Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Rossz winyó??help!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Hali! Van nálam egy 15gb-os seagate winyó! A hibája az, hogy nem lehet róla tötöln, sem formázni! Dps alatt próbáltam formázni fdiskelni, de miután megcsinálja újraindítom a gépet és visszaáll az eredeti állapot! Windows 98 alatt nem is engedi formázni,mert ott kiírja, hogy lépjen ki olyan progikból, amik a winyót használják! A BIOS-ban lévő Low Level Formattal is próbáltam, de úgy is visszaállt! Víruskereső talált vagy 2 one halfot,de utánna sem tudom úgy megformázni, hogy jó legyen!Na mivel formázzam? Mit csinálhatok vele? Ugye nem kell kidobni?

(#2) Ronyman válasza Ronyman (#1) üzenetére


Ronyman
aktív tag

tötöln=törölni
dps=dos

(#3) mzke


mzke
csendes tag

Csak ez a hdd legyen benn, win98 cdrom-ról boot cdrom támogatással, fdisk, reboot, win98telepítése. Ekkor a win98 megformázza a hdd-t és ha minden jol megy müködik. Viszont az alaplapi low level formatot felejtsd el mert csak többet árt mintz használ. Vannak a vinyogyártóknak saját spéci mélyformázó progijai amik jók is.

''Soha ne becsüld le a hülyeség hatalmát!''

(#4) mzke


mzke
csendes tag

Ja az Fdiskelés alatt azt értem hogy töröld is mindenkép a particiót és hagyd hogy a win98 telepítő csinálja meg. Hagyd végigmenni a win telepítést, utána már akár törölheted is mert müködni fog remélhetőleg.

''Soha ne becsüld le a hülyeség hatalmát!''

(#5) Ronyman válasza mzke (#4) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Volt minden! Letöltöttem már a seagate 2 ilyen progiját is,de wsemmi!
Most viszont lehet, hogy megvan a gyógymód! Mivel a haver hurcolászta a winyót az egyetemre és ott berakta 1-2 gépbe, ezért a hálózatban meg kellett osztani a vinyóját! Ezért valami hállózati hozzáférés lehet letiltva! Tehát elvileg megoldás lenne, ha visszavinné abba a gépbe(XP-s) és ott feloldaná a megosztást!

Holnap ki is próbálom!
Ha valakinek van más ötlete,akkor írjon!

(#6) Agyasima válasza Ronyman (#5) üzenetére


Agyasima
senior tag

PQ magic-kel próbáltad?Partíció törlése, azt újrapartícionálás....

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#7) valuka


valuka
csendes tag

Próbálj egy BeOs-os gépet találni valahol. Az mindent leformáz kérdés nélkül.

Semmi xtra

(#8) L3zl13 válasza Ronyman (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ne hülyülj. Hol van BIOS-ban hálózat?
FDISK se igazán foglalkozik ilyesmikkel. Vag ykiírja, hogy nem tudja írni, vagy ha azt mondja, hogy sikerült, akkor annak nem szabad visszaállnia.
Ha mégis ilyen történik, akkor annak szerintem csak hardveres oka lehet.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) sequator


sequator
senior tag

én a Diskedit nevű kis progit ajánlom, abban 00-val felülírod a vinyó FATjeit aztán mehet neki az fdisk, vagy, haa ez sem használ, akkor a teljes vinyót teleírod 00-val :))

Sautia

sequator

(#10) Ronyman válasza sequator (#9) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Asszem a seagate progijában discwizard vagy a másik(most nem tudom a nevét) abban van ilyen 00-zó! Na most az már végigment asszem kb 2óra volt,de semmi :((((!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Rossz winyó??help!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.