Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Rét: help.

Hozzászólások

(#1) fasyrt


fasyrt
őstag

Segítsetek keresni!
Nem igazán értem ezeket a z-clv meg clv meg ezeket, és róluk szeretnék egy magyar összefoglalót olvasni.
Bocsi a hüleségemért. :B

(#2) PPeter válasza fasyrt (#1) üzenetére


PPeter
addikt

A gyorsabb (jellemzően 6x-os és ennél sebesebb) írásnál a DVD-író nem kezd kapásból a névleges írási sebességen, hanem a korong belső pereménél még lassabban ír, és később gyorsul fel az írási tempó, javarészt a növekvő kerületi sebességnek kihasználásával. Hogy a sebességet hogyan, miképp növeli a meghajtó bentről kifelé haladva, arra többféle módszer van.

Z-CLV: zónánként gyorsít, a zónákon belül állandó sebességgel ír, tehát lépcsőzetes módszerrel növeli a sebességet
Ilyen egy Z-CLV írás:
[link]

CAV: a fordulatszám állandó marad, a lemez végég folyamatosan nő az írási sebesség a kerületi sebesség kihasználásával, növekedésével
Ilyen egy CAV írás:
[link]

P-CAV: ugyanaz mint az előző, csak a maximális sebességet még a lemez vége előtt eléri az író, onnan egyenletes marad a tempó a lemez végéig.
Ez meg egy P-CAV írás:
[link]

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) fasyrt válasza PPeter (#2) üzenetére


fasyrt
őstag

Értem, köszönöm.
Azt meg tudnád még mondani, hogy melyik a legideálisabb, legjobb minőségű, legtartósabb írási mód?

(#4) TeeJay válasza fasyrt (#3) üzenetére


TeeJay
félisten

CLV lesz szerintem, de majd PPeter megmondja miért is pont az

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5) mr_knight válasza fasyrt (#3) üzenetére


mr_knight
senior tag

CAV, CLV, meg még talán a P-CAV... :))

(#6) fasyrt válasza TeeJay (#4) üzenetére


fasyrt
őstag

Az jó, mert én meg valamelyik CAV-ra tippeltem volna. :)

Mod. Lehet át kéne nevezetnem a topikot.

[Szerkesztve]

(#7) fasyrt válasza mr_knight (#5) üzenetére


fasyrt
őstag

Van sima CLV is?
Ez az amikor 1 db. zóna van, és ott végig ugyanakkora sebességgel ír?

(#8) TeeJay válasza fasyrt (#6) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem azért lesz a CLV a legoptimálisabb mert a lemez elejétől a végéig egyforma sebességgel van írva magyarul az írási minőség is közel azonos lesz gondolom én.

de CLV csak lassú íráskor van 2-4-6x sebességnél.
de majd megcáfol PPeter

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9) mr_knight válasza fasyrt (#7) üzenetére


mr_knight
senior tag

Igen, a lemez elejétől a lemez végéig ugyanolyan sebességgel írja a lemezt, kivéve a kivezető szakaszt amit mindig 4x-esen ír.....
Télleg mi van akkor, ha valakinek egy régi max 2x-esen tudó írni dvd írója van ? akkor neki 2xesen írja a kivezető szakaszt ?

(#10) PPeter válasza mr_knight (#9) üzenetére


PPeter
addikt

Nem írja a kivezető zónát 4x-esen az író, ezt nem tudom honnan vetted, ez javarészt írótól függ, legtöbbjük ugyanazon a sebességen írja, amivel magát a hasznos adatterületet fejezte be éppen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) mr_knight válasza PPeter (#10) üzenetére


mr_knight
senior tag

Akkor nemértem pedig valahol írtad, hogy a kivezetőt vagy a bevezetőt már nem emléxem 4-xesen pörköli..... biztos férre olvastam vagy értettem.... :(( nem értem.... no mind1
És az miért van, hogy a ''+''os lemezeket hamarabb kilehet írni mint a ''-''osat ?? Persze ugyazaon a sebességen...

[Szerkesztve]

(#12) PPeter válasza mr_knight (#11) üzenetére


PPeter
addikt

Ez megintcsak író/lemezfüggő, de mivel a két írható formátum az előre rögzített adatok (ami kvázi a sorvezető a lézer számára) és jelek tekintetében különbözik, némelyik íróban a DVD-R, másutt a DVD+R írása megy egy kicsit gyorsabban, azonos névleges sebesség alatt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Rét: help.
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.