Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Marczi


Marczi
csendes tag

Szóval, van 1 Albacomp midi házam, ebben egy Abit KD7-E, Palomino 1800+ és egy GT Igloo 24xx. A ház eredeti tápja 235 W-os volt, ezt lecseréltem egy instabilitás miatt egy 400 W-os Azonára. (Teljesen feleslegesen, mert nem a táp volt kicsi, hanem az alaplap rossz.) Ennek a tápnak az alján nincs ''légzőnyílás'', csak a ventivel szemben => a proci által termelt hőt nem szívja el semmi. Így az említett konfiggal - nem túl nagy terhelés mellett - 62 fokos maghőmérsékletet jelzett a BIOS! A házon van két 8 centis hűtőnek hely, egy elöl, egy hátul. Ez utóbbi a proci szintje alatt. Tettem előre egy hűtőt, ami beszívja a levegőt, ezzel kb. 2 fokot esett a hőmérséklet. Viszont jóval zajosabb a cucc. Gondolkodtam, hogy tegyek-e hátra egy ventillátort, vagy sem. A dilemmák:

- Ha kiszívja a levegőt a házból, nem szívja-e el az Igloo-tól a levegőt? (Az Igloo nem elszívja a bordáról a levegőt, hanem ráfújja.) Főleg, hogy ''alatta'' van, és a meleg levegő felfelé száll.

- Ha befújja a levegőt, akkor meg valószínűleg megint nem érek semmit, mert nincs hol távoznia a melegnek.

Mit javasoltok?

- Rosszul gondolkodtam, és egy venti mégiscsak megoldja a gondjaimat ?
- Cseréljem vissza a tápot a régire (+ tegyek bele egy ventit esetleg) ?
- Vegyek egy normális tápot (+ venti) ?
- Cseréljek bordát olyanra, amin a venti elszívja a levegőt ?

(A leveszem a borítót/kivágom a borítót/lecserélem a házat/vízhűtés sajnos, nem megoldható.)

A tanácsokat előre is köszi!!!!

(#2) ToBeY válasza Marczi (#1) üzenetére


ToBeY
nagyúr

hello nekem is van 2db 8cm házventim elől beszív hátul kifúj,elég hatásos olyan 5-8 fok minusz lett igy a házam 45 procim 42fok:)

(#3) Marczi válasza ToBeY (#2) üzenetére


Marczi
csendes tag

Valamilyen márkásabb, fordulatszámszabályzós, vagy egyszerű, mezei ventik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.