenetére


ivanicsm.93
tag

Csak egy "kicsit" :D Viszont még nem jutottam el addig, hogy meg is vegyem a játékot főleg, hogy most minden nap nagy leárazások vannak xbox live-on...

OFF:
Szerintetek hány fokos hőmérséklettől csökkenhet a laptop élettartama? Ha elindítok egy játékot 70-75 fokig is fel szokott menni. Most lesz egy nagy takarítás mert már tele van porral + a paszta is cserélve lesz. Remélem ez valamennyit segíteni fog.

(#224) EnDaN


EnDaN
tag

Sok-sok újdonság a múlt héten is. Vajon kész lesz még a nyáron? :)

DevBlog #16 magyarul

(#225) EnDaN


EnDaN
tag

A tegnap érkezett Community update #2 magyarul :)

(#226) EnDaN


EnDaN
tag

Ismét itt a szokásos fejlesztői leírás, és ezúttal mind közül a leghosszabb és legtartalmasabb is. Van itt minden a programozási dolgoktól kezdve a játékmeneten át a tervekig, ahogy megszoktuk már.

DevBlog #17 magyarul

(#227) Evome


Evome
aktív tag

Tud valaki mondani már alap dolgot ami kezdőnek jó tudni?
Pl ezt a szerszámos láda dolgot hol találok ?
Illetve hogy a fa épületeimet szét tudják verni? mindenhol fém ajtókat látok csak ezért kérdezem

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#228) Blaise válasza Evome (#227) üzenetére


Blaise
veterán

Fa ajtót szét lehet verni, ezért használnak fém ajtót, de a fa falakat és egyéb dolgokat nem, csak C4-el vagy gránáttal szétrobbantani.

(#229) Evome válasza Blaise (#228) üzenetére


Evome
aktív tag

Igen idő közben betörtek mikor békésen bent craftoltam
azóta 4x éledtem újra de nem találom a házamat :/
zavar hogy semmi tájékozódási pont sincs

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#230) Blaise válasza Evome (#229) üzenetére


Blaise
veterán

Itt van egy egész hasznos térkép.

[link]

Az első pár napban azért gyakran el fogsz tévedni, igyekezz keresni építményeket, amik fix tájékozódási pontok lehetnek.

(#231) Volfram42 válasza Evome (#227) üzenetére


Volfram42
senior tag

Fából mindent szét lehet verni, fémet meg robbantani. A fa ajtót könnyebb, mint a falat ezért oda ajánlott a fém, de ha találsz fém alap fal és egyéb recepteket akkor érdemes abból építkezni. Azt csak robbantani lehet és az nem olcsó mulatság.

Illetve lassan egyre jobb lesz az experimental verzió és ott nagyjából minden újra van írva. Idővel az lesz az alap. Ezt is bent fogják hagyni, de ehhez nem fejlesztenek már semmit.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#232) Blaise válasza Volfram42 (#231) üzenetére


Blaise
veterán

Fából csak az ajtót meg a lépcsőt lehet szétverni, a többit nem.

(#233) Volfram42 válasza Blaise (#232) üzenetére


Volfram42
senior tag

Hmm... Előbb miközben épp írtam le, hogy azt lehetett eszembe jutott, hogy tényleg azt nem lehetett, mert volt amikor jó sokáig csépeltük és inkább egy fém ajtót robbantottunk ki. Szóval akkor rosszul emlékeztem.
Egy jó ideje csak az experimentalt figyelgetem. Már megfakultak az emlékek. Mea culpa.

Say NO to Vertical Videos: https://www.youtube.com/watch?v=Bt9zSfinwFA&index=8&list=FLEm9KqcrDBe77hxufpcW_EA

(#234) Evome válasza Blaise (#230) üzenetére


Evome
aktív tag

igen, ennyire jó mapot még én sem találtam :D
A craftolt fegyverek mennyivel rosszabbak mint amik a repülő dropokból esnek?
Vagy amazok nem is onnan esnek?
Illetve honnan szerzek olyan kék szerszámos ládát? Mert sok olyan dolog van amit craftolni akarok és az kell hozzá

És tudtok valami jó szervert amin aktívan vannak és nincs nagy pingje? :D

[ Szerkesztve ]

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#235) Blaise válasza Evome (#234) üzenetére


Blaise
veterán

Az a kék szerszámos láda a research kit. Sugárfertőzött területeken dobják a piros állatok, illetve ládákban van benne. Nézd meg a térképet, három ilyen fertőzött város van, de azon kívül az út mentén máshol is vannak piros állatok. Mivel a városokban vannak az értékes cuccok sokan gyülekeznek, szóval érdemes valami jó kis fegyvert vinni, meg teljes ruházatot.

Szintén az állatok illetve a ládák dobnak blueprint-et, amivel egy kattintásra meg tudod tanulni az adott tárgyat, nem kell hozzá research kit.

(#236) Evome válasza Blaise (#235) üzenetére


Evome
aktív tag

Hát így barátok nélkül elég nehéz akárkit is levadászni :D

Humans Killing Humans Since birth of Humans

(#237) Blaise válasza Evome (#236) üzenetére


Blaise
veterán

Egyedül elég para :D

Mi 4-en nyomtuk sokat közösen haverokkal, úgy elég hamar összejött egy szép házikó, m4, meg kevlár szett, onnantól meg nem volt nagy gond :)

(#238) Ace owner


Ace owner
addikt

Üdv!
Hamarosan lesz vgam és akkor tudok én is játszani, addig viszont kellene 1-2 csatorna ami jó rust videókat rak fel. Franki(onpc1080p) összes rust videóját láttam, dayz-ből is elég sokat szóval valami hasonló kellene. Egyébként aki nem ismerné a srácot keressen rá, élveztem a rust sorozatát :)

Galaxy Fold 4

(#239) Evome válasza Ace owner (#238) üzenetére


Evome
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=ZbT0ev5gE5E

Nem a témával foglalkozik de nagyon ott van :D

Humans Killing Humans Since birth of Humans

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.