- V.Milán: Lányok 2026-ban...
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Szólánc.
- V.Milán: Adózás a használtcikkek értékesítése után (egyszerűen)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Rap, Hip-hop 90'
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
csendes
addikt
Az már (szinte) biztos, hogy az idei AI HW buborék jövőre már jóval kisebb lesz, a kérdés csak az, hogy mennyi marad belőle. Már nem további gigantikus hardverekre van szükség, hanem az AI valódi kiszélesítésére, az akadémai és egyéb kutatóhelyek bevonásával. Már látszanak a jelenlegi NN architektúrák korlátai, amit a tokenek növelésével az eddigi tapasztalatok alapján nem lehet javítani, csak a költségek nőnek.
-
btprg
senior tag
Erre csak azt tudom mondani, hogy menjenek a k. anyjukba
Valóban sci-fi irányba tartunk, csakhogy nem a mindenkinek segítő cuki AI robotok, hanem a "disztópikus isteni hatalommal rendelkező gigacégek tönkreteszik az emberiséget" jellegű sci-fi irányba, csak itt nincsenek szuperhősök akik lerombolják ezt a mocsokságot. -
gabor7th
addikt
Wow, még a Google-nek is kevés a pénze... Közben meg az egész egy zsákutca lesz...
-
Pipó
őstag
-
jeni
félisten
-
bobalazs
nagyúr
Az eredeti cikkből pont a legjobb részt hagytátok ki, a kapcsolódó témájú site linkjét: https://isaiprofitable.com/
Hol van AMD, Intel, Huawei, Broadcom? Mindegyik AI hardvert gyárt és robbanásszerűen nőtt a piac. Miért van xAI, de Tesla nem? Mert Tesla humanoid robotokat gyárt, amihez AI megy.
TSMC, Micron, AI-t használ csip dizájnhoz. Profitábilis? -
erer1000
őstag
Egy nagy lehetőség ez a többi search engine-nek ez viszont
-
janeszgol
félisten
-
Sketch001
aktív tag
na igen, a pénz.
szerintem aki a youtube reklámokat is inkább nézi és elnyomja amint engedi, minthogy blokkolja/fizessen, az a reklámokkal tűzdelt AI-t is használná tovább.
márpedig kb. 4,8% fizet elő a YouTube Premiumra, míg az adblockert használók aránya 20%-ra tehető akár.szóval 75% marad aki az ASMR 12h nature sound közben tampon reklámot hallgat időközönként.
a google kereső elszaródásával teljesen egyet értek, hogy már pár éve egyre borzalmasabb, és az AI összefoglaló nem segített rajta.
Nem csak egyre szarabb, de ha megcsinálják hogy az ai generált válasz lesz a központ és a weblapokat alig vagy sehogy se jeleníti meg, akkor nem csak a usereknek fog fájni, de a webpaloknak is, mert nem kattint át kutya se...
-
Apollyon
Korrektor
Aha, szóval gúglinak nincs elég pénze hardverre, ezért csinált a Chrome böngészőkből botnetet.
-
powerage76
tag
Az eredeti cikkből pont a legjobb részt hagytátok ki, a kapcsolódó témájú site linkjét: https://isaiprofitable.com/
-
Pipó
őstag
Mintha a gyufát találták volna föl az őskorban. Vagy a kólásüveget a busmanoknál. És anélkül is létezett élet.
-
erer1000
őstag
"hétköznapi emberek felhasználását nem becsülném alul."
Az biztos nem kevés ha már minden keresés esetén generál egy ai "választ" is, ha kell ha nem. Az meg hogy főzéshez ezt használja valaki... I mean hajrá, de az megvan hogy ezeket a pénzeket amiket a Google meg úgy mindenki beleont, azt vissza fogja szedni?
Ingyen bohockodni biztos tök jó ezt elhiszem. Mennyit fizetne érte amikor a beetetes végére jutunk? Vagy mennyi reklámot nézne érte? Ja...
Bár a pénz beszedése könnyebb úgy hogyha azt állítja hogy végtelen keresletre akar üzletet csinálni, a gond csak az hogy az egyébként is mélyrepülésben lévő termékeik mint a kereső pl tovabbi enshitifikacioja a terv, amit kivancsi vagyok mennyire szívesen nyel be az internet úgy alapvetően. Hogy a droidrol ne is beszéljünk.
na igen, a pénz.
szerintem aki a youtube reklámokat is inkább nézi és elnyomja amint engedi, minthogy blokkolja/fizessen, az a reklámokkal tűzdelt AI-t is használná tovább.
márpedig kb. 4,8% fizet elő a YouTube Premiumra, míg az adblockert használók aránya 20%-ra tehető akár.szóval 75% marad aki az ASMR 12h nature sound közben tampon reklámot hallgat időközönként.
a google kereső elszaródásával teljesen egyet értek, hogy már pár éve egyre borzalmasabb, és az AI összefoglaló nem segített rajta.
-
Sketch001
aktív tag
hétköznapi emberek felhasználását nem becsülném alul.
egyszerű példa, pl anyám sok receptjét "debugolja" vele.
nemrég vöröslencse kenyeret kezdett el készíteni magának, és hát liszt hiányában egészen máshogy viselkedik. az hogy nem fórumokra kell irogatnia, próbálgatni mások "véleményét", rengeteg időt és próbálkozást megspórol azzal hogy leírta AI-nak mit hogy mennyit csinált, és jön a válasz, hogy miért nem olyan lett mint akarta.és nem "cicakutyát üldöz tungtung-sahur a holdon" videó generálásra használja az emberek jó része, hanem ehhez hasonlók.
"hétköznapi emberek felhasználását nem becsülném alul."
Az biztos nem kevés ha már minden keresés esetén generál egy ai "választ" is, ha kell ha nem. Az meg hogy főzéshez ezt használja valaki... I mean hajrá, de az megvan hogy ezeket a pénzeket amiket a Google meg úgy mindenki beleont, azt vissza fogja szedni?
Ingyen bohockodni biztos tök jó ezt elhiszem. Mennyit fizetne érte amikor a beetetes végére jutunk? Vagy mennyi reklámot nézne érte? Ja...
Bár a pénz beszedése könnyebb úgy hogyha azt állítja hogy végtelen keresletre akar üzletet csinálni, a gond csak az hogy az egyébként is mélyrepülésben lévő termékeik mint a kereső pl tovabbi enshitifikacioja a terv, amit kivancsi vagyok mennyire szívesen nyel be az internet úgy alapvetően. Hogy a droidrol ne is beszéljünk.
-
Fecogame
veterán
hétköznapi emberek felhasználását nem becsülném alul.
egyszerű példa, pl anyám sok receptjét "debugolja" vele.
nemrég vöröslencse kenyeret kezdett el készíteni magának, és hát liszt hiányában egészen máshogy viselkedik. az hogy nem fórumokra kell irogatnia, próbálgatni mások "véleményét", rengeteg időt és próbálkozást megspórol azzal hogy leírta AI-nak mit hogy mennyit csinált, és jön a válasz, hogy miért nem olyan lett mint akarta.és nem "cicakutyát üldöz tungtung-sahur a holdon" videó generálásra használja az emberek jó része, hanem ehhez hasonlók.
+1.
Mostanában feleségem a Geminit kérdezi meg, hogy ezek a hozzávalók vannak itthon, milyen ebédet lehetne belőle csinálni. És tök jó kajákat rak belőle össze, persze főzési tudása nélkül nem merném megenni
De iránymutatónak tök jó. -
erer1000
őstag
hétköznapi emberek felhasználását nem becsülném alul.
egyszerű példa, pl anyám sok receptjét "debugolja" vele.
nemrég vöröslencse kenyeret kezdett el készíteni magának, és hát liszt hiányában egészen máshogy viselkedik. az hogy nem fórumokra kell irogatnia, próbálgatni mások "véleményét", rengeteg időt és próbálkozást megspórol azzal hogy leírta AI-nak mit hogy mennyit csinált, és jön a válasz, hogy miért nem olyan lett mint akarta.és nem "cicakutyát üldöz tungtung-sahur a holdon" videó generálásra használja az emberek jó része, hanem ehhez hasonlók.
-
Sketch001
aktív tag
"A hallatlan összeg hátterében az AI iránti végeláthatatlan kereslet áll"
Azhogyne
-
erer1000
őstag
Szlovénia/Azerbajdzsán GDP-je ez a 80mrd dollár.
Nagyon durva összegek ezek. Vagy tényleg forradalmi dolog sül ki az AI-ból és kb az idők végezetéig bebetonozott "félisten" cégekből lesz néhány a világon, vagy valami példátlan gazdasági összeomlásba rohanunk.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Parfüm topik
- Eredeti játékok OFF topik
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- E-roller topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Háztartási gépek
- Valami baja van a tápomnak
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- Xbox Elite Series 2 vezeték nélküli kontroller
- Gamer PC! DDR5 32GB/RTX 4070 Super/I5-14400F/1TB Nvme garanciális!
- Esport Gamer PC/GTX1660 Super/i5-9400F/16GB RAM/250GB SSD + 1TB HDD
- új, bontatlan, iPhone 16 gyárilag kártya-független, apple világgaranciával
- Bomba ár! Dell Latitude 5300 I i7-8665U I 16GB I 256SSD I 13,3" HD I W11 I 6 hó gari
- Lenovo X13 Yoga WUXGA 2in1 Touch i5-1145G7 16GB 256GB Intel Iris XE W11 Pro Aktív Toll LTE Garancia
- Philips HD2581 kenyérpirító
- Nintendo Switch Okosítás és Szerviz - V1 és V2 // Lite // OLED - Picofly RP2040 modchip beépítés
- AKCIÓ! Gigabyte B650 R7 7700X 64GB DDR5 1TB SSD RTX 5080 16GB Lian Li Vector V100 1000W
- 27% - LG UltraFine 27UQ850V-W 4K IPS Monitor! 3840x2160 / 60Hz / FreeSync
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Valóban sci-fi irányba tartunk, csakhogy nem a mindenkinek segítő cuki AI robotok, hanem a "disztópikus isteni hatalommal rendelkező gigacégek tönkreteszik az emberiséget" jellegű sci-fi irányba, csak itt nincsenek szuperhősök akik lerombolják ezt a mocsokságot.
De iránymutatónak tök jó.
