Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lost Cluster


Lost Cluster
csendes tag

Sziasztok!
Többszöri rossz partícionálssal szétcsesztem a Maxtor winchesteremet és az eredetileg 120 GB-ból 30 GB-ot lát a BIOS és a Partiton Magic is, telepítetlen terület pedig nem sok van. Most ezen a 30 GB-on van egy működőképes XP-m NTFS partíción. Ha egyszerűen letörölném az MBR-t és föltennék a helyére egy újat akkor megjavulna ? A kérdésem: HOGYAN ? :(
A fixboot, fixmbr parancs ilyet nem javít, mivel miért is javítana ha nem adok meg semmilyen paramétert sem. :(

(#2) Lost Cluster


Lost Cluster
csendes tag

Egyébként ez azért van így mert a BIOS a Master Boot Sectorból olvassa ki az adatokat, vagy ebből az látszik, hogy ennek a vinyónak tök más baja van ?

(#3) mr_ricsi válasza Lost Cluster (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Maxtoros Powermax quickLowLevelFormatja. (Minden adat eltűnik a vinyóról, ezért előtte ments.)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4) codec


codec
senior tag

''fdisk /mbr''-t próbáltad már?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#5) Lost Cluster


Lost Cluster
csendes tag

a quick level format nem olyan gáz mint a low level format ? A HWSW-n van egy külön topik csak arról hogy mennyire nem éri meg low level formázni. :F

(#6) codec válasza Lost Cluster (#5) üzenetére


codec
senior tag

A low level format abszolult nem gáz..
Sőt.. régebbi vinyóknál még jót is tesz.A Maxtor Powermax progiját mindegyik vinyótípushoz használhatod.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#7) Lost Cluster


Lost Cluster
csendes tag

hát ezen a low level format nem segített

[Szerkesztve]

(#8) Jarod1 válasza Lost Cluster (#1) üzenetére


Jarod1
addikt

Töröld a partíciót, próbáltad Fat32-vel? :F

(#9) Lost Cluster


Lost Cluster
csendes tag

Van egy olyan érzésem, hogy a BIOS-ban az az egészen pontosan 33,8 GB kibaszottul nem véletlen, hogy annyi amennyi. :U
Mi lenne ha átírogatnám kézileg a cylinder, LBA és egyéb értékeket ? :F
format C:ot próbáltam, FAT32 alatt nemtudom, hogy pontosan mit értesz, de olyan szívesen nem kíséletezek potyára, mert csak egy gépem van itthon, meg egy a szomszédban és akkor újra futtathatom az XP telepítőt.

(#10) Lost Cluster


Lost Cluster
csendes tag

jumperhez nem nyúltam ha már egyszer működött 30 GB felett is akkor gondolom, hogy nincs CLJ-re állítva.

(#11) Lost Cluster


Lost Cluster
csendes tag

szoftveres CLJ nem létezik ?

(#12) Lost Cluster


Lost Cluster
csendes tag

Még utoljára, érdekelne, hogy hozzá tud -e ehhez valaki szólni aztán ha nem akkor nem is erőltetem ezt tovább. :Y

(#13) Hidi^ válasza Lost Cluster (#12) üzenetére


Hidi^
tag

Szewasz
Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógép-kezelés/Lemezkezelés
Itt nincs valami gáz?
jah meg egyébként bios ba is van asszem ilyen opcio probáld meg reset elni a bios odat az alaplapodon hátha segit
bár nem vagyok egy nagy winchester guru de hátha okosat mondtam :))

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.