Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) Dr.Zoo válasza ferret77 (#25400) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem tetszik nézni, hogy mire kérdeztem. :D én még a 7110-nél tartok... :)

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25402) zorzy4


zorzy4
őstag

Hozzájutottam egy full dobozod nokia 6110hez. Amióta az összes ritka telefon beszereztem amit akartam, azóta jöhet egy két kommersz darab is. Azt hiszem a jövő évet, ezzel a telóval kezdem.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#25403) ferret77 válasza zorzy4 (#25402) üzenetére


ferret77
tag

Azért egy full dobozos 6110 sem túl gyakori. Gratula hozzá. :) Honnan és mennyiért?
Tudsz mutatni képet az egészről?

[ Szerkesztve ]

(#25404) stufen2


stufen2
tag

egy újabb érdekes hirdetés

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25405) T0rnad0 válasza stufen2 (#25404) üzenetére


T0rnad0
addikt

Érdekes igen, de elfogadnék egy ilyet ( csak nem ennyiért :DDD )

Z Fold 4

(#25406) stufen2 válasza T0rnad0 (#25405) üzenetére


stufen2
tag

nekem van belőle dummy-m :DDD

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25407) T0rnad0 válasza stufen2 (#25406) üzenetére


T0rnad0
addikt

Az tuti vízálló :))

Z Fold 4

(#25408) stufen2 válasza T0rnad0 (#25407) üzenetére


stufen2
tag

Abban biztos lehetsz :DD

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25409) sz.balazs.95 válasza stufen2 (#25404) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

bírom az ilyen hirdetéseket. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#25410) stufen2 válasza sz.balazs.95 (#25409) üzenetére


stufen2
tag

Ez olyan, hogy nekem is van ritka dummy-m, de attól még nem ér 10 ezret.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25411) sz.balazs.95 válasza stufen2 (#25410) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

amúgy alcatel dummy nem kell véletlenül? :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#25412) stufen2


stufen2
tag

azok még annyira nem mozgatnak, milyen típus?

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25413) sz.balazs.95 válasza stufen2 (#25412) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ilyen: http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_500-196.php
Amúgy KSparrowtól kaptam. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#25414) MurdR válasza stufen2 (#25412) üzenetére


MurdR
veterán

Ha veszek egy 6810 dummyt, abból semmit sem tudok felhasználni egy 6810be ház szinten, nem tudod? :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#25415) stufen2 válasza sz.balazs.95 (#25413) üzenetére


stufen2
tag

furcsa egy szerzet, az biza

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25416) stufen2 válasza MurdR (#25414) üzenetére


stufen2
tag

Jó ha egyáltalán szét tudod szedni sérülés mentesen, annyira silány minőségű a gyári burokhoz képest, úgy hogy én nem foglalkoznék vele, nem sziloplaszttal ragasztották össze hanem műanyag ragasztóval a kínai dummykat és ez is az, én egyszer egy ronda 7650-ből raktam át egy szép 7650-be a súlyokat, mert abban nem voltak, az kínai volt de szét lehetett szedni, de a 6810 és a 6800 is a gyengébb, gagyibb minőségű dummyk közé tartoznak. Arról nem beszélve, hogy a belső szerkezetük a kínaiaknak nem olyan, mint az eredeti telefonoké, amelyikben van súly ott pl a középkeret az előlaptól, vagy a hátlaptól ilyen kis távtartó oszlopokkal van kiékelve, gondolom, hogy ne hajoljon meg a műanyag, mert nagyon vékony, ahol meg nincs súly ott meg olyan, mint egy lufi belül nincs semmi. De a lényeg, hogy a kínaiak mintha pillanat ragasztóval lennének összerakva, megbontani se lehet némelyiket, meg "puha" nagyon a műanyag is amiből csinálták őket, ha netán alá is tudsz nyúlni egyből felsorjásodik a széle.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25417) stufen2 válasza stufen2 (#25416) üzenetére


stufen2
tag

hazaértem megnéztem, sorjás gagyi, szinte minden éles sorjás mindkettőnek, de ha netán cserélsz házat és nem kell a bekapcsgomb és neked nem kell, arra igényt tartanék, mert nekem elveszett a dummyn

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25418) stufen2 válasza stufen2 (#25417) üzenetére


stufen2
tag

esetleg a plexit tudod használni, de érdekes a 6800-nak a belső gombjai, nyomkodhatók a 6810-esé nem valószínű nincs bent a légrugó, kivitelre mindkettő nagyon kínai, a képernyő alatti flip érintkező dupla csíkos rész is nem réz hanem festett :D az előlap tetején kétoldalt a dupla csík már meg is kopott, pedig én vettem ki a dobozból, karcmentes és kb 10 szer ha ki lett nyitva

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25419) zorzy4 válasza ferret77 (#25403) üzenetére


zorzy4
őstag

Ime.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#25420) MurdR válasza stufen2 (#25418) üzenetére


MurdR
veterán

Hát mindegy, egy ezrest megér azért :) nem cserélek házat meg ilyenek, csak eljátszottam a gondolattal. :)
Nagy amúgy a szórás a dummyk között minőségben? Tehát van olyan, amelyiknek igazából ugyan az az anyagminősége mint a remdes telefonnak? (Eddig csak 8800val találkoztam ami ilyen, de nem nagyon foglalkoztam dummykkal)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#25421) stufen2 válasza MurdR (#25420) üzenetére


stufen2
tag

A korai kínaiaknak botrányos, 3210, 5110 volt az utolsó jó amit fel lehetett használni, amik utána jöttek 3as széria, 6os széria, 7es széria ezek kriminálisak, de majd meglátod a 6810esen mennyire gagyi, de a top 5 leg szarabb minőségűben benne van, az E és N sorozat jó volt az elsők még gyengébbek, de a vége nagyon minőségi, de érdekes az 5ös széria végig jó, a 9es szódával elmegy kivéve a 9000es az egy az egyben eredeti telefon, persze vannak kivételek a 7600 pl szép, a 2es, 1es sorozat se rossz, de a 6os széria ami a legvacakabb meg a 7es, a 8asból szinte minden meg van, azok jók, de amit fel lehetett használni az a 8110, 8810, 8850 és társai 55, 90(gondolom én hiszen ugyan akkoriak), 8310, a 8210est meg a 8250est nem tudom, mert az nincs, de valószínű azok is, a többi nem használható fel bárki bármit mond, az csak a pénz lehúzásra megy, vagy nem eredeti dummy ház van rajta. Illetve Ksparrow azt mondta jó az 5100-é is, de nem néztem nála, mármint felhasználható a burka.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25422) stufen2 válasza MurdR (#25420) üzenetére


stufen2
tag

Alkud le 500ra annyiért sok

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25423) stufen2 válasza MurdR (#25420) üzenetére


stufen2
tag

A 8800ás sorozat így van megcsinálva, szerencsére van egy karcmentes darabom, amit elengedett a ragasztó, és a flippet le lehet venni. És a sok hülye meg azt hirdeti, hogy fel lehet használni, tuti biznisz, 25ezerért, meg hasonló árakért, minden csak nem tisztességes.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25424) MurdR válasza stufen2 (#25423) üzenetére


MurdR
veterán

:Y

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#25425) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

6700 Classic:
Ha le akarom tölteni az Ovi Áruházat a „Letöltés!” appból, akkor azt mondja, hogy „Hiba a tétel mentésekor”.
Mi lehet a hiba? És hogy lehetne megoldani, hogy menjen rendesen?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#25426) ferret77 válasza sz.balazs.95 (#25425) üzenetére


ferret77
tag

Szerintem le lehet tölteni máshonnan is.

(#25427) sz.balazs.95 válasza ferret77 (#25426) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

honnan?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#25428) MurdR válasza sz.balazs.95 (#25427) üzenetére


MurdR
veterán

Mondjuk a böngészőből.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#25429) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Valakinek volt már hozzá szerencséje?

(#25430) sz.balazs.95 válasza MurdR (#25428) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

[link]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#25431) stufen2 válasza Stylewars_kp (#25429) üzenetére


stufen2
tag

proto, és működő is van ;]

Készülnek a képek, E, N széria meg van, de beborult úgyhogy abbahagytam..., meg anyám visszakérte a vasalódeszkát.

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25432) Stylewars_kp válasza stufen2 (#25431) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

És milyen a használata?

(#25433) ferret77 válasza sz.balazs.95 (#25427) üzenetére


ferret77
tag

Ezt találtam [link]

(#25434) KSparrow válasza Stylewars_kp (#25432) üzenetére


KSparrow
senior tag

Hát nekem is van, itt áll a polcon, de új, szóval nem használtam.:) Egyébként a menü érdekes, mert olyan az ikonkészlet, mint 7600-án, de amúgy sima s40, nem tud többet, mint egy 6610i :) Még ami érdekes lahat: 3310 akku kell bele.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#25435) Stylewars_kp válasza KSparrow (#25434) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

3310 akku? Érdekes. Tervezéskor az volt a közelebbi mappa vagy nem tudom. :D

Szerk.: Lehet olyan mint a BL-5C.

[ Szerkesztve ]

(#25436) sz.balazs.95 válasza ferret77 (#25433) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

közben sikerült megoldanom. :B
a Nokia Suite-tal a szoftverfrissítéssel együtt ez is felkerült.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#25437) stufen2 válasza Stylewars_kp (#25432) üzenetére


stufen2
tag

Mint egy ránc felvarrott ormótlan 5110-es, ritkasága szerintem abban rejlik, hogy abban az időben messze ez volt talán a "legrosszabb" nokia a piacon, egy evolúciós zsákutca, egy selejt, semmi olyan nincs benne amiért anno kellett volna, jó az anyagminősége jó az akkoriakhoz képest, ezért talán a selejt kifejezés kicsit durva, arról nem beszélve, hogy inkább önvédelmi fegyver mint telefon. A 6610i mellett amit a kolléga említett, meg messze elbújhatott, bár az meg a 6650hez képest gagyi műanyag telefon. Összességében az anyagminősége jó-nagyon jó, de minden más csak negatívum. Alig fér bele a zsebembe...

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25438) stufen2 válasza stufen2 (#25437) üzenetére


stufen2
tag

itt vannak dátum szerint az akkori készülékek

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25439) KSparrow válasza Stylewars_kp (#25435) üzenetére


KSparrow
senior tag

Hát egyrészt az első 3G telefonról beszélünk, ami ugyan jó, de kicsit megelózte korát. meg drága volt, és nálunk nem is forgalmazták. a 2300 is azért ritka, mert drága volt, szolgáltató nem forgalmazta, függetlenül meg nem érte meg.
Nem BL-5C, BLC-2. Kellemes telefon, a gombok mint egy 6100 szerintem. De tény, hogy nagyon nagy. de egy 3650 is, és az is megszokható volt. Én is megszoktam az N90-est, N93-at vagy 7710-est. Most az N91-ben van a kártyám (mármint a másodlagos, a 808 a fő, kell a net, ez nem kérdés, hogy marad), de sajnálom szilveszterre, buliba :) féltem :) Kell valami strapabíró, majd feldobom a polcra a kártyám, és ahova esik, az a telefon lesz :DDD
A viccet félretéve E90 lesz, vagy N86...

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#25440) stufen2 válasza KSparrow (#25439) üzenetére


stufen2
tag

meg volt akkor pár k_rva jó telefon 6230, 6220, 6020, 6610, picik pofásak és elegánsak, és még ma is megállják a helyüket, anno rengeteg vállalkozó ilyeneket használt

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25441) KSparrow válasza KSparrow (#25439) üzenetére


KSparrow
senior tag

Vagy a 8850 még nagyot üthet :)

Szerintetek mi legyen?

Stufen:
Ját ja, volt más, persze.. ezért is lett ritka, mert akkor nem volt kelendő :)

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#25442) stufen2 válasza KSparrow (#25441) üzenetére


stufen2
tag

7600 :) a haverjaim állandóan azt keresik, mindig mondják miért nem használom, megvesznek érte :DD

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#25443) KSparrow válasza stufen2 (#25442) üzenetére


KSparrow
senior tag

Kösz, nem. Asszem tavaly sikeredett olyan jól egy kolléga szilvesztere, hogy 7600-ája bánta. Meg azt nem használtam, nem ismerem annyira. Ezért gondoltam E90-N86-8850 trióra. De a legegyszerűbb az X7 lesz, viszek OTG-t, és ha nem bírja a 808, akkor "vérátömlesztéssel" tölt rá kicsit az X7 :D

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#25444) ferret77 válasza KSparrow (#25441) üzenetére


ferret77
tag

Én is 7600-ra gondoltam, vagy 3220 fun shell hátlappal, amivel lehet a levegőben fényírni. :D
Youtube-on van róla videó.

[ Szerkesztve ]

(#25445) KSparrow válasza ferret77 (#25444) üzenetére


KSparrow
senior tag

Az ötlet nem rossz, de a buli témája 1930-as Amerika :D
Akkor legalább a telefonok, amik megbontják, legyenek egy korból, 3 korszak.. nem jó ha keveredik :) Meg 3220 szerintem használhatatlan :D
LED karácsonyfa az a telefon... oldalán, a gombok, és a hátlap is !?
Amúgy durva, de a hátlapban van giroszkóp, onnan tudja, merre mozdult a telefon, és milyen irányba írja ki az infót. Sőt, van a hátlapban 3 extra játék is, ami mozgásérzékelős elvileg... Nekem nem annyira sikerült kitapasztalni :D

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#25446) ferret77 válasza KSparrow (#25445) üzenetére


ferret77
tag

Szilveszter van, ilyenkor amúgy is mindenféle színes villogó fények vannak mindenhol. Beleillene a képbe. :) Amolyan bulitelefon. :)

Van fun shell hátlapod?

[ Szerkesztve ]

(#25447) KSparrow válasza ferret77 (#25446) üzenetére


KSparrow
senior tag

Van, persze. Vadiúj :) De nem fogok vele írogatni úgyse, szóval fölösleges. :) Meg nagyon bonyolult azért használni..sajnos.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#25448) ferret77 válasza KSparrow (#25447) üzenetére


ferret77
tag

Honnan van? Jó lenne szerezni egyet.

(#25449) KSparrow válasza ferret77 (#25448) üzenetére


KSparrow
senior tag

Egy boltossal akadtam össze vaterán, épp kiköltözött írországba. így a 3210 előlapos biznisz után megszánt még pár headsettel, (vagy 10-15 headset) meg egy pár telefonnal (3310 ritka bronz előlappal, gyönyörű állapotban, egy SonyE., és egy 4 órás E51) Meg ez az előlap is benne volt a szeretetcsomagban :) Vadi új, fóliás :) Már csak egy telefon kéne bele, meg 2 szett szép oldalgumi.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#25450) stufen2


stufen2
tag

megtaláltam a kedvenc dummy-m párját, ilyenekért érdemes ezeket gyűjteni, originál bliszteresek :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.