Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Zalman ZM-OP1 80*80*15 venti
Zalman ZM80C-HP VGA hűtő
Zalman ZM80A-HP-- VGA hűtő
Aerocool DP-102 CPU hűtő
Aerocool aktív PFC automatikus ford. szabályzós 350W táp
Enermax EG-365 AX-VE(G)FMA táp350W

Nos én valami ilyen cucokra gondoltam mennyivel lenne halkabb a rendszer?
A VGA pasziv hütő venti nélkül eléggé lehütené a karit?Ettől nem nőne e meg a hőmérséklet a házban?A táp két ventis az egyik a házból szivná a levegőt nem gáz e hogy meleg levegőt szív?Ha a tápban leszabájzott ventik vannak eléggé le tudják e hüteni a tápot?Ezek a cucok e legjobbak a célra?:F

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#2) Mec


Mec
aktív tag

A chipset hütöröl se feledkezz meg. Pl Abit NF7 esetén iszonyat hangos tud lenni.

mecsystem.uw.hu

(#3) loszerafin válasza ShadowLord (#1) üzenetére


loszerafin
senior tag

Bocsánat, de azt nekem tudnom kellene, hogy neked milyen alkatrészeid vannak most?

Ha pl. semmid sincs, akkor hangosabb lesz ezekkel a cuccokkal :)

(#4) LordX válasza ShadowLord (#1) üzenetére


LordX
veterán

Mileyn videokari? Radeon 9800 Pro-ra, és FX5800 Ultra / 5900 Ultra /5950 Ultra kártyákra kella kiegészítő venti, többi nem muszály a gyártó szerint. Egyébként a ''C'' verziót vedd, annak kicsivel nagyobb a felülete, és még ki is van alakítva a venti helye. Én is azt fogom (Sapphire R9600Pro-ra lesz nálam, a gyári hűtése, az a 25-30dB kezd az idegeimre menni..)

Táp: Coolink AP450X12? 12cm-es venti, hőszabályzós, 400W, 20e Ft. Nekem bejött..

CPU hűtő: Ezt nem vágom, hogy AMD, vagy P4, de K7-re Glacialtech Silentbreeze...

Jah, és az egészet ne egy Codegen házba tedd bel, hanem inkább egy jobb szellőzésű Chieftek, és klónjai házba.

(#5) LordX válasza Mec (#2) üzenetére


LordX
veterán

Jaja.. Zalmann NB-47J.

(#6) Hatamoto


Hatamoto
tag

A passzív hűtő VGA-ra jó ötlet, megoldja a hűtést egy lyuk a házon úgy, hogy a videokari pont a kör átmérőjében legyen. Ide egy 12 centis extra halk venti jöhet (mondjuk coolink), ami ráadásul a procinak is ad -5-10 fokot! Nálam bevált. :D

(#7) Zsiba válasza ShadowLord (#1) üzenetére


Zsiba
senior tag

Az Aerocool DP102-ről talán a radikalmodon van egy teszt... az alapján nem tűnik túl jónak...

''One Ring to rule them all...''

(#8) _gerisoft_ válasza ShadowLord (#1) üzenetére


_gerisoft_
tag

Szia!

Én még karácsonykor vettem egy ZM80C-Hp passzív VGA hűtőt, illetve egy Zalman ZM-NB47J Northbridge passzív hűtőt. Nos a rendszer hőmérséklete megnövekedett, ez mondjuk érthető is.. hogy mennyivel? Nemtom, de nem elhanyagolhatóan. Ezt úgy értsd, hogy nem 1-2 fokkal lett melegebb, de nem is 10-zel. Nekem egy Asus Ti4200-n van a hűtő és játék után meglehetősen forró. Bár előszőr nem jól kentem fel a pasztát, emiatt nem volt tökéletes a hőelvezetés a heatpipe által, így újrakentem, most remélem jó lesz. Elégnek elég egy ilyen szintű kártyának venti nélkül is, de ennél erősebb karira tuti, hogy raknék ventit. Én majd ha cpu hűtőt cserélek, akkor a VGA hűtőre ráaplikálom a régi cpu hűtő ventijét, ami 70x70x15mm (ez egy Glacialtech silent breeze hűtő). Ezzel már biztos nem lesz forró. Egyébként a minap furtam ki a házamat alul és felül, hogy a levegő ne süvítsen azokon a nevetséges, parányi kis lyukakon. Eredmény: csendesebb lett és a rendszer 8 fokkal a cpu pedig kb 5.5 fokkal lett hűvösebb.

''Két dolog biztos: a halál és az adatvesztés. Szerinted most melyik volt?''

(#9) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Amd 2200+ proci
Inno Gf4Ti4200/128
Asus lap!

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#10) gesuz válasza ShadowLord (#9) üzenetére


gesuz
senior tag

Tesztek alapján jó és olcsó megoldásnak tűnik a Spire FalconRock II. Én már beszertem mostanában fogom tesztelni milyen.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#11) zsiga667 válasza ShadowLord (#9) üzenetére


zsiga667
addikt

Táp : 12cm-es ventis AOpen vagy Coolink a leghalkabb.
Procihűtő: Zalman CNPS700A-Cu vagy AlCu, Aerocoolt felejtsd el, szar.
Chipset: Asuson asszem passzív van, ha nem, akkor Zalman NB47J.
VGA: Ti4200-ra tökéletes a Zalman heatpipe-os cucc, akár még passzívan is. Az ''A'' változat kicsit nagyobb felületű, de ronda aranyszínű :), a ''C'' kicsit kisebb, de szép fekete és rámegy a venti. (Gondolni kell ám a jövőre is...) Szvsz ''C''.

(#13) Mec válasza LordX (#5) üzenetére


Mec
aktív tag

Csak ha nem megy a házszellöztetés, akkor aztán olyan forró lesz, hogy alig tudom megfogni.....

Lehet, hogy applikálok rá valami ventit.......

mecsystem.uw.hu

(#14) zsiga667 válasza Kalandor (#12) üzenetére


zsiga667
addikt

Sorry! :B Viszont akkor meg főleg C rulz!
A többi jó volt, amit írtam? Nem szeretek hülyeséget írni...

(#15) zsoltee10 válasza ShadowLord (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nos nézzük sorjában.
Vga hűtő: ha nem akarsz tuningolni, akkor még egy 9600pro-t is elvisz a zalman passzívan. ha húzni akarod, akkor még a ti4200-re is kellhet +venti, már csak azért is, mert, ha passzívan megy, akkor a két tepsi nagyon fel tud melegedni, és a procira áramlik a forró levegő, tehát venti ajánlott, de sztem ne vegyél poc zalman ventit, hanem keress egy 8cm tápventit, és barkácsold rá a bordára, mintha a gyári venti lenne, mert így olcsóbban kijössz, és 5V-n bőven elég mennie, így hangja alig lesz.

CPU: Aerocool hűtőt semmi esetre sem vegyél. macerás felrakni, nem hűt olyan jól, mint a zalman 7000cu, de majdnem annyiba kerül, és ráadásul a hűtő kialakítása miatt, túl nagy súly nehezedik a procifoglalatra, alaplapra, az erőkar miatt. Tehát inkább zalman 7000cu, vagy alcu.

Aerocool tápot nem ismerem, de az enermax az minden csak nem halk. ha halk tápot akarsz, akkor 350-es 12cm ventivel ellátott Aopen tápot vegyél.

Direkt jó, ha a táp kiszívja a proci fölül a levegőt, nem gáz, ha az történetesen egy kicsit meleg. A fent felsrorlot cuccok a legjobbak sztem elérhető áron, Mo.-n.

(#17) zsiga667 válasza Kalandor (#16) üzenetére


zsiga667
addikt

Tudom, a tápot még tőled tanultam, hogy 12cm rulz. Igaz nekem csak egy szar kis Chieftec 360-as van... :))

(#18) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Nekem ezt a tápot ajánlották:
Coolink COOL AP400DX /350W/

Gyártó: Coolink

Tulajdonságok:
Feszültség tartomány: 100 -240Vac full range
Bemeneti áramerősség: 4A@230V; 8A@115V
Frekvencia: 50 / 60Hz
Bekapcsolási túláram: max. 50A 115V-nál / max. 100A 230V-nál
Túlterhelés védelem: a maximális terhelés 110~160%-áig
Hűtés: hőszabályzott ventilátor, 500-2000 ford/perc
Üzemi hőmérséklet: 0-25 fok teljes terhelés alatt ; 70 fok felett a teljesítmény lecsökken nulla Wattra
Tárolási hőmérséklet: -20 - 80 fok
Élettartam: 100.000 óra, 25-on, teljes megterhelés alatt, névleges bemeneti feszültség mellett
Tanúsítványok: UL, CUL, CSA, TUV
Méret: 150 x 86 x 140 mm
15eFt

Szerintetek jó,halk???

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#19) zsiga667 válasza ShadowLord (#18) üzenetére


zsiga667
addikt

A Coolink jó, de ha halkat akarsz, mindenképp 12cm-es ventiset kérj. Nemtom hogy ez melyik, de egyébként szvsz jó.

(#20) _gerisoft_ válasza Kalandor (#12) üzenetére


_gerisoft_
tag

A tévhitek eloszlatására:

attól még, hogy az 'A' után jön a 'C' nem azt jelenti, hogy nagyonbb a felülete.. ÉS NEM IS NAGYOBB. Legyünk szívesek nem félrevezetni a népet, akár ilyen jelentéktelen dologban sem.

A hivatalaos honlapról:
ZM80A-HP: Dissip. Area: 1300 cm2
ZM80C-HP: Dissip. Area: 1200 cm2


''Két dolog biztos: a halál és az adatvesztés. Szerinted most melyik volt?''

(#21) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=25695&arc=f[/L]
#22, a C kisebb 100 cm2-el

egyéb állatfajták

(#23) _gerisoft_ válasza Kalandor (#22) üzenetére


_gerisoft_
tag

Elnézést kérek, ha bántó lettem volna, nem volt szándékomban az lenni. Még anno, az első topic-om címében vétettem egy aprócska helyesírási hibát és az első 5 hozzászólása a népnek mind ezzel volt kapcsolatos és nem a témámmal. Lehet hogy bennem maradt a tüske? :)
Mindegy, a lényeg az, hogy tisztázódott.

''Két dolog biztos: a halál és az adatvesztés. Szerinted most melyik volt?''

(#24) T-800


T-800
tag

Ezekután a winchester lesz a leghangosabb a gépedbe. Ha zalman őrült vagy akkor vehetsz tőle hűtőt arra is, bár én azt kicsit drágának tartom. Egyébbként valaki aki rendelkezik olyannal, tud mesélni a hatékonyságáról? Mert azért kacérkodok a gondolattal, hogy mégis benevezek 1re.

(#25) LordX válasza Kalandor (#12) üzenetére


LordX
veterán

Most csak én vagyok helikopter, vagy tényleg a 20. hozzászólásra hivatkozol a 12.-ben?

(#26) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Zalman ZM400A-APF
/400 W-os

Gyártó: Zalman

Tulajdonságok:
Speciális 400W-os
ATX2.03 kompatibilis zajtalan táp
Aktív PFC-vel
20 dB zaj

ehez mit szoltok?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#27) LordX válasza ShadowLord (#26) üzenetére


LordX
veterán

Amennyibe kerül, 3 Coolink tápot veszel, ugyanilyen paraméterekkel...

(#28) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Köszönöm a segitséget ugy döntöttem veszek Coolink COOL AP400DX /350W/
meg egy Spire FalconRock II procihütőt a pasziv vga hütés nem fér be a házamba:( ez van!

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#29) LordX válasza ShadowLord (#28) üzenetére


LordX
veterán

Ne DX-et vegyél, hanem X12-t! A DX duál 8cm-ventis, az X12-ben meg egy 12 cm-es venti van, és pont a prociról szívja el a hőt.

(#30) ShadowLord válasza LordX (#29) üzenetére


ShadowLord
senior tag

nem találtam sehol ezt a tipust amit mondál ugyhogy marad a másik:(

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#31) LordX válasza ShadowLord (#30) üzenetére


LordX
veterán

[L]http://www.varazspalca.hu[/L]. Pesten ingyen házhoz szállítanak. (Lehet, hogy most nicns az árlisátjukban, mert valamiért legyakták az egészet, és szép lassan töltik fel újra, de van nekik!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.