Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:24:57

LOGOUT.hu

A Rust egy sandbox túlélő játék, amelyet a nagy sikerű Garry's mod fejlesztő csapata a Facepunch Studios készít. Olyan alkotások ihlették, mint például a DayZ, a Minecraft és a Stalker. A játékban egy ősembert alakítunk az apokalipszis után, ahol egy ellenséges környezetben kell megállni a helyünket, ahol az éhséggel, a szomjjal, a hideggel és természetesen a többi játékossal is meg kell küzdenie rákényszerítve minket a folyamatos fejlődésre.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Blaise válasza Viper26 (#100) üzenetére


Blaise
veterán

Változik, de nagyjából ugyanazok a dolgok szoktak kiesni, általában shotgun/9mm/556 lőszer, fegyver mod blueprintek stb. Egyszer találtam ládában M4-et.

Ha kevés dolgot tudsz, akkor érdemes gyakran benézni, főleg Big Rad Town-ba, gyorsan fel tudod magad húzni, bár itt a legerősebb a sugárzás, fullos rad suite és rad pill ajánlott, meg valami erősebb fegyver hogyha hasonló kincsvadászokba botlasz.

[ Szerkesztve ]

(#102) Viper26 válasza Blaise (#101) üzenetére


Viper26
nagyúr

Itt voltam tegnap, szerencsémre egyedül. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#103) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Érdekes, hogy amikor nagyon vették, akkor tele volt a Rust trello, mentek az ötletek, kommentek stb.

Most kell megnézni, majd 1 hónapos posztal van tele. Ennyit a nagy munkáról.

Semmi nagy újitásról nem beszélnek, csak hogy új gui lesz, meg hogy tárgykészités... és a többi?

Mik a terveik a játékkal, hogyan haladnak az újitásokkal? Semmi, egyszerűen semmi.

[ Szerkesztve ]

(#104) Blaise válasza FuRiONight (#103) üzenetére


Blaise
veterán

Most is nagyon veszik, az ötödik helyen van az eladási listán, a készítők meg ülnek a rengeteg pénzen...

Ugyan nekem (még) nincs meg a DayZ, de a híradások alapján az sokkal dinamikusabban fejlődik, és kerülnek bele az új funkciók.

[ Szerkesztve ]

(#105) FuRiONight válasza Blaise (#104) üzenetére


FuRiONight
őstag

Én áttértem DayZ-re, ugyan 1 hónapig nem volt update ott sem, viszont 2 verziószámot is ugrott a játék.

Tudják, mit akarnak, folyamatosan javitják és rakják bele az új tartalmakat a játékba (új patch hozott új hibákat is 2 napon belül javitották a nagy részét). Hamarosan jön a főzés, tábortűz készités, vadászat, járművek, bővitik és újitgatják a mapot stb..

Látszik, hogy ténylegesen foglalkoznak a játékkal és a köré épült közöséggel, ez az, ami a rust-ban nincs meg sajnos, pedig hatalmas potenciál van a játékban.

Ha érdekel DayZ és egy jó társaság, dobj meg egy PM-el! :))

[ Szerkesztve ]

(#106) Blaise válasza FuRiONight (#105) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, még egyelőre adok egy kis türelmi időt Garryéknek, hogy összeszedjék magukat, de ha ez nem következik be, akkor szerintem ismerősökkel együtt átállunk DayZ-re, kár, hogy ott nincs házépítés meg ilyesmi.

Tudom, hogy ez nem tartozik ide, de Rust-ot könnyebb volt olcsósítva szerezni az apróról, DayZ pedig az oroszoknál sem olcsóbb sajnos :D

(#107) FuRiONight válasza Blaise (#106) üzenetére


FuRiONight
őstag

Lesz benne később épitkezés is, csak hát még nem tartunk ott :) Mindent a maga idejében ;)

Mindent meg lehet olcsóbban szerezni, ha érdekel PM :B

[ Szerkesztve ]

(#108) Viper26 válasza FuRiONight (#107) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jó rég néztem rá a DayZ-re, de akkor azt hiszem itt az ideje.Falakon még átjárkál a jónép? :F

Pixel 7 | FR955

(#109) FuRiONight válasza Viper26 (#108) üzenetére


FuRiONight
őstag

Igen, sajnos a zombikkal most mèg jobban megnehezitik a túlèlèst, mivel gyorsabbak ès èrezhetően többen vannak.

(#110) b05co


b05co
tag

DayZ SA-ban több a bug mint azon dolgok sora ami működik. Valaki kitalálta, hogy hú de fejlődik, aztán közbe meg sz*rt... Az nem fejlődés, ha jön egy patch ami hoz 40 új bugot, majd javítják... Zombik még mindig sehol sincsenek, halott az egész. A RUST-ban szerintem megakadtak a készítők valamiben :S

(#111) FuRiONight válasza b05co (#110) üzenetére


FuRiONight
őstag

(#112) eami válasza FuRiONight (#111) üzenetére


eami
addikt

azért remélem nem gondolod hogy minden fejlesztési fázis a publikus trellon van kint ? :)

Persze jó volna ha jönne sok update, nem lenne 3 hetente wipe, lenne valami jobb balance, védhetőek lennének a házak, stb, de ez sajnos early access, játszható alpha :\

(#113) FuRiONight válasza eami (#112) üzenetére


FuRiONight
őstag

Amikor én kezdtem el játszani, a trello tele volt friss új ötletekkel, hogy haladnak vele stb.

Most ez szinte nulla. Miért nem tájékoztatják a közösséget?

Jó játék (lehetne) a Rust is, csak szeretném tudni, mit terveznek a játékkal, milyen ötleteik vannak hogyan fejlödjön tovább a játék. Sokat szeretnék? :F

[ Szerkesztve ]

(#114) Blaise


Blaise
veterán

Tegnap ismerősökkel felmentünk a magyar szerverre, egyelőre jónak tűnik, csak folyton akadt mint a disznó.

(#115) Blaise


Blaise
veterán

Ismét nem jött semmi update a héten :C

(#116) EnDaN válasza Blaise (#115) üzenetére


EnDaN
tag

Jó munkához idő kell :K

;)

(#117) Blaise válasza EnDaN (#116) üzenetére


Blaise
veterán

A hivatalos oldalon is egyre több kommentelő borogat asztalt, hogy 1,5 hónapja nem történt semmi...

(#118) eami válasza Blaise (#117) üzenetére


eami
addikt

pedig nincs miért asztalt borogatni... ha holnap befejezik a fejlesztést és steam törli mindnekitől akkor sincs miért, ugyanis ez benne van a pakliban. Nulla garancia van arra hogy akármelyik early access végső állapotba is jut.

(#119) FuRiONight válasza eami (#118) üzenetére


FuRiONight
őstag

Pedig megalapozottan vannak felháborodva!

Ha pedig megcsinálnák, amit irtál, akkor Garry Newman és csapatának az utolsó játéka volt a Rust, nah meg gondolom menni is a pereskedés.

Tényleg vicc, amit ez a csapat "művel".. :W

(#120) yitsushi válasza Blaise (#115) üzenetére


yitsushi
csendes tag

Ma még jöhet ^^. Csak optimistán

(#121) Viper26


Viper26
nagyúr

Nekem konkrétan a komplett szerver eltűnt amin játszottam, erről ennyit. :U

Pixel 7 | FR955

(#122) yitsushi válasza Viper26 (#121) üzenetére


yitsushi
csendes tag

A Rust.hu szerver hamarosan elérhető lesz újta, viszont konkrét időt nem tudok írni. Elnézést.

(#123) Viper26 válasza yitsushi (#122) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem ott voltam, így engem az nem érint, de azért köszi az infót. :)

Pixel 7 | FR955

(#124) Blaise válasza eami (#118) üzenetére


Blaise
veterán

Szerintem meg van miért, hiszen nem ingyen játszom vele, kőkeményen előre fizettem érte több százezer emberrel együtt.

(#125) Blaise válasza yitsushi (#122) üzenetére


Blaise
veterán

Miért áll a szerver? Lehet tudni infót?

(#126) eami válasza FuRiONight (#119) üzenetére


eami
addikt

pedig jobb lesz ha mindenkiben tudatosul hogy ilyen ez az early access... ha 10 év múlva lesz kész akkor annyi idő múlva. Ott van pl a starbound, 3 évig fabrikálták és még mindig csak early access.

(#127) Blaise válasza eami (#126) üzenetére


Blaise
veterán

Nyilván, de én úgy gondolom, hogy nagyon sok ember a pénzével beleszállt ebbe az egészbe, bizalmat adott a fejlesztőknek, akik egyelőre nem igyekeznek rászolgálni. Bő 1,5 hónapja játszok a játékkal, semmi extra nem jött azóta.

[ Szerkesztve ]

(#128) FuRiONight válasza eami (#126) üzenetére


FuRiONight
őstag

Remélem, hogy be fogják szigoritani az early access és ilyen csapatok mint a facepunch eltünik, ha már ilyen jól informálják és tartják a közösséggel a kapcsolatot..

[ Szerkesztve ]

(#129) eami válasza FuRiONight (#128) üzenetére


eami
addikt

szerintem kicsit túl sokat vársz... ez csak annyiban különbözik attól amikor egy 1,5 év múlva talán megjelenő játékba előre belefizetsz €20 kickstarteren, hogy itt az alatt a másfél év alatt próbálgathatod is. Majd a developerek eldöntik hogy milyen ütemben adják ki a frissítéseket...

(#130) Blaise


Blaise
veterán

Na, végre valami:

Friday devblog

Nem azzal van a probléma, hogy nem jön hetente 10 új tárgy, hanem hogy nincs egy felvázolt roadmap, ami alapján láthatnánk, hogy mivel foglalkoznak jelenleg, illetve mik lesznek a következő nagy változások. Jobban kéne kommunikálni a felhasználókkal.

(#131) b05co válasza FuRiONight (#128) üzenetére


b05co
tag

Az a baj, hogy nem vagytok tisztában az Early Access fogalmával...

Más: Tök jó az új admin gárda a rust.hu-n :D Nyolcan lettünk banolva, mert kiraboltuk az új adminokat ;) Sajnos Yitsushinak nincs ideje mostanság és hát Governor eléggé érdekes felfogásban kezeli a szervert. Ha valaki nem tudná elég gyanúsítani valakit, akinek 9 éves az accountja steamen 20-as szintű, sorolhatnám és már repül is... Így, ahogy írom, tehát bemondásra! Gyakorlatilag bárkit ki tudtok banoltatni a szerverről csak négyen öten menjetek fel és mondjátok be hogy aim, vagy radar, vagy bármi :) Volt olyan közöttünk akit meg se gyanúsítottak, csak velünk játszott, az is röpült :D

(#132) Viper26 válasza b05co (#131) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor aztán remekül mennek ott a dolgok ahogy hallom.. :U

Pixel 7 | FR955

(#133) b05co válasza Viper26 (#132) üzenetére


b05co
tag

Nagyon szuperül mennek igen. A játékosok nem bírják elviselni ha valaki jobb náluk, pár óra játékkal adminnak jelentkeznek csak azért, hogy kirakhassanak mindenkit, aki valaha belőtte őket... A magyar szint sajnos itt is low-

(#134) Blaise


Blaise
veterán

Friday Devblog 2

Ismét semmi update :C

(#135) Viper26 válasza Blaise (#134) üzenetére


Viper26
nagyúr

Megy ez. :DDD

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#136) Blaise válasza Blaise (#134) üzenetére


Blaise
veterán

Friday Devblog 3

Egy érdekes komment:

"Well… this game is clearly going no where. The next update will come either really fast or really slow? Wtf are you guys doing? Feeding a monkey banana’s and getting him to draw you fucking blueprints? I don’t think you realize how much of a joke you’ve made yourself. You have failed. You cannot have a game in alpha for 3 + years, see Rubies of Eventide. I’ve heard the same crap come from other dev’s. “We’re gonna… We’re gonna”… then one day the servers are offline, you check the forums to find a dev post about ; “Gee thanks for supporting us, but we didn’t realize that actual work would be involved… so long and thanks for all the nice toys your money bought us”"

(#137) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Ezzel a jàtèkon nem hogy fejlesztőcsapat, hanem 1 ember nem dolgozik!

Szigoritsàk be a Steam Early Access-t, hogy ilyen Garry Newman fèle banda ne tudja felrakni a jàtèkat, vagy h kàrtèritsèk az embereket, akik egy csalò bandànak adjàk a pènzt!

Gyertek DayZ-ni!

(#138) Blaise válasza FuRiONight (#137) üzenetére


Blaise
veterán

Én végül megvettem a DayZ-t, de nem nagyon jön be, nagyon látszik, hogy sok hibája van még...de legalább dolgoznak rajta :D

Nekem a Rust sokkal szimpatikusabb koncepció, de Garryék egyre jobban elkanászodnak, pedig mennyi mindent ki lehetne hozni ebből a játékból!

(#139) FuRiONight válasza Blaise (#138) üzenetére


FuRiONight
őstag

Rust -nak van hibàja nem is kicsi, DayZ egy pre-alpha àllapotú jàtèk, de sokkal több ès komoly potenciàlt làtom benne mint a Rust-ban

Roadmap alapjàn egyre csak jobb lesz, experimental servereken ha minden igaz, akkor màr tüzgyújtàs, vadàszat stb.

Garry-k meg elmehetnek a sòhivatalba, ez a hozzàllàs 0, jogosak a vàdak.

(#140) eami


eami
addikt

látom még mindig nem értitek ezt az early access témát... de a blogot sem olvassátok vagy értelmezitek :(

(#141) Blaise válasza eami (#140) üzenetére


Blaise
veterán

Hidd el, pontosan értjük.

Lassan 3 hónapja tolom a játékkal, és semmi újdonság nem érkezett...gyakorlatilag eltelt egy negyedév. Szerinted jogtalanul van kibukva a vásárlók nagy része? :F

(#142) Blaise válasza Blaise (#141) üzenetére


Blaise
veterán

Ja, és az kimaradt, hogy Garry blogposztokban megfigyelhető bicskanyitogató stilusa sem szimpatikus, nem szivességet tesz nekünk ezzel az egésszel.

(#143) FuRiONight válasza eami (#140) üzenetére


FuRiONight
őstag

Jogos a felbáhorodás a vásárlók részéről! Amikor Early Access-en megjelent a játék, Garry-k tisztában voltak, h csak összedobált kódhalmaz és ebből később gondok lehetnek, akkor kérdezem én, minek adták ki?

Rakták volna rendbe és utána rendesen tudták volna frissiteni, bőveteni a játékot. Ez bizony a fejlesztők sara, h igy kimerték adni a játékot, akkor vállalják a felelőséget is, ne csak pénzt szedjék össze.

Nem tudom, ki beszélt itt heti frisitésekről (sztem senki sem, csak felfújják nem is kicsit), de havi szinten ne csak egy pár javitás érkezzen, hanem valami észrevehető újdonság, mert ez igy már vicces..!

(#142) Blaise:

+1 Pontosan, bizalmat szavaztunk nekik, hogy előre megvettük a játékukat, jobb, ha csöndbe marad inkább..

[ Szerkesztve ]

(#144) eami válasza FuRiONight (#143) üzenetére


eami
addikt

ugyan már... ez ilyen műfaj. ha holnap bejelentik hogy ennyi, akkor sem lehet egy szavunk sem. Majd legközelebb jobban meggondoljatok hogy adtak e ki pénzt early accessre. Részemről én nem bánom hogy megvettem. Amíg jön az újabb update, addig sírás helyett játszok mással.

játékokat évekig fejlesztenek, főleg ha kis csapatról van szó, majd haladnak ahogy nekik tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#145) Stockbauer79


Stockbauer79
tag

Ezzel én is így vagyok, addig nyomok másik Early access-t, Space Engineers-t :DDD

just leave me alone

(#146) FuRiONight válasza eami (#144) üzenetére


FuRiONight
őstag

Mit ugyanmár?

Senkinek nem fogom ajánlani, hogy vegye meg a Rust-ot, inkább lebeszélem róla.

Az is biztos, hogy ilyen fejlesztőtől biztosan nem veszek több játékot, és 10x jobban utánaérdeklődők.

Az Early Access meg remélem megkapja a maga szigoritásait, nehogy másik is lehúzzák az embereket.

[ Szerkesztve ]

(#147) eami válasza FuRiONight (#146) üzenetére


eami
addikt

Early Access = NINCS KÉSZ!

nem kell ajánlani, majd ha kész lesz... vagy akkor sem mert kitudja milyen lesz.

(#148) FuRiONight válasza eami (#147) üzenetére


FuRiONight
őstag

Akkor már foglalkozni sem kell a játákkal, miután megszedték magukat? Mert ők ezt csinálják eddig.

Attól pedig, hogy kiadnak egy játékot, utána is támogatni kell. Nem baj, majd DLC formájában meglehet venni a kész játékot, ha már úgyis ez a divat.

[ Szerkesztve ]

(#149) eami válasza FuRiONight (#148) üzenetére


eami
addikt

ott van pl a starbound:

Starbound was formally announced by Tiyuri in February 2012,[11] with a tiered, Kickstarter-style, pre-order opening via the Humble Store on April 13, 2013. Tier options included a copy of the game, an invite to the beta, and a download of the game's soundtrack, as well as game-related "rewards", such as naming an in-game NPC, designing a hat or weapon, and having a statue of oneself designed to be placed in the game.[12] Within 24 hours of the pre-order opening, over 10,000 people backed the game, contributing over $230,000 to fund the game's development.[13] By April 29, 2013, the Starbound pre-order had reached all three of its stretch goals by raising over $1,000,000.[14] The game entered its initial stage of beta and was released on Steam on December 4, 2013, receiving over $2,000,000 in pre-orders prior to its launch.[15]
By January 6, 2014, Starbound had sold over one million copies.[16]

majdnem két évig csak áll a pénzük benne az előrendelőknek... semmit nem láthattak / játszhattak belőle, végül kiadtak egy szintén early access be nem fejezett valamit, amiről lövése sincs senkinek sem hogy mikorra lesz kész (és már több mint 3 éve csinálják). Na ez az early access. Rust is ilyen, csak mi már kicsit hamarabb játszhatunk egy el nem készült termékkel. Egyszer talán majd kész lesz. Vagy nem.

(#150) EnDaN


EnDaN
tag

Indult nemrég egy új szerver magyaroknak, a post végén a linken megtalálható minden fontos információ róla. Amire számíthatsz:

- aktív, segítőkész admin csapat
- airdrop (jelenleg 10 játékos felett)
- ajtó megosztás (door share)
- klánrendszer
- privát üzenetek
- starter kit
- stb

Várunk szeretettel :)

net.connect rust.gamesconspiracy.hu:28016

GamesConspiracy Rust oldal

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.