Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Tehát az a helyzet hogy szüleim szobájában előjöttek/nek a hangyák!
Irtózatos mennyiségben és mindenféle sárga, vörös, fekete, kicsi, nagy, szárnyas szóval tényleg mindenféle hangya előjön.Már kipróbáltuk a kereskedelmi forgalomban kapható szinte valamennyi hangyairtót de semmi változás max 3-4napig nem lehet látni a hangyákat 1-1 irtás után de utánna még több jön elő mint az irtás előtt :(( :(
Kérdésem hogy találkozott már valaki ilyen ''invázióval'' és ha igen mivel sikerült kiirtania őket, már arra is gondoltunk hogy veszünk egy hangyászt :C

(#2) joghurt válasza rambo4ésfél (#1) üzenetére


joghurt
addikt

Konkrétan milyen szerekkel próbálkozál? Nekem a Mortein hangyirtó is működött, 3-6 hónap nyugalom van. Lehet kapni magyar gyártmányú hangyairtó port is, attól is kifekszenek tartósan.

Az volt a szívás, amikor egyszer a külső falon láttam meg párat, és rájuk fújtam a Mortein maradékát. Kívülről el is tűntek, de pár óra alatt az egész boly bejött a lakáson belülre. Amíg nem jutottam el a boltba, ott randalíroztak. Na, aztán kaptak egy kis port, azóta nyugalom.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) joghurt


joghurt
addikt

Juteszembe: több fajta hangya van (valamelyik szerre rá is van írva, melyik melyik), és más szer az optiális a fekete hangyákra, mint a kis vörös fáraóhangyákra.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) rambo4ésfél válasza joghurt (#2) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

chemotox mortein raid fújós szórós ragyacsos csapdás végigpróbálva és egyik sem nyújt tartós védelmet,mert kb 3-4napig eltűnnek de utánna újból előjönnek

(#7) gozso


gozso
senior tag

darazsak ellen tudtok valamit ajánlani?

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#8) Twiggydoll


Twiggydoll
tag

nálunk is gond ez,de amúgy miért van az hogy nem mindennap jelennek meg?a konyhában rendszeresen végigmasíroznak és mindenbe belemennek undorító.amúgy nekünk az a pif paf rovarírtó vagy mi a bánat volt jó sokáig

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk hogy milyen messzire mentünk.

(#9) tiv83us


tiv83us
veterán

Nemtudom kell-e egy ilyen topik, de ha mar van, legalabb egy kicsit tagitsunk rajta.
Atneveztem ''Rovarirtasra''.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#10) [w]


[w]
őstag

nálunk egyébként ezek a kicsi fáraóhangyák bosszantották a családot, de a magyar gyártású hangyaporral időről-időre újrakezelve végül fél év alatt megszabadultunk tőlük (remélem...).

cmdr PETER W. VOLKOV

(#11) V.ki válasza gozso (#7) üzenetére


V.ki
aktív tag

Konkrétan mekkora fészek vagy fészkek?:Y

Hangyákra meg hajlakkot.:)

(#12) Judyt


Judyt
csendes tag

Nálunk is voltak hangyák,különösen a gáztűzhelyet támadták be,de a Mortein hatott.
Viszont lehet kapni valami olyan dolgot ami úgy néz ki mint egy kis házikó an benne valami folyadék ami vonzza őket,bemennek és a löttyöt visszaviszik a bolyba és kipusztulnak

- Mi lesz a gilisztából, ha Viagrát eszik? -Ropi

(#13) Necrolyte válasza rambo4ésfél (#1) üzenetére


Necrolyte
tag

Hol van a bolyuk? Mert ha tudod, akkor jöhet a bosszúállás, amúgy valami jó kis vegyszert beleönthetsz. Nem tudom, hogy ha háztartási sósavval elöntöd a bolyt, akkor túlélik? :F
Persze vannak hivatásosok, ha az nem segít, akkor nyílászárók alkalmazása is segíthet, de a bolyt mindenképpen ki kellene pucolni a helyéről. Plusz nem kellene semmilyen ételmaradványt kint hagyni, még morzsát sem.
Olyan gyanúm van, hogy egy hatalmas kolóniába botlottatok.

To die, to sleep...

(#14) bobsys válasza rambo4ésfél (#4) üzenetére


bobsys
addikt

nálam a hipó jött be
jó hipós vízzel felmostam aztán végigöntöttem az útjukat és vártam pár órát mielőtt újra felmostam

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#15) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Eddig a poros megoldás jó volt ugyanis minden tavasszal előjöttek de csak 1-2 hangyaboly amit gyorsan meg lehetett szüntetni, de most idén tavasz óta egyfolytában megy az irtás és még mindig vannak. komolyan mondom ezek szerintem már immunissá váltak ezekkel a hangyairtó szerekkel szemben, már gondolkoztunk azon is hogy el kellene gázosítani őket csak ez szvsz elég veszélyes, de lehet hogy hatásos lenne :U

(#16) rambo4ésfél válasza Necrolyte (#13) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

abszolút nincs a szobába semmilyen ételmaradék morzsa mert nem visszük be a szobába
amúgy meg már kis járatok vannak a falban
a padló és a fal találkozásánál jönnek fel több helyen is, tehát a fal tele van hanygákkal és ezért kellene vmi ami nem csak kint hat hanem bent a fészkükben is.

(#17) rambo4ésfél válasza Judyt (#12) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Az ilyen hangyacsapda sem hat rájuk, már kipróbáltunk abból is több fajtát de minegyiknél csak annyi hogy kitesszük kb 1 nap alatt behordják belőle azt a lötyit/zselét azt amit és nem történik semmi és miután ily módon kitakarítottak kb 20db-ot azután már volt egy olyan érzésünk ezzel csa tápláljuk a hangyákat :(

(#18) Tangerine


Tangerine
senior tag

Próbáljátok ki a sütőport. Állítólag jó hangya ellen.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#19) Tangerine válasza tiv83us (#9) üzenetére


Tangerine
senior tag

''Rovarirtás''-ra nevezd. ;)

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#21) Necrolyte válasza rambo4ésfél (#16) üzenetére


Necrolyte
tag

Tudod hol van a boly? A réseket meg ha van eszed, akkor begletteled (ha csak festék van, ha tapéta, akkor bezzeg szívás van).

To die, to sleep...

(#22) rambo4ésfél válasza Necrolyte (#21) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

szerinted a glett megállítja őket? gondolkozz már!
az volt az első hogy miután felfúrtak ktakarítottuk lyukat begletteltük lefestettük csak mostmár nem csináljuk mert 3-4naponta úgyis átfúrják
magyarul ez a glettelés annyira fogja őket vissza mint egy száguldó vonatot a kartondobozokból rakott fal --> észre sem veszi, meg se kottyan neki

(#23) Necrolyte válasza rambo4ésfél (#22) üzenetére


Necrolyte
tag

Akkor nincs más megoldás, mint a boly megkeresése és kiiktatása. Szerintm próbáld meg a hangyák vonulásának útját követni.

To die, to sleep...

(#24) rambo4ésfél válasza Necrolyte (#23) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

nincs vonulásuk csak kijönnek és ott egy kis kupacban elvannak illetve a szárnyasok repkednek

(#25) joghurt


joghurt
addikt

Invitálj meg egy egészségügyi gázmester kisiparost (vermin slayer), ha ennyire akut a probléma. De ne olyan ungabunga erdélyi vendégmunkást, mint akik langyos vizes permetezővel házalják végig a lakótelepi lakásokat a hiszékeny mamiknál, hanem akinek komolyabb felszerelései vannak.

A tej élet, erő, egészség.

(#26) pH érték


pH érték
aktív tag

Mennyire jók ezek a magas feszültséggel működő rovarcsapdák?

(#27) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

üdv.

padlástérben valami egy pontban kapar, ezt az alatta lévő szobából hallom(fontos: kb fél éve és tényleg mindig egy bizonyos pontból jön ez a kaparó, nyikorgó hang, néha hangosabban, néha halkabban). a kaparászás mintha a plafon anyagai közül jönne(gipszkarton, osb lap, szigetelés). nyomok nincsenek.

mi lehet ez illetve melyik módszert alkalmazzam ellene?

szerk: rágcsálóirtás topikot nem találtam. ezt ki kellene egészíteni.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#28) qdak


qdak
addikt

Hy hasznall vki elektromos Rovarcsapdat? Neztem ledest uv neonost vhogy a masodik jobban bejon, 10k felett nem szeretnek kolteni.
Link http://elektroexpressz.hu/spl/482571/Rovar_ragcsalo_es_kartevo
1-2.?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.