Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Rossz a kijelző a laptopomon segítsetek. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) WEBER


WEBER
tag

nos van egy laptopom aminek az a gondja hogy a kijelzőnek a fele kb fehér.
a pontos baja az hogy a lcd jobb sarkán lévő kis cucc nem viszi át a jelet megfelelően.
Ki tud valami olyan helyet ahol ezt javítják illetve ki tud olyan helyet ahol 14.1-es lcd-t lehet vanni
a mostani lcd ami benne van egy: Hyundai ht13x11

segítsetek.

a notebok pontos adatai: 500-as p III
128mb ram 20 giga nemtommilyen vinyó meg valami dvdrom

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#2) _seth_ válasza WEBER (#1) üzenetére


_seth_
veterán

Néha van eladó noti kijelző itt a ph-n is, érdemes megnézni.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#3) WEBER válasza _seth_ (#2) üzenetére


WEBER
tag

aztat már néztem aszem most valakinek van is egy eladó csak először még várok hátha valaki tud vagy ismer olyata aki tud javítani.
ami van elsdó az meg 15k az nekem kicsit sok de még meglátom. Másrészt nemis tudom igazán hogy megfelelő-e a csatlakozása.

Nemtud valaki egy jó PC bontót ahol ilyesmit lehet találni?

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#4) WEBER


WEBER
tag

nem tud valaki egy jó szervízt?

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#5) Uzmany válasza WEBER (#4) üzenetére


Uzmany
őstag

Szia, hívd fel a Gugát. Ő notebook szervízben dolgozott, biztos tud segíteni. (a hardverpiacon megtalálod, vagy Bővebben: link



[Szerkesztve]

® visions created with passion

(#6) WEBER válasza Uzmany (#5) üzenetére


WEBER
tag

Köszi a tippet. Nemis tudtam hogy Guga ilyenekkel foglalkozik.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#7) Uzmany válasza WEBER (#6) üzenetére


Uzmany
őstag

Azt nem állítom, hogy foglalkozik, csak dolgozott ott, és valószínű, hogy el tud kalauzolni egy megbízható helyre.

® visions created with passion

(#8) WEBER


WEBER
tag

up

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#9) ByB


ByB
addikt

HELP Sajnos az elmúlt két hétben az alábbi jelenségre lettem figyelmes: mindentől függetlenül a kijelző néha életlenné és elszíneződötté válik:
- a nagy és összefüggő felületek (leginkább a világos szürkére jellenző) zavaros világoskék színűek lesznek
- a betűk és apróbb jelek környéke elmosódott és lilás lesz
Ezt a gép naponta, kétnaponta produkálja, programtól és áramellátástól függetlenül. Jópár TFT tester programot futtattam, de egyik sem talált hibát.

Íme egy kép a jelenségről - [link]

Várom az ötleteket és javaslatokat! A Sowah-nál lett vásárolva és a Rikvest a szervíz. Utóbbival email formájában már próbálom felvenni a kapcsolatot!

üdv
Binsz

ui.: A notebook egy ASUS M6Va.

(#10) ByB


ByB
addikt

:U

(#11) Grafiqs válasza ByB (#9) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ahogy leírtad a hibát nekem kontakthibának tűnik. Feltétlen szervízbe vinném amíg garos. Valszeg ezért is nem jeleznek hibát a testerek. :F

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#12) ByB válasza Grafiqs (#11) üzenetére


ByB
addikt

THX! Én is valami hasonlóra gyanakodtam, de rettegek visszavinni! Otthagyom két hetet, visszakapom karcosan és mivel nem találkoztak a hibával, ezért hülyének is néznek... :( Hungarian Reality Garantie Show

(#13) Bhoeurh válasza ByB (#12) üzenetére


Bhoeurh
tag

Nyugodtan írj be a panaszkönybe ha szarakodnak... Nekem egyzser kiadtak a vízboltban egy xar lcd monitort, volt rajta egy ujjnyom, be volt nyomva a kijelző. Rögtön visszavittem, nem akarták kicserélni, egy hét szarakodás után beírtam a panaszkönyvbe, majd 15 perc múlva felhívtak hogy jöhetek az új monitorért. Van fogysztóvédelem is!!

Dell Axim X51V vadi új 99.900 Ft! Technikai info: aximshop@freemail.hu, www.aximshop.cjb.hu Megrendelés: 06-20/561-4931

(#14) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!
Tud valaki IBMThink R60e laptophoz kijelzőt? SOS :F

(#15) earth


earth
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni egy Toshiba Satellite A100-593 -al kapcsolatosan, mivel használat közben egyszer csak a kijelző elsőtétedett de látszanak az ikonok csak teljesen más színekben. Rákötöttem egy monitorra és minden rendben ment, ebből adódóan gondolom hogy kijelző problémás, vagy inverter baja van, de nem tudom pontosan a hibáját.
Köszönöm szépen a segítséget előre is!

(#16) NEMO1968 válasza earth (#15) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Így van.
Három eset lehetséges.
Az invertered halt+,ennek cseréje nem fáj túl sokba.
A fénycsöved halt meg.
Ennek cseréje sem fáj túl sokba.
A harmadik eset,hogy a fénycsöved halt+,de csak kijelzővel 1ütt lehet cseréni.
Ez nagyon sokba fáj.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#17) dyoxika


dyoxika
csendes tag

Dell XPS M1730 kijelzőjével lenne gond. Olyan, mintha képzajos lenne. Bios alatt is ugyan ezt produkálja.
Az invertert, ha mozgatom akkor valamelyest változik a képzaj mozgása.
Inverter volt cserélve benne 1 éve, LCD panelt pedig forrasztották 1 hónapja. Ugyanezek az alkatrészek mentek tönkre?

(#18) dyoxika válasza dyoxika (#17) üzenetére


dyoxika
csendes tag

Az inverternél van egy kis csavar, ami nekem nagyon fura.. A képen ez látható (már amennyire)

(#19) dyoxika válasza dyoxika (#18) üzenetére


dyoxika
csendes tag

(#20) amdathlonxp válasza dyoxika (#19) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Én az ivertert kizárnám esetleg nézd meg külsőn ott mit mutat de szerinte kijelző, szalagkábel, hiba lesz,

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#21) dyoxika válasza amdathlonxp (#20) üzenetére


dyoxika
csendes tag

VGA hibás, mint kiderült. Szalagkábel ki lett cserélve. Külső monitoron tökéletes volt.

(#22) amdathlonxp válasza dyoxika (#21) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szívás bár ritka ami vga-s és kint ad képet rendesen...

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#23) sanchy


sanchy
aktív tag

Sziasztok!

Probléma a következő:

Van nálam egy laptop javításon. A gép bekapcsol, kijelzőn kép nem jelenik meg. Semmilyen kép... Külső monitorra kapcsolva viszont van kép. Mi lehet a hiba?

Előre is köszi

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#24) amdathlonxp válasza sanchy (#23) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Hát lehet pár oka, inverter gyanús a legjobban,utána szalagkábel,kíjelző (esetleg fénycső)majd alaplap...kb igy tudod kizárni ha bekapcsoláskor villan a kijelző akkor az inverter az jó....ha halványan van kép (néha nehéz észtre venni akkor )inverter lesz a gond

kellene minimum egy inverter meg egy szalagkábel amit beledobsz hogy tovább tudd tesztelni...így most mindenki ezt fogja írni kb
én inverter t mondanék legvalószínűbbnek,esetleg próbáld hajtogatni az lcd-t hátha más szőgben ad képet mert ha a szallagkábelel van gond akkor lehet ha nagyon hátra döntve vagy éppen előre hajtva kapcsolod be akkor fog adni képet...minden szögben ki be kapcsolva teszteld .....

ui is a kinti monitort húzd le amíg teszteled

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#25) sanchy válasza amdathlonxp (#24) üzenetére


sanchy
aktív tag

Szia!

A következőt csináltam:

Egy másik (működő) laptopból invertert kivettem, beletettem a hibás laptopét. Nem volt kép, ergo szar az inverter. Következő próbaként működő laptopból kivettem hát a kijelzőt és a működő inverterrel együtt beletettem a rossz laptopba és ott sem volt kép. Gondoltam akkor a szalagkábel is rossz lehet. Szalagkábelt is akartam cserélni hogy megpróbáljam, de nem passzoltak.

Létezhet hogy a kábel és az inverter is rosszak??? vagy itt már az alaphibában kell gondolkodni?

Remélem érthetően szemléltettem a hibát.

üdv

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#26) amdathlonxp válasza sanchy (#25) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Hát ezt nagyon könnyű lenne kideríteni ha külső monitort rá kötsz és ott ad képet akkor nem alaplapos (vgs)
Ja van kép most olvastam

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#27) amdathlonxp válasza amdathlonxp (#26) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Hát biztos hogy kompatibilis a két gép..?
szalagkábel vagy alaplap a leírtak alapján,ezek szerint ha az inverter ki lett zárva milyen gépek egyébként?

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#28) sanchy válasza amdathlonxp (#27) üzenetére


sanchy
aktív tag

A hibás gép egy HP 530, a másik egy HP 551. A szalagkábelek másak, és picit az inverterek is, a hibáson kicsit kisebb az a réz izé :D

Az inverter azért lett kizárva, mert az tuti rossz....

Az a baj, hogy megakadtam kicsit, nem az enyém a gép, és nem akarok potyára olyan alkatrészt rendelni hozzá, ami nem is igazán a valódi hiba... :(

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#29) amdathlonxp válasza sanchy (#28) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Helló
Hát így hogy az inverter tuti híbás elég fura lenne hogy az inverter egyszerre megy szét a szalagkábellel :F
Kicsit tanácstalan vagyok,nem tudom hátha másnak lesz valami jó tippje

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#30) Norby93


Norby93
újonc

Sziasztok!

Adott egy LG LW65 Express laptop. A képen láthatóan alul és jobb oldalt a kijelzőn nincs kép. Pár sávban kétszer látható a kép egy része. Kérdésem a következő, ez lehet VGA alaplapi hiba, vagy szalagkábel esetleg inverter?

Külső monitoron minden jól működik. A BIOS-ban is ugyan így jelenik meg, tehát hardver hibára utal a probléma.

Előre is köszönöm a segítségetek!

(#31) zsoca.ko


zsoca.ko
újonc

Sziasztok!
Új tag vagyok és a problémám a következő.
Adott egy fujitsu laptop (S7220). Kijelző csere után nem hajlandó bootolni. A kijelző sötét marad csak a scroll lock villog. Monitort rákötve is ez a helyzet. Ha a kijelzőről lehúzott szalag kábellel kapcsolom be, akkor megjelenik a monitoron a boot logo, majd el kezd tölteni a windows. És láss csodát felkapcsol a kijelző háttér világítása. Ekkor óvatosan rádugva a szalagkábelt a kijelzőre a kép is rendben van. Újraindítást követően minden kezdődik előről. Gyanítom, hogy nem kompatibilis a régi törött kijelzővel.
Szreintetek mi lehet a probléma?

(#32) Intruder2k5 válasza zsoca.ko (#31) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáld meg feltenni a kérdést ITT. Ez a topik felesleges, évente 1-2 hsz jön ide, így be is zárom.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Rossz a kijelző a laptopomon segítsetek. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.