Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raky


raky
csendes tag

Hello !
Van egy régi alaplapom egy MS-6147 BX7 és ezzel lenne problémám. Ezt a gépet amibe ez a lap van ezelőtt 10 évvel vettem s hánykolódott a szekrényben. Gondoltam berakom egy lan FTP és SSH szervernek legalább az asztali gépemnek nem kell éjjel nappal menni ha letöltök ez arra jó FTP-n meg mentem a cuccoka át ami kell. Van 4 db PATA winyóm majd azt beleteszem. Meg is van a debian meg az ftp csak a lap 40 GB-nál nagyobb vinyón a legújabb 1.8-as biosszal sem ismer fel. Kérdés: Ha beleteszek egy pci-s ATA raid kártyát akkor látni fogja a vinyókat vagy a bios miatt akkor sem.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv istván.

Macbook, PowerMac, eMac, iPhone

(#2) kali válasza raky (#1) üzenetére


kali
legenda

nem kell ilyesmiért külön témát nyitni, tedd fel a kérdést például itt;

azonnali_alaplapos_kerdesek_oraja

[ Szerkesztve ]

(#3) Viktor77 válasza kali (#2) üzenetére


Viktor77
titán

Hirtelen nem találtam a kérdésének megfelelő topicot, nem igazán alaplapos kérdés. Maradjon még kicsit, hátha valaki tudja a választ.
Azért átneveztem.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Lenry válasza raky (#1) üzenetére


Lenry
félisten

nem a BIOS, hanem az alaplapra integrált vinyóvezérlő az, ami nem kezeli a nagy vinyókat.
ha beleteszel egy PCI-os IDE-kártyát, akkor az azon lévő vezérlőchiptől fog függeni, hogy kezeli-e a 40GB-nál nagyobb vinyókat, és ez független az alaplaptól

dióhéjban: igen, látni fogja

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) GtTdiPower válasza raky (#1) üzenetére


GtTdiPower
csendes tag

Hello.
Mivel a raid vezérlő kártyáknak külön biosa van, ezért fogja látni. valószínűleg.
Nekem a régi socket A-s lapomban volt PCI Sata raid vezérlő, és hibátlanul működött rajta a 2x500gb-os rendszer. A lap saját biosában meg csak annyit fog megjelníteni pl, hogy egy silicon image vezérlő is adagol "valamit", minden más műveletet maga a kártya külön végez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.