Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kromacse


kromacse
újonc

Heló, sziasztok!

Azért nyitottam ezt a topikot, hogy mindenki akinek régi számítógépe van, pentinum 4 vagy előtti, az írkáljon ide, hogy mit kezdene régi gépével, ilyenek. Illetve a segítségeteket szeretném kérni, hogy lenne itt nekem egy pentinum 4-es pc-m, (pontosabban apámé) ami 1,5ghz procival, 512 mb sdram-mal rendelkezik, videókártyája egy amd 9600xt, na szóval légyszi segítsetek, lehet hamarosan lesz a családnak egy ój gép, az oké, de énmeg lehet megkapom ezt a régi gépet, az lenne a kérdésem/kérésem, hogy mit kezdjek vele, mert rajta van a windows xp, döcög rajta, mindenkép kitisztítanám. Mindenképpem ráraknám a windows mellé a lubuntut, amit netezésre,alap dolgokra használnék, de azért windows az windows (mégha lassú is). Na még kérésem lenne az is, hogy akinek lenne ötlete, gondolata, hogy essetleg milyen op rendszert lehetne rárakni, hogy még használható legyen szívesen meghallgatnám, örülnék neki. Aki akar, lenne kedve írjon a topikba, meghogy neki milyen gépe van, meghallgatnám, hogy neki milyen régi masinája van még a pentinum-os időkből.

Üdv. Kromacse :B

[ Szerkesztve ]

A nő nem ember, a sör nem ital, és a medve nem játék.

(#2) Bensee válasza kromacse (#1) üzenetére


Bensee
tag

Szia!
Én is találtam itthon egy eszméletlenül régi gépet!
Még emlékszem, mikor régen vettem bele az Nvidia Riva TNT2-es kártyát!
Hű, emlékszem, hogy mennyivel jobban mentek vele akkoriban a gamek! :))
Eléggé poros volt, nem mertem eleinte beindítani, de végül elszántam magam és beindítottam.
Őszintén megmondom, hogy olyan volt, mint egy időutazás!
Az a P4-es, 1,4 Ghz-es proci még mindig dolgozott, az 512 MB memóriával együtt.
Igaz, sajnos a windowst már nem hozta be, de legalább a biosig eljutottam.
Jó volt így visszaemlékezni rá, hogy miket is csináltam azon. MSN, startlap játékok és a többi. :D
Nem is nyúztam tovább, kikapcsoltam és elraktam!
A vinyó halt meg egyedül benne, de emléknek jó lesz.
Egyébként ajánlom neked az XP-t. Régi, lassú, de arra a gépre tökéletes lesz.
Anno Én szórakoztam még azzal, hogy XP-re felraktam a VistaMizer-t, aztán ilyen Vista skin-t kapott, de meg is halt tőle a gép, szóval az felejtős.
Videót nézni, esetleg néha-néha netezni jó lesz az a gép.

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.