Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) guess.who válasza KovacsUr (#298) üzenetére


guess.who
senior tag

Erre vannak ellenőrök, akiknek az a dolga, hogy a nyomokat megtalálják. Vagy pölö el tudod képzelni, hogy a Greenpeace (és a többi ''harcos'' zöld szervezet) csak úgy hagyná a hasonló húzásokat? Meg azért nem úgy van az, hogy akárhol kutathatunk, fejleszthetünk. És szerintem nagy(obb) cégek nem is engedhetik meg maguknak azt a presztizsveszteséget, ami egy ilyen ügy kipattanása miatt érné őket -pontosan azért, mert ma már elég erősek a zöldek...

De ha gondolod, bokszolhatunk is. ;] :DDD

(#302) Den válasza Bagoly (#291) üzenetére


Den
veterán

Nem, azt nem tudom elképzelni, hogy valaki felvállalja azt a rizikót hogy piacra dob egy terméket tesztelés nélkül és esetleg ezrével perelik be egészségkárosodás miatt.

www.simson4t.hu

(#303) Egon válasza Protoss (#300) üzenetére


Egon
nagyúr

A probléma az, hogy ez a kérdés szvsz nem intelligencia, hanem hozzáállás, mggyőződés, világnézet kérdése. Ebben _soha_ nem lesz egységes az emberiség - még az ennél szvsz fontosabb dolgokban (mint környezetszennyezés) sem...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#304) Protoss válasza Egon (#288) üzenetére


Protoss
senior tag

Ezért is!
De ennek alapja az is, hogy célom a munkaerőt megtartani, tehát nem úgy gondolkodok, hogy kirúgom aki beteg és már megyek is tovább! A másik oldal, én meg nem vállalok munkát olyan cégnél ahol ez a jellemző!

A kapitalita elvvel az a gond, hogy feltételezi, hogy mindent átlátunk és tv-szerűségekkel jellemezhető. DE NEM! Az emberiség igazából fejletlen, ezért van még mindig nagy szerepe a szerencsének az életben!

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#305) Protoss válasza guess.who (#293) üzenetére


Protoss
senior tag

Vessünk véget az Ego Overlordságnak! :D Egyetértek!

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#306) Protoss válasza Egon (#303) üzenetére


Protoss
senior tag

Sajnos ebben igazad van! de legalább nem boxolunk! :D

1 dolog azért tálán bíztató, hogy pl az egészséges élet módót is milyen sokáig fikázták, de mégis változott a világ nézet!

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#307) rog


rog
addikt

es tudjatok mi a vicc?

arrol hogy ekkora vita(?) alakult ki vegul, arrol tulajdonkeppen balint ''tehet''..
:))

(#308) Den válasza guess.who (#293) üzenetére


Den
veterán

dehogy cáfoltad, csupán azt bizonyítottad hogy külső fenyegetettség esetén, vagy egy közös, de az egyén számára is hasznos cél érdekében a faj egyedei képesek bizonyos dolgokban együtműködni. De ennek a csapatnak aminek a tagjai együtműködnek a medencében, este simán összeverekszenek egy nő miatt, vagy a fizetésért simán fúrják a másikat...

www.simson4t.hu

(#309) Den válasza KovacsUr (#292) üzenetére


Den
veterán

És mondtam én hogy ki kell?

www.simson4t.hu

(#310) Protoss válasza Den (#308) üzenetére


Protoss
senior tag

Hát ezen pityergek én is! :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#311) Panther válasza rog (#307) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Lassan feltűnhetne ő is, ja :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#312) Ye_Nő válasza rog (#307) üzenetére


Ye_Nő
tag

Meg BobMaster, elvégre ő nyitotta a topicot! :DDD (mielőtt még engem is kiütnétek: vicc volt!!!)

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#313) Den válasza guess.who (#295) üzenetére


Den
veterán

ja z euban nem így működnek a dolgok, ezért csinálják pl afrikában az ilyen kisérleteket, vagy az oroszoknál...

www.simson4t.hu

(#314) Den válasza guess.who (#301) üzenetére


Den
veterán

greenpeace.., lol... közük nincs a környezetvédelemhez.

www.simson4t.hu

(#315) Protoss válasza Den (#314) üzenetére


Protoss
senior tag

hát igen, ráadásul gyakran az érvelés is sántit náluk (gp), viszont pár zöld párt elég korrekt

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#316) guess.who válasza Den (#308) üzenetére


guess.who
senior tag

Oké, mindegy, nem értjük egymást. :) De akkor menjünk az általad jelölt úton: azon, hogy az ''erősebb legyőzi a gyengébbet'', meg ez a természet törvénye, és hogy az ember ösztönösen cselekszik.
Elvileg az ember azért van kiemelve az állatvilágból, mert pölö: tud hosszútávra gondolkodni, tisztában van a létezésével és az elmúlásával, lát és ért összefüggéseket, stb. Azaz nem mindig az ösztönei irányítják (kivéve a nőket, de az más téma :U ;] :DDD). Ha ezt elfogadjuk, akkor viszont nem világos, hogy miért is kell követni az ösztönök által parancsolt ''tiporjuk el a gyengébbet''-kezdetű dolgot? Akkor most állati ösztönlények vagyunk vagy felvilágosult, intelligens, belátó emberek?


(Jegyzem: ez a ''fizetésért és nőért fúrják a másikat'' egyrészt általánosítás, másrészt eléggé rosszindulatú feltételezés volt... ;] :DDD)

(#317) guess.who válasza Den (#314) üzenetére


guess.who
senior tag

Most erre mit mondjak? De van. Mint ahogy pl. Írország függetlenségéért is kétféle csoport küzd: a harcos IRA, meg a higgadt párbeszédpártiak. Mindkettő ugyanazt akarja -csak más módszerekkel... Az IRA-val teli vannak a hírek, a politikusoknak meg a nevét sem tudod.

Egyébként fura, de volt egy ismerősöm, aki hasonlóan vélekedett, csak annyival súlyosbítva, hogy a természet- és környezetvédelmet azonosította a ''balhés'' GreenPeace-szel, és közölte, hogy csak azok mennek környezetvédőnek, akik balhét keresnek... Ne ess ebbe a hibába. :)

(#318) rog válasza guess.who (#316) üzenetére


rog
addikt

szerintem den se mondta, hogy ez igy neki szimpi, vagy helyes.
hanem azt, hogy tetszik, nem tetszik igy van.
te nem igy elsz, Den sem igy el, sot altalaban nem igy eleunk. de a sok ember egyutt csoportkent igy viselkedik. (illetve a termeszetben minden)

felvilagosult emberek vagyunk, atlatjuk a problemat. teszunk is ellene, de vegul ujra es ujra vegig megyunk az ezer eves uton.
(ah ez szep volt, most meghatotdtam magamtol :) )

(#319) rog válasza guess.who (#317) üzenetére


rog
addikt

a greenpeacebol tenyleg csak annyit lat a koznep, hogy a gazdag hetvegi terroristak klubja. :) pedig biztos nem.

(#320) guess.who válasza guess.who (#317) üzenetére


guess.who
senior tag

(Bocs, természetesen Írország Észak-Írország akart lenni...)

(#321) Sipi válasza Egon (#271) üzenetére


Sipi
addikt

A saját fajt (és azon belül az egót) _minden_ létforma előnyben részesíti.

Egy kis apróságot folyton kifelejtetek: az ember nem egyenlő az állatokkal! Tudattal, múlt- és jövőképpel rendelkező élőlény! Képes agyával alkotni, művészetet létrehozni, olyan dolgokat elgondolni, amelyek valójában nem is léteznek!

Pont emiatt az emberiség megpróbálhatna már továbblépni a varacskos disznó és a csíkosfejű pöcelégy szintjéről. Az állatoknál _természetes_, hogy elényben részesül a faj és az ego. Fajtája válogatja, melyiket jobban. De mi, emberek, fel tudjuk mérni (legalábbis páran...:(), hogy mivel jár egónk/fajunk túlzott védelme, nagyobb léptékben is tudunk (tudnánk) gondolkodni.

Mivel (papíron legalábbis) sokkal értelmesebbek vagyunk az állatoknál, ez a magasfokú intelligencia _kötelezővé teszi_, hogy ne csak magunkban gondolkodjunk. Az állatok nem képesek kipusztítani egymást, vagy más fajokat, legfeljebb ritkítani. És nem is teszik.
Mi képesek vagyunk rá. De intelligenciánknál fogva meg is kellene tudni állnunk.

És ez a legnagyobb gond. Nem csak az állatkísérletek (éveket lehetne róla moralizálni), állatkínzások, stb. Ez így _mind együtt_.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#322) Den válasza guess.who (#316) üzenetére


Den
veterán

''Elvileg az ember azért van kiemelve az állatvilágból, mert pölö: tud hosszútávra gondolkodni, tisztában van a létezésével és az elmúlásával, lát és ért összefüggéseket, stb.''


ezt ki mondta? szvsz tévedett.


''Jegyzem: ez a ''fizetésért és nőért fúrják a másikat'' egyrészt általánosítás, másrészt eléggé rosszindulatú feltételezés volt... ''


példa volt. értetted is.

www.simson4t.hu

(#323) guess.who válasza Den (#322) üzenetére


guess.who
senior tag

''ezt ki mondta? szvsz tévedett.''
Most éppen én. De itt alant -úgy látom- Sipi is, csak más szavakkal.

(#324) Den válasza guess.who (#317) üzenetére


Den
veterán

''hogy a természet- és környezetvédelmet azonosította a ''balhés'' GreenPeace-szel, és közölte, hogy csak azok mennek környezetvédőnek, akik balhét keresnek... Ne ess ebbe a hibába''

??? Néha olyan érzésem van hogy nem olvasod el amire reagálsz.

Pont azt mondtam_hogy_a_greenpeacenek_semmi_köze a környezetvédelemhez. Én környezetvédőnek tartom magam, és igyexem megtenni amit tudok.

A grenpeace-nek meg egyszer érdemes lenne alaposan utána nézni, mert van velük kapcsolatban egy elképzelésem, amit most nem írok le mert bizonyítékok nélkül csak egy összeesküvés elmélet, de nagyon nem egyenlő mércével mérnek, és nem a valós problémákkal foglalkoznak.

www.simson4t.hu

(#325) Egon válasza Sipi (#321) üzenetére


Egon
nagyúr

Pont ugyanezt mondom Én abba az értékrendbe kötöttem bele, hogy ''ember=állat''.
A fajkiirtásokat, környezetszennyezéseket stb. meg úgy is meg lehet előzni, illetve mérsékelni, hogy nem rendeljük az ember mellé a többi élőlényt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#326) Egon válasza Egon (#325) üzenetére


Egon
nagyúr

Más szavakkal: nem jó ez a jelenlegi helyzet, ez kétségtelen, de nem szabadna a tipikus magyar betegségbe esni, nevezetesen hogy _átesünk a ló másik oldalára_...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#327) KovacsUr válasza Egon (#325) üzenetére


KovacsUr
addikt

A fajkiirtásokat, környezetszennyezéseket stb. meg úgy is meg lehet előzni, illetve mérsékelni, hogy nem rendeljük az ember mellé a többi élőlényt.

Ezt esküszöm, hogy nem értem... biztos én vagyok ma lassú, de kifejtenéd?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#328) Den válasza rog (#318) üzenetére


Den
veterán

Na megnyugodtam, legalább egyvalki érti :) . Ez a vita megint olyan lett hogy olyan dolgokban vitatkoznak velem amit nem is mondtam.

www.simson4t.hu

(#329) #25954560


#25954560
törölt tag

Na, BobMaster nyit egy topikot, hogy akinek haragosa van topikugybol kifolyolagosan, az idejohessen es anelkul, hogy szetoffolnak az eredeti topikot, majd itten jol legyakhassak egymastot :D
Erre ti micsinaltok? Idojottok velemenytutkoztetni, eredetileg semmi bajotok nem volt egymassal, de most mar van? :D Nahat.

(#330) Egon válasza KovacsUr (#327) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem értem, hogy mit nem értesz...:)
Be lehetne vezetni tiltásokat (és betartatni a törvényeket), mint pl. a bálnavadászatot ahogy korlátozzák -> az adott faj megmenekült. Szép lassan, _lépésről lépésre_ mérsékelni lehet az állatvilág ''kizsákmányolását'' (nem véletlenül tettem idézőjelbe).
A környezetszennyezés ügye meg végképp nem kapcsolódik az állatokhoz: példul én mindig pumpás sprét veszek, ezzel is óvom az ózonpajzsot...;)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#331) Protoss válasza #25954560 (#329) üzenetére


Protoss
senior tag

És szét is offoljuk a topikot:DDD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#332) guess.who válasza #25954560 (#329) üzenetére


guess.who
senior tag

''eredetileg semmi bajotok nem volt egymassal, de most mar van?''
Öööö... nem értelek... Vita <> veszekedés... :)

(#333) KovacsUr válasza Egon (#330) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ahá! Én már értem, hogy mit nem értettem :) Másképp értelmeztem az ''úgy'' szót a mondatban, mint te szántad.

Nevezetesen úgy, hogy ''azáltal is meg lehet előzni'', ahelyett, hogy ''amellett is meg lehet előzni''

Örülök, hogy tisztázódott :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#334) Protoss válasza guess.who (#316) üzenetére


Protoss
senior tag

''Elvileg az ember azért van kiemelve az állatvilágból, mert pölö: tud hosszútávra gondolkodni, tisztában van a létezésével és az elmúlásával, lát és ért összefüggéseket, stb.''

''Ha ezt elfogadjuk, akkor viszont nem világos, hogy miért is kell követni az ösztönök által parancsolt ''tiporjuk el a gyengébbet''-kezdetű dolgot? Akkor most állati ösztönlények vagyunk vagy felvilágosult, intelligens, belátó emberek?''

Frappáns és logikus! Másik dolog: ez az élet rendej nótára lehetne azt is válaszolni, ha az élet rendje azt mondja, hogy ugorj a kútba akkor bele ugrasz? Ez eléggé lemming szemlélet, amit az előttem lévő csinál azt csinállom én is.



Ne glettelj, a vakolás jobb

(#335) Protoss válasza Egon (#330) üzenetére


Protoss
senior tag

Tegyük hozzá, hogy akkor repülővel se nagyon utazz, mert elbukod a sprén megspórolt kis ózónodat. Sajnos ez van, a gépek piszkosul károsítják a pajzsot.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#336) Egon válasza Protoss (#335) üzenetére


Egon
nagyúr

Még az életbe' soha sem ültem repülőn...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#337) tildy válasza Egon (#336) üzenetére


tildy
nagyúr

Én már igen, de abban sem volt motor:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#338) Den válasza Protoss (#334) üzenetére


Den
veterán

az élet rendje nem mondja hogy ugorj a kútba. _Ha ilyenekt írsz akkor nem érted a lényegét annak amit bálint meg én írtunk.

www.simson4t.hu

(#339) #25954560 válasza guess.who (#332) üzenetére


#25954560
törölt tag

guess.who, te oreg rutin vagy :) hanemlatodottaszmajlit? :D

Protoss: es szet is offojjatok :) Nemtom ebbol hogy lesz statisztika :D

(#340) Protoss válasza Den (#338) üzenetére


Protoss
senior tag

Félreértesz, ez egy példa volt. (a spártai jobban sikerült) Az élet valóban nem mond ilyet, de sok EZ AZ ÉLET RENDJE duma van.

Pl.: falun szokás, hogy a lány 20 évesen legyen férjezett és min 1 gyerek anyja. Ez a falusi észjárás, amit sokszor érvek helyett az Ez az élet rendje című nótával támasztanak alá. Napjainkban viszont nem helytálló, hiszen az orovos tudomány fejlődésével, az életmód változással együtt már nem kötelező, hogy minél fiatalabban házasodj, minél több gyermeked legyen mert így biztosabb a család későbbi talpon maradása.... stb. (Itt kell megemlítenem a félreértések elkerülése végett, nem az anyaság a család és a falusi élet ellen akarok itt felszólalni. Csak annyi, hogy a szokásoknak vannak árnyoldalaik is!)
DE mégis ezt vágják annak a lánynak a fejéhez aki ki akar törni, mondjuk jelentkezik egyetemre. A falunak igazából nem számít, de 1 ember életét befolyásolja, esetleg 1 másik lány is rájön, hogy mást akar. Aztán még 1 és így tovább.



Ne glettelj, a vakolás jobb

(#341) rog válasza Protoss (#340) üzenetére


rog
addikt

:)
nem falun laksz mi?

(#342) Protoss válasza rog (#341) üzenetére


Protoss
senior tag

Hát laktam én már sok helyen. Olyan városban is ami inkább falu.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#343) jojojo válasza Protoss (#340) üzenetére


jojojo
senior tag

ehez még annyit hozzá biggyesztenék,hogy legyen spec szűz is,mert különben a falu a szájára veszi

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#344) Den válasza Protoss (#340) üzenetére


Den
veterán

Neee, ez egyre rosszabb. Ne keverjük már az evolúció és a természet több száz millió éves ( 1-2miliárd éves?) _törvényszerűségeit_, néhány száz éves _helyi,_ember_által_kialakított_SZOKÁSOKKAL!

Ne haragudj, de ebből látszik hogy nem érted a lényeget, csak a szöveg bizonyos elemeire reagálsz, anélkül hogy a konkrét szövegkörnyezetben értelmeznéd.

Bocs, nem kötözködésből mondom és nem is álltalánosságban a fórumos szövegeidre, csak és kizárólag a konkrét esetre vonatkozik.

www.simson4t.hu

(#345) Protoss válasza Den (#344) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

''A kapitalizmushoz annyi köze van hogy ezek a_természeti_elvek érvényesülnek a kapitalizmusban, épp ezért ez a legstabilabb társadalmi gazdasági forma. Nem próbál az emberi természet ellenében működni, hanem hagyja érvényesülni a jó öreg, több száz millió éve bevált alapelveket''

A szokásokat és a természet törvényszerűségeit elöször te raktad össze! :D a szokásokat az emberek alakítják ki, ami az emberi természetből adódik.

Szerintem kötöd az ebet a karóhoz, hogy ezzen a világon nem lehet változtatni kár küzden, ez van és mindenki menjen dolgozni!
Semmi gondom ezzel, hiszen mindenki a saját tapasztalataiból indul ki. (Csupán csak azért jegyzem meg mert a #175 hozzászólást ezzel kezdtem, hogy kár a világ szemléleten vitázni.)

Ami furcsa, hogy csak olyan hozzászólásaimra reagálsz ami ellentmond neked és általában ugyanazokkal az érvekkel operálsz.
Tehát felépült a kalsszikus pozíció, mindenki mondja a magáét. itt kell abbahagyni.

''ebből látszik hogy nem érted a lényeget'' - ezt mondhatnám én is neked, mert a lényeg nem az evolúció, nem a társadalmi rendszer, hanem a gondolkodás mód.
Röviden, szerintem ideje tovább lépni a mi vagyunk a világ csúcsragadozói szemléleten és helyette inkább a gondos gazda szerep betöltésén kellene rágódni.

Na, jó hosszú lett. Inkább munkát keresnék! :D

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#346) bUnKo


bUnKo
csendes tag

dejotopic!!


PFUJJ ÉN MINDENKIT UTÁLOK AKI BEIRT IDE VALAMIT....:))

Jó, de útban van anyád hajszárítókötele!!! [IMG]http://www.tar.hu/crab/smilies/22.gif[/IMG]

(#347) Kidus


Kidus
őstag

Hali,
végigolvastam az összes hozzászólást, elég hosszú volt :) Úgy látom, Bagollyal sikerült felkapottá tenni a topicot, már csak _Balint_ nincs sehol :P

Az én alapelvem rendkívül egyszerű.
Szeretni, és tisztelni a természetet. Ebbe az állatok és növények is beletartoznak.
Nem politizálnék, és nem kevernék ide mindenféle ideológiát, sem a rendszerek egyensúlyra való törekvését vagy a dínókat.
Egyszerűen:
-megnézem, milyen kozmetikumot veszek
-próbálok minden általam elérhető eszközzel segíteni a tőlünk függő állatokon
(pl. állatorvosnál munka, háziállat menhelyről való beszerzése, kóbor állatok hazavitele, stb..)
- nem tolerálom az állatkínzást, és aki megteszi, azzal beszélek
-nem űzök spotvadászatot trófeáért vagy az élvezetért.

Tény, hogy a gyógyszerek és kozmetikumok kifejlesztésénél más módon is meg lehet oldani a tesztelést, nem kell feleslegesen állatokat kínozni, fémszerkezetbe zárni, kipeckelni a szemét és megvakítani.
Értelmetlenül nem kell megcsonkítani őket, és nem értem, mire jó az, hogy egy állatra rátesznek egy második fejet, és mikor a (pl)kutya elpusztul, akkor megnézni még 300x, hogy megint el fog-e pusztulni egy másik ugyanezen műtét után.

Eszem húst, mivel az ember mindenevő, vannak fabútoraim, megzabálom szegény répát, és kisnyuszit, de én nem kínzok meg egy állatot sem, és önző emberi mivoltomat próbálom a fentebb leírtakkal kompenzálni.
Mást úgysem nagyon tehetek.

Még sok mindent elmondhatnék, de ennyiből is kiderül talán, hogy mik az alapgondolatok, és mi az, ami felháborít.

Assuming Control

(#348) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

ööö izé... vannak itt új dolgok is, vagy mindenki mindig ugyanazt mondja mint a pereces? :) Mindenesetre kicsit elszabadult ez a RING topik :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#349) guess.who válasza #25954560 (#339) üzenetére


guess.who
senior tag

:U :)

(#350) Den válasza Protoss (#345) üzenetére


Den
veterán

Ehh erről beszéltem, részletek kiragadása teljes félreértelmezése, olyan dolgokat adsz a számba amiket nem mondtam. rühellem az ilyet szal részemről vita lezárva mielőtt a boxból pankráció lesz.

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.