Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Rejtélyes cd probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sutter_Cane


Sutter_Cane
tag

Érdekes problémával állok szemben. Van a gépemben 2 ATA egy SATA vinyó, 1 plextor cd író és egy toshiba dvd-rom. A két cd meghajtó tökéletesen bekötve. Egyik napról a másikra azonban egyik sem működik. A dos látja őket, az xp látja őket, viszont bármilyen lemezt teszek be, mind az Intéző, mind a Total Commander azt mondja, hogy nincs a meghajtóban lemez. Sőt! Létrehozok egy virtuális meghajtót és az sem hajlandó működni. Vírusra gyanakszom, habár a legfrissebb Norton Antivirus szerint nincs ilyesmi a gépen.

Van valakinek ötlete?

(#2) net84


net84
őstag

Hello!
Csak egy ötlet! Szedd szét és Cd-k nélkül inditsd el a gépet... Ha így megy a gép, akkor ragd össze és nézd meg, hogy mi lesz...
Habár vírus is lehet...
Ajánlanám, hogy esetleg mág op. rendszer alatt is nézd meg... Én a DOS-ba szoktam letesztelni, hogy a win vagy a cd hibája, hogy nem látja rajta az adatokat.

Read only...

(#3) PPeter


PPeter
addikt

Nem telepítettél egymás után mindenféle CD/DVD-író programokat, ASPI-t, ilyesmit nyakra-főre?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#4) Out válasza Sutter_Cane (#1) üzenetére


Out
addikt

Esetleg az nem lehet hogy az oprendszer megbirizgalta az alaplapvezerloket?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#5) PPeter válasza Out (#4) üzenetére


PPeter
addikt

A virtuális meghajtóknál is?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6) Sutter_Cane válasza net84 (#2) üzenetére


Sutter_Cane
tag

köszi a tippet ezt próbáltam elsőként. lecsatlakoztattam őket és úgy próbáltam, de a vinyók akkor is jól működtek. de a vinyók most is jók.. visszaraktam őket és ugyanaz a hiba.
sajnos dos alatt sem látja a cd-n lévő adatokat :(

(#7) Sutter_Cane válasza PPeter (#3) üzenetére


Sutter_Cane
tag

nem. nero van fent pár hete, aspi-t meg a 4,7-es. tavaly került fel..

(#8) Out válasza PPeter (#5) üzenetére


Out
addikt

Akkor megicsak neked lesz igazad....

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#9) Sutter_Cane


Sutter_Cane
tag

van egy alap xp mentésem norton ghost-tal. szerintem visszaállítom és megnézem mi lesz..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Rejtélyes cd probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.