Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Rendszer összeállítás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Perseus871


Perseus871
tag

Sziasztok!
Egy haveromnak megígértem, hogy segítek összeállítani neki egy új PC-t. Mivel az enyémre is ráférne egy kis tatarozás, gondoltam összehozom a két dolgot. Van pár részlet, amin vakarózok... ezért kérem a segítségeteket és a véleményeteket.
Ami adott...
Az én jelenlegi rendszerem: AMD Athlon II X4 640 3000 Mhz-es Processor, AMD Radeon HD 7700 1GB-s VGA, 2x2 GB RAM
A RAM-ot mindenképpen min 2x4 GB-ra bővítem. A procimat, vagy a videókártyámat eladnám haver gépéhez, helyette betennék egy jobbat. Azon vacillálok, hogy vagy a procit cserélem egy 6 magos 3.90 Ghz-esre, vagy a VGA-t egy 2 gigásra. Nem igazán tudom eldönteni, melyiktől váljak meg...
A haver gépéről elképzelések...
Egy jó Gamer PC kellene, ami egy nagy képernyős LCD TV-re lesz kötve. Ezért hajlok a fele hogy a 4 magos 3Ghz-es procimat adom oda + beteszek egy izmosabb videokártyát.

Ami Fix az új géppel kapcsolatban: A procim miatt AMD rendszer kell! 1T-s vinyó elég! Optikai meghajtó elvileg nem kell, de szerintem a telepítés miatt nem ártana. 2x4 GB RAM, vagy több ha belefér a költségvetésbe. SSD egyenlőre nem kell. Egy izmos videokártya. A tápot majd a végén kiszámolom.

100 rugóba kellene beleférni, úgy hogy a procimat 15-ért odaadom!
Az ötleteket és véleményeket előre is köszönöm!

M5A97 Evo R2.0, FX 8350, XFX RX 470 + 1333 16gb ram

(#2) CoolMan válasza Perseus871 (#1) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Az új topic nyitást mondjuk nem értem de kérdezd meg a Milyen asztali gépet vegyek? topicban.

Ezt zártam.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Rendszer összeállítás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.