Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) rolee9309


rolee9309
csendes tag

Jajj, mit indítottam be! Amúgy én sem hallottam még sohasem 100-as váltással (de ha 8 kiló, az is csak 800, ami még jobb is!). Életemben először tavaly hallottam a munkahelyemen, meglett 28 éves koromban, akkor is pislogtam, hogy ki az, aki havi 3 ezerért dolgozik. :B
Kinek mi, csak nekem furcsa, nem bánnám, ha egységesítve lenne, és a valós váltással lenne. Nem lennének ilyen félreértések.

(#102) Egon válasza rolee9309 (#101) üzenetére


Egon
nagyúr

Igazából a '70-es, '80-as években volt divatos ez a szleng, egyszerű generation gap-ről van szó, nem kell túllihegni. Apám 1950-ben született, az ő generációja használta leginkább ezeket a kifejezéseket, a 2000-res évekre azért jelentősen kikoptak már a közbeszédből.
Ugyanakkor a lányom pl. azt se tudta, mi az a "zsarátnok" (egy keresztrejtvényben írták körül; amikor felolvasta a kérdés és rávágtam a választ, és rájött hogy kijön a karakterszám, úgy nézett rám mint egy félistenre... :DDD ), és aki nem vidéken, gazdálkodó környezetben nőtt fel, fingja sincs mi az a szecskavágó - így tűnnek el szavak a közbeszédből (és nem biztos, hogy helyettük tök jó kifejezések kerülnek be: én pl. hülyét kapok a fiatalok által hsznált "flexel" szótól, főleg hogy milyen értelemben használják... :( ).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#103) Ribi válasza Egon (#102) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nagy különbség van szerintem meglévő "furának tűnő, mostanra réteg populációban ismert" és meglévő szavak totál hülye kontextusban való "újraértelmezése" között.

(#104) Dr. Akula válasza rolee9309 (#84) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kilónak pénzben a százast hívják, valamilyen rejtélyes okból, nem azért mert százat jelent. Tehát 8 kiló = 800.

(#105) Dr. Akula válasza Chaser (#78) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az a baj az AMD kártyákkal, hogy csak Raytracing nélkül hozzák az Nvidia szintjét, azzal meg nagyon le vannak maradva. Most meg mindenki arra gyúr, az a jövő, és hát annyival meg nem is olcsóbbak, hogy ezt a hiányosságot kompenzálja.

Jó forintárfolyamon 4 kilónak kéne legyen egy ilyen kártya, nem 7. :) Elszállás előtt annyi volt.

(#106) Raymond válasza Alogonomus (#81) üzenetére


Raymond
félisten

LOL, tehat a JPR lebontja mi volt a Q3-ban a felosztas ahogy irtam neked es nem az amit te allitottal erre a te valaszod/erved egy Abu fele allitas? :)) Ket dolog:

1) ahogy a linken nezem Petykenek valaszolt es az is azt a Q3-at hozta fel es hogy hogy lehet hogy reszesedest vesztettek, tehat ugyanarrol a Q3-rol volt szo amirol itt beszelunk
2) megkerdem meg egyszer - milyen $100 alatti GT es GTX termekeket szalitott az NV Q3-ban vagy egye fene, nem Q3-ban hanem mondjuk 12 honapra visszamenoleg? Tehat konkret termeket es forrast hogy honnan van ez az adatod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#107) fatpingvin válasza Ribi (#98) üzenetére


fatpingvin
őstag

pont ezt akartam írni, talán kicsit általánosabban is értelmezve: nagyon nincs rendben az hogy mindig a többséghez kéne igazodni. nem, ahhoz kell igazodni akinek igaza van, akkor is ha ez nem a többség. ez pedig egy általánosan kivetíthető dolog.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#108) b. válasza Ribi (#98) üzenetére


b.
félisten

A kiló szerintem mindenhol százat jelent szlengben pénzre fordítva. Ahol nem, az a kivétel nem pedig fordítva ahogy gondoljátok. :DDD
Mennyibe került ez a csoki? 5 kiló, az 500 forint.
Értelemszerűen ha drágább cuccról van szó( mennyibe került ez a 3080? 5 kiló, ráértik hogy 500 ( ezer).

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#109) Kansas válasza Dr. Akula (#105) üzenetére


Kansas
addikt

Azért gyanítom az a sok jövőbenéző NV vevő még cserél egyszer VGA-t mielőtt az RT akár csak az AAA játékokban többségbe kerül...de lehet hogy kétszer is... különösen az, aki 3090-ről vált most 4090-re...

Az minden esetre nagyon úgy néz ki, hogy a Turing-vásárló early adopterek többsége aligha RT-zett sokat a jövőbe mutató kártyájával mielőtt lecserélte... ha csak nem direkt beszerezte az összes RT-s techdemót hogy igazolja maga előtt a tízezreket amivel többet fizetett ugyanazért a teljesítményért... de tudtommal még mindig kb csak a Cyberpunk az egyetlen játék ami a teljes DXR feature-setet használja, nem csak 1-2-őt belőle(ha rosszul tudom, valaki csak kijavít).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#110) Kansas válasza b. (#108) üzenetére


Kansas
addikt

Nézőpont kérdése, de szerintem egy IT-s fórumon az egyetlen érdemi vita a "kiló" jelentése kapcsán csak az lehet hogy 1000-es vagy 1024-es váltást jelent... :P

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#111) Dr. Akula válasza Kansas (#109) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az RT már rég bekerült az AA játékokba. Olyanokba mint:
Battlefield
COD
Cyberpunk 2077
Doom Eternal Dying Light 2
Far Cry 6
Fortnite
Forza Horizon 5
Metro Exodus
Minecraft
stb.

És jön olyanokba mint:
Elden Ring
Stalker 2 (ez majd nyilván megjelenéskor)
Skull & Bones (ez is)
Witcher 3

Ha már szőrözünk, a kilónál nem kérdés hogy jelenthet-e 1024-et, mert nem jelenthet. 1000-et jelent. Az 1024-re használni pont olyan tájszólás mint a 100-ra.

(#112) Alogonomus válasza Raymond (#106) üzenetére


Alogonomus
őstag

Jujj de falba szaladtál a 67-es kérdéseddel, amire a választ meg is kaptad tőlem. :DD
Új kérdéssel majd később fordulhatsz felém, ha gyűjtöttél kreditet hozzá. ;]

(#113) b. válasza Kansas (#110) üzenetére


b.
félisten

:DDD :DDD
Ez teljesen jogos.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#114) Raymond válasza Alogonomus (#112) üzenetére


Raymond
félisten

Nem kaptam meg semmit, linkeltel egy Abu hozzaszolast ami sokat nem ert es raadasul nem is arrol szol amit megprobalsz bemagyarazni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#115) Kansas válasza Dr. Akula (#111) üzenetére


Kansas
addikt

És akkor most tedd ezek mellé az összes ugyanezen idő alatt megjelent AAA játék listáját... mindjárt nem olyan vidám a helyzet.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#116) Chaser válasza Alogonomus (#83) üzenetére


Chaser
titán

mivel a ft értéktelenedett, így minden drágább sok évvel ezelőtti árakhoz képest
ez alól szokott kivétel lenne az it termék egy része, népkártya vga itthon zömében mindig 50-100e közötti kategória volt - bár szerintem kinn is -
azelőtt még 50e alatt is volt, de sokat változott a vga piac is
mikor legutóbb láttam itt cikkben 3060ti-hez használta a ph - jó árfolyammal HA épp lehetett kapni 160e ft volt az alja, de inkább 180e -
rt persze hiányos amd-ben, de nem mindenkinek számít és még csak most kezd elterjedni
hiába kerül be ilyen 3050-60-as kártyákba, az viccnek jó csak, még egy-két gen kell neki hogy lecsordogáljon értelmezhetőbb rt teljesítmény olcsóbb kártyákba is
minek kellene 400e ft-nak lenni? ha a 4080-ról van szó 300ft-os $-ral is 470e msrp jönne ki, annál meg már a 3xxx megjelenésekor is drágább volt a $
egyébként jah, 400e-ért jó ajánlat lenne a 4080 : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) GeryFlash válasza opr (#96) üzenetére


GeryFlash
veterán

Dehogy lokalis, magyar szlengben a szazezret helyettesiti, nagyon ritkan a 100-at.

#112 Alogonomus: Nem, te szaladtal a falba. Egyaltalan nem meghatorozoak mar az entry level VGA eladasi szamok.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#118) Dr. Akula válasza Kansas (#115) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Stalker, Witcher, Metro... Ezek AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA kategóriások.

(#119) Kansas válasza Dr. Akula (#118) üzenetére


Kansas
addikt

Hááát, neked talán...
OK, a Witchert én is nagyon szeretem, de annak a 3. része is 7 éves játék(kb. a hűtőszekrényen is elfut, az ajánlott rendszerkövetelménye GTX770/R9 290). amit meg most bejelentettek, az a 15 éves első rész UE5 remake-je... de a #111-beli listádból ez az egyetlen, amivel 1-2 óránál többet játszottam. RT nélkül... ne reménykedj, nem fogja az RT se más játékká tenni, nem attól lesz jó.

Stalker, Metro... pfff, soha nem fogott meg a szocreál apokalipszis..., igaz, engem a Cyberpunk se érdekel pedig volt idő, mikor még játszottam pen'n'paper verzióban...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#120) Yeffy válasza Ribi (#93) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#121) Egon válasza GeryFlash (#117) üzenetére


Egon
nagyúr

#112 Alogonomus: Nem, te szaladtal a falba. Egyaltalan nem meghatorozoak mar az entry level VGA eladasi szamok.

Mindig ezt csinálja a szegény vörös szemüveges: ha elfogynak az érvek, úgy csinál mintha megnyerte volna a vitát, és gyorsan lelép... ;] :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#122) Chaser válasza Egon (#121) üzenetére


Chaser
titán

lassan nem is lesz miről vitázni ilyen téren, megszűnik a belépőszint : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#123) Kansas válasza Dr. Akula (#111) üzenetére


Kansas
addikt

A különbség az, hogy az 1024-re azért használjuk a kilo-t mert nagyon közel(2 hatványai közül a legközelebb) van az 1000-hez(ld. még 4K/5K/8K), a 100 viszont nagyságrendjében is különbözik, soha semmi köze nem volt a kilóhoz, maximum valami kivételesen matematika/fizika terén műveletlen emberek fejében, én bizony nem vágnék fel rá, ha ílyen értelemben használnám...
És itt nem arról van szó, hogy nyelv-/nyelvtannácit akarnánk játszani, de ami igénytelen az igénytelen...
Ugyanaz a kategória, mint hogy a WQHD se 2K, csak igénytelen marketingesek fejéből nem futotta többre és terjed... csak épp semmi köze a kettőnek egymáshoz.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#124) b. válasza Kansas (#123) üzenetére


b.
félisten

most komolyan ne csináljátok már ezt, hogy egy kb 70 éves nyelvi szlengből ami beépült a köztudatba a pénzre vonatkozóan , jelzőket aggatok és számítástechnikai és matematikai vonatkoztatásra lementek... a szleng az ilyen.
Fiam két hete nézett rám furcsán, mikor mondtam neki hogy ledobtam a szíjjat, az is már vagy 80 éves szleng amúgy.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#125) Kansas válasza b. (#124) üzenetére


Kansas
addikt

70 éves nyelvi szlengből?
Erről a hackeres Die Hard egyik idézete jut eszembe: "Régen is szar volt, most is az."

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#126) b. válasza Kansas (#125) üzenetére


b.
félisten

Régen nem volt ez szar, mert nem volt jobb. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#127) Dr. Akula válasza Kansas (#119) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Most fog kapni a Witcher 3 egy nextgen updatet, ebben jön a raytrace. Gyanítom nem csökkenti a gépigényt. :D Nyilván nem az RT-től lesz jó, de ha már van, miért kapcsolná ki az ember? Főleg aki azért költ sok pénzt a gépére, hogy na azt a minőséget kelljen néznie, amit konzolon harmadannyiból is megkap. Jó, neked nem tetszik a Stalker, nekem se a Fortnite, de én is elismerem hogy a Fortnite pl. egy AAAAAAAA cím, mert kb. mindenki más azzal játszik. Ugyanígy a Forza, Halo, stb, elég sokminden arról a listáról.

A kiló úgy tudom azért lett 100, mert 1 kg = 100 dekagram (amiben a felvágottat kérik a boltban), és hát valószínűleg nem atomfizikusok találták ezt ki. Az 1024 is csak véletlenül épp az 1000 közelébe esik, de ha meg mondjuk 1300 lenne a 2 akárhanyadik hatványa, akkor egyből nem akarná kilózni senki.

[ Szerkesztve ]

(#128) Kansas válasza Dr. Akula (#127) üzenetére


Kansas
addikt

Mondjuk (bár nincs hivatalos kanonizált definíció) egy cím nem attól lesz AAA mert mindenki azzal játszik, az AAA alapvetően méretet és kontentmennyiséget/minőséget jelöl, e-sport eleve nem jellemzően AAA. De pl. a CoD annak számít.
Kutyából nem lesz szalonna, Minecraftból nem lesz AAA...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#129) Chaser válasza Dr. Akula (#127) üzenetére


Chaser
titán

nekem rt legjobban a quake2-nél tetszett, dobott rajta sokat - valamelyik új wolfit meg játszhatatlanná tette, legalábbis nekem, a szemem kifolyt kb -
szerintem ez a legérdemibb fejlesztés hosszú évek óta, csak sok idő és sok gen mire kiforrja magát hw-ben és támogatottságban
de ez borítékolhtó volt az elején is, akkor még csak techdemo volt a 2xxx-ekkel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#130) Dr. Akula válasza Kansas (#128) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az AAA-nak nincs pontos definíciója, leginkább a "blockbuster" szó illik rá, az elnevezés a kötvénybesorolásokból ered, ahol az AAA a legtutibb, legkockázatmentesebb megtérülés.

Valorant, which is the company’s second AAA game. Ez a Fortnite "haverja", szintén free2p(l)ay lövölde, és egy Washington Postnak talán elhihetjük hogy AAA.

(#131) Kansas válasza Chaser (#129) üzenetére


Kansas
addikt

Szerintem még mindig csak kezd kijönni a techdemó fázisból... jó lesz ez, csak kell kraft hozzá, viszont amíg általánosan nem erősödnek meg a gamer VGA-k, mármint az átlag-gamernek amíg nincs érdemben RT-képes kártyája(mondjuk én a 3080 szinttől kezdeném annak számítani), addig csak korlátozott úri huncutság lesz az RT, mert a kiadók nem akarnak úgy járni ahogy a CDPR járt a Cyberpunkkal, mert az erősen visszafogja az eladásokat.
Nem véletlen, hogy VR játákok is inkább techdemók egyelőre, pedig az a technológia is némelyest jövőbe mutató... csak akkora a hardverigénye, ami erősen akadályozza az elterjedését(az egyéb, ergonómiai és egészségügyi megfontolások mellett).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#132) Kansas válasza Dr. Akula (#130) üzenetére


Kansas
addikt

Igen, a Washington Post az authentikus tech/gamer média kiemelkedő képviselője és ekként extra hiteles amit írnak a témában... Jó hogy nem a Forbes-t vagy a HVG-t állítod ide etalon gyanánt :D

Persze a kiadók hype-növelés célzattal olyan játékokra is ráütik az AAA plecsnit, amik igazából nem illenek hozzá(pl. No Man's Sky, Death Stranding), én maradnék az eladási adatok helyett a befektetett pénz de még inkább technikai erőforrások és tartalommennyiség alapján kategorizálásra, mert nem minden népszerű játék AAA és nem minden AAA játék népszerű(ezt ilyenkor bukásnak is nevezik)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#133) Chaser válasza Kansas (#131) üzenetére


Chaser
titán

igen, ez van
a bánya nem tett jót ennek, egyik gyártónak sem volt érdeke törnie magát, vittek mindent a népek
nv azért meglepett a 4090-nel, tényleg jó kártya lett - pláne milyen jó lenne ha defaulton levitték volna az étvágyát 5-7% teljesítményvesztésért cserébe -
és 1000$ lenne - bilikéz' effekt :d -
kíváncsi leszek amd mit gurít, de sokat most nem várok
remélem intelnek bejön amit első körre elterveztek és megindul a "harc"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#134) Kansas válasza Chaser (#133) üzenetére


Kansas
addikt

Az AMD 7xxx széria jó lesz, de nem kifejezetten RT-terén, rossz pillanatban adták fel azt az úttrörő/early adopter hozzáállást ami miatt korábban sokat lettek kritizálva, az RT kapcsán ezt most megszívták, le vannak maradva egy generációnyit.
Ha ezt addigra behozzák, mire az RT amúgy igazándiból elterjed(szerintem még legalább egy de inkább 2 generáció, mire a 3080 teljesítménye lecsorog "népkártya" szintre), akkor nincs komoly baj, ha nem, akkor így jártak.
Az Intel még az AMD-hez képest is generációkkal le van maradva, megváltást, pláne gyorsat, nem nagyon kéne várni tőlük...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#135) Chaser válasza Kansas (#134) üzenetére


Chaser
titán

azt azért most kétlem, hogy a 4090-et raszter terén is hoznák
intel szerintem most annyit vár magától, hogy lássa egyáltalán van-e létjogosultsága a piacon, de szerintem ezt megugorják : )
és a megváltás sokkal odébb van náluk, mondjuk pénz is van fejlesztésre - valahol már mondtam, szerintem hosszabb távon szeretnének ők soc gyártók lenni konzolban, de ez majd kiderül -
mivel a piac szépen telítődött használt és új vga-val, kb egyedül a 4090 ami most húzóerő sajnos, de legalább lesz motiváció amd felé, 5090 ellen majd mit kell(ene) gurítaniuk
nem tudom a következő konzol gent mikorra terveziik, de amd-től nagyobb dobbantást én akkor látok reálisnak látva az rdna2-ps5/xsx kombót

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#136) b. válasza Chaser (#135) üzenetére


b.
félisten

2028 elméletileg .Addig egy pro/ refresh jön .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#137) Chaser válasza b. (#136) üzenetére


Chaser
titán

az két gen jóindulattal, kivéve ha az intel nem gurít valami nagyot következő gennél - esélyesen még nem fog -
mindegy, ha a bánya végleg kihuny vga fronton, kénytelenek lesznek ráfeküdni a fejlesztésre

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#138) GeryFlash válasza Kansas (#119) üzenetére


GeryFlash
veterán

Erdekes ervelesi technika a sajat izlesedet belekeverni, hogy melyik jatek tetszett neked vagy sem, amikor arrol van szo hogy AAA vagy sem.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#139) Kansas válasza GeryFlash (#138) üzenetére


Kansas
addikt

Az nem az érv része, csak mellékes megjegyzés, de ha már szó volt a játékok népszerűségéről, mint az AAA besorolás alapja, hát nem gondolnám, hogy ne tartozhatna a tárgyhoz.

De értő olvasással azt is láthatnád, hogy amire válaszul ment, oda releváns...
"Stalker, Witcher, Metro... Ezek AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA kategóriások."
Ez nyilván személyes ízlés/preferencia-megjelölés volt, ha csak nem gondolod, hogy tényleg objektíve van "AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA" kategória is... ;]

További jó szalmabábozást! :P

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#140) Glaz-dozfhut válasza Kansas (#139) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Tripla A a köbön, meg még egy kis A. De egyébként non plus ultra.

- Glaz-doz-fhut -

(#141) bteebi


bteebi
veterán

Érdekes kérdés, hogy valóban annyira rossz-e a 4090 kihozatal, vagy csak azért "így sikerül", hogy lehessen még drágábban árulni. De komolyan, ennyire dübörög a szekér, hogy sokaknak a szintén brutál drága, gyakorlatilag mindenre elég 4080-as már nem is kell?? :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#142) Kansas válasza bteebi (#141) üzenetére


Kansas
addikt

Mihez képest rossz? Sokszorosát adták el belőle a 4080-hoz képest, ha jól emlékszek 150e környéki a darabszám...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#143) Cassi


Cassi
senior tag

Majd ha megjelenik a 4070 Ti 12 GB majdnem 1000 dollárért, akkor mindenki rádöbben, milyen jó vétel valójában a 4080, és beindulnak az eladások. :U

(#144) bteebi válasza Kansas (#142) üzenetére


bteebi
veterán

Ahhoz képest, mint amennyit terveztek/reméltek.

Ha pl. úgy terveztem, hogy le tudok gyártani belőle 1000 db-ot, és amellett lesz 2000 db 4080-as, de csak 500-at tudok legyártani, akkor az gáz. És lehet, hogy 3000 db-ot is el tudtam volna adni a 4090-esből, míg a 4080-asból csak pár 100-at vesznek meg.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#145) Dr. Akula válasza Kansas (#139) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ami pedig arra volt válasz hogy az ilyen legnagyobb nevek neked nem AAA kategóriások. Meg a Fortnite se, mert igaz hogy mérvadó oldalak annak hívják, de hát te biztos nagyobb szaktekintély vagy egy Washington Postnál... :D

(#146) Kansas válasza Dr. Akula (#145) üzenetére


Kansas
addikt

IT/gaming kapcsán? Itt a fórumon minden második ember nagyobb szaktekintély náluk...
Egyébként meg az általam használt AAA meghatározást nem én találtam ki, a Planet Taxis Grőb Attilától vettem át, neki azért kicsit több köze van AAA meg indie játékfejlesztéshez mint akár a WP-nak...

Az AAA kategória ez alapján nem attól függ, mekkora név, hanem attól, mekkora játék...
De igazából ez szinte lényegtelen is, mert még a Fortnite és társainak ide számolásával együtt is még mindig elenyésző kisebbségét teszi ki az összes játéknak az RT-támogatott játékok részhalmaza. Akkor is, ha csak az AAA-kat nézzük, legyen bár a legtágabb, legmegengedőbb meghatározás szerint, egy RT-s játékra tucatnyi olyan jut, ami meg nem RT-s, és az arány az AAA definíciójának tágításával nem javul...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#147) Dr. Akula válasza Kansas (#146) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Volt ott gamer365.hu is, lehet hogy ők is értenek hozzá. Lehet hogy darabszámra nem a legtöbb játékban van RT, de a legújabb, legnagyobb nevekben igen. Azzal amivel most játszanak az emberek. Ezzel ez ma már egy élő technológia, nem csak demó, és aki ilyen VGA-kat vesz, az azért szeretne a pénzéért valamit kapni, például ezt. Tehát VGA vásárlásnál szempont hogy tudja-e vagy ki kell kapcsolni. Amúgy az AMD eddig úgy volt, hogy kb. 1 generáció a lemaradása (még mindig RT), tehát várhatóan a mostani gen fogja tudni azt amit az Nvidiánál az előző. Tehát a jobb AMD kártyákon elérhető lesz nagyjából a 3090-es RT szintje. Viszont aki többet akar, annak marad az Nvidia.

[ Szerkesztve ]

(#148) Kansas válasza Dr. Akula (#147) üzenetére


Kansas
addikt

Nagyon el akarod kerülni, hogy értelmezd is amit írtam?
Arról nem beszélve, hogy a gamer365.hu meghatározása nem mond ellent semmiben az enyémnek... csak azt is el kell olvasni és értelmezni kell.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#149) Dr. Akula válasza Kansas (#148) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Így van, értelmezni kéne. Azt írják hogy NINCS konkrét definíció, tehát a te saját értelmezésed semmivel nem hitelesebb mint a Washington Posté. Min rugózol még?

(#150) Kansas válasza Dr. Akula (#149) üzenetére


Kansas
addikt

Hát, nem a te szalmabábodon, az biztos...
Ha nem akarsz vagy nem tudsz az aktuális érvemmel vitázni, akkor ne koptasd a drága billentyűzeted feleslegesen...

Sehol nem állítottam olyant hogy nem kerül AAA játékokba RT, azt állítottam, hogy nagyon kisebbségben vannak az RT-s játékok az RT nélküliekhez képest, és még vagy 2 VGA generáció kell, hogy az újonnan megjelenő játékok többségében legyen valamilyen szintű RT opció(szerintem még akkor se lesz fullos RT a többségükben).
Aki most az RT miatt vesz GeForce kártyát az esélyesen addigra le fogja cserélni a most vettet, az addig eltelt időben pedig nem feltétlenül fogja annyira kihasználni az RT-erőtöbbletet, mint az egyszeri Radeon-vásárló a raszteres teljesítmény-többletet(pl. 6700XT sok helyen - sajnos nem feltétlenül hazánkban - RTX3060 árban van, 3070-közeli raszteres teljesítménnyel).

De ja, te nyugodtan akadj le azon, hogy a Fortnite AAA vagy nem, meg hogy a WP mekkora szaktekintély gamingben...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.