Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

így átolvasva, már látszik hogy tanultak a re3r bukásából és jobban végig gondolták az egészet (re3r egy borzadmány), ha lesz megint rendes gpu-m, akkor beszerzem ezt is :D

(#2) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Nagyon baba a Demo,főleg mennyi mod van már hozzá,így lehet vele tölteni egy kis + időt...:D
Ami érdekes, hogy játék,szinte előtted tölti be a textúrákat+map részeit..ha egy kicsit előre szaladsz,akkor van van az igazi horror... :DDD

Egy kis + FOV..jobban látsz mindent IS..tudsz kergetőzni az asztal körül... :D

A map vége..innen zuhanás van.. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Nekem annak idején nagy csalódás volt ez a játék. Elkezdtem a sztorit, de pár óra után abbahagytam, mondván ez nem Resident Evil, és azóta sem vettem elő újra. Az első 3 rész után nekem ez a 4. nem jött be.

Azóta viszont sok víz lefolyt a Dunán, és játszottam a 7. és 8. résszel, amik viszont tetszettek, annak ellenére, hogy régi gondolataim ellenére akkor ezek sem olyanok, mint az első 3 rész.

Ezért most újra belekezdek majd, és megpróbálok úgy tekinteni a játékra, mint az utolsó két részre, és hátha ezúttal tetszeni fog.

(#4) Atithunder


Atithunder
csendes tag

Szépen megvárom a VR-módot hozzá, amit ingyenes DLC-nek ígérnek, csak még dátum nincs :O addig don't touch

(#5) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Fasza :C Már csak 1 hét és lehet csapatni :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#6) Aslan válasza antikomcsi (#3) üzenetére


Aslan
aktív tag

Ha a 7. és 8. részek tetszettek, akkor javaslom az első három rész Remake verzióit! Főleg a 2. részét! Sőt, lehet érdemes azokkal kezdeni, mert jó eséllyel elkap a gépszíj és alig fogod várni a 4. rész remake-jét! :)

Amúgy az eredeti RE 4 nem csak az egyik legsikeresebb Resident Evil játék volt, hanem az egyik legsikeresebb játék! :)

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#7) Anonymusxx válasza antikomcsi (#3) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Én végig vittem, de nekem se jött be a 4. rész.
Túl sok volt a paraszt benne.
Volt jó kis laboros rész, azzal a tüskés para szörnnyel- ez volt a játék kb 10%-a, a maradék 90%-ben meg öljé' parasztot a tanyán....

-
Persze a remake biztos sokkal jobb lett, majd megveszem ha számomra ok lesz az ára..

(#8) Yodafon


Yodafon
senior tag

Az eredeti játék egyik legnagyobb sztárja vitathatatlanul a játék legvalószerűtlenebb pontjain feltűnő kereskedő volt

A kedvencem: https://www.youtube.com/watch?v=7oXx0qwe0wc&t=0s
Mega: "What're ya sellin?"
Lady: "Nothing over here. Are you here to pick up a pizza?"
Mega: "I'll buy it at a HIGH price!"
Lady: "What's the name?"
Mega: "..........Stranguh"
:DD :DD

[ Szerkesztve ]

I'm gangsta!

(#9) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Jó hamar kijöttek a tesztek, jó lenne, ha már mától játszható lett volna. :D De jól hangzik, hogy ez is hasonlóan jó minőségű lett, mint a 2. rész.

Megyen!

(#10) tray86


tray86
csendes tag

Szerző cikkeit olyan régóta olvasom, h ha vmiért így tud lelkesedni, az nekem must buy.
köszi

(#11) LLKobe


LLKobe
veterán

Nem tudjátok véletlenül, dobozos verzió lesz ebből PC-re?

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#12) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Csak egy kérdésem volna:
A Regenerator ok itt is odabaxnak? :)

(#13) dolphy17


dolphy17
tag

Ez biztos nagyon fasza lett, mindenképpen vegigjatszom mivel az eredeti kimaradt. Az olvasottak alapján nekem viszont úgy tűnik, hogy az egyetlen dolog ami ebben RE az a főszereplő. Se T virus, se G virus, se Tyrant, se semmi.

(#14) Misi 007 válasza antikomcsi (#3) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Nem vagy ezzel egyedül, bár nekem továbbra se változott a véleményem a játékról.
Számomra bőven elég volt megnézni egy gameplay videót és az alapján eldöntöttem, hogy ezzel se fogok egy percet se játszani soha.
Ez már nem Resident Evil, csak annak a bohózata... :W

(#15) LLKobe válasza Misi 007 (#14) üzenetére


LLKobe
veterán

Inkább gyártsák le ugyanazt 37x, akkor meg az lenne a baj hogy mind ugyanolyan, meg rókabőr. Kicsit nyitottnak kéne lenni a változásra.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#16) Grath válasza dolphy17 (#13) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

A fejlesztők szerint nem feltétlenül ezektől lesz Resident Evil egy Resident Evil. A sztoriban itt is megjelenik az Umbrella, és feltűnnek jól ismert karakterek is a sorozatból, de már évtizedek óta egy tágabban értelmezett sci-fi bioterrorizmus a sorozat környezete, és nem csak az első néhány játékban megjelenő specifikus vírusok.

Én speciel örülök annak, hogy egy sorozat nem ugyanazon az egy háttérinfón lovagol játékok tucatjain keresztül - de persze teljesen elfogadható az is, ha valaki az első részek világával társítja a RE nevet. Nincs egyedül, aki így gondolkodik, a trailerek alapján a filmek és tévésorozatok kreatívjai sem akarnak túllépni ezen.

(#17) nanocry válasza Grath (#16) üzenetére


nanocry
tag

Az egész sorozat mindig is a bioterrorizmusról szólt, eredeti Japán nyelvén nem véletlenül Biohazardo, a Spencer kúria is, csak egy kúriának álcázott labor volt.

(#18) Scholes9 válasza nanocry (#17) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#19) dolphy17 válasza Grath (#16) üzenetére


dolphy17
tag

Teljesen jogos, nem kell minden résznek ugyanarról szólnia, de azért valami kis kapocs általában szokott lenni, itt meg mintha elég éles lenne a váltás. Na, mindegy, a lényeg hogy jó legyen a sztori.

Hogyhogy horror teszteket is írsz Grath? Úgy emlékszem, te ezeket nem nagyon bírod. Vagy a rezik meg épp belefernek? :)

(#20) lujo10


lujo10
aktív tag

Sajnos ez sosem lesz az én játékom, de azért köszönöm a tesztet ;)

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#21) Grath válasza LLKobe (#11) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Megkérdeztem a forgalmazót, sajnos PC-n nincs dobozos verzió.

(#22) LLKobe válasza Grath (#21) üzenetére


LLKobe
veterán

Jó fej vagy, köszönöm! :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#23) Silenzio válasza dolphy17 (#13) üzenetére


Silenzio
addikt

Össze vannak kötve az epizódok, az Umbrella biológiai fegyvereinek genomja úgy épül fel, mint egy sokdarabos kirakós, minden apró adaléknak külön története van, amik kapcsolódnak egymáshoz. A RE 4 parazitája lett az A-vírus alapja.

#14Misi 007:
Ez meg simán hülyeség. Én is utáltam a RE 4-et, amikor 2007-ben először ellátogatott PC-re, aztán a HD kiadás Steam rekorderem lett 225 órával. Kincsesbánya az a játék, és minden ízében RE. Sőőőt. Írok is róla retrospektívet, a RE története 3. rész róla fog szólni.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#24) Grath válasza dolphy17 (#19) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Igazából azzal van igazán nagy bajom (értsd: attól rettegek igazán), amikor nincs lehetőség ellenállni, visszacsapni. Alien Isolation, Outlast, Slenderman, Amnesia meg egy csomó hasonló játék van, ahol tényleg csak menekülni tudsz. A Resident Evil - talán a 7 legelejét leszámítva - azért nem ez a kategória - attól nem ijedek meg, amikor valakinek még a szemén is szájak vannak, meg koponyahegyeket kell megmászni. De nyilván mindenkinél máshol vannak a határok.

(#25) Grath válasza Kingcold (#12) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Igen, sőt, még visszataszítóbban néznek ki és vonaglanak.

(#26) Kingcold válasza Grath (#25) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Remek. :D
Már a zihálásuk hangjáról, vagy a jellegzetes Sound track től kiráz a hideg.

(#27) Incubus válasza dolphy17 (#13) üzenetére


Incubus
tag

Nekem kicsit Village beütése is van
Ha azt veszed, az sem a klasszikus RE

(#28) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

"nagyon sok dologról nem írhattam a New Game+ rejtelmeitől a játékmódokon át a bónuszokat adó függőkig bezárólag." - Ez nem a játék negatívuma, szóval nem ott sorolnám fel

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#29) Silenzio válasza Incubus (#27) üzenetére


Silenzio
addikt

Persze, mert a VillÁZS erősen a RE 4-re épült. A VII meg a RE I bizonyos tematikai és hangulati elemeit hasznosította újra.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#30) Incubus válasza Silenzio (#29) üzenetére


Incubus
tag

ok, a RE4 korábban nem volt meg, majd most :))

(#31) melega


melega
őstag

Elkezdtem a játékot.

Jó hogy van benne könnyű fokozat, anno a sima 4. résszel vért izzadtam.

A zero és 1 remastered meg könnyű fokozaton is istentelenül nehezek és idegörlőek voltak.
Elég volt belőlük egyszer

Bár a 2 remake a kedvencem, utána a 8. rész.

(#32) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Én voltam olyan bátor és Steam Deck-en kezdtem el játszani ezzel a játékkal, az első két Chapter-t végigtoltam és belekezdtem kicsit a harmadikba. 30fps lock-al elég szépen megy magasabb grafika mellett is, de az FSR 2-t be kell állítani Quality-re. Azért tettem be a 30-as lock-ot, mert alapvetően menne 40 körül is, de van, hogy bedrop-ol 25-re és az 5 fps drop kevésbé zavaró, mint a 15. Egyébként a kis kijelzőn a 30 fps is egész élvezhető, TV-re kötve ugyan jól néz ki a game, de a 30 fps miatt nem élvezhető az input lag miatt. Gondolom későbbiekben a még optimalizálják a játékot, de most ezt a beállítást találtam a legjobbnak. Maga a játék elég fura a 2 és a 3 után, Nekem ezek újak, a régiekkel nem játszottam. A 2 és a 3 szinte azonnal beszippantott, itt el kellett jutni a második fejezet feléig, hogy beszippantson.

Sic Parvis Magna

(#33) melega


melega
őstag

Srácok most volt időm, az első 4 fejezetet játszottam vegig, de nekem jóval könnyebb mint a 2005 ös 4. rész volt.

(#34) Scholes9 válasza melega (#33) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Persze, mert modernebb az egész :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#35) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Van már DLSS mod is hozzá...akinek nem vinné a végéa...maxon...
NVIDIA DLSS was added to Resident Evil 4 Remake through a mod
:DDD

(#36) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Aki játszik a Resident Evil 4-gyel Deck-en, a Hair Stand kikapcsolásával lehet nyerni pár fps-t. Én a Chapter 5 kezdetéig High-on tartottam, de az egyik cutscene-nél láttam hogy így is bűn randa Leon haja, szóval kikapcsoltam. Így kicsit "megtáltosodott" a játék.

Sic Parvis Magna

(#37) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

A komment szekció szerint tényleg működik.

Sic Parvis Magna

(#38) melega válasza 30z.Samu (#37) üzenetére


melega
őstag

Hétvégén volt bőven időm, most a 13. fejezetnél tartok.

Egyszer használtam rakétavetőt az első boss első fázisában, másodjára az utolsó boss 2. fázisában fogok.

Örülök hogy jóval könnyebb mint az eredeti 4. rész nem esz meg az ideg így. Amit anno azon összeidegeskedtem.
PS 5 ön gyönyörűen fut, és a grafika is jó.

(#39) melega


melega
őstag

Lesz dlc a játékhoz?

(#40) 30z.Samu válasza melega (#38) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én Steam Deck-en nyomom, meglepően jól néz ki nagyobb képernyőn is és élvezhetően fut.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#41) melega válasza 30z.Samu (#40) üzenetére


melega
őstag

Külön sztori dlc lesz a játekhoz?

(#42) 30z.Samu válasza melega (#41) üzenetére


30z.Samu
félisten

Fogalmam sincs, de bízom benne.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#43) melega válasza Aslan (#6) üzenetére


melega
őstag

Nekem az 1 remastered, 2 remake a kedvenceim.

Utána a 7, 8. rész.
Imádtam mind.

Kíváncsi leszek lesz e Resident Evil 9 vagy 5 remake?

(#44) Yodafon válasza melega (#43) üzenetére


Yodafon
senior tag

en arra varok mikor lesz a Resi 1 filmbol jatek :C

I'm gangsta!

(#45) Scholes9 válasza melega (#43) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Lesz minden ez biztos. Sikeres széria ez :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#46) CapriBoy

Brutál játék!

(#47) 30z.Samu válasza CapriBoy (#46) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jól sikerült ez is, Capcom-éknak megy ez. :K

Sic Parvis Magna

(#48) melega


melega
őstag

Na végigvittem 13 óra 40 másodperc volt.

Az 1 remastered és 2 remake után ez lett a kedvenc Resident Evil játékom.
Az új irányvonalból pedig a 8. rész Village.

Imádom a játékot.
Ezek után kíváncsi leszek az 5 remakre, és a Resident Evil 9 re.

(#49) melega válasza 30z.Samu (#47) üzenetére


melega
őstag

Még valami fölvilágosaítana valaki mit be szélt a játék végén Ada Wong Weskerrel mert nem értettem.

(#50) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Én most direkt távol tartottam magam minden videótól a játék megjelenése előtt, azt hiszem jól tettem, mert teljesen új élményként hat úgy, hogy az alap játékra nem emlékszem. 7. fejezetnél járok, de eddig elég jónak mondanám, normálon nem egy nehéz játék, viszont a játék sokszor egy hatalmas nagy geci... :D A grafika is elég szép, fps is viszonylag stabil, viszont árnyalja a képet, hogy a lod és a textúrák néha elég lassan kapcsolnak, remélem ezt hamar javítják. És hát ha az RT be van kapcsolva, akkor egy idő után összeomlik, még akkor is, ha a vram csak sárgában van.

Megyen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.