Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) golya32


golya32
aktív tag

Én is csatlakozom az előttem szólóhoz :) nekem is van pár darab telóm, én inkább a használhatóságra megyek csak olyat gyűjtök amit napi szinten is tudok használni.

Sajnos fiatalkoromból egy dolog megmaradt, amit nem tudok elnyomni. Gyűjtöm a ritka telókat is, amit aztán eladni szinte lehetetlen. :DDD

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10602) lajcsiii


lajcsiii
csendes tag

Pakolásztam a régi cuccaim között, és előkerült egy samsung sgh-x100-as telónak a doboza (+ magyar nyelvű kézikönyv, + angol nyelvű kézikönyv, + garanciafüzet). A teló már rég nincs meg, de hátha van itt olyan "elvetemült", akinek kell a doboz a már meglévő telefonjához. Ha valakinek kell, jelentkezzen, és odaadom. Ellenkező esetben megy a kukába.
Ja és van egy töltőm, valamint egy adatkábelem ugyanehhez a típushoz, azok meg eladóak valami szerény áron.

(#10603) draco31


draco31
veterán

Van nekem egy Nokia 3330-asom utángyártott akkuval. Kb. 4 éve le van rakva, olyan két éve csak nehezen tudtam feléleszteni az akkuját (egy napig pihent a töltőn, de nem reagált, ezért kapott egy kis extra áramot, ami 12volt volt, azután felébredt) Most elkezdtem használni folyamatosan első számú telefonként, és azt vettem észre, hogy ha 2-esre merül az akku, akkor kikapcsol, és jelzi, hogy lemerült. Bekapcsolom vissza, és 3-ast jelez az akku, és megy még vagy 3 napot mire lemerül. Ez a 12voltnak köszönhető?

Nemrég szereztem egy Benq-Siemens EF81-es mobilt. Ez mennyire számít ritkának, esetleg már retro kategória? Működése szinte hibátlan, néha nagy rázkódás hatására kikapcsol, és a legnagyobb baja, hogy Telenoros. Kis kopásokon kívül semmi hibája sincs, nem lötyög egy cseppet sem. Telenoros mivolta miatt nem tudom csak használni. :O

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10604) zorzy4 válasza draco31 (#10603) üzenetére


zorzy4
őstag

Az akku azért vacakol mert egyszerűen régi elhasznált, és az utángyártottnál néha bajos a kijelzés. a benq nem annyira ritka, és pár év múlva retro lesz, de nem különösebben értékes.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#10605) Earl_Muttley válasza Pastika (#10594) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Hát, pénzem sincs, időm sincs, és idegzetem sincs nagyon hozzá, mellesleg akadtak konfliktusaim.
Leállni nem is nagyon fogok, csak már nem veszolek meg mindent.

Csoda: Tudom hogy hülyeség.

Minolta: Én a kincseket nem fogom kiárulni azért.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#10606) #43960832 válasza Earl_Muttley (#10605) üzenetére


#43960832
törölt tag

Nekem is furcsa volt, hogy minden sz@rt megveszel. (Jó értelemben) Az összes retro telefont úgysem tudod megszerezni, ezért kell ráállni egy bizonyos típusra/kategóriára.

U.i.

Hamarosan jelentkezem képekkel és lesz egy kis zsibvásár is. :DD

(#10607) Earl_Muttley válasza #43960832 (#10606) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Most már alig lesz vmi amit megveszek

Good news: Úton az R380 és társai

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#10608) golya32 válasza Earl_Muttley (#10607) üzenetére


golya32
aktív tag

És ki fogod bírni hogy ne vegyél?
Ez a legnehezebb.. :Y

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10609) Earl_Muttley válasza golya32 (#10608) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Háát, leginkább kerülöm a piacokat, a vaterát, de azért még van 4-5 db amit hajtok, amiket még meg fogok szerezni.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#10610) KSparrow válasza Earl_Muttley (#10609) üzenetére


KSparrow
senior tag

miket?

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#10611) Earl_Muttley válasza KSparrow (#10610) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Alca OT View
Bosch 909
Nokia 8110
Nokia 8210
Pana g500

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#10612) arkades válasza Earl_Muttley (#10611) üzenetére


arkades
aktív tag

Bosch 909-est mintha most is láttam volna a Vaterán.

Каждый дрочит как он хочет.

(#10613) #43960832


#43960832
törölt tag

Mint páran tudjátok, kaptam múlt héten egy küldeményt Izraelből néhány telefonkülönlegességgel. Ezek közül számomra természetesen a Panasonic GD95 volt az érdekes, viszont a többit nem szeretném megtartani, mert lehet, hogy másnak többet ér elvégre meglehetősen ritkák itthon. Így hát felkínálom nektek megvételre. A telefonokról tudni kell, hogy CDMA2000 hálózaton működnek, így itthon nem lehet telefonálni velük. Töltő egyikhez sincs.

Hyundai TX-30B
[link]
[link]
karcmentes, működő (Pana akkuról beindítottam és héberről angolra állítottam a nyelvet, kék kijelző és billentyűzetvilágítás) 1500Ft + posta

Hyundai TX-30B
[link]
kopott burkolat, törött kijelző, egyébként működik, mert gombok, kijelző világít, üdvözlési hangot lejátsza, 500Ft + posta

Sky Mobilemedia SK-5000A
[link]
[link]
karcmentes, működő (Pana akkuról beindítottam és héberről angolra állítottam a nyelvet), elég okos kis telefon infra, zene- videolejátszó, TFT kijelző, mint az új, 1500Ft + posta

Megválok továbbá Ericssonjaimtól, mert ezek után valóban csak Panákat gyűjtök tovább.

Ericsson T39m
[link]
[link]
[link]
Szép állapot, de nem karcmentes, stabil térerő, hibátlan flip, mindene működik, kártyafüggetlen. A képen a gombok kopottnak látszanak, de semmi kopás nincs rajtuk. Gyári fekete bőrtokkal, töltővel, headsettel. A vevő választhat, hogy slim vagy ultraslim akkuval kéri. Mindkét akkuval legalább 2-3 napig működik a telefon. (Értelemszerűen a leggyorsabbé a választás, hiszen 1 ilyen 1 olyan van ehhez és a T28-hoz.) 3000Ft + posta

Ericsson T28 beige
[link]
[link]
[link]
Nagyon szép állapot, csak hajszálkarcok, nem fényesedett ki, stabil térerő, hibátlan flip, mindene működik, kártyafüggetlen. Gyári tokkal, töltővel. A vevő választhat, hogy slim vagy ultraslim akkuval kéri. Mindkét akkuval legalább 2-3 napig működik a telefon. (Értelemszerűen a leggyorsabbé a választás, hiszen 1 ilyen 1 olyan van ehhez és a T39-hez.) 3000Ft + posta

Sonyericsson CSS-20 asztali kihangosító/dokkoló/töltő
Inkább a T39-hez ajánlanám, mert a T28-cal csak töltőként működött. 1000Ft + posta

Az árak nem alku tárgyai.

-------------------------------------

Végezetül pár kép az aktuális szerzeményekről és a gyűjteményről:

Panasonic GD95, szinte karcmentes, független, jó akku és a biztonsági kódot is kitaláltam. :DDD


Végre teljes a 90-es sorozat (itthon forgalmazott része).


Itt tartunk most.

(#10614) #43960832 válasza Earl_Muttley (#10611) üzenetére


#43960832
törölt tag

G500-as 2 db is van fent vaterán.

(#10615) amd231


amd231
csendes tag

panasonic gd50 pannonos eladó:)

Megszűnt :)

(#10616) Magnum_ válasza #43960832 (#10613) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ezek nagyon különleges darabok. sajnos sokat járok dujv.-ban, ha egyszer ráérsz, megnézném a sky-t.

I humbly and respectfully decline™

(#10617) zorzy4 válasza #43960832 (#10613) üzenetére


zorzy4
őstag

Na hát gratulálok. Nem jársz valamikor pesten, összefuthatnánk egy panás találkozóra?!

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#10618) #43960832 válasza Magnum_ (#10616) üzenetére


#43960832
törölt tag

Rendben, szólj ha erre jársz és egyeztetünk. Szerintem 1db sincs az országban belőlük, ha megfigyeled héber nyelven is feliratozva van a billentyűzet.

Minolta5: Köszi, már régen akartam 95-öst talán te tudod a legjobban. :) A mostani FT-re is akartam menni, de sajna nem értem rá. De ha minden igaz a közeljövőben megyek Pestre, majd előtte szólok.

Szerintem azért van rajtuk a kód, mert annyira faszán van megoldva a Panákban, hogy addig csak hívást tudsz fogadni amég le van zárva. Ergo hiába babrálják a telódat mások, szinte esélytelen, hogy a menübe jussanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#10619) zorzy4 válasza #43960832 (#10618) üzenetére


zorzy4
őstag

Érdekes hogy szinte minden panán van biztonsági kód.Úgy látszik féltették a tulajok, vagy a leírásban letehet, rá a figyelem felhíva... :F

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#10620) Pastika válasza #43960832 (#10613) üzenetére


Pastika
tag

Gratulálok a szerzeményekhez! :C :R Nekem vmilyen klasszikus cirill
betűs nokia lenne nagy álom...

(#10621) T0rnad0 válasza #43960832 (#10613) üzenetére


T0rnad0
addikt

PÜ ment :)

Z Fold 4

(#10622) #43960832 válasza T0rnad0 (#10621) üzenetére


#43960832
törölt tag

Vissza is.

A T28 ultraslim akkuval és a SK 5000A úgy néz ki elkelt. :R

Saint nagyon sietned kell ha látni akarod a SK-t. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10623) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ha valaki akar hihetetlenül olcsón 8210-est, irjon rám. a meghirdetett árból még lehet alkudni..

I humbly and respectfully decline™

(#10624) selenge válasza Magnum_ (#10623) üzenetére


selenge
tag

megtudhatjuk mi az amire gyúrsz? :D

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#10625) Magnum_ válasza selenge (#10624) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nyárra legkésöbb egy dell venue pro-t szeretnék. addig vmi átmenetit

I humbly and respectfully decline™

(#10626) selenge válasza Magnum_ (#10625) üzenetére


selenge
tag

szép darab, de kicsit húzós az ára :D

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#10627) Pastika válasza Magnum_ (#10625) üzenetére


Pastika
tag

Most komolyan WP7-et szeretnél??! :Y

(#10628) selenge válasza Pastika (#10627) üzenetére


selenge
tag

jó is az!!! :D én imádom a winfonokat motorola mpx 300 win rulz :D

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#10629) Pastika válasza selenge (#10628) üzenetére


Pastika
tag

Ti mazohisták vagytok ;] Volt WiMo 5.0 és 6.5 de köszönöm.. A WP7 már elvből nem kell, menjenek a metro csempe felülettel a fenébe. Lehet hogy később fasza lesz, de most nagyon kiforratlan no meg ott aztán tényleg minden gyártó kütyüje tökegyforma.
Azért ne az legyen, hogy ájfonbuzi vagyok, és hogy flamet gerjesztek :P ;]

(#10630) selenge válasza Pastika (#10629) üzenetére


selenge
tag

nyilván mindenkinek megvan a maga.... de ájfónt sosem értettem, jó szép, meg jó, de kibaszott drága és egy jó teljesítményű pda, ami még többre is képes (pls sirf 3as gps) feleannyiba sem kerül... túl van értékelve, mint minden ami alma itthon, meg egyáltalán, azt hiszik ha már ájfónja van akkor ő valaki, mert az státusz szimbólum..

de nekem az első wines smartphone (motorola mpx 200) óta megvan a szerelem.. nekem bejött, lehet mazo vagyok,de ez van :D

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#10631) Pastika válasza selenge (#10630) üzenetére


Pastika
tag

Persze izlések és pofonok. Én meguntam azt, hogy folyamatosan túrkáljak a registryben, főzött ROM-kat keressek, hogy egy normális telefont kapjak. stb. Nekem a szifon pont a stabilitás, egyszerűség miatt tetszik, persze van egy két dolog amit szokni kell, de ez megvan minden OS-ben. Szvsz a Vertu, Gresso ezek státuszszimbólumom. Az iPhone nem az, szerintem sosem volt az, legalábbis az én értékrendemben.
Lehet öregszem, de nekem mostmár az kell hogy buzerálás nélkül legyen egy megbízható smartphoneom, ezért vagyok iOs és Blackberry párti. Azt látom, hogy nincs meg a fragmentáció ha egy brand tartja kezében a HW-t és az SW-t.

(#10632) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nekem a lényeg, hogy gyors legyen, a telefonálás funkció hibátlan legyen (két androidos telefonomon volt velük baj), alap programok legyenek (office, skype, gps, msn, net) aztán viszonlángos. nem főzögetek én, gyári párti vagyok. i4 s zivem csücske jelenleg, de kokain árban van.

I humbly and respectfully decline™

(#10633) Pastika válasza Magnum_ (#10632) üzenetére


Pastika
tag

Nyárra kijön az i5, akkor barátibb lesz az ára. De egy HTC HD7, ami most a csúcs WP7 az is 170 körül mozog. Ráadásul a szifont mindig kevesebb buktával tudod eladni mint egy HTC-t. Szerintem gyúrj a szifonra:-D

(#10634) selenge válasza Pastika (#10631) üzenetére


selenge
tag

én elég régóta használok win mobilt, és sosem kellett főzögetnem... nem az értelmesebb emberek számára státuszszimb, hanem a pénzes pronyónak...

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

(#10635) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Úgy döntöttem, hogy gyűjtés mellett egy kicsit komolyabb dologba fogok belefogni.

Hibás SE javítás, majd eladás.

Lesz majd W880, és M600

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#10636) golya32


golya32
aktív tag

én adtam volna hibás se-t csak házat kellett volna cserélned de nem érdekelt..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10637) Earl_Muttley válasza golya32 (#10636) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Mert akkor még nem nagyon voltam oda ezért.

Apropó megvan még?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#10638) golya32 válasza Earl_Muttley (#10635) üzenetére


golya32
aktív tag

Tételezzük fel forrasztani kell, akkor is megtudod csinálni?
Ahhoz már elég komoly forrasztó készülék kell, nekem van egy ami a cint is leszedi, elég horror ára volt használtan is.
Ne csüggedj el minden kezdet nehéz :DDD

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10639) golya32


golya32
aktív tag

Már ok!
Leszakadt a vaku átvezető az alaplapról, nem mertem megpróbálni a forrasztást, kiküldtem a szlovák szerelőnek, megcsinálták már csak érte kellene menni.

Én is szeretek javítgatni szoftverezni, de a legjobban a forrasztástól tartok (mert nem értek hozzá)

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#10640) Magnum_ válasza Pastika (#10633) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hd7 140k alatt van, de ha lesz i5, akkor már i5 kellene.
de nagyon off itt.

I humbly and respectfully decline™

(#10641) KSparrow válasza golya32 (#10639) üzenetére


KSparrow
senior tag

én is szerelek elég sokat, ha nem túl pici, akkor meg is forrasztom, csak a picihez már nem jó a páka.

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#10642) Earl_Muttley válasza golya32 (#10638) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Háát, arra meg van ismerős. :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#10643) Pastika válasza Magnum_ (#10640) üzenetére


Pastika
tag

Akkor meg főleg nem értéktartó:) ok off, menjünk privibe polémiázni ;)

(#10644) Pastika válasza Magnum_ (#10640) üzenetére


Pastika
tag

Akkor meg főleg nem értéktartó:) ok off, menjünk privibe polémiázni ;)

(#10645) Magnum_ válasza Pastika (#10644) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyszerűbben nem is tudtad volna írni, meg kellett néznem a használt terminus technicus jelentését.. :U

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#10646) Pastika válasza Magnum_ (#10645) üzenetére


Pastika
tag

Jóvanna ez egy szép szó, mint a terminus technikus :P ;] De WP7-ről akkor is szeretnélek lebeszélni :U

(#10647) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Tegnap feladták elsőbbségivel az Ericssonokat :R

Akkor a lista mégegyszer:

R380
R520
R320
T10 sárga, kék
T20

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#10648) KSparrow válasza Earl_Muttley (#10647) üzenetére


KSparrow
senior tag

nekem meg ma az N90-est... :C :C

Nokia kérdéssel forduljatok hozzám nyugodtan! 808 PV /// Oneplus 8 Pro /// Mobilmementók

(#10649) Earl_Muttley válasza KSparrow (#10648) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Csak én kaptam eg elég vaskos hibalistát:

R380: Szoftveres
R520: Nem kapcsol be
R320: Vizet kapott
T20: Vizet kapott
T10 x2: Elszálltak a függetlenítésnél.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#10650) csoda120 válasza Earl_Muttley (#10635) üzenetére


csoda120
tag

Javított telefonok,alkatrész telefonok eladásából gyarapítom a gyűjteményem :)

Facebook: szerelem a négyzeten

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.