Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Legolas


Legolas
senior tag

Sziasztok!

Nem nagyon értek a hálózatokhoz, ezért is kérném a segítségeteket!

Van itthon egy egyszerű vezetékes hálózat. Egy gagyi Repotec router (nyomtatóportos) osztja a netet.
A helyzet a következő. A router kicsit halálán van. A menüjében, ha a a virtual servers menüpontba lépek lefagy és reset nélkül meg se nyekken többet. Ezen kívül peer to peer-es letöltésnél nagyon hamar kifekszik. 2-3 torrent egyidejű letöltésekor már el is kezd lassulni a net, aztán meg is áll. Viszont manapság ritka az olyan router amin LPT nyomtatóport van.

Ezért arra gondoltam, hogy veszek egy új routert (valószínűleg WIFI-t). Viszont nekem tudásban elég lenne egy 10-15 ezer forintos. Abban a kategóriában meg nyomtatóserver funkció még nincs.
A KÉRDÉSEM az lenne, hogy az úgy lehetséges-e, hogy az új routerre rá kötöm a régit, ami csak a nyomtatóserver funkciót látná el?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#2) Chieftec válasza Legolas (#1) üzenetére


Chieftec
őstag

A 2 routert osszekotod 1-1 LAN porton akkor mukodnie kell. Csak repotecben ki kell kapcsolnod a DHCP servert.

(#3) Legolas válasza Chieftec (#2) üzenetére


Legolas
senior tag

Ez teljesen biztos?
egy külön progit kell feltelepíteni a nyomtatómegosztáshoz, amin be kell állítani a router printerportját.
Akkor is fogják látni a gépek ezt a portot, ha nem közvetlenül, hanem egy másik routeren keresztül csatlakoznak a repotec routerre?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#4) Chieftec válasza Legolas (#3) üzenetére


Chieftec
őstag

Ha azt veszed akkor a repotec innentol kezdve mar nem router hanem sima switch, igy latni fogja. Probald ki ha van a kozeledben egy switch, kosd a router utan es ugy probalj nyomtatni.

(#5) Lortech válasza Legolas (#3) üzenetére


Lortech
addikt

1, Megveszed az új routert, megnézed, hogy mi az ip-je alapból.
2, A repotec LAN ip-jét beállítod úgy, hogy megfeleljen az új routerének, azaz egy alhálózatban legyen vele. Ha pl az új routered gyári beállítás szerinti LAN ip--je 192.168.1.1, akkor a repotecnek állíts be mondjuk 192.168.1.2-t. A többi kliens gép 192.168.1.3 és így tovább.
3, repotecen a dhcp-t kapcsold ki.
4, repotecet kösd rá az új router egyik LAN portjára a repotec egyik LAN portján keresztül.
5, a kliensek mehetnek mindkét router szabad LAN portjaiba.
6, repotec WAN portja szabadon marad, az új router WAN portjába megy a net.

Thank you to god for making me an atheist

(#6) Legolas válasza Lortech (#5) üzenetére


Legolas
senior tag

Köszönöm szépen.
Akkor így már biztosnak vehetem, hogy tudom használni a printserver funkciót. Ez megnyugatató.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#7) Legolas válasza Lortech (#5) üzenetére


Legolas
senior tag

Tökéletesen működik, így ahogy leírtad!
Köszi még1x!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#8) kalamarl válasza Legolas (#7) üzenetére


kalamarl
csendes tag

heló! én is a segítségeteket kérem. Bekötöttek egy IPTV-t és az adsl modem helyett egy routert kaptam, s az alá lett bekötve a repotec routerem, de az a gyanúm hogy nem teljesen jó. valószínű hogy a beállításokkal van valami gubanc, csak nem tudom hogy mi. a külső router címe 192.168.1.254 ez alá hogy állítsam a routert? 255? :F köszi előre is!

kalamarl

(#9) crashbandi


crashbandi
csendes tag

üdv!

Most szeretnék venni még 1 routert,a már meglévő helyére (dlink DIR-300),és wifin és LAN-on szeretném osztani a netet,ami azt jelenti,hogy a dir-300 összelenne kötve a másik routerral,és az új rout. kapja majd kábelen a netet,de ossza is tovább WIFI-n + lan-on is. Valami ötlet?

(#10) Bordoi válasza crashbandi (#9) üzenetére


Bordoi
őstag

A kérdésedet itt tedd fel légyszíves.
[link]
[link]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.