Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Régi lapba új kártya... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Troll


Troll
tag

Adott egy nemmai alaplap, acorp 6bx/zx/via86. Ebbe raknánk egy új videokártyát, valószín egy Gefx 5200-at. A kérdésem az, hogy fog-e menni a kettő együtt? Mik az inkompatibilisek, a régi videók az új mobókkal, vagy fordítva?

Járulékos kérdés, hogy milyen új videokártyát ajánlotok? A proci asszem 600MHz körül van, tehát lassú, a lap sem tud többet, de programozáshoz jó lenne a minnél újabb DirectX. Az FX elméletileg Dx9 kompatibilis, míg pl. egy R9000 csak Dx8.1.

(#2) rATdrAgOn válasza Troll (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Szvsz elmenne, bar az acorp lapok foleg, az altalad emlietett tipus az fullgaz :)
En nem mernek semmit sem beledugni S3Virge-n kivul, nekem idaig mindent megsutottek az ilyen lapok... de te tudod :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#3) sebela válasza Troll (#1) üzenetére


sebela
aktív tag

A z FX 5200 asszem úgy dx9 kompatibilis, hogy a procira bízza a dolgok egyrészét szóval nem tudom, hogy a 600-as procival milyen lesz...De majd az okosok megmondják.

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#4) Yutani válasza Troll (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Úgy kezdődik a dolog, hogy a három közül az egyik a te lapod: BX, ZX, vagy VIA (asszem 693-as) chipset van rajta.
Azt tudom, hogy BX (ZX) chipsettel elmegy a GF4 Ti, de hogy egy 8x AGP-s kártya a 2xAGP lapban megy-e?

#tarcsad

(#5) sh4d0w válasza Troll (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Veszélyes is lehet a dolog, mert a Te alaplapod asszem csak 2x AGP-t tud, ami 3 V feszültségen üzemel, míg a 4xAGP-től kezdődően 1.5V a fesz., így előfordulhat, hogy megsüti a kártyeszt.

https://www.coreinfinity.tech

(#6) anulu válasza Troll (#1) üzenetére


anulu
félisten

Nem javasolnám a dolgot, a Shadow által leírt dolgok miatt :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) putto


putto
csendes tag

Nekem egy Abit BH6 van és én is valami hasonlóra szántam el magam.

Geforce4 MX440 128MB DDR AGP TV-Out
Geforce FX5200 128MB DDR TV
CLUB ATI RadeOn 9100LE 64MB TV-Out BOX

Ezek a kárlyák lennenek azok amelyek közül választhatnék(az áruk miatt), és ki is probálhatnám őket egy nagykeres ismerősöm réven.
Ha van valakinek tapasztalata az megoszthatná valem.
Szeretném a legjobbat választani és persze nem kinyírni egyiket sem.

Elektryczna maszynka!

(#8) Yutani válasza putto (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Leginkább a 9100LE-t javasolnám, de zavar a az LE mögötte, mivel maga a 9100 is a 8500LE speckóivel megy (GPU:250, RAM:250(500 DDR) MHz), így egy 9100LE nagyon gyengusz lehet... Mindenesetre nézd meg az órajeleit, és hogy milyen ram van rajta. Ha 4ns vagy jobb, akkor megveheted.

#tarcsad

(#9) putto válasza Yutani (#8) üzenetére


putto
csendes tag

Jobb lenne a Ati mint a másik kéttő vagy azok nem mennének bele az alaplapba.

Elektryczna maszynka!

(#10) Keitaro válasza putto (#9) üzenetére


Keitaro
addikt

Gyorsabb is lenne + a ahogy mondták az 5200-at valszinű megsütné...

(#11) Keitaro


Keitaro
addikt

Bár javítson ki valaki a 8x AGP cuccok direkt ezért bele se mennek a tégi 1x/2x-es slotokba, mert másmilyen a slot kialakítása.

(#12) Keitaro


Keitaro
addikt

Megvan, jól emlékeztem :

[L]http://www.beyond3d.com/reviews/ati/rv350/index.php?p=3[/L]

De úgy látszik vannak Ati cuccok amik ilyen űber compatible illesztéssel rendelkeznek :)

(#13) Bálintosz válasza Keitaro (#11) üzenetére


Bálintosz
senior tag

A Radeon 9500/Pro, 9700/Pro 2/4/8× AGP-s lapba megy bele, a Radeon 9600/Pro, 9800/Pro csak a 4/8× AGP-be!

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#14) putto


putto
csendes tag

Szóval azt mondod, hogy nem is megy bele az a videokártya ami nem belevaló!

Elektryczna maszynka!

(#15) Keitaro válasza putto (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

Van amelyik igen, van amelyik nem... Mindenesetre olyat vegyél ami AGP2/4Xes, akkor nem lesz baj. Sajnos van olyan 8Xes ami belemegy, és akkor joccakát. Bár lehet csak szimplán nem indul el, nem tudom, még nem próbáltam sosem :)

(#16) putto válasza Keitaro (#15) üzenetére


putto
csendes tag

Köszönöm seggggítséget!
Hétfőn kiderül minden :F, majd beszámolok róla!
Üdv.

Elektryczna maszynka!

(#17) gabesz1


gabesz1
csendes tag

Ugyanez a problem. Adott egy Soltek SLkav alaplap 4x AGP-vel. Elbír-e egy Abit silurot 8x AGp-vel.

(#18) Polesz válasza gabesz1 (#17) üzenetére


Polesz
addikt

Ha már 4x-es AGP-t tud akkor simán beletolhatod. Persze, hogy kompatibilis-e az majd kiderül :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#19) Troll


Troll
tag

Köszi a tanácsokat. Könnyen lehet, hogy már csak akkor veszünk videokártyát, ha a mobot és a procit is lecseréltük...

(#20) putto


putto
csendes tag

Ma sikerült felhajtanom három videokártyát:
Ati Radeon 9100LE 64MB TV
Inno3D GeForce4 MX440 128MB TV
MSI GeForce4 MX440 64MB TV;
és a már említett BH6-os alaplapba akartam ezeket kipróblni.
Mivel volt szó itt mindenféle elsülésekről ezért ár szerin növekvő sorrenben, kezdtem az ( :) ) Innot-val ( :((( ) MSI ( :O ) végül ( :C ).
Igaz a ATI-t már félve tettem bele, de legnagyobb csodálkozásomra ez volt az egyetlen kártya ami elindult, gond nélkül feltelepült, és rögtön futtatam is egy 3DMark-t amiben 3134 pontot teljesített (Celeron633) ami 3* annyi mint amit a GeForce2(1018) csinált korábban.
A kép valamivel jobb, a teljesítmény valmivel nagyobb, de nem történt CSODA.
Rémélem nem lett baja a két MX-nek, mert akkor ez egy nagyon drága ATI lett.
Mindenkinek jó upgradelés, persze csak ovatosan.

Elektryczna maszynka!

(#21) Snowman21 válasza putto (#20) üzenetére


Snowman21
tag

Látod? nem érdemes venni ilyen kártyát már olyan régi gépbe, tul gyengus a proci hogy kihajtsa azt a vga-t, egyiket se tudná.
Annak idején egy haver azaz kollega:) amikor fejlesztés után a p4 1.6 ost felszurta 2.4 re már 1.8 tol a teljesitmény eccerüen pár pontal nőtt csak mert itt egy gef2mx200 dohogott. szal ekkora gép kell annak a karinak a kihajtására, egy kicsi gépbe meg akkor akártya felesleges mert az meg nem birja meghajtani ugy ahogy kell nekije...
remélem vki ki tud ebből szedni vmi értelmeset majd......

(#22) putto


putto
csendes tag

Holnap lesz egy kis időm és visszarakom a procira GlobalWin Fop38 hűtőt és felúzom 950-re, (kb. fél évig ment így de meguntam hallgatni a a hajszárítót, 36 vagy 46 dB pntosan most nem tudom), de túl nagy javulást így sem várhatok.

Elektryczna maszynka!

(#23) Elrood válasza Snowman21 (#21) üzenetére


Elrood
őstag

Ja, itt szúrtam el.
Celeron800 i815EP Gef2mx400.
Vidkari csere: Gef3ti200-re.
3dmark2001 pont igaz 50%-kal nőtt. DE.
A három Game-nél a LOW beállításuak sebessége nőtt meg, a HIGH szinte semmit.
Pl.: Game 1 HIGH: Gef2mx400: 12,6FPS / / Gef3ti200: 14,1FPS

Tehát, ami eddig szagattott, az továbbra se megy jobban.:O:O:O:O:O

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#24) Keitaro válasza putto (#22) üzenetére


Keitaro
addikt

Egy tipp, hogyha proci miatt nem tudod már kihasználni a nagyobb sebességeket de a kártyában lenne tartalék akkor ne sajnáld tőle az FSAA-t és az Anisot :)
Persze ezek lehet megfektetik, de kisérletezni lehet ^^
Egyébként grat a próbálkozásodhoz. Remélem egy nVidiás is látta, csakhogy okuljon belőle :) (félreértés ne essék csak arra gondolok aki azt mondja Atival mennyi baj van)
Peace!

(#25) putto válasza Keitaro (#24) üzenetére


putto
csendes tag

Az ATI 2003 jan. 9-i verziójú és nem hiszem, hogy az nVidiák sokkal újabbak lennének.
Abból, hogy nem mentek szerinteme nem sok irható az MX-k számlájára inkább azt mutatja, hogy jó lap volt a BH6 de sajnos 3 éve :o .
De talán a SulinetVonatot meglovagolva lesz jobb is, vagy nem!!!

Elektryczna maszynka!

(#26) Snowman21 válasza Elrood (#23) üzenetére


Snowman21
tag

Hmmmm, ma éjjel már nincs több 5let, talán majd holnap:(((

(#27) Keitaro válasza putto (#25) üzenetére


Keitaro
addikt

Hú akkor ajánlom figyelmedbe a Sulinetes topicot, nem tudom nézed e. De van ott kavarás rendesen :) Én már le vagyok maradva kicsit

(#28) Keitaro válasza Elrood (#23) üzenetére


Keitaro
addikt

És nem 3DMarkot nézve? Milyen proci van mellette? Nem lehet, hogy azért van, mert High beállításokkal sokkal inkább procilimitált?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Régi lapba új kártya... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.