Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) zorzy4


zorzy4
őstag

Proto

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#23352) sz.balazs.95 válasza zorzy4 (#23351) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:Y :C

annak a Pandorához hasonló Motorolának mi a neve, ami a jobb szélen van?

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23353) KSparrow válasza sz.balazs.95 (#23352) üzenetére


KSparrow
senior tag

Motorola V100

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#23354) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#23353) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

köszi! :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23355) kovy79 válasza zorzy4 (#23351) üzenetére


kovy79
őstag

Nekem ebből a CX75-ből van 4db (mind más egy kicsit). Meg 1-1db A70, AX75, CX65, S45 és 2db SL55.
Összesen vagy 15db-ot kukáztam hulladéklerakóban és persze szinte mind karcmentes.
Pár hete 5db új, karcmentes fekete CX65-öt is "leltem". :)

(#23345) MurdR, az enyémek így állnak. Minden doboz csurig rakva. :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#23356) zorzy4 válasza kovy79 (#23355) üzenetére


zorzy4
őstag

De ezt nem Magyarországon?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#23357) Earl_Muttley válasza kovy79 (#23355) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

ez hány db telefon? :) Vagy ebben töltők stb. is benne vannak?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#23358) kovy79 válasza zorzy4 (#23356) üzenetére


kovy79
őstag

Nem, Bajorországban. Tudtommal itt volt ráadásul a Siemens fejlesztői bázisa. :)
Ha egyszer valamit boltolunk, egy ilyen CX65-öt küldök neked, tudom, hogy szereted a ritkaságokat. Hasonló színben még képen sem láttam. :)

(#23357) anevemearl, 345db van szépen elcsomagolva (ebből 40 dobozos) + kb 200-250db ömlesztve, amiket még át kellene nézni.
Egyébként igen, egy karton fele csak töltőkből áll.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#23359) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A nokia 3300-nak „NEM-1” a modellszáma, az N-Gage-nek pedig NEM-4. Nem tudja véletlenül valaki, hogy NEM-2 illetve NEM-3 modellszámmal jelent-e meg valaha Nokia telefon? :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23360) KSparrow válasza sz.balazs.95 (#23359) üzenetére


KSparrow
senior tag

inkább mi érdekes, hogy az N-gage QD meg RH-29. Mert az egyben N-gage, és 3300 forma (meg belül is majdnem ugyanaz) Egyébként gyanítom, hogy a qwerty gombos amerikai 3300 valami ilyen lehet. De ez igazából nem jelent semmit, ha egyezik, akkor viszont ugyanaz két típus. Mint pl 3100-3120, vagy 3650-3660. De a 3510i-nek is van más előlappal pl Ausztrál változata, az RM-szám ott is egyezk (RH-valami.) De a legtöbbnél ez az modellazonosító RM-mel kezdődik.
N95-1 a sima N95, N95-2 a 8 Gb. az N95-3 szintén sima, de nem európai, ahogy az N95-4 az amerikai N95 8gb. (nekem először az volt, é az RM-320, azaz az N95-2 (magyar 8Gb) rendszere volt fent, ki is akat tőle. az N95-4 panelben pl más a 3G frekvencia, mint az N95-2-nél. Szóval vannak változások modellen belül is. Ami miatt ezt leírtam: a páratlanok a simák, azaz tudták egyből, hogy a páros a 8Gb-s változat lesz. :C

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#23361) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#23360) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

értem köszi.
amúgy melyik volt az első RM-mel kezdődő? (a mostani Lumiáknál már csak ilyen van)
illetve milyenek vannak még ezeken kívül?

amúgy a 3300-hoz véletlenül nem tud valaki adni burkot (elsősorban a hátoldala kéne, ami az akku alatt van, nem az akkufedél) illetve billentyűzet és billentyűpanel is jól jönne. no meg egy akku. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23362) TommyX_ válasza sz.balazs.95 (#23361) üzenetére


TommyX_
őstag

Nokia 6630 → RM-1

És 2 másik:
Nokia N900 → RX-51
Nokia E90 → RA-6

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#23363) sz.balazs.95 válasza TommyX_ (#23362) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23364) KSparrow válasza sz.balazs.95 (#23361) üzenetére


KSparrow
senior tag

rengeteg van, 5140i körül változatták rm-re. De rengeteg típus van... Majd Összeszedem, minden telefonom benn van típus szerint xlsx táblában... 4 napi meló volt :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#23365) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#23364) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

azt megköszönném! :R
amúgy a Nokia 3110-nek (sima, nem classic) meg NHE-8 a típusszáma.
egy BLJ-4 típusú Lítium akksija van, amivel vagy 3-4 cm a telefon vastagsága :))

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23366) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Alakulgat a Nokia kívánságlistám. Már csak egy 3650/60, egy 7260, és egy 8850/8910 kellene. Na meg egy 7610, ami meg 95% hogy végre lesz :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#23367) sz.balazs.95 válasza Earl_Muttley (#23366) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

gratulálok! :K
6600 nekem is volt. remek telefon! :DD

egy kívánságlistát lehet én is összeírok, mert van egy pár Nokia, amit mindig is szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23368) kovy79 válasza sz.balazs.95 (#23367) üzenetére


kovy79
őstag

Na, nekem az egész gyűjtésem ebből a "kívánságlistásdiból" indult... :DDD
Kezdődött egy 6210-zel, aminek apósom betörte a plexijét. Aztán kerestem egy szépet, aztán egy 6310i, aztán egy 5110, aztán.... :DDD

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#23369) sz.balazs.95 válasza kovy79 (#23368) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

egyébként ha lenne elég pénzem, akkor az összes Palm-ot megvenném, mert mindegyik nagyon tetszik. :D

nekem az ilyen kissé kerekített qwerty-s mobilok nagyon bejönnek! mint pl ez:

vagy ez:

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23370) Earl_Muttley válasza kovy79 (#23368) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

én már limitálok, mert nem férek

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#23371) MurdR válasza kovy79 (#23355) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor gondolom jóideje gyűjtöd :)
Én is elég rég elkezdtem, de többször volt, hogy beleuntam, és 30-40 darabokat adtam el. Most kiváncsi vagyok meddig fogja bírni a gyűjtemény, de szerintem elég sokáig el leszek vele, főleg, hogy kezdenek minőségibb darabok is feltűnni, régen nem érdekelt annyira az állapot sem.
Akkor voltam idióta, amikor Ausztriából hoztak minden második héten nekem telefonokat, és én hülye nem becsültem meg azokat a darabok. Dynatac, startac, microtac, sony mz5, 8810, 8890, 3390, karcmentes dobozos 8910-8910i-k, SK65 siemensEK..... akkor még (4-5 éve) nem gondoltam hogy ekkora szerelmese leszek a telefonoknak. Visszasírok egy 30-40 telefont, amit ha most meg kéne vennem vaterán, akkor egy 520as BMW árába kerülnének. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23372) draco31


draco31
veterán

Az N70 hátlapját hogy lehet szétszedni? A csúszkára gondolok. Eléggé kopott az ezüst festék, és lecsiszolnám azt is, meg az előlapot is, de azt le tudom szedni. Csak a csúszkát nem látom át kellő képpen. Azt látom, hogy kettő rugó van benne.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#23373) sz.balazs.95 válasza draco31 (#23372) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

itt van két videó:

[link]
[link]

nem tudom, melyiknél mennyi látszik belőle, de remélem tudtam vele segíteni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23374) draco31 válasza sz.balazs.95 (#23373) üzenetére


draco31
veterán

Köszönöm! Végül inkább nem szedtem szét, hanem próbáltam úgy megoldani, hogy minél kevesebb víz kerüljön be. Aztán kapott hajszárítót, stb, szóval száraz. Ilyen lett. A memkari ajtajánál van még egy kis zavaró ezüst festék, de a memkari jelét direkt hagytam ott. Na meg nem is tudnám rendesen azt megcsinálni. A billentyűzet ronda még nagyon, de azzal nem tudok mit kezdeni jelenleg.

Kép1
Kép2
Kép3
Kép4

Az csak szerintem furcsa, hogy a GX29-en sokkal vastagabb volt a festék réteg, mint ezen?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#23375) ferret77 válasza draco31 (#23374) üzenetére


ferret77
tag

N70 elég könnyen kopik, főleg az éleken, meg a hátlapon, ahol a kamera miatt van egy púp és ott érintkezik azzal a felülettel, amire lerakod a telót.

(#23376) sz.balazs.95 válasza ferret77 (#23375) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem csak az N70.
Az N95 ok gombjáról az ezüst festék nekem kb. 1-2 hét alatt teljesen lekopott.
pedig eléggé vigyázok a mobiljaimra.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23377) quailstorm válasza sz.balazs.95 (#23376) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az durva :Y
RM-320-on nem tudom mit használnak, de az enyémen sértetlen a festék.

(#23378) KSparrow válasza quailstorm (#23377) üzenetére


KSparrow
senior tag

Az a 8gb. Nekem sajnos nem. Igen, a króm könnyen kopik sajnos. Annyira belejöttetek ebbe a lecsiszólósdiba, én is kipróbálom majdd, keresek is egy beáldozható telefont :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#23379) Earl_Muttley válasza KSparrow (#23378) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Én egy szarrákopott C35-öt áldozok be :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#23380) MurdR válasza Earl_Muttley (#23379) üzenetére


MurdR
veterán

Én is lehet kipróbálom a Note2n :DD
Szerintem egy Nokia 6070 lesz az áldozat ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23381) KSparrow válasza MurdR (#23380) üzenetére


KSparrow
senior tag

Nekem a Sharp Gx 20. De elég volt egyelőre a hátlap, nehezen jön. Lehet megsegítem majd kromofággal, egy 6131 belső fémkereten nagyon bevált :D

Anevemearl: Szerintem az nem jó, mert azt csak karcolod. az anyagában festett, ezek nem, ezekről van mit leszedni.

[ Szerkesztve ]

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#23382) gandol


gandol
csendes tag

Sziasztok!
Rögtönöztem én is egy itthoni "gyűjteményt", bár konkrétan sosem kerestem ezeket a régi típusokat. Javarészt én használtam őket aztán megmaradtak, sajnáltam megválni tőlük. Néhányat nem volt erőm előkotorni de biztosan bújkálnak még a szekrények mélyén, személyhívók meg 450-esek, samsung d500-600, Motorola 5200, Ericsson198-nak is lennie kell valahol.
Amelyiket a párom használta azok még fóliásak, szinte újak! :-)

Miért nem akar egyetlen eladó sem árat mondani? Te adsz el, Te mondod az árat! A "Mondj egy árat Te"-re: "Köszönöm, ajándékba elfogadom."- a válasz! :-)

(#23383) LaciGSM válasza sz.balazs.95 (#23350) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Engem garantáltan csak azok érdekeltek:)

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#23384) csoda120 válasza gandol (#23382) üzenetére


csoda120
tag

Samsung G800-hoz volt szerencsém. Nagyon komoly telefon. Gyönyörű képe van, fém házas...

Facebook: szerelem a négyzeten

(#23385) draco31 válasza KSparrow (#23381) üzenetére


draco31
veterán

Úgy látom megfertőztem a bandát. :DD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#23386) MurdR


MurdR
veterán

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23387) Earl_Muttley válasza MurdR (#23386) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

:Y :R

vesét beszámítasz? :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#23388) sz.balazs.95 válasza MurdR (#23386) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

azt hiszem megyek nadrágot cserélni... :))

az a handheld PC milyen típus, ami bal-fent van?

vicces belegondolni, hogy ha mindnek a kijelzőjét összeadnánk, akkor kb. kijönne egy 720p-s panel.
:))

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23389) novinyul válasza MurdR (#23386) üzenetére


novinyul
veterán

Nem semmi gyűjtemény :C
Holnap én is feldobok egy képet a sajátomról :) Ja és ha Ksparrow feldobja a sajátját,na az nem lesz semmi. :D

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#23390) gandol válasza MurdR (#23386) üzenetére


gandol
csendes tag

...és kínáltál egy Timeport-ot a Bang&Olufsen-ért! :C Mit hagytam ki??? :W

Miért nem akar egyetlen eladó sem árat mondani? Te adsz el, Te mondod az árat! A "Mondj egy árat Te"-re: "Köszönöm, ajándékba elfogadom."- a válasz! :-)

(#23391) MurdR válasza gandol (#23390) üzenetére


MurdR
veterán

A karcmentes T290i-t? Nem a 10 db p7389 egyikét akartam érte adni elhiheted. Minolta 6000ért adta el nemrég.
Keress már eladó T290i-t jóember.
El vagy egy kicsit szállva a B&O-val. 20000ért nézz már fel vaterára hogy milyen Bang&Olufsent árulnak.
Tartsd meg akkor, nem könyörögtem hogy add oda 1000forintért. De akkor utána ne vergődj már itt, hogy én át akartalak b.szni.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23392) gandol válasza MurdR (#23391) üzenetére


gandol
csendes tag

Stresszes vagy? Hol olvastál ilyet? Semmi rosszat nem írtam szerintem, ez egy poén volt, de látom érzékeny a lelked. :R
A Timeport-ot egy értéktelen kacatnak tartom a sok 6210-el egyetemben, nem egy B&O kategória. Ja, és Te kerestél meg, hogy kell neked. Tudod attól értékes valami, hogy RITKA! :-)

Miért nem akar egyetlen eladó sem árat mondani? Te adsz el, Te mondod az árat! A "Mondj egy árat Te"-re: "Köszönöm, ajándékba elfogadom."- a válasz! :-)

(#23393) meroly válasza MurdR (#23386) üzenetére


meroly
veterán

Oppá :Y
Szép gyűjtemény. :C

A bal felső sarokban az palmtop valami ericsson?

Impossible is nothing

(#23394) KSparrow válasza novinyul (#23389) üzenetére


KSparrow
senior tag

Á, nem teszek énfel képet :D Najó, talán.. majd :DD

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#23395) novinyul válasza KSparrow (#23394) üzenetére


novinyul
veterán

Hívd a NASA-t :D Nekik van kapacitásuk, hogy egybe lekapják a szerény gyűjteményedet :P

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#23396) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#23394) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

amúgy hány darab mobilod van?

illetve hogy/miből/honnan szereztél ennyit és hol tárolod őket?
(csak azért kérdem, mert nekem, mikor ~20 mobilom volt már az is problémás volt kissé számomra, nemhogy több száz...)

szerintetek ha kiraknék egy olyan hirdetést hardveraprón, hogy felesleges/megunt/nem működő/stb. telefont, ami fél lábbal a kukában van ingyen átvennék állapottol függetlenül, akkor sokan jelentkeznének? :)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23397) KSparrow válasza sz.balazs.95 (#23396) üzenetére


KSparrow
senior tag

Most 226 típus van, darabra nem tudom :) Ebben a csipogók és a 770 tablet is benne vannak, de headset, ilyenek nem. A Prototípusokatt többnek számolom, így pl a 3 E60 háromszor van jelen, mert különböző fázisok, de pl a 6210 csak egyszer van, hiába van belőle 4, mind más előlappal.
Amúgy, ha jobban belegondolok, akkor van még egy Nokia 820 SAT szatelit vevőegységem, azt bele se számoltam, így 227 típus :))
Tárolás? ki vannak szépen állítva, sorakoznak a polcokon, mint a katonák. Kéne már vitrin, de még fölösleges, mert úgyse állok meg, és ha jövök, nem lesz hova tenni (így sincs, de mindegy)
Amúgy még vannam mindenfelé nálam telefonok, asztal közepén, ágy lábánál, van egy alkatrészes dobozom, egy ami nem nokia de kell, meg még van 2 doboz ami nem kell, de nem hirdettem meg, mert lusta vagyok.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#23398) sz.balazs.95 válasza KSparrow (#23397) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ennyi telefon eggyütt elég tekintélyes értéket képvisel. :K
főleg úgy, hogy prototípusok is vannak közte.
tippre kb. 40 kiló lehet az egész. :Y
telefonnak mennyiért adod dekáját? :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#23399) KSparrow válasza sz.balazs.95 (#23398) üzenetére


KSparrow
senior tag

hát igen, 8 év munkám van benne. Súlya is van :) Kiállíásra menni egy álom :)

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#23400) novinyul válasza KSparrow (#23399) üzenetére


novinyul
veterán

Ne hisztizz :P Jövőre megint húzhatjuk a bőröndöket, persze addig egy pár kilóval több lesz :D

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.