Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Rossz ps/2-es port? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Turul


Turul
tag

Üdv mindenkinek!

A történet egy MSI alaplapról szól, most nem nézem meg a pontos típusát, mert a lényeg nem ezen van. (Véleményem szerint.) Minden azzal kezdődött, hogy az egér egyre nehézkesebben mozgott. (Egy vezetékes, optikai.) Aztán meg már sehogyse. Amúgy remekül működött a rendszer gondoltam csak az egér romlott el, próbaként tehát ráraktam a saját egeremet, de sajna az se ment. A baj csak az volt, hogy ezek után már az én lapommal se ment egyik egér se soha többet, egyszóval meghaltak. Ezek után én arra gyanakodnék, hogy az említett MSI lap PS/2-es portjában ment valami gallyra. Mondjuk.

Csak a helyzet egy kicsit bonyolódik éspedig azáltal, hogy az ominózus gép hálózati kábele gyakran rázott. Ezt úgy kell érten, hogy mikor megfogta az ember a hálókábelt hogy kivegye, akkor gyakran megcsapta valamilyen kisebb feszültség, ha a fém részhez is hozzáért, bedugáskor meg szikrázott néha a kábel vége. Tudom ez elég durván hangzik, de mivel éveken át volt így, nem sokat törődtem már vele. Most azonban mikor az egyik egeret próbaként bedugtam, az is szikrázott egyet. Akkor már kezdett gyanús lenni a dolog, de hát akkor már késő volt. Szóval lehet, hogy mondjuk a ház hátsó fém részén szépen átmászott a hálókártyánál jelentkező feszültség és az végzett az egerekkel, de akkor csak azt nem értem, hogy az egyes számú egér miért olyan szép lassan halálozott el (előszőr csak nehezen megy stb.), ráadásul halála előtt kipróbáltam a saját gépemen és azon tökéletesen ment. (Nem volt lassú.)

A kérdés az volna, hogy szerintetek végül is mi a hiba és hogy valaki tudná ezt orvosolni? Pl. ha mondjuk kiderül, hogy a PS/2-es port rossz, akkor azt ki tudja-e valaki nekem cserélni, vagy mehet a kukába miatta az egész lap? Bocs, ha nagyon lamer dolgok vannak a szövegben, de én végül is csak egy egyszerű bölcsész vagyok, azért is írok ilyen hosszan. :)

(#2) kisho válasza Turul (#1) üzenetére


kisho
senior tag

Nem tudom van-e köze a problémához, de védőföldeléses konnektorba van dugva a gép?

(#3) medium84 válasza Turul (#1) üzenetére


medium84
aktív tag

Nekem nem rázott a PS/2 portom, simán tönkrement, ezért vettem egy ilyen átalakítót USB-re. Akinek szimpi van még ilyen is

[ Szerkesztve ]

(#4) Atlantis válasza Turul (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Miért is nem fér ez el az Azonnali kérdések... topicban, vagy akár a lapodnak megfelelő topicban(már ha van)?

Záróra.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5) Thrawn válasza Atlantis (#4) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez egy 2005-ös topik volt :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6) Atlantis válasza Thrawn (#5) üzenetére


Atlantis
veterán

Na wazze, azt meg nem is vettem észre. :B :B

Épp ideje volt zárni. ;]

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Rossz ps/2-es port? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.