Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Riasztó topik

Hozzászólások

(#33) Vidala


Vidala
senior tag

Szerintem sem rosszak ezek az otthonfigyelő cuccok, de azért el kell dönteni milyen szintű biztonságot akarunk. Ha épp látod, hogy egy idegen mászkál a laksában a TV-vel a kezében, akkor mit csinálsz (ha már nem csak a TV hiányát veszed észre). Hívod a 107-et? Minden tiszteletem a rendőrségé, de kevesen vannak. Sajnos kevés esetben hallottam, olvastam, hogy időben kiértek. Lehet, mire felveszik a telefont, a betörő már nincs ott.

Aki kicsit komolyabban óvná a lakását, annak inkább én is a távfelügyelettel ellátott, és szakértők által felszrelt riasztórendszereket ajánlanám. Természetesen megkérik az árát is, de megintcsak attól függ mire fizetsz be. Viszont MABISZ ajánlással ellátott, minőségi komponensekkel dolgoznak (nem ócó kínai), plusz 6-7eFt/hó körül már komplett távfelügyelet van (GSM alapú risztás a központba, kb. 5 perces átlagos vonulási idővel). Ha csak lekapcsolják a villanyórád (akksiról megy addig), már hívnak, hogy te voltál-e, nem egy betörő. Bármi más esetén, kábelvágás (ha eltudják egyáltalán), behatolás jelez, hívnak és vonulnak, majd megvárják a rendőrséget, akit szintén riasztanak. Sőt, sok esetben a biztonsági szolgálat emberei maguk is rendőrök, csak másodállásban nyomják.

Én erre szavaztam, döntse el mindenki mennyit ér. Remélem persze, hogy sosem kell megtudnom.

Van persze olcsóbban is, mondjuk csak neked jön a telódra az SMS. :U

CoVboy Forever!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Riasztó topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.