Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router és adsl bridge konfigja (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) psybu


psybu
csendes tag

sziasztok!

órák óta szenvedek azon, hogy a routerem (linksys) és a hozzá kapcsolódó adsl bridge (dialcom 1600) webkonfigját egyszerre elérhetővé tudjam tenni.
a helyzet az, hogy mindkettő ip-címe 192.168.1.1, így amikor a router is bennvan, annak a konfigja jelenik meg, a bridgenek pedig hiába állítom át a lan ip-címét, a router mögül egyszerűen nem látszik.

valakinek valami ötlet esetleg?

üdv,
psybu

ui: érdekes módon bármilyen ip-t állítok be a modemen, miután csatlakoztatom a routerhez, az látni fogja, így aztán arra gondolok, hogy nem is ip alapján azonosítja. (na nem megyek bele jobban a filózásba, mert nem értem ezt az egészet:)))

(#2) bogel válasza psybu (#1) üzenetére


bogel
tag

ezt a topicot mar egyszer elinditottam, de nem jott valasz. uaz a konfigom modemen a routerem 192.168.62.1 IP-s
vegigpingeltem 192.168.62.*: nem találta meg
ui. akkor csak poénkodó megjegyzéseket kaptam:)

Ni! Ni! Ni!

(#3) psybu válasza bogel (#2) üzenetére


psybu
csendes tag

igen, amint megnyitottam a topikot, megtaláltam a tiédet :))

szerintem a rúter valahogy direktben kommunikál a briddzsel. mert akármilyen ip-re konfiguráltam a bridzset, mindig ugyanolyan jól látta a rúter. tehát egyedül arra tudok gondolni, hogy ha megvalósítható a dolog, akkor az csak úgy történhet, hogy a rúter egy spéci ip-t ad subneten belül a bridzsnek. ilyen opció meg nálam nincsen. :(

[Szerkesztve]

(#4) Grafiqs válasza psybu (#1) üzenetére


Grafiqs
őstag

Szerintem próbálj meg a routernek egy másik IP-t adni! És jól állítsd be a szolgáltatót!

PPPoeP (vagy valami ilyesmi)

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#5) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Úgylátom nagy divat lett haxolgatni mindenféle adsl modemet.
Nincsen semmi értelme mert a modem a központi beállításokra van behangolva és ha megfeszülsz se tudsz mást csinálni vele mint amit a központi oldalon beállítottak.
max elbaszni akkor meg jöttök hozzánk és telefonáltok.....

[Szerkesztve]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6) psybu válasza bogel (#2) üzenetére


psybu
csendes tag

na. ma odáig sikerült eljutnom, hogy a rúterbe betelnetelve már elérem a modemet, és oda is be tudok telnetelni.
már csak annyi kéne, hogy a kliens gépről érkező kérést (most a rúternek 192.168.2.1-es ípét adtam) valahogy továbbítsa. kívülről ugyanis nem látszik.
tehát úgy néz ki, hogy megoldható lesz a dolog

(#7) psybu válasza Snoop-y (#5) üzenetére


psybu
csendes tag

:C

biztosíthatlak afelől, hogy nem telefonálok ''hozzátok'', hiszen azt sem tudom, ki vagy te.

de annyi világossá vált, hogy bizonyára te egy naaaagyon okos kisfiú vagy! :)) elismerésem a nem tudom mihez! :D

(#8) Snoop-y válasza psybu (#7) üzenetére


Snoop-y
veterán

LOL

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#9) asturel válasza psybu (#1) üzenetére


asturel
őstag

xmicromon keresztul se latom.. szerintem ha switch portba dugnam nem wanba akkor tuti latnam.. annyira nem izgat.. de jolenne 1-2 dolgot megnezni.. meg a modem neha meghal es akkor ujra kell inditani ki/be kapcs ez configbol csak 1 kattintas lenne.. felallni se kene.. (elegge elvan dugva ez a csunya kis ketyere :) )

(#10) psybu válasza asturel (#9) üzenetére


psybu
csendes tag

erre a problémára azt olvastam valahol, hogy az automatikus átviteli sebesség állítást át kell állítani fixen 10 mbitre a modemben. (ha dialcomod van)

mivel a pppoe-re rútol csak a rúter, ezért ha látni akarod a modemet közvetlenül, akkor ki kell osztani neki egy külön ip-t, és arra az interfészre rútolni (ethx), hogy láthasd.

(#11) Sopi válasza psybu (#1) üzenetére


Sopi
senior tag

Helló!
Nekem is ilyen ADSL modemem van (Dialcom 1600) és érdekelne, hogy mi a felhasználói név és a jelszó.
Hátha van egy olyan opció, hogy speed :DDD.

(#12) steve@prhw válasza Sopi (#11) üzenetére


steve@prhw
őstag

Ezt ugye nem gondoltad komolyan? Egy cső egyik végén hiába növeled az átmérőt, ha a máskon marad... Ha ezt bentről tudnád állítani, alaposabban le lennének kódolva a készülékek...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#13) steve@prhw válasza psybu (#6) üzenetére


steve@prhw
őstag

Most B vagy C osztályú maszkod van? Mert ha
C, akkor a 192.168.2.x nem fogja látni a 192.168.1.x-es címtartományt...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#14) Sopi válasza steve@prhw (#12) üzenetére


Sopi
senior tag

Jól van, gondolom, de akkor is érdekel, hogy mik vannak a konfigban.
Ha tudod, pls add meg ;).
Megvan:
login: root
Password: Bridge
(Csak először kis ''b''-vel írtam be a Bridge-t)

[Szerkesztve]

(#15) steve@prhw válasza Sopi (#14) üzenetére


steve@prhw
őstag

Van egy jó barátom, marhára segítőkész, googlének hívják...

login: root
password: Bridge

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#16) Sopi válasza Sopi (#14) üzenetére


Sopi
senior tag

Huh, szép kis dolgok vannak benne.
Tényleg nem érdemes belenyúlni, ha vki nem ért hozzá.

''ADSL Link Status

Adsl Line Status OPERATIONAL
Adsl Mode G.DMT
Up Stream 128 kb (Interleave)
Down Stream 608 kb (Interleave)
Attenuation Near End: 38.5
Far End: 31.5
SNR Margin Near End: 21
Far End: 22
HEC Count 5
SW Version 20030122E
Firmware 0x40e4be26
15 min ES Counter 0
CRC Errors 10
1 day ES Counter 5''

Ebből is látni, hogy ezt a központból állítják (kiemelt sor).
Mivel ugye múlt hónapban volt sávszél emelés és akkor nem mentek ki mindenhova, hogy átállítsák)

szerk.: Mint látod én is megtalátam (a Google segítségével :) )

[Szerkesztve]

(#17) steve@prhw válasza Sopi (#16) üzenetére


steve@prhw
őstag

Nagyon helyes! A megoldási út és a konklúzió is! Keresd fel a házigazdát egy mezei pirospontért! :D

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#18) psybu válasza steve@prhw (#13) üzenetére


psybu
csendes tag

igen, azóta megoldottam, az volt a gond, hogy nem talált vissza a csomag a modemről a kliens gépre. hozzáadtam a 192.168.1.* -os tartományt a modemen a rúter mint gétvéj felé, így működik. mindenképp muszáj volt külön szedni a belső hálót és a modemet, mert ugye más interfészen mennek, viszont megfeledkeztem arról, hogy a két alhálónak oda-vissza látnia kell egymást.
sajnos nem tudom, hogyan lehetne ezeket a beállításokat elmenteni, így az egész addig működik, míg a rúter vagy a modem valamilyen okból újra nem bútol.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router és adsl bridge konfigja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.