Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Regiszteres DDR vagy mijaszösz..na neee (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TommyGun


TommyGun
őstag

Halle

A kérdésem a köv....van egy MSI K7T 266 PRO2 RU lapom amin ugye 3DDR foglalat van. Most van benne 2db 256-os DDR de ha berakok egy harmadikat akkor boot minden de az XP 5 percen belül dob egy kékhalált...ha kiveszem akkor persze atomstabil már amennyire egy winfos lehet.....tehát ha fullra ki akarom tölteni a DDR foglalataimat akkor regiszteres DDRt kell vennem ?? és ráadásul mindháromnak annak kell lennie ??
Meg még az is érdekelne fontos e hogy egy márka legyen vagy mint a szimpla SD-nél tök mindeggy...

Jaaa meg még az jutott eszembe hogy az milyen ötlet ha 1db 512 DDR és 1db 256-os van benne..akkor elvileg nem kell regiszteres nem...csak kérdés hogy el is indul és megy is a winfos így....

Előre is kössz a segitséget...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#2) McJames válasza TommyGun (#1) üzenetére


McJames
senior tag

1. lépés: alaplap Manual mit ír a memória-foglalat kihasználásáról? (egyelőre mindegy, hogy milyen op.rendszer)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#3) TommyGun


TommyGun
őstag

Bemásolom ide mert én nem látok semmi extrát benne:

Introduction to DDR SDRAM
You can install PC1600/PC2100 DDR SDRAM modules on the DDR
DIMM slots (DDR 1~3).
DDR (Double Data Rate) SDRAM is similar to conventional SDRAM,
but doubles the rate by transfering data twice per cycle. It transfers data on
both the rising and falling edges of the clock. Conventional SDRAM only
uses the rising edge of the clock to transfer data. Therefore, conventional
SDRAM is called SDR (Single Data Rate) SDRAM.
DDR SDRAM uses 2.5 volts as opposed to 3.3 volts used in SDR
SDRAM, and requires 184-pin DIMM modules rather than 168-pin DIMM
modules used by SDR SDRAM. DDR SDRAM is also known as SDRAM-II,
DDR DRAM and DSDRAM (Double-Speed DRAM).
Two types of DDR are available at the time of writing: PC1600 & PC2100.
PC1600 DDR SDRAM running at 100MHz will produce about 1.6GB/s memory
bandwidth. PC2100 running at 133MHz will produce 2.1GB/s memory
bandwidth. High memory bandwidth makes DDR an ideal solution for high
performance PC, workstations and servers.

DIMM Modules Combination
At least one DIMM module should be installed on the motherboard.
Memory modules can be installed on the slots in any order. The single-/
double-sided memory modules that each DIMM slot supports are listed as
below:

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#4) McJames válasza TommyGun (#3) üzenetére


McJames
senior tag

És ez?
''The mainboard provides 3 sockets for 184-pin unbuffered DDR DIMM...''
Én sem tudom még pontosan mi az ábra. Most mennem kell, bocs. Ha addig ráér, holnap folyt. köv. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#5) TommyGun


TommyGun
őstag

Jaaa meg még annyit ír hogy mindhárom foglalatba belemegy szimpla illetve dupla oldalú DDR ....szimplábó 64-512-ig ....duplából 128-1gigáig...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#6) TommyGun


TommyGun
őstag

The mainboard provides 3 sockets for 184-pin unbuffered DDR DIMM
(Double In-Line Memory Module) modules and supports a maximum memory
size of 3GB.
Memory

Ja meg ilyet is ír...és ez most mit jelent ???

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#7) TommyGun


TommyGun
őstag

Halihóóó emberek nincs senki aki tudna nekem érdemben segíteni ? :((

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#8) Turmoil


Turmoil
senior tag

''Memory modules can be installed on the slots in any order. The single-/double-sided memory modules that each DIMM slot supports are listed as
below:''

Na ez alatt kellene lennie egy táblázatnak, hogy milyen kombinációkat hajlandó megemészteni.

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#9) TommyGun


TommyGun
őstag

Van is azt írja mindeggyik slotba belerakhatom a single és dual DDRt is....

köszikee hogy végre valaki próbál segíteni...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#10) Panther78


Panther78
csendes tag

Abba az ominózus harmadik csatlékba próbáltál több memót is, vagy csak 1el próbálkoztál?

Kék halált simán okozhat hibás RAM!

(#11) TommyGun


TommyGun
őstag

megmondom neked a frankót a háromból kettő elixir ami már 2-3 hónapja csücsül a gépemben..most is azzal megy....a harmadik meg vadi új de már megkukkoltam máshol is és minden gond nélkül megy havernál....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#12) Panther78 válasza TommyGun (#11) üzenetére


Panther78
csendes tag

Vadi új RAM is lehet hibás! Haverodnál huzamosabb ideig tesztelted? Én kiváncsiságiból +próbálnék egy olyan trükköt, hogy csak ezt a ramot betenni, járatni, figyelni, mi történik. Vagy esetleg az egyik Elixir helyett.

Ramhiba eszméletlen dolgokat tud müvelni, nem egyszer sz*ptam már ilyennel.

(#13) TommyGun


TommyGun
őstag

Mondjuk egymagában még nem prószáltam de nálam mint írtam 5-10 percen belül minden esetben kékhalál....havernál meg amíg 30-40 giga filmet átdobtunk a winyámra addig faszán ment....de megprószálom....

kössz a tanácsot...várom hátha valakinek volt hasonló tapasztalata nem feltétlen MSI lappal...mer sokmindenkitöl halottam hogy mindenképp regiszteres kell ha minden slotot ki akarsz tölteni...de megint másoktól meg azt hallottam hogy csak szerverekbe meg dual lapokba kelll...:/

Szal arra is kivácsi lennék hogy egy 512-es meg egy 256-os DDR elmegy e egymás mellett vagy egy 128-as egy 256-ossal mert szerintem az se más....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#14) karib válasza TommyGun (#13) üzenetére


karib
addikt

Lehet, hogy az időzítéseken kell vmit állítani a BIOS-ban, talán túl agresszívek a mostani beállítások 3 modulhoz. (Pl. CAS Latencyt lehet magasabb értékre állítani.)

RAM teszteléséhez Memtest86 [L]http://www.memtest86.com[/L]

Department of Redundancy Department

(#15) ftc


ftc
nagyúr

Véletlenül nem més márkájúak azok a ramok.Vagy lehet,hogy az alaplap nem támogatja azt a fajta memória márkát vagy chippet?

(#16) TommyGun


TommyGun
őstag

köszike ez eddigi segitségeket....

a Ramok más márkájúak de nem hinném hogy az gáz lenne havernak samsung mellett elixir van két 256-os de faszán megy neki....A memtesztet még nem futtattam le Karib de a napokba lenyomom csak kicsit sok dolgom van de megírom mizu...

Kössszi

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#17) TommyGun


TommyGun
őstag

Jaaa az időzítés mindárom ramnál ugyanaz és ez rá is van írva mindre és a BIOS is alapból így használja CAS 2,5

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#18) karib válasza TommyGun (#17) üzenetére


karib
addikt

Lehet, hogy 3 modulnál már visszább kéne venni az időzítésekből. Próba cseresznye.

Department of Redundancy Department

(#19) TommyGun


TommyGun
őstag

Kösssz a segitséget de megoldódott a dolog....

Mélghozzá úgy hogy a két ELIXIR -em mellé sikerült szereznem még egy ugyanilyen ELIXI -rt azt mán jóó is...úgy láccik ha kiakarom tölteni az összes ram foglalatot dög egyforma DDRek kellenek...bár az is lehet hogy a régi volt rossz de az most egy másik gépbe nyugszik :))

Most boldog vagyok a 768 mega DDR Ramommal.....
Bár nem gizdaságból mondom de ha mán olcsón volt akkó mé ne :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Regiszteres DDR vagy mijaszösz..na neee (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.