Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) scyllarus


scyllarus
veterán

Mivel még nem találtam topikot, amiben ez a játék lenne a téma, de elég sok honfitárssal futottam össze a szerveren, gondoltam, itt lenne az ideje létrehozni egy helyet, ahol tapasztalatot cserélhetnénk róla.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#2) larpi


larpi
tag

Üdv!
Nem találtak még rá erre a fórumra, pedig sok magyar játékossal lehet találkozni a játékban.
Maga a horgászat szerintem nagyon jól el van találva, a többi már nem annyira.

(#3) scyllarus válasza larpi (#2) üzenetére


scyllarus
veterán

Számomra is meglepő a dolog, azt hittem, pörögni fog a topik. Ráadásul pont egy olyan játék, amihez nem ártanak a tippek, amiket megoszthatunk egymással. Na, majd hátha ezután.
A horgászat része szerintem is szuper. Mi a többi, ami nem annyira?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#4) Matezol91 válasza scyllarus (#3) üzenetére


Matezol91
csendes tag

Ami nem annyira az a fizetős rész. Igazából nem vészes, mert ügyesen lehet napi 50 ezüstöt is összeszedni, de komoly cuccaid egy kis ráfizetés nélkül aligha lesznek. Egyébként ennyire realisztikus megvalósítással még nem találkoztam. Néhol túlzottan is az (bár nekem ez nem hátrány). Ami még gond az a gépigény. A grafikájához képest kétkézzel eszi az erőforrásokat...

(#5) scyllarus válasza Matezol91 (#4) üzenetére


scyllarus
veterán

Valamelyik nap nagyon gyúrtam egy új botra, kb. 200 ezüst jött össze aznap :)
Mindkettővel egyetértek. A realizmusa szerintem jó dolog, az erőforrásigényt meg bízom benne, optimalizálni fogják. végül is, ez egy orosz játék, ott azért sokaknak nincs erőgépük.
Nekem a régi asztalimon vannak gondok, de a notin (i3-7100, 8GB ram) tükörsimán fut IGP-vel is, szóval azért nem kell hozzá kimondott gamer gép.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#6) larpi válasza scyllarus (#3) üzenetére


larpi
tag

Nekem a fejlesztés kötöttsége nem tetszik. Jobb volna hogy ha én választhatnám ki mit akarok előbb.
Pl: Én a pergető horgászatot nem nagyon szeretem, viszont az élőhalas csalival szeretek horgászni. Hogy megtehessem rengeteget kell pergetnem hogy elérjem a százalékot, ahol megkapom az élő csali használatot.
Amikor elkezdtem játszani vettem 30nap prémiumot, nem ajánlom senkinek. Csak az XP-t duplázza ezért gyorsan megvannak az horgászvizek, viszont felszerelés gyenge hozzájuk . Aranyért meg ki vesz cuccot mikor az 1 arany kb. 1,30Eu, az árakat meg tudjátok.
Nagyon meg kell gondolni mit veszek meg, nekem már több lépéssel előre meg van a tervem hogy mit veszek.
A javítás is nagyon drága és időigényes.
Azért mindent egybevetve nekem nagyon bejön. Én horgászom már gyerekkorom óta és állítom hogy nagyon közeli élményt nyújt az igazihoz.

(#7) scyllarus válasza larpi (#6) üzenetére


scyllarus
veterán

Pont így vagyok én is. Az utóbbi időben nem nagyon van időm lemenni, de mivel végighorgásztam a gyerekkoromat, nagyon hiányzik. Ez eddig a legjobb "pótmegoldás" (Nem mintha bármi pótolhatná).
Nekem tetszik a lassú fejlődés egyébként, pont passzol a játékhoz, nem lehet rohanni, csak nyugisan :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#8) Matezol91 válasza scyllarus (#7) üzenetére


Matezol91
csendes tag

+1 a larpi által leírtakhoz is.

Én sokszor meló után este kikapcsolódásként játszom vele. Egy fél horgászélménnyel felér kb az esti tücsökzúgás és "titkos" helyeken ücsörgés a bot mellett :)

Ami problémás még vele az a fejlődés mint írtátok is. Például az etetőanyag keverés képessége, vagy a csalikészítés (talán ez még elmegy), de a horgászkészségek elsajátítása tényleg lehetne gördülékenyebb, vagy a dobáspontosság és még lehetne sorolni. Ezek mind mind sokkal gyorsabban fejlődnek mint ahogy a játékban van, pláne többszáz kiló hal kifogása után.

Nekem a napszakok változása se tetszik, ez lehetne jóval lassabb, mert a nap szinte felpattan és már megy is lefelé.

Most ha minden igaz a következő patch-ban bevezetik a tábortűz, mint komfortérzet forrást ami nem rossz, de az ételfőzést is bele pakolhatnák, egy kis halászlével 10 adagban/főzés és már megérné kotyvasztani :))

(#9) scyllarus válasza Matezol91 (#8) üzenetére


scyllarus
veterán

Az idő szerintem is túl gyorsan telik Milyen nonszensz, hogy egy kapás néha 1-1,5 óráig tart (a játék ideje szerint), meg tényleg gyorsan lesz éjszaka is.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#10) larpi


larpi
tag

Ma megfogtam a csúcs halamat. Grass carp 28kg 36000XP 204 ezüst. Majdnem körbe sétáltam vele Old Burg-ot. Nem hittem volna hogy ekkorát ki birok szedni ezzel a szerkóval: bot 13kg , orsó 9,5kg, damil 9kg.
A játék idejét én is gyorsnak tartom. Ezt a halat is sötétben akasztottam és már sötétedett mire meg lett, majdnem 1 nap!
Ha találkoznánk a játékban Guriga130 vagyok 18-as fokozatnál tartok.

(#11) scyllarus


scyllarus
veterán

Valaki tudja, milyen patchek jöttek? Tegnap volt egy kb. 700 megás, ma egy 3 megás micropatch.
A honlapon még a májusiról van infó, azóta semmi.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#12) larpi válasza scyllarus (#11) üzenetére


larpi
tag

Itt a javítás Google fordításban:

- Az új víztest Belaya folyó és két új halfaj (Taimen és barna pisztráng) kerülnek bevezetésre a játékhoz.
- Az új rúdok az Onega Rods gyártótól már elérhetőek az üzletekben.
- Az új Kiruuna Aikkila csalik állnak az üzletekben.
- Az új EF Corona S60L rúd most már boltokban is kapható.
- Az EF Spark 2000S és az EF Libra 2000S új tárcsák most már boltokban is kaphatók.
- Most kezdeni egy tábortűz játékosok kell mérkőzések és tűzifa vásárolt műhelyek.
- A tábortűz mellett a rossz időjárás miatt melegednek fel és növelik a játékosok kényelmét.
- A szabadtéri pingázás már elérhető a Cottage Pondban.
- Az új játékosok több eszközzel kezdik a leltárukat.
- A tekercselés Rivulet mostantól minden játékos elérheti a szintkorlátot.
- A Winding Rivulet már rendelkezésre áll a szabadtéri konyha.
- A Winding Rivulet boltjait hasonló tárgyakkal látják el, és hasonló árakat kínálnak, mint a Mosquito tó.
- A Syberia és az Express Horgász gyártó egyes tételeinek árai megváltoztak.
- A spinhalászat népszerűségének növelése érdekében az algoritmusokat felülvizsgálták.
- A tekercselés Rivulet paramétereit újra hangolták. Ez a víztest a spinhalászat alapjává válik.
- A Pike maximális súlyát növelték.
- A trófea minimális súlya nőtt.
- Az Old Burgban egy új Kvas-értékesítőt adtak hozzá.
- Kézműves anyagok, mint például csiszolópapír, festék és mások, a vásárlást követően a hátizsák egyik nyílásába.
- "Happy Hour" bónusz kerül bevezetésre a prémium számlával rendelkező játékosok számára. A bónusz naponta egyszer aktiválódik a bejelentkezéskor egy RL órában a játékban. A "Happy Hour" során a tapasztalatok és a készségfejlesztés megduplázódnak. Új nap kezdődik 00:00 UTC (GMT)
- A sátrak használhatók tárolóként. Az itt tárolt cikkek mennyisége 30-ra korlátozott.
- Az UL (ultrakönnyű) kezelésekkel új halászhajó vezet.
- Az UL minősítési vezetők most már megjelennek az értékelésben.
- A múlt heti leaderboard nyerteseinek odaítélésének rendszere megvalósult.
- A csevegési beállításokban kikapcsolhatja az "esemény bejelentéseit".
- A kötélen lévő vonalat tartó kötél szilárdsága 20% -ról 50% -ra nőtt a vonalvizsgálatból.
- Javítva. Vízzel való kölcsönhatás Bear Lake-ban.
- Javítva. Néha a csevegőüzenetek le vannak vágva.
- Javítva. Bizonyos esetekben hiba történt a hal tömegének kerekítésében. A halak tömege egy grammban eltérhet. Az alábbi alrendszerek érintettek: halpiac, rekordgátak és versenyek.
- Javítva. A Carolina rig és a Three-way rig fizikai modelljei olyan problémákat okoztak, amelyek nem engedték meg, hogy a "Jig Step" állandó sebességgel érjenek el.

(#13) Matezol91 válasza larpi (#12) üzenetére


Matezol91
csendes tag

Az azért eléggé messze áll a valóságtól megint, hogy gyújtóst kell vásárolnod a boltban illetve tűzgyújtó eszközt, hogy a sátor táborok mellett lévő, amúgy is ott lévő tábortüzet be tudd gyújtani.

Sokkal jobb lett volna, ha random helyen meg lehet ezt tenni és még közelebb is állna a valósághoz. Az új "map" ráadásul csak egy falatnyi sziget...

(#14) larpi válasza Matezol91 (#13) üzenetére


larpi
tag

A pergetős horgászoknak készült inkább az új víz.
A tűzgyújtást én is randomnak hittem, fa és gyufa a zsákba, príma, éjszaka még világít is ....Hát nem. Most már a teánkat vagy kávénkat is pénzbe kerül megfőzni.
A kvasz az a kápásztaleves?
Több helyen látni ezt a rácsos grillezőt, azokat kéne beüzemelni, lehetne sütni az apróhalat.

(#15) Matezol91 válasza larpi (#14) üzenetére


Matezol91
csendes tag

Én már írtam a fejlesztőknek, hogy a halsütést/főzögetést rakják szépen bele...de nem én voltam az első aki felvetette a témát.

A kvász úgy tudom egy sörhöz hasonló ital. Errefelé is kapni a boltokban kvászt.

(#16) scyllarus válasza larpi (#14) üzenetére


scyllarus
veterán

Általános iskolai oroszórákról úgy rémlik, a kvasz az sörféle :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#17) Dagohun


Dagohun
tag

Üdv.

Olvastam róla pár helyen, mondom kipróbálom. Nos egész hétvégén horgásztam. Mivel játszottam pár horgász játékkal gondoltam ez se lesz hűha meg azta. De lenyomtam egy hétvégét benne. Kicsit szívatos mire meg lesz a fenekezéshez az etető kosár, de van idő. A prémium milyen pluszt ad?

(#18) scyllarus válasza Dagohun (#17) üzenetére


scyllarus
veterán

Így voltunk vele jópáran :D

- Több xp
- Nagyobb esély a skillek fejlődésére (horgász- és crafting is)
- Tudsz tárgyakat küldeni másoknak

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#19) Dagohun válasza scyllarus (#18) üzenetére


Dagohun
tag

Köszi a választ. Még gondolkodom az arany vásárláson. Egyébként elég drága a prémium. Jobb szeretem ha van fix ára a játéknak, és max. csak kozmetikai cuccokért kérnek el plusz pénzt.

(#20) scyllarus válasza Dagohun (#19) üzenetére


scyllarus
veterán

Orosz (és kvázi-orosz) fejlesztésű játékoknál ez a modell dívik.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#21) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Fishing planet-et toltam nagyon sokáig, de az elmúlt pár hónapban csak a napi jutalom miatt lépek be. Irtó drága lett benne minden, egyelőre hanyagolom.

Ice lakes-t játszom még néha (lékhorgász játék), ez nagyon tetszik, de sok játék után könnyen egyhangúvá válik.

Adok a Russian Fishingnek egy esélyt, már szedem is le, kíváncsi vagyok rá. :)
Ha már nem jutok el horgászni élőben, valahogy pótolni kell az élményt. :D Hamarosan beszámolok a tapasztalataimról.

(#22) scyllarus válasza Vesporigo (#21) üzenetére


scyllarus
veterán

Az FP-t én hamar eluntam. Ez sokkal élvezetesebb és realisztikusabb szerintem.
Én is pótléknak használom. :)
Kíváncsi leszek a véleményedre.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#23) Dagohun


Dagohun
tag

Nos, szeretnék tanácsot kérni.Old tavon milyen csalival kell pontyra horgászni, mert hogy két napja semmi nem volt. De még amur se, csak a kicsik de azok jöttek spicc botos horgászatnál is. Illetve 2x fogtam pontyot de spicc bot és kenyér gombóccal. De már nem kapok skill pontot a kis halakra. A másik kérdésem a köv. lenne érdemes a bolognai botba beruházni és orsóval horgászni, vagy inkább a spicc botot húzni. Mert bár messzebb lehet vele horgászni de lassabb is. És ahogy látom a spiccbotokba is vannak drága cuccok.

(#24) scyllarus válasza Dagohun (#23) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem tudom, hányas szinten vagy. Én vettem bolognait is, de a spiccbotot jobban szeretem, és inkább vettem erős spiccbotot és azt használom. Meg barátkozom a pergetéssel is, a feedert egyelőre nem erőltetem, bár megvan.
Pontyra változó, hogy mi a jó. Nekem a borsó, kukorica, kenyér is bevált, néha, de csak nagyon néha a krumpli, illetve elvileg a mayfly lárva az, ami direkt pontyfélékre jó.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#25) Dagohun válasza scyllarus (#24) üzenetére


Dagohun
tag

A lárván kívül mind próbáltam. Ami igazán dühít hogy semmi nagyobb hal mert teszem azt leakad, eltöri a botot vagy valami oké, de semmi más nem jön a fenekező botokra mint ami a spiccre. Egyébként lvl 12, 2 napja jöttem az old tóra. Na majd még próbálkozok.

(#26) scyllarus válasza Dagohun (#25) üzenetére


scyllarus
veterán

Mindig a bot legyen a legerősebb a szettben!
Zsinór, orsó mindig legyen gyengébb, leginkább a zsinór. Mivel a leggyengébb ponton fog törni, szakadni, inkább a zsinór szakadjon, abból több van és olcsóbb pótolni.
Csalogató dolog erős zsinórt venni, mert olcsó, de a drága bot látja a kárát.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#27) larpi válasza Dagohun (#23) üzenetére


larpi
tag

Az Old tavon 2-3kg alatti pontyot szinte mindennel lehet fogni, giliszta,kenyér,borsó,pufirizs, kukorica stb., viszont a nagyokat (5kg fölötti ponty, amur) krumplival fogtam és egy amur káposzta levélre jött. A nagyokat főleg a meder mélyebb részein lehet megtalálni. Figyeld, ki mit fog, ha látod hogy fogtak már néhány nagyobbat, akkor rákészülhetsz. A krumplira ritkán van kapás, de ha húzza, az 80% hogy nagyobb hal.
A bolognai botot még nem próbáltam, még sajnálom rá az ezüstöt. Most értem oda hogy van két erősebb fenekező szerelésem és egy 6 méteres, 7kg teherbírású nyelesem. Nem kell már egy 6-7 kilós hallal félóráig küszködni. Egyenlőre ezeket is akarom tovább erősíteni mert itt a Medve tó a böhöm nagy pontyaival.

(#28) Dagohun válasza larpi (#27) üzenetére


Dagohun
tag

Köszi a tippeket. A 2 kg alatti pontyok voltak de spiccel. A káposzta levelet még nem próbáltam valahogy nem illik a horogra, de adok neki egy esélyt. Nem baj hétvégén megyek horgászni és fogok ott halat. :)

(#29) b4l0telli


b4l0telli
csendes tag

Udv
nekem olyan problémám van, hogy...nem tudok belépni...azt irja hogy hibas email vagy jelszó...kertem uj jelszot(tehat az email pipa) de azzal sem...regeltem masik email cimre...ott is ez a hiba...
ötlet?

minden másra ott a MasterCard

(#30) scyllarus válasza b4l0telli (#29) üzenetére


scyllarus
veterán

Patch volt tegnap, frissítettél?

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#31) ReBorn06


ReBorn06
újonc

Szerbusztok srácok!

Valaki tudna nekem segíteni? Több külföldi (orosz, angol) streamer-nél láttam hogy 4 bottal pecál. Tudja valaki hogy milyen uton módon lehet megoldani vagy azt is skillbe kell feloldani?

(#32) larpi válasza ReBorn06 (#31) üzenetére


larpi
tag

A negyedik az etető bot, azzal nem fogsz halat.

(#33) guppi2


guppi2
tag

Sziasztok
A törött botokat hol lehet megcsináltatni?

(#34) scyllarus válasza guppi2 (#33) üzenetére


scyllarus
veterán

Sehogy :( A törött az kuka.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#35) guppi2


guppi2
tag

Sziasztok
Most kezdtem a játékot két napja a 10-es szinten vagyok.
A kezdő pergetőbotom és a kezdő spiccbotom eltört.
Nagy nehezen tudtam venni egy ugyanolyan spiccet.
Az a problémám, hogy eladom a halakat és elég kevés pénzt kapok belőlük.
1-Hogyan lehet még pénzhez jutni? Persze aranyat nem szeretnék vásárolni.
2-Kell-e a továbbjutáshoz pergetnem?
3-Mit tegyek, hogy a nagyobb halak ne tépjenek meg? Mindig azok miatt veszítem el az úszót-horgot.
Azt tudom, hogy ha nagyobb horgot rakok pl:6-ost, akkor az szelektálja a halakat és a kicsik nem kapnak rá.Nemsokára vehetek bolót, gondolom az előrelépés a horgászatban a spicc után, mivel ott ugye az orsó enged a nagy halnak zsinórt és akkor talán azt is ki lehet fogni.
4-Tehát érdemes-e bolót venni?
5-Milyen gyurma a bevált?

(#36) scyllarus válasza guppi2 (#35) üzenetére


scyllarus
veterán

Mindig úgy állítsd össze a szereléked, hogy NE a bot legyen a leggyengébb teherbírású. Tudom, csábító, mert orsót-zsinórt-horgot olcsóbban lehet erősebbet venni, de annak bottörés a vége. Mindig a damil legyen a leggyengébb, ha az szakad, csak a horgot és/vagy az úszót kell pótolnod!

1. Nem tudom, nekem elég jól jött a pénz azon a szinten még.
2. Nem kell, majd magasabb szinten jönnek a kifejezetten pergető vizek. Ha van hozzá kedved, pergess, de nem kötelező.
3. Úgy válassz horgot, hogy nagyon sokszor ne jöjjenek. Persze, párszor mindenkinek szakít.
De, fognak jönni egész kicsik is nagy horogra, ez létező anomália. Amúgy én sokáig elvoltam egy erős spiccbottal is, nekem az bevált, jól hozta a pénzt.
4. Ez valami tájszó lehet, mi az a boló?
5. Ez napszaktól, időjárástól és víztől is függ. Cserélgesd, és látod, mi válik éppen akkor ott be.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#37) guppi2 válasza scyllarus (#36) üzenetére


guppi2
tag

Köszi a válaszokat.
A boló a bolonyai bot.
Moszqito lake-en vannak nagy halak is?
Lehet a játékkal multizni?

(#38) guppi2


guppi2
tag

Jól gondolom, hogy nem mindenhol lehet egyforma eséllyel halat fogni?
Tehát halfajonként változik, hogy milyen helyeken fordulnak elő?
Én most 80 cm-es vízben fogom őket a szélén.
Esetleg beljebb nagyobbak vannak?
A közepét ezekkel nem tudom meghorgászni.

(#39) guppi2


guppi2
tag

Át jöttem Old tóra.
Mindjárt a második hal akkora volt, hogy a 22-es zsinóromat mind lehúzta és tönkrement az orsó is a bolonyai boton.
Mekkora szakítású zsinórt rakhatok a bolóra?
Ami még nem töri el a botot.

[ Szerkesztve ]

(#40) scyllarus válasza guppi2 (#39) üzenetére


scyllarus
veterán

Ez még csak Early Access, jelenlegi állapotában nem tudsz klasszikus értelemben multizni. Ha nézed a chatet, látod, hogy sokan vagytok ugyanazon a helyen, de semmilyen interakció nem lehet köztetek (már nyilván a chatet leszámítva.) és nem látjátok egymást. Később állítólag lesz valami multiféle.
Halfajonként, napszakonként, időjárásonként változik. Ahogy a való életben. A rekordomat 50 centis vízben fogtam. Van csónak, amivel bemehetsz középre is.
Old Burgon már vannak szép nagy halak is, úgy válassz szerelést.
"Mekkora szakítású zsinórt rakhatok a bolóra?
Ami még nem töri el a botot."
Megválaszoltad a kérdésed :)
Van a botnak, orsónak, zsinórnak saját teherbírása. Már írtam, a bot legyen a legerősebb, mert a leggyengébb törik/szakad elsőnek.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.