Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Loretto


Loretto
veterán

véleményeteket kérdem. ati gigyb. radeon 9200 128bit 128mega. érdemes huzható e.meg ilyenek.bár már néztem a a termék honlapját de amikor használod az más.

thx

Soirée...

(#2) biker válasza Loretto (#1) üzenetére


biker
nagyúr

amit vettem havernek, az 9200/128/128 volt, és egy centit nem huzható :(
10MHz emelés után teszt, kis hibák, és már autómatán vissza is állt alapórajelre...

de ment amugy gond nélkül

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) Loretto válasza biker (#2) üzenetére


Loretto
veterán

remek.köszönöm hogy irtál.mégha nem is biztató.

Soirée...

(#4) Loretto


Loretto
veterán

senki más?

Soirée...

(#5) Asusfan válasza Loretto (#1) üzenetére


Asusfan
senior tag

Ha eben az árkategóriában gondolkozol és TÉNYLEG 128-bites akkor nem lehet olyan rossz.

(#6) Viktor77 válasza biker (#2) üzenetére


Viktor77
titán

Én is találkoztam ilyennel, eszméletlen szar volt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) Asusfan válasza Viktor77 (#6) üzenetére


Asusfan
senior tag

Huppá.Meg sem szólalok.

(#8) Loretto válasza Asusfan (#5) üzenetére


Loretto
veterán

én is erre gondoltam.annyira a tuning nem is lenne fontos.de majd lesz vmi.egyre jobban sürget a probléma.de ugyfest a héten majd minden eldől.

Soirée...

(#9) Strottler


Strottler
tag

Nekem ilyen van. Eddig minden OK. Mondjzk nem húztam. BIOS-t érdemes frisssíteni rajta?

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#10) Skica


Skica
őstag

Barátom vett Shappire 9200se 128MB-os kareszt Celeron 2600 alá, mitmongyak 3DMark 2001Se: 36xx pont? Sok? kevés? Gagyi? de neki bejött.

.: No Comment Grp:.

(#11) Strottler válasza Skica (#10) üzenetére


Strottler
tag

Valahol olvastam, hogy az SE jóval gyengébb a normál 9200-nál. Az enyém állítólag (én még nem néztem) 6700 pont körül teljesít.

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#12) Ga


Ga
tag

Hát igen, SE semmiképp SE! :)
Körülnézhetsz fórumokon (van vmi nagy Radeon9200 topic is, van benne egy tuti link is), vagy az ORB-on, ott is látszik a R9200-R9200 SE elhelyezkedése.
Az SE kb. 60%-át tudja (SZVSZ; nekem csak 9000Pro-m van) a tesztek alapján, mint a nemSE.
SE-k ismérve: kisebbek, mint a legegyszerűbb 100-as ethernet karik. :)

SE alapján megítélni a 9200-akat hiba! Ugyanúgy, mint az SE alapján megítélni a 9600-as szériát. (Nem nagy túlzással lehet azt mondani, hogy 9200Pro=9600SE teljesítményben; teljesítmény/árban meg aztán...)

Üdv:
Ga

(#13) Godfather


Godfather
aktív tag

Nos. Nekem egy gigabyte radeon 9200 64 megás van otthon. Húzni nem lehet, de azonkívül hibátlan. Eddig. 2001-ben 75xx körül megy, 2,7-es p4-el. Egy e7205-ös gigabyte lapban... Szóval ezért az árért megéri, ha nem kell akkor hatalmas teljesítmén. Nekem mondjuk főleg a TV kimenet volt a fontos, meg épp a pénz is... :(

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#14) Strottler válasza Godfather (#13) üzenetére


Strottler
tag

Láttam a boltban én is ezt a karit, de inkább megvettem ugyanez 128 MB-os változatát. Egyszer csak jól jön majd. Milyen a TV-re kinyomott kép minősége? Én még nem próbáltam. De az LCD-n igen szép.

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#15) rudi válasza Strottler (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Néz rá a giga-byte weboldalára. Ha van újabb akkor érdemes.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) rudi válasza Strottler (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

[L]http://www.netmatch.host.sk/ati.html#9000[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) rudi válasza Strottler (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Néhány gyártó csinál olyat hogy a 128MBos 64bites mígy a 64MBos 128bites. Megnyugtatlak, SOHAN nem fog egy 9200as sőtt még egy 8500as sem kihasználni 64MBnál több memóriát emészthető sebességben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) Godfather válasza Strottler (#14) üzenetére


Godfather
aktív tag

Na, én se tiltakoztam volna a 128 mega ellen, de amikor ezt szereztem, akkor még csak egy p3 1000 volt a gép lelke, annak meg ez is elg volt. Újabban mindent ilyen muszálybol veszek. Kihalt a gef2, akkor lett a 9200-es, methogy az elég bele, aztán meg 3 héttel késöbb az alaplapon feküdt le valami. Szóval most megint a vga a szük keresztmetszet... :(

De a kérdésre válaszolva. Eddig nvidia kártyám volt, igaz, az is gigabyte, de annak fertelmes volt a tv kimenete. A monitoron szép volt a képe, de a tv... Szót se érdemel.
Az atinak viszont szerintem király. Klonozásnál még nem tudtam megoldani, hogy ne lógjon ki a kép, de kiterjesztésnél szépen illeszkedik. Filmnél éles a képe, de mondjuk egy world dokumentumot nehéz lenne elolvasni rajta. Mondjuk eza tv fogyatékossága...
Nekem eddig bejött...

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#19) Keitaro


Keitaro
addikt

Egyik barátom épp ilyet készül venni, csak 64MB-sen

(#20) Strottler


Strottler
tag

Hogy kell rákötni videóra? egyszerűen meghosszabbítom az RCA dugót, hogy elérjen a videóig, rádugom video in-re és kész?

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#21) Strottler válasza Godfather (#18) üzenetére


Strottler
tag

Mi az a klónozás ill. kiterjesztés?

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#22) 911 válasza Loretto (#1) üzenetére


911
tag

engem is érdekelne a dolog(, de nagyon ):

GIGAB RADEON 9200 GV-R9264DH (64, vagy 128 MB 9200 nem SE, viszont van rajta DVI)
http://www.giga-byte.com/VGA/Products/Products_GV-R9264DH.htm
vagy
SAPHIRE RADEON 9200 (itt típust nemtudok, de min. 64 MB 9200 nem SE, DVI)
vagy
ABIT SILURO FX5200 DT (128 MB + DVI)
http://www.abit-usa.com/products/graphics/products.php?categories=2&model=46

(vagy
ASUS RADEON 9200 SE TD (na itt csak SE van belőle, de akkor is ASUS, és van rajta DVI
(itt most egyesek felhördülhetnének, lévén ezt a kártyát az ASUS website-on is csak nehezen lehet megtalálni, és kapni nem is lehet, mégis létezik, és nem csak 9200 SE T van.)))

(nem játékhoz köll, ezért a jujdelassú, vegyé 9600-ast kommenteket mellőzzük )

''be-ba-be-bub-ble''

(#23) 911 válasza 911 (#22) üzenetére


911
tag

pl: képminőség

''be-ba-be-bub-ble''

(#24) Peat;)


Peat;)
veterán

Mi sulineten vettünk egy PowerColor tipusút,128mb,128 bit 20ezer ft a gyengébbik gépbe,dolgozni filmet nézni. Az alaplap amiben van haldoklik(régi via133) de 3dmarkban így is ment 6ezer valahányszázat(2Xagp-n,azóta már ott sem megy,hülye alaplap) A tuningot is megnéztük,és a 3dmark félig lefutott 255/220-körül asszem,azóta a játékokból kilépked,de ez nem a vid. kártya hibája.A képe nagyon szép.Ha valahol lehet kapni powercolort ilyet vegyetek.

(#25) Godfather válasza Strottler (#21) üzenetére


Godfather
aktív tag

A klonozás az, amikor mindkét megjelenítőn ugyan azt a képet látod.
A kiterjesztés meg az, amikor az asztal,ami a monitoron látszik, pl. a tv-n, vagy a második monitoron folytatódik.
Vagy valami ilyesmi, bocsi, ha nem sikerült rendesen megfogalmazni.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#26) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

szerintem Radeon 9000 est érdemes venni mert a 9200se nél jóval erősebb a 9200 nál meg jóval olcsóbb (telj. ua.)

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#27) Keitaro


Keitaro
addikt

Na a kártya végülis egy dobozos 128MB-s 9200-el lett. (GB)
Eddig jó. Bár csodálkoztam a hozzá adott Will Rockhoz. Kiváncsi vagyok, hogy fogja bírni :)
Bár nem ismerem a játékot de aszittem erős gép kell neki.

(#28) Godfather válasza GigabyteFan (#26) üzenetére


Godfather
aktív tag

De manapság már elsősorban csak 9200-est lehet kapni... És ugye az se túl drága. Ahhoz képest, hogy egy low-end kártya, nem rossz.
Az se-t meg tényleg nem kell eröltetni. Mondjuk az is biztos jó valamire... :D

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#29) GigabyteFan válasza Godfather (#28) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

szinte mindenhol van még R9000 csak jobban körül kell nézni ...

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#30) GigabyteFan válasza GigabyteFan (#29) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

és jóval olcsóbb mint az R9200

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#31) Godfather válasza GigabyteFan (#30) üzenetére


Godfather
aktív tag

De a nagyobb számok törvénye alapján mindenki a 9200-t akarja megvenni.
Valóban, akad még itt-ott a polcok mélyén egy-két 9000-es, de szokás szerint nagyon kell keresni... :DD

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#32) greenface


greenface
aktív tag

Nem értem, mi ez a 9000/9200 őrület, a 9100/8500LE egy sokkal jobb kártya, és még olcsóbb is...

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.