Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Overload


Overload
csendes tag

Van egy MSI 815EPT PRO lapom a legfrissebb bios-al (gyárilag a legújabb) és benne egy piii (coopermine) 600mhz EB 133fsb 256ch proci. A lap 1.4-es tualatinokat is viszi. A gondom az hogy a proci alap fesze 1.65V de a biosban
csak 1.70-nél nagyobbakat lehet beállítani, default/autodetect nincs, jumper nincs.
Most ez a proci ~1.72V-n megy és ezért 5fokkal jobban melegszik mint az elöző lapban ami normális feszen vitte. (az tualatinok fesze meg 1.50/1.15V) ez gáz!
Hogyan lehetne jó feszen működtetni? esetleg más bios beáll, ötletek stb?
(Award 6.00 bios - 2002-es (7.4))

(#2) Overload


Overload
csendes tag

Az a lényeg hogy atom stabil legyen és hosszú életű, nem akarom húzni.
Ha meg 1.4Ghz Tualatint rakok bele (aminek az alap fesze az intel szerint 1.15V)
akkor szívok. A lapot direkt úgy hírdették hogy megy benne a tualatin is meg minden, jó kis lap. próbáljak régebbi Bios-t az MSI homelapjáról?

(#3) salazol válasza Overload (#2) üzenetére


salazol
őstag

Kipróbáltam a nálam levő egyik példányt néhány procival.
Ha 1,75 V-os procit teszek bele, akkor a BIOS-ban a lehetőségek 1,75-1,80-1,85-1,90-1,95-2,00
viszont ha 1,65 V-os procit teszek bele, akkor a BIOS:
1,65-1,70-1,75-1,80-1,85-1,90
lehetőségeket ajánlja fel.
Tehát a felismert Vcore-feszültségre enged rátenni 0,25 V-ot max, lefelé nem engedi. Ha lefelé akarsz vinni Vcore-t, akkor lábak drótozásával-szigetelésével kell játszadozni, azt még nem csináltam, de valahol már olvastam róla.
Mindjárt kipróbálom 1,6 V-os procival is, de sajnos Tua nincs nekem.

(#4) salazol válasza salazol (#3) üzenetére


salazol
őstag

Bocsi, nem 1,6-os, hanem 1,7-es proci volt itthon, az pedig 1,7-1,75-stb.
Tehát ha 1,15-öst teszel bele, akkor
1,15-1,2-1,25-1,3-stb beállításokat fog felkínálni.

(#5) Overload


Overload
csendes tag

Ok. köszi. ezt nem tudtam.

(#6) salazol válasza Overload (#1) üzenetére


salazol
őstag

Egyébként nekem ilyen lapban 866/256/133/1,75V-os proci 100%-os terhelésen 32 fok, átlagos XP használattal 23-26 fok. A Vcore 1,77 az alaplap szenzora szerint.
A hűtő: Spire Whisperrock3, a ventije 5V-on hajtva, így nincs hangja egyáltalán.

Ha ilyen AMD-re való nagy hűtőt teszel rá, akkor nagyon vigyázz a felrakásnál, mert a nem 1 hanem 3 akasztóra ráakadó rögzítő vészesen közel kerül az alaplapon néhány ellenálláshoz, nehogy egy rossz mozdulattal ledarálj 1-2 ellenállást. Én úgy rakom fel és veszem le, hogy előtte leszerelem a ventit, úgy jobban hozzáférek a rögzítőhöz.

[Szerkesztve]

(#7) salazol válasza Overload (#5) üzenetére


salazol
őstag

Szívesen.
A tua PIII-ban ne nagyon reménykedj, amikor valaki ilyet hirdet itt, rögtön rácsap rengeteg ember, így normális áron szinte reménytelen. Tua cerka szokott itt lenni 1,2-es 8 körül, illetve tudok boltban 8,5 + ÁFA áron pesten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.