Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joey_the_man


Joey_the_man
tag

A gépem rendszeresen újraindul, véletlenszerűen. Utána nem tud bebootolni, mert a BIOS nem látja azt a vinyót, amiről bootol. A másik lehetőség, h szintén nem látja a BIOS csak az NTLDR-t hiányolja. Előbbinél 1xűen kiírja, h helyezzek be egy ''bootable disket''...

Ez rendszerint megoldja egy Cmos clear. De kicsit kezdem már unni, h folytom jumperelnem kell.. Egyszerűen nem tudom mért csinálja ezt! Segítsetek plz..
Ha érdekes lehet a vinyóim partícióiról egy nagytotál:
Bővebben: link

(a 80-as és a 20-as egy IDe kábelen van a 160-as sata) És a 20 -ast felismeri újraindulás után. Csak a 80 -ast nem.

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#2) Gorneck válasza Joey_the_man (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Táp?!

Gorneck#1239

(#3) Trak válasza Gorneck (#2) üzenetére


Trak
addikt

- adatok - 300W-os Coolink.

Itt van pár topik:
Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#4) Gorneck válasza Trak (#3) üzenetére


Gorneck
titán

Nem a táp fajtájára gondoltam, hanem hogy nincs e vele gond!?

Gorneck#1239

(#5) Flashy


Flashy
veterán

táp, idekábel, vinyó, idevezérlő. ezek lehetnek szarok. a megoldás: próbálgatni.
(nem maxtor a vinyó amelyik szarakodik?)

(#6) Gorneck válasza Flashy (#5) üzenetére


Gorneck
titán

Egyik havernak már a második tápját küldte maxtor-vinyója az örök vadászmezőkre!

Gorneck#1239

(#7) Joey_the_man válasza Flashy (#5) üzenetére


Joey_the_man
tag

De MAxtor :)

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#8) Flashy válasza Joey_the_man (#7) üzenetére


Flashy
veterán

hááát... a maxtorfanatikerek le fognak fikázni, de tapasztalatok szerint sajnos erre szinte számítani lehet maxtornál. nekem is van. kattogva indul...

(#9) Joey_the_man válasza Gorneck (#2) üzenetére


Joey_the_man
tag

POnt tegnap próbáltam meg egy másik táppal, igaz hasonlóval, de sztem nem az a gond... (coolink 350W).. Próbáljam megy egy másikkal ??



Amúgy: IDE kábel-en 2 vinyó van és csak a maxtor szaraxik.. Nem hiszem.. de azért megnézem majd.. +Gyári Abit hengerelt.. csak nem azzal van a gond.

IDE vezérlő nem tom milyen Sp2 van fent + valami intel cuccos asszem 6.2.1.1001 -es inf upadte..

[Szerkesztve]

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#10) Joey_the_man válasza Flashy (#8) üzenetére


Joey_the_man
tag

Igazából nincs baja... nem kattog, nem kerreg, nem lassú, itt pöfög már asszem 2 éve..

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#11) Geree


Geree
senior tag

Csökkentett módban elindul?
Ha igen akkor ugy a vezérlőpultban vedd ki azt a beállítást, hogy mindig ujrainduljon rendszerhiba esetén...
(Ettől nem javul meg, de talán többet megtudsz a hibáról...)

Szerk.: igy utolag elolvastam a kezdő hsz-t is :)
és rájöttem, h. te neked ez nem lesz jó... :U

[Szerkesztve]

a friend in need is a friend indeed

(#12) Gorneck válasza Joey_the_man (#10) üzenetére


Gorneck
titán

Havernak is teljesen jól működik, de mégis leállítja a gépét időnként amit már a második tápja bánja!

Gorneck#1239

(#13) Joey_the_man válasza Gorneck (#12) üzenetére


Joey_the_man
tag

Akkor szted mivel tudom kideríteni, h tényleg a vinyó-e a hibás ? Valami progi? vagy valami?

Az nem lehet a baj, h a C aktív partíció, a többi pedig logokai vagy mi..(ehhez gőzöm nincs... pq partitionmagiccel nyomtam..de nem voltam teljesen tisztába a dolgok jelentésével..) Meg volt egy olyan dolog, h 2 partíciót összeboronáltam... a szóban lévő vinyón volt mind2..

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#14) Joey_the_man


Joey_the_man
tag

+ Mintha, hangsúlyozom mintha csak akkor csinálná ezt a gép, ha elindítom az Azureust(ott se rögtön..pár óra mulva..). De ez csak ''sejtés''. Lehet, h a java kavar be valamit ? esetleg ?

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#15) McCoy válasza Joey_the_man (#14) üzenetére


McCoy
tag

Maxtor! Biztos a vinyóval van gáz, nálam is volt ilyen probléma, új elektronika került rá, azzal megy rendesen, de már nem merem boot-olos vinyónak berakni, csak adat tárolásra, mert akkor nincs annyira igénybe véve, ezt bírja rendesen már 1 ideje!

(#16) Joey_the_man válasza McCoy (#15) üzenetére


Joey_the_man
tag

Egyelőre nem akarom buherálni, de lefuttatok egy defraget.. aztán ha nem lesz jó.. átpakolom az Xp-t a samsungra... ezt pedig ''egybeolvasztom'' ;] és leformázom a f*sz-ba..

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

(#17) Rez_Grof válasza Joey_the_man (#16) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Tapasztalataim szerint a win kibirja, hogy ha átkerül egy másik vinyóra legalábbis a 2k kibirta nalám egyszer-kétszer.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#18) Sidaries válasza Joey_the_man (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

3 vinyónak szerintem kevés a 300W. Elolvastam, hogy még mi van hozzá... 90%, hogy kicsi.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#19) Joey_the_man válasza Sidaries (#18) üzenetére


Joey_the_man
tag

Én is gondoltam rá.. 350w -os coolinkkel is ezt csinálta... De asszem a jövőben veszek egy FSP bluestormot 350-eset.. Annak elégnek kell lennie..

Amit ma megtehetsz, jobb később, mint soha.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.