Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Repeater (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Roland2000


Roland2000
újonc

Ha a routerhez veszek egy repeatert, akkor a repeater által leadott jel a felére csökken, de ha a repeater és a router közé ülök le, ott is a fele lesz a net gyorsasága?

(#2) And válasza Roland2000 (#1) üzenetére


And
veterán

1.) A "repeater által leadott jel" nem csökken a felére. Ami csökken, az a sávszélesség maximuma, amit észre sem feltétlenül veszel, ha pl. csak netezel, és a neted sebessége eleve lassabb, mint a wifi-n átvihető sávszél.
2.) A hatás nem attól függ, hogy hol ülsz, hanem hogy melyik állomásra csatlakozol, az eredeti routerre vagy a repeaterre.
3.) Van legalább 2-3, a wifi-vel és a netmegosztással foglalkozó kiemelt és pörgős topik. Muszáj volt ennek az egykérdéses témának külön topikot nyitni?

(#3) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Be kell szereznem egy repeatert, feltétel, hogy Linksys ("RE") legyen, és még ezeket is tudnia kell, bár még sose használtam ilyet, szóval nem is igazán tudom mit jelent pontosan: "2/3/4/5Gigás, extreme range legyen".
A gigáknál lehet többet írtam, mint ami lehetséges, arra nem emlékszem már, csak hogy 2-5 közötti értékek voltak.
Az Aqua oldalán 5 Linksys repeatert találtam, de nem tudom, melyik lenne a jó:
egy, kettő, három, négy, öt.
Természetesen lehet másik boltból is...
Bármilyen építő jellegű hozzászólásnak örülök!
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#4) TomMusic válasza TomMusic (#3) üzenetére


TomMusic
őstag

Közben rájöttem, hogy butaságot írtam. Tekintsétek tárgytalannak!
Ha erre jár valaki, aki moderátor, akkor megkérném, hogy törölje ezt a két hozzászólásomat, ha lehetséges, köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Repeater (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.