Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GhostPunk


GhostPunk
csendes tag

Hello!

A következő problémával fordulok hozzátok, hátha tapasztalt már valaki ilyet, vagy tudja a megoldást:
A konfig a következő:
ABIT NF7-S2G
AMD 2400+ Thorton magos proci(266mhz FSB)
512MB DDR Apacer 333mhz ram (2,5-3-3-7)
256MB DDR Apacer 333mhz ram (2,5-3-3-7)
Sapphire 9600XT 128MB
Chieftech 360W táp

Az alaplap lett most lecserélve, és mikor hazaértem, gondoltam egy friss rendszerrel megiscsak fürgébb lesz, ígyhát format. Bootoltam az XP cd röl, de miután végzett az elején a szokásos töltögetéssel, magátol minden figyelmeztetés nélkül leállt a gép, közbe mélyebb és magasabb hangon felváltva sípolt. Ezt még párszor eljátszottam, mindig közel ugyanott állt le. Irány a biosba, failsafe defaultsot betoltottem, es így gond nélkül felment az új windows, gondoltam erröl levan a gond.
Tegnap raktam fel az első játékot(nfsu2), elindítom, es kozel 10 perc játék után ugyanígy lekapcsolta a gépet, szintén sípolva. Ujraindít(táp kapcsolót kell hozzá ki és bekapcsolni, különben nem engedi), nfsu megint betölt, és ujra kikapcsol körülbelül ugyanott. Ennek fele se tréfa, ráeresztettem a Prime95-öt, közbe figyeltem a proci hőmérsékletét, és mindez 43-45 fok között történik.Többször is kipóbáltam.
Semmi sincs tuningolva, és a ram időzítéseket is visszavettem már a fennt említett értékekre. A biosban ki van kapcsolva, hogy bármilyen hömérsékletnél is kikapcsolja a gépet.

(#2) MasOyama


MasOyama
őstag

MemTest?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#3) GhostPunk válasza MasOyama (#2) üzenetére


GhostPunk
csendes tag

Hát ezt még nem próbáltam, a régi alaplapba semmi gond nem volt velük, de akkor este megnézem ezt is. Esetleg más ötlet ?

(#4) borg315 válasza GhostPunk (#3) üzenetére


borg315
aktív tag

ööö biosban vírusvédelem off? van valami mobo monitor program, ami fut?

[Szerkesztve]

(#5) GhostPunk válasza borg315 (#4) üzenetére


GhostPunk
csendes tag

nf7-s2g-n nem lehet kapcsolgatni a vírusvédelmet(nincs is?), és igen futott az abit saját mbmon progija, és a Speedfan.

(#6) borg315 válasza GhostPunk (#5) üzenetére


borg315
aktív tag

be lehet ezekben kapcsolni valami loggingot? (lehet h a tápfesz ingadozik, a proggi meg beszól?) ha nem, próbáld meg lelőni ezeket, és úgy tesztelni, és ha megy, akkor egyenként visszakapcsolni. esetleg próbáld a gámát ablakban futtatni úgy h mögötte ott az a monitor prg.

(#7) Johnny Cage válasza GhostPunk (#1) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Mivel az alaplap most lett cserélve, és azt mondod, a régi hardware-ekkel egészen idáig semmi gond nem volt, elég valószinű, hogy az lehet a ludas. Szerintem vidd vissza a boltba, mutasd meg nekik, hogy mi a helyzet, aztán adjanak egy másikat. Ha nem tudnám, hogy az alaplapod új, esetleg még a tápra gyanakodnék, bár az ha kicsi, határozatlan időközönkénti újrainditást szokott produkálni, de nem leállást. A sipolás már egy konkrét jelenség, ahhoz van egy táblázat, ami megmondja milyen hosszúságú és magasságú sipok mit jelentenek, de ehhez is inkább be kéne vinned a boltba, ők majd kideritik.

(#8) borg315 válasza Johnny Cage (#7) üzenetére


borg315
aktív tag

az alaplap csak post-kor szokott sípolni, meg ha a hőm.-eventekhez beállítod. ha menet közben sípol, az más sw lesz.

lehet h a lap a hibás, de ennek érdemes utánajárni a monitorproggikkal.

(#9) Bazsa$


Bazsa$
tag

Sziasztok.

Nekem is nagy paraim vannak szuleim gepevel. Nem birom ratelepiteni az XP -t.

A 2000 prof siman felmegy, most azt hasznaljak.
Az XP az eszkozok telepitesenel fogja magat es kekhalalt dob.
Minden alkatreszt atcsereltem masikra, de semmi nem valtozott.
A gep ECS alaplap 1900+ proci, 40Gb Maxtor, 16MB S3 Savage.
256Mb hynix ram.
Vegul is csak netre van hasznalva a gep, de jobb lenne xp alatt.

Valami otlet?????

Asus TUF B-550 Pro, Ryzen 7 5800X3D, 32 GB G.Skill, Zotac 4080 Trinity OC

(#10) GhostPunk válasza Johnny Cage (#7) üzenetére


GhostPunk
csendes tag

Ez már a második alaplap, az elsőt az teljesen rossz volt, fel se bootolt, ha ez is rossz akkor en vagyok a vilag leg pechesebb embere :))

(#11) Badboy02


Badboy02
csendes tag

Üdv!

Aláírásomban szereplő konfig azt csinálja, hogy bekapcsolás után leáll, pedig beindulnak a vinyók meg a cd/dvd-k.. Aztán még 1-2 szer probálkozok, és láss csodát valami utón-módon beindul. A mem-teszt és a vinyók, dvd-k felismerése után ezt a szöveget irja ki: ''System is running in Fail-Safe State. Please recheck-Bios CMOS setup''..
Ezután beállítom a biosba, a Load Fail-safe default-ot és azt hittem ezzel kész is, de ..
Köv. indításnál ugyanez az eset. Bekapcsolás előtt a hangfalakat bekapcsoltam és furcsa ''sziréna-szerű'' hangot hallok. :F :F .

Most szereltem a gépembe a frissen hozott vízhűtést, a proci hőmérsékletével nincsen gond, 38-40 fok

Még valami, Lefuttatam a Mem-test nevű progit több mint 1 óráig ment, de semmi hiba, vagyis a mem kizárva.


Kérlek segítsen valaki!!

(#12) Badboy02


Badboy02
csendes tag

Up :(

(#13) Badboy02


Badboy02
csendes tag

:O

(#14) <>jana<> válasza Badboy02 (#11) üzenetére


<>jana<>
senior tag

ha a bios száll el minden ujraindításnál,akkor nagy valószinűséggel az alaplapon lévő aksi adta meg magát,estleg everestel nézd meg kap e áramot. az érzékelőknél az utolsó adat[link]

(#15) Convex


Convex
aktív tag

...



[Szerkesztve]

(#16) Badboy02 válasza <>jana<> (#14) üzenetére


Badboy02
csendes tag

Megnéztem az everestet, de nekem nincsen ilyen pont, és nem tudom hogy lehet beállítani... :B Ég az arcom...

Indulásnál a gép elindul, de a bekapcsolt monitor nem, remélem ezzel is segítek felfedni a rejtélyt..

(#17) Badboy02


Badboy02
csendes tag

Up :O

(#18) Badboy02 válasza Badboy02 (#17) üzenetére


Badboy02
csendes tag

Up :O

(#19) Badboy02


Badboy02
csendes tag

:(

(#20) Motion_Blur válasza Badboy02 (#16) üzenetére


Motion_Blur
félisten

CMOS Clreart kellen csinálni! CPU cooler be van kötve (azaz a helyére valami)?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21) Badboy02


Badboy02
csendes tag

Motion_Blur: vízhűtés van helyette

[Szerkesztve]

(#22) Badboy02


Badboy02
csendes tag

:(

(#23) TBC válasza Badboy02 (#11) üzenetére


TBC
tag

Csá!

Az, hogy a memteszt ment 1 órát, nem jelenti azt, hogy minden ok-s. Legalább 6-10 pass-ig menj el vele. ~3-4 óra. Ha dob hibát, az lehet memória(ez a gyakoribb), lehet alaplap, illetve proci is! A szirénázó hang azt jelenti, valami nagyon nincs rendben. Javaslom én is az elemcserét, hátha... Utolsó ajánlatom mára: Szedd szét a gépet, és rakd újra össze! Előfordulhat, hogy valami nem rendessen csatlakozik. Láttam már olyan gépet, aminek a tápcsatija félig kilógott. Csinált is furcsa dolgokat!

Ui.: Cseréltél mást is a gépben a hütésen kívűl?

Szerk: Milyen konfigod is van? Csak mert az aláírásodból nem derül ki...:)

[Szerkesztve]

(#24) TBC válasza Badboy02 (#21) üzenetére


TBC
tag

Még valami: Igaza van Motion Blur-nak. Van olyan alaplap amelyik nem indítja el a gépet, illetve hamar leállítja, ha nem érzékel ventilátor fordulatot a cpu hűtő csatiján. Ez is megér egy próbát: Kössél oda egy ventit, hátha úgy menni fog...(lehetőleg ne 5-600-as fordulatut, mert arra is rinyálhat)

(#25) Badboy02 válasza TBC (#24) üzenetére


Badboy02
csendes tag

köszönöm a segítségeteket :R

(#26) TBC válasza Badboy02 (#25) üzenetére


TBC
tag

Írjál ám ha megjavul a gép, kiváncsi vagyok mi a baja...

(#27) Badboy02 válasza TBC (#26) üzenetére


Badboy02
csendes tag

Betettem egy friss telepet, és most úgy néz ki, hogy jó... Pöccre indul és nincsen bios betöltésnél sziréna hang... :C

Köszönöm a segítségeteket!!

(#28) <>jana<> válasza Badboy02 (#27) üzenetére


<>jana<>
senior tag

akkor happy end lett a vége:) ,hány voltot mutat most az everest?
szerk:vagyis a speedfan:)

[Szerkesztve]

(#29) Badboy02


Badboy02
csendes tag

A speedfan 1,06V mutat, de sztem sz@r ez a progi... Végülis mindegy, a lényeg, hogy műkszik :DD

Köszi még1szer

[Szerkesztve]

(#30) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne,hogy a pc-m, váratlanul,véleetlen időközönként fogja magát kattan egyet és leáll.Kikapcsol,sekép se hang.
Már kicseréltem a tápot,de ugyanez a szitu.A vinyó nem bad sectoros,jónak tűnik.
Memó ok.
Ja,meg az explorer.exe si mindig sz@rakodik,új Win install után is....
Mi lehet a gond?Már kb 1 hónapja csinálja ,jó lenne már végére járni a dolognak...
Javaslatok?

(#31) ovecs


ovecs
senior tag

Figyelj, táphibára még nem gondoltál?
Nekem ugyanez volt, csak nem sípolt, és a táp volt a ludas

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#32) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Jól raktad össze? Nekem volt mikor a lapra nem pattanásig dugtam rá a tápot. Amúgy lehet a tápod is öregszik (milyen fajta?). AQ memo is játszik. Nem biztos hogy rossz, csak az abit nem támogatja. Hát meg ugye a lap... Az az új. Ezeket zongorázd végig.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#33) mr_ricsi válasza gaben (#30) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Javaslatok?''
Én el bírtam olvasni, hogy tápot már cseréltél, így ezt nem mondom. :)

Maxtor vinyó van a gépedben?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#34) gaben válasza mr_ricsi (#33) üzenetére


gaben
aktív tag

Igen,miért?

(#35) mr_ricsi válasza gaben (#34) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azt nemtudnád megfülelni, hogy nem a vinyó kattan-e?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#36) gaben válasza mr_ricsi (#35) üzenetére


gaben
aktív tag

Erős a gyanum,hogy a vinyó kattan,s utána egy picit még megy a gép,majd se kép se hang.....Ez csak néha van így .
De általában mindig kiakad az explorer,meg belassul....Memetest több körön át nem jelez hibát...
Mi lehe takkor ?Hdd? :F

(#37) mr_ricsi válasza gaben (#36) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mi lehe takkor ?Hdd?''
Nem valószínű. De teljesen tanácstalan lettem, mert eddig csak Maxtoroknál tapasztaltam ilyet, de nem a vinyó volt a gond, hanem memó-cpu-alaplap-vga. Viszont éppen tegnap egy olyan géppel futottam össze, amiben Samsung vinyó van, kattan egyet, aztán még 1-2mp-ig mozog az egér, majd az is megáll, és folyamatos pirosan világít a vinyóLED. Gép kikapcs-bekapcs után megint működik kitudja meddig.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#38) Muton válasza mr_ricsi (#37) üzenetére


Muton
addikt

nekem régebben gyakaran előfordult a kattanás és utána vagy fagy vagy pár mp után fagy szitu. kontaktos tápdugók voltak a bűnösök. volt egy elosztó amivel gond volt, illetve a táp egyik dugója is kilazult.


szerk: vagyis #30-ra :)

[Szerkesztve]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#39) Norbo03 válasza GhostPunk (#1) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát ha miután leállt a gép és utána csak ugy lehet bekapcsolni h a 230V hálózati feszültségből kihuzod ott bizony sztem rövid zárlat lesz. Mert rövidzárlat esetén a gép az összes ágat lezárja atápon vagyis a átp egyetlen egy ágán se eneged feszültséget ki mertugy gondolja h baj történhet. De ellenőriz az alaplapodon a kondik állapotát h nem-e púposak vagy nem-e van alattuk barna folyadék. Mert ugye amikor a processzor nagyobb terhelést kap olyankor többet fogyaszt ezért a tápnak is kevesebb lesz a feszültsége. Mert a proci próbál több naftát kihuzni a kondikból de mivel azok ha már kivannak száradva nem tud belőlük többet kihuzni és ezt a tápegység ugy reágálja le h ujraindul. A kondiknak a kiszrdása történhet a melegtől főleg. Mert ugye ezekbe a kondikba többnyire folyékony elektrolit van ami a hőhatására párolog. Tehát minnél melegebb van a házba annál hamarabb tönkre megy a kondi. Vagy amitől még lehet a jelenség pl: Az h a tápban is vannak kondik amik ha kiszáradnak megnő az ESR szintjük és ezért a táp ugy érzékelheti tulfeszültség van ezért bekapcsol a tápnak az egyik védelme. Sztem ellenőrizd a kondikat rak össze szedd szét CMOS clear portalanitás.

(#40) ftc


ftc
nagyúr

Gondom

Foxconn 6100K8 alaplap
Sempron 2600+
2x512MB/400 CL 3.0 de most csak 333/CL 2.5-n megy

Probléma:

Rendszeressen lefagy 2D/3D-s környezetben.Az alaplap egy int VGA 6100-t tartalmaz.Hózás nélkül is fagy.Mielőtt befagy csíkozódik a képernyő.3oszlopra szakad először azt több sorra és behal.Ez 1-2s történése...Néha még csinál olyat is hogy fogja magát a HDD és lekapcsol.

Alaplap hiba lesz vagy mem hiba.Bár a mem hibát kétlem mivel az előző lapban nem volt semmi gond.Akinek ötlete van az szóljon.

(#41) Norbo03 válasza ftc (#40) üzenetére


Norbo03
őstag

Hát a fagyások általába mem hibák szoktak lenni. Először is futass le egy memtest.A második amire gondolni tudok az az h esetleg a VGA-dal van a gond. Mert ha csíkok képződnek a képernyőnakkor az sztem VGA lesz. Futass le egy metest-et és nézd meg másik VGA-val.

(#42) ftc válasza Norbo03 (#41) üzenetére


ftc
nagyúr

ahogy irtam int VGA s nem tarok más VGA-t.Memtest meg szépen végigfutott

(#43) Norbo03 válasza ftc (#42) üzenetére


Norbo03
őstag

De ha rossz a VGA-d akkor mit akarsz vele kezedni ha az a rossz? Sztem próbáld ki egy másikkal ugy h ezt letiltod mert így soha nem fogod megtudni h az-e a hibás avagy nem.

(#44) ftc válasza Norbo03 (#43) üzenetére


ftc
nagyúr

Ahogy irtam nincs másik VGA-m s szerezni se tudok mert a közeli ismerősöknek csak AGP-s van...
Nah mind1 akkor garancia ...

(#45) mr_ricsi válasza ftc (#42) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A VGA-hoz milyen drivert raktál fel?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#46) mr_ricsi válasza ftc (#40) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''400 CL 3.0 de most csak 333/CL 2.5-n megy''
Ez nem automatikus, hogy alacsonyabb órajelen kisebb késleltetést kell bírnia! Ha hibát keresel, akkor ezt (is) tedd vissza gyárira, azaz CL3-ra.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#47) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

nah, talán ez a jó hely neki. ezt kaptam ma reggel egy havertól:

Sanyi segítsé rajtam lécci: Ha elkezdek jáccani a gépen, olyan 5 perc után el kezd csipogni valami belül. ez fölgyorsul, majd a gép kikapcsolja magát! Segítség!!!


mondtam, hogy írja le, milyen lapja meg procija meg egyebe van, de addig is ha van tippe vkinek, akkor ne habozzon

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#48) sanyixXx válasza sanyixXx (#47) üzenetére


sanyixXx
senior tag

na amit kiderítettem:

abit alaplap (s478)
p4 2.8ghz
ati 9200 vidkaresz

szal csipog, aztán gyorsul, aztán leáll

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#49) mr_ricsi válasza sanyixXx (#47) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Valami felmelegszik. Kizárásos alapon vagy a proci vagy a VGA. És eddig azért nem, mert mostanra vagy poros lett, vagy a ventije bedöglött.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) sanyixXx válasza mr_ricsi (#49) üzenetére


sanyixXx
senior tag

köszi. :R én is erre tippeltem
szólok, hogy pucolja ki, aztán majd kiderül

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.