Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Router,modem probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ricsi046


ricsi046
újonc

Hello

Az lenne a gondom,hogy multiplayerezni akarok bizonyos játékokkal,de valami blokkolja őket,nem enged belépni,nem talál szervert stb.Sokféle próbálgatás,olvasgatás és állítgatás után eljuttottam oda hogy valószínűleg a modem a probléma forrása,mert elvileg abban van egy router is,és így a modem is a router nem akar megbékülni.
A modem típusa: Huawei smartax mt800u-t
router: MSI RG60G

Egy angol embertől kaptam tanácsot:

That model seems to have a router internally, even though it has only one Ethernet port. It has an IP address of 192.168.1.1. They state in the manual to set the PC to something like 192.168.1.100, so it does not appear to have DHCP enabled by default (but you have to check). That said, your second router (if you are using one) MUST be on a different subnet, like 192.168.2.1, and set the WAN port to 192.168.1.100, gateway 192.168.1.1, netmask 255.255.255.0 and DNS to whatever your ISP provides. (or 192.168.1.1)
That "Modem" also has NAT, so it will block things until you forward the ports to the second router's WAN address (192.168.1.100 in this example)
Your PC will then have to be set to 192.168.2.55 as per your comment, if you have 2 routers in series. Then port forward on second router as you normally would.

Tudok angolul,de nem igazán vágom ezeket a dolgokat.

(#2) ricsi046


ricsi046
újonc

kicsit még nézegettem a dolgokat,és elvileg így néz ki a dolog:
kábellel jön a net,az be van dugva a modemen az adsl-hez,a modemen az ethernethez pedig be van dugva az internetkábel egyik vége,a másik vége pedig a routeren a WAN portba.És a routerben be van állítva a wifi,mert arról használom a laptopot(+ még van egy internetkábel a router egyik lan portjában,ami az asztali géphez viszi a netet)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Router,modem probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.