Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  RLB tiltólista help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Wourth


Wourth
csendes tag

Nem volt időm megnézni,hogy van-e már ilyen topik.
A problémám e-mail küldésnél ez jelentkezik:

"Az üzenet nem küldhető el, mert a kiszolgáló visszautasította az egyik címzettet. A visszautasított e-mail cím a következő volt: "xy@xy.hu”. Tárgy 'teszt', Fiók: 'xy', Kiszolgáló: 'smtp.upcmail.hu', Protokoll: SMTP, Kiszolgáló válasza: '550 5.1.1 <xy@xy.hu> recipient rejected 80.98.137.172 is in RBL', Port: 25, Biztonságos (SSL): Nem, Kiszolgálóhiba: 550, Hibaszám: 0x800CCC79"

Természetesen az "xy" nem az eredeti cím.

Azt mondják az okosok, hogy spam miatt került az IP cím tiltólistára. De hová, hogy lehet lekerülni onnan, vírust-spam-at írtottam, de semmi hatás.

Routeren keresztül leveleznek 6 gépről mozilla thunderbird-el chellos előfizetéssel.

Minden segítséget köszönök.

(#2) VladimirR válasza Wourth (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

ha jol latom, chello-s dinamikus ip-d van
az ilyen ip-k tobbnyire azert kerulnek tiltolistara, mert valakui a halozatbol spam-et kuld (vagy csak azt mondjak ra, hogy kuld) es szo nelkul tiltolistara teszik az egesz tartomanyt
ha otthonrol akarsz mail-t kuldeni, sok valasztasod nem igazan van, el kell turnod, hogy egyes szolgaltatok vissza fogjak dobni a levelet ilyen, vagy ehhez hasonlo hibaval

szerk.: lekerulni legtobbszor ugy lehet, hogy irsz a lista uzemeltetojenek, es elmagyarazod, hogy te nem is kuldesz spam-et
viszont a dinamikus tartomany miatt ennek nem sok eselyt javaslok (marmint hogy le is veszik az ip-d a listarol)

[ Szerkesztve ]

(#3) localhost válasza Wourth (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Egy másik e-mail címről kéne e-mailben panaszkodva megkeresni az info@cimzett.hu vagy postamaster@cimzett.hu esetleg a root@cimzett.hu emberkét és rákérdezni jól.
Nekem már többször sikerült eredményt elérnem ilyen módon. (és még többször nem)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) VladimirR válasza localhost (#3) üzenetére


VladimirR
nagyúr

dinamikus ip-vel?
ha igen, akkor megkerdezhetem, mely szolgaltatonbal jartal sikerrel? (mondjuk nalam valoszinuleg ugysem jonne be, a gmail is levag hasonloval - axelero dsl dinamikus ip-rol)

(#5) localhost válasza VladimirR (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Elnézést, (jogos!) én a MÓDSZERRE - hogy levelet írok - írtam, hogy sikerrel jártam.
Igaz nekem fix IP-m van és nem engem bannoltak, hanem a szolgáltatómat.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) Wourth


Wourth
csendes tag

Honnan tudom meg hogy ki a lista üzemeltetője?

[ Szerkesztve ]

(#7) Wourth


Wourth
csendes tag

Egyébként már kb 3 héttel ez előtt volt egy hasonló eset,de akkor tényleg volt egy vírusos gép a rendszerben. Az letakarítva magátol megszűnt a probléma 1 nap után. Most nem találok vírust és tart a jelenség 5-6 napja.

(#8) localhost válasza Wourth (#6) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A lista "üzemeltetője" a címzett rendszergazdája illetve az ő egyik szoftvere vagy hardvere .

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9) Wourth


Wourth
csendes tag

Lehet , hogy valamit férreértek, de a helyzet az, hogy semmilyen e-mail címre (különböző szolgáltatók) nem tudok küldeni, mindenhonnan ez a hiba jön vissza. Próbáltam más smtp szervert is beállítani.

(#10) Uthenger


Uthenger
aktív tag

http://www.blacklistalert.org címen le tudod ellenőrizni hogy milyen listákon szerepelsz.

Ha tartomány szerepel fent, akkor lehet rinyálni a szolgáltatónak, ha a te ip címed, akkor pedig szétnézni hogy valamelyik gépen van-e v.mi trójai ami küldözgeti a leveleket.
ha a routered portscannelik, és küld folyamatosan hibaüzenetet, amiatt is letilthatnak.

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#11) Wourth válasza Uthenger (#10) üzenetére


Wourth
csendes tag

Köszönöm.

(#12) Uthenger válasza Wourth (#11) üzenetére


Uthenger
aktív tag

mire jutottál? :)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#13) csellosi


csellosi
tag

Hi.

Ez normalis?

2 hiba van, hogy lehet kijavitani?
Kossz elore is.

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#14) krystman


krystman
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy van nekem egy EDIMAX BR-6104K routerem. Ha a uTorrentet használom, akkor egy sárga háromszög jelenik meg a uTorrentbe, és Errort ír a 28246 portra. Viszont, ha közvetlenül a kábelmodemre kötöm a gépet, akkor egyből zöldre vált, és rendben talál mindent a uTorrent. Kérdésem az lenne, hogy ezt hol lehetne beállítani az EDIMAX routerbe, hogy rendben találjon mindent a uTorrent, és ne felkiáltójelezne nekem? Egyébként Chello netem van.

Köszi előre is.

(#15) Uthenger válasza krystman (#14) üzenetére


Uthenger
aktív tag

port forwald v. virtual port, általában ilyen menüpontokban szokott lenni.
ilyet keress a routeredben.
ott tudod beállítani hogy x portot melyik belső ip-re forwaldolja

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#16) Uthenger válasza csellosi (#13) üzenetére


Uthenger
aktív tag

404 - az oldal nem található.

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#17) krystman válasza Uthenger (#15) üzenetére


krystman
őstag

Köszi szépen! Sikerült megoldani, a Port Forwardingnál kellett beállítani.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  RLB tiltólista help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.