Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Club


Club
őstag

Hello.
Régebben volt nekem is egy ''rajongóm'', de azt lerendeztem.
De most egyik ismerősömnél újra előjött ez a dolog.
Felvetődött bennem a kérdés:Vajon miért nem lehet rejtett számot letiltani a mobilon?
Azt megtudtam hogy hálózati támogatás is kell hozzá, ez tudtommal megvan.
Elkezdtünk gondolkodni egyik haverommal:
A telefon ugye azonosítja a beérkező hívásokat,(gondolom telefonszám alapján mivel máshogy nemtudom hogy tudná?).
Akkor adott telefonszámnak kell hogy legyen értéke, kornrétan:0670xxxxxxxx.
Na most.
Amelyik számnak nincs azonosítója, tehát rejtett, akkor vagy valami kiemelet jelzéssel jelez a telefon felé hogy ne jelezze ki a számát, vagy eleve el sem küldi.
Mivel telefonoknál be lehet állítani egy bizonyos hívásszűrést, ezért nem értem miért nem lehet beállítani hogy aki szám nélkül hív, az ne tudjon elérni?
Nyílván az adott rejtett számnak is van ''értéke'', mivel ha nem lenne a teló nem tudná azonosítani, hogy:Igen, ez egy rejtett szám.
Viszont ha van azonosítója, akkor tiltani is lehet nem?
Persze akkor azok sem tudnak elérni, akik nem zaklatni akarnak.
Erre meg egy olyan megoldás még lenne esetleg, hogy amikor nem vagy eléhető(mert letiltottad a nem látható számok hívását), akkor amelett hogy hogy kapsz egy oylan üzenetet hogy :A hívott szám pill nem elérhető, mondja mondjuk azt:
A hívott szám jelenelge nem elérhető, vagy rejtett számmal hívja.
Lehet hogy ez lámaság amit írtam, de szerintem evvel nagyon sok zaklatást, számcserét, feljelentést el lehetne kerülni.

Vagy ez így hülyeség?:)
UI:Valami programozó aki ért ehhez hozzászólhatna, mivel valószínű jobban konyít hozzá mint én:D

UI:Ezt leírtam egy mobilokat gyártó cégnek egy emailben, kiváncsi vagyok mit reagálnak:)

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.