Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) barbikenje


barbikenje
aktív tag

... akkor az embert megöli az ideg. Kb fél év alatt felnyomtam az alapkonfigomat (Abit bx86+366 cerka+128 Sdram+S3trio...) egy egész tűrhető összeállítású kis gépre: ASUS P3V4X alaplap, pIII 500-as, 256 Mb SD, Inno3d GF Ti200-as-as+Inno3d 3dfx kari +2 vincsi...A gondok mindig ott kezdődtek, amikor egy új alkatrészt szereztem, és azt beinstalltam... onnan indult, hogy először nem akarta a gép látni a gamés vinyómat, aztán lecserélődött arra, hogy a kedvenc old-gaméim nem igazán akarták a törvényt, (Fallout2, ResEvil3, Undying)... Pl. Falloutnál mindig szabálytalan műveletet hajt végre a progi, és kilép... aztán ezt fokozza, hogy nem akar elindulni, majd ha el is indul, az intróknál kifagy. Nemrég szereztem meg hozzá a ''magyarításokat'' (F2.hu, F2gy.hu)... Az újrainstallal próbálkoztam, és az alapjáték megy is szépen, de nekem a magyarnyelvű mentéseim nem jelennek meg, még akkor sem ha a magyar pecsfájlok fenn vannak... és ha mégis elméletileg egyben van a progi, akkor a fentebb írt gondok jelentkeznek... Installkor a képben van egy akkora homorúság, mit a franc, bár gondolom ezt a Voodoo2 okozza, mert a nyomorult az Istennek sem akar 800x600-ban legalább 75 Hz-en futni, és nem igazán lelem az orvosságát a dolognak. Szóval gond egy marék, de nem akarok a ph!-s kollégákra gyanakodni, hiszen tőlük vettem a holmik nagyrészét (a Ti200-as kivételével mindent...). de a bizalom fontos.
Na meg volt még egy lehetséges hiba: a pII 400-ast lecseréltem a pIII-ra, és a biosban beikszeltem valami ECC-s marhaságot, miután engedélyeztem a kesst...
Szóval, mi is lehet itt a gond?

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#2) barbikenje


barbikenje
aktív tag

fel!

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#3) Sanya válasza barbikenje (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem kell az az ecc-s marhaság szerintem. pakold újra a rendszert:)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) simonzé


simonzé
addikt

A voodoo2-re nem ártana egy nagyobb hűtőborda, mint a gyári, úgy sokkal jobban bírná a tuningot. Ez nem oldja meg a problémákat, amik lehetnek RAM, vagy Winchester eredetűek. Első körben ezeket próbáld ellenőrizni egy másik gépben.

I don't fit in. I fit out.

(#5) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Köszi az észrevételeket, és még valami... simonzé, már egyszer megpróbáltam neked üzenni, nagyon off a téma: egy volt katonatársamat hívják Simon Zoltánnak, aki nagy gépguru volt. Atya volt a beceneve. azt hittem te vagy az, de ezek szerint mégsem. A korábbi zaklatásért bocs!...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#6) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Up!sz ály did id ögéjn

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#7) barbikenje


barbikenje
aktív tag

''Up! Up! ti rabja a földnek!...''

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#8) barbikenje


barbikenje
aktív tag

egy ''I'' betű kimaradt...
szóval:
Up! UP! ti rabjai a földnek..!

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#9) Ergil


Ergil
aktív tag

Akkor működik a proci ? ;)

Próbáltad húzni? Én itt ilyesmivel nem nagyon foglalkoztam...

Az ott egy madár? Talán egy repülő?... Nem... ERGIL!!!

(#10) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Há mér ne működne... semmi húzás... ne aggódj, ha gáz van jelzem neked... de szerintem itt más lesz a gond, csak egy kis iránymutatást szerettem volna gyűjteni... azért köszi az érdeklődést.

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#11) barbikenje


barbikenje
aktív tag

hajtok a következő tagsági szintre, szóval: UP!

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#12) barbikenje


barbikenje
aktív tag

fel!

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#13) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Még nyomok vagy nyóc uuot, oszt megvan az első öccáz hozzászólás, oszt ára bejis fejezöm...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#14) barbikenje


barbikenje
aktív tag

most mög a pé betűk marattakki

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#15) barbikenje


barbikenje
aktív tag

most mög a pé betűk marattakki

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#16) barbikenje


barbikenje
aktív tag

most mög a pé betűk marattakki

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#17) barbikenje


barbikenje
aktív tag

A türelem egyre kevésbé az eerényem, de sebaj, minden nap felnyomom a cuccot, és majd csak rámar valaki... ehhez hasonló összeállítással senkinek soha nnem volt dolg/baja?( csak van olyan, akinek még üzemel hasonló konfigje? Nekem ez a II. számú)...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#18) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Kezd unalmassá válni, hogy csak belőlem áll a topic...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#19) mr_ricsi válasza barbikenje (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A gondok mindig ott kezdődtek, amikor egy új alkatrészt szereztem, és azt beinstalltam''
Mi volt ez az új alkatrész?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20) barbikenje válasza mr_ricsi (#19) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Szeva mr_ricsi!
Általában a proci bepakolása után jelentkeztek a problémák. Az otthoni gép egy Athlon xp-s cucc, ott is cseréltem a procit, de ott semmi gond, szaladt a szekér, mint sertés... itt meg huh, először egy cerkát cseréltem 400-as PII-re, szinte teljesen ua. játszodott le, mint most, a PIII-nál. Ami furcsa, hogy mára (04.21.) megyszűntek a gondok, mert a BIOS-ban az #1-ben említett ECC regiszteres kütyüt kiütöttem... a dolgok a helyükre billentek. Hogy mi ez az ECC registered dolog azt azért nem tudom megmondani, mert nem néztem meg jobban, mivel nem reméltem, hogy bárki is benéz még ide a topicba. A memtest-el sem végeztem, mivel nincs kislemez-meghajtóm (most még).
A másik problémát a két videovezérlő-kártya okozta. Korábban nem Ti200-as volt a Voodoo2 mellett, hanem egy S3Trio 3D2X. Akkoriban olyan probléma lépett fel, hogy játékok alatt, ha erre nem volt külön setup menü, csak 640x480-ba mentek a dolgok, és ettől egy nagy homorodás volt a monitoron... és manuálisan sem engedte átállítani magát a nyomorult.

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#21) Geby


Geby
tag

ilyen dolgok nekem is elő szoktak fordulni,
pl: procit cseréltünk celeron333 -> pII400, aztán csak a tizedik reset/kikapcs-bekapcs után indult ele a gép, addig se kép se hang, pedig hozzá sem nyúltunk :F
vagy pl kedves k6/300-am szokott még olyat csinálni hogy ha winyót cserélek benne vagy valamiért szét kellett szedni nagyon a gépet, annyira hogy le kellett húzni az IDE kábeleket akkor cseszik elindulni, ilyenkor a megoldás nekem: memória ki, bekapcs, sípol mit állat, kikapcs, memória vissza (régi AT házban ezt öröm megjáccani, az egyik kezed alig fér be nemhogy 2, azt a foglalat sem olyan hogy csak kisujjal bepattintod, hanem meg kell dolgoznod rendesen hogy bemenjen a memó) na ilyenkor aztán elindul...öröm az élet... de leginkább szívás :))

(#22) Pacák válasza barbikenje (#20) üzenetére


Pacák
senior tag

Szerintem ne erőltesd az ECC Registered beállítást a biosodban, ez csak a megfelelő ramokkal működik, de ilyen ramot nem találsz minden bokorban. :D Amúgy valami belső hibajavító funkció az ECC bigyó, de úgyis jár erre egy szaki, aki kiokosít részletesebben. A lényeg: halandó embernek nincs szüksége az ECC bigyóra, ez a szerverekben lényeges technológia.

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#23) simonzé válasza barbikenje (#5) üzenetére


simonzé
addikt

/OFF
Nem én vagyok az, de van egy munkatársam, aki szintén SimonZé. :) Egyikünk sem volt katona, szóval nem talált.
/ON

I don't fit in. I fit out.

(#24) barbikenje válasza Pacák (#22) üzenetére


barbikenje
aktív tag

ECC-s holmi hanyagolva, rendszer működik... amúgy a hibajelenség pont olyan volt, mint amikor az egyik ramom elhalálozott... a lap még érzékelte a foglalatban, tehát meg is címezte a lelkemet, de mivel az szarul működött, így jött a hibák egész sora... Szóval most így állok, de ha valakinek van ötlete a memtest-en kívül az szóljon!

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#25) barbikenje válasza simonzé (#23) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Basszus, pedig tök örültem volna...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#26) barbikenje


barbikenje
aktív tag

1 óra 17 perckori fel!

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#27) mr_ricsi válasza barbikenje (#20) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ne haragudj, de mi értelme van a Ti200 mellé egy Voodo2-t betenni?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#28) Pacák válasza mr_ricsi (#27) üzenetére


Pacák
senior tag

Hogy fussanak a direkt voodo karikra írt olszkúl gamék. :)

Nuclear launch detected

(#29) mr_ricsi válasza Pacák (#28) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Arra lehet találni emulátor progikat. (Ha jól emlékszem, wrapper-nek hívják.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) barbikenje válasza Pacák (#28) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Pacák jól látja a dógokkat, további magyarázatra nem szorul a dolog, amúgy meg mostanság minden rendben, szóval TÉMA ZÁRHATÓ...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.