Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Rendszergazda (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Rakodó


Rakodó
csendes tag

A problémám a következő a munkahelyemen a felhasználóm korlátozott és nem tom a munkához szükséges programokat müködtetni/telepíteni.
Van mód arra hogy megkerüljem a rendszergazdai korlátozásokat?(lehetőleg ugy hogy ne vegye észre)

(#2) CsodaPOK válasza Rakodó (#1) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ha valóban a munkádhoz kellenek azok a programok, akkor szólsz a helyi rendszergazdának, aki fel fogja telepíteni neked. Ha nem, akkor irány a főnökség.

(#3) Rakodó válasza CsodaPOK (#2) üzenetére


Rakodó
csendes tag

A rendszergazda utál mert gyerekként végig szivattam azzal hogy mennyire hülye.
A főnök 3 hét szabira ment éppen.
Ezért kellene egy módszer a rendszergazda megkerülésére.(Múlt héten törölte a megrendelési adatokat a gépemről és a főnök engem vett elő mint felelős.)

(#4) kraftxld válasza Rakodó (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez 100%-ban Human engineering gond, mintsem IT gond. A rendszergazda kikerülésével pedig mégnagyobb sz@rban találhatod majd magad.
Ha meg ilyeneket csinál, dokumentáld a dolgokat amik történnek valamint duplán és triplán mentsd a saját dolgaid.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#5) CsodaPOK válasza Rakodó (#3) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Értem én, de ha a portás nem adja oda az iroda kulcsát, akkor sem az a megoldás, hogy betörjük az ajtót.
A problémát jelezni kell a HR-nek, kisfőnöknek, nagyfőnöknek, univerzumnak és meg kell oldani. Nem Robin Hoodkodni kell a rendszerben.
Ha céges adatokat töröl, az pedig már büntetőjogi kategória is lehet akár.

(#6) Воланд válasza CsodaPOK (#5) üzenetére


Воланд
titán

Ahogy az is büntetőjogi kategória, hogy nagyobb jogosultságot szerez a gépen, mint ami neki jár.

"Büntető Törvényköny 300/C. § (1)
Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) Rakodó


Rakodó
csendes tag

Értem. Köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Rendszergazda (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.