Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Adott egy 5 éves 1.2GB-os Seagate winchester. Meg adott egy Via KT333-mas alaplap. Ezek ugyebár többnyire ATA100/133 vinyókat szeretnek, és elviselik talán az ATA66/33-masokat. De lehet velük használni egy ilyen vinyót?????
A fenti modell szerintem nem is hallott még ATA-ról, azaz lassabb az adatátviteli sebessége, de kérdés, hogy gond nélkül műxik-e egy ilyen vinyó mondjuk egy vadi új KT333-mas alaplapban?????
Segítsetek, ha tudtok!!!
A gond nélküli működés alatt azt értem, hogy nem borul miatta a rendszer, nem történnek megmagyarázhatatlan események.

(#2) launcser válasza Pala (#1) üzenetére


launcser
senior tag

a vinyo tuti pio4-es
de jo is fog mukodni nagy valoszinuség szerint..

tütüü

(#3) Den válasza Pala (#1) üzenetére


Den
veterán

Hát ata-ról biztos hallott, és szerintem nem lesz gond, kérdés hogy miért akarod használni?

www.simson4t.hu

(#4) Pala


Pala
veterán

Ahaa!
Szal nagy rá az esély??
Az jó lenne, mert régi kedvenc a kicsike, és nem akarom kidobni, mellesleg nincs rajta bad sector sem!!
Ja de még valami: talán öregsége miatt, vagy nemtom, de néha (ritkán), mikor felpörög zúgó hangot ad: ez mitől lehet???

(#5) Pala válasza Den (#3) üzenetére


Pala
veterán

Hogy miért?
Boot vinyónak: vagyis erre pakolom a Windows-t és egyéb cuccokat (tömörítők, directX, stb.).
De nem csak ezért, hanem mert ''szívemhez nőtt'':)))

(#6) launcser válasza Pala (#5) üzenetére


launcser
senior tag

aaa
nehogy!!
immos lassu
ugy lefogja a rencert..
inkább különits el a nagyobb vinyodrol el hejet

tütüü

(#7) Pala


Pala
veterán

Visszafogja a rendszert?
Szted mennyivel lenne lassabb egy ata100-ashoz képest, ill. miben nyilvánulna meg ez a lassulás (értsd: progik lassab indulása, lassabb boot, vagy mi a szösz?)

(#8) launcser válasza Pala (#7) üzenetére


launcser
senior tag

régi, kerreg meg minden..
azért egy mostani vinyo legyen bármilyen egész gyorsak ahhoz képest
simán visszafogja a rencert a régi

tütüü

(#9) Den válasza Pala (#5) üzenetére


Den
veterán

zúgás azért van mert öreg.
Ne használd boot vinyónak, nekem van egy ilyen seagatem a folyamatos átviteli sebessége néhány MB/s szemben a maiak 20MB/s fölötti átvitelével.
Inkább adatokat tárolj rajta, olyat amire ritkán van szükség

www.simson4t.hu

(#10) The_Tom válasza Pala (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

mennie kell. nekem egy 400MB Quantum asszem vmi Trailblaser, de ez nem biztos, gond nelkul megy a KX7-333-ban.

Üdv.

Szerintem.

(#11) Pala válasza Den (#9) üzenetére


Pala
veterán

Értem!
De még egy konkrét kérdés: A 3D teljesítményt is lassítja?? Gondolok itt a játékokban elérhető fps-re. Kevesebb lesz?

(#12) The_Tom válasza Pala (#7) üzenetére


The_Tom
senior tag

egyébként télleg nagyon lassu lenne. arra viszont pont jo, hogy felrakj rá egy rendszert, rendesen beállitva aztan ezt elrakni biztonságos helyre majd ha vmi gaz van a geppel _akkor_ mint ''rescue floppy'' tudod használni...

Üdv.

Szerintem.

(#13) Pala válasza The_Tom (#10) üzenetére


Pala
veterán

Fú, akkor megnyugodtam! Az enyém biztosan újabb annál!
És lassú?

(#14) Pala válasza The_Tom (#12) üzenetére


Pala
veterán

Hehe, olyan ez mint a system restore, csak vinyóról? Végülis jó ötlet, én megbízok a vinyóban, eddig is bírta. De 3D-s játékok kevesebb fps-sel futnának rajta??? Ez érdekelne.

(#15) Den válasza Pala (#7) üzenetére


Den
veterán

Lényegesen lassabb, a boot is meg menet közben is. Az oprendszer nem tartja minden tartozékát a memóriában, van amit szükség esetén vesz elő vinyóról. Van egy swap file-ja is menetközben azt is használja... Szóval egy mai modern rendszerben amúgy is a vincsi a szűk keresztmetszet, ne rontsd tovább a dolgot azzal hogy egy lassú vinyót használsz. Adatokhoz jó, ott nem oszt nem szoroz hogy1-2 sec.-el lassabban nyílik meg.

www.simson4t.hu

(#16) Den válasza Pala (#14) üzenetére


Den
veterán

Ha van elég memória akkor nincs hatása az fpsre.

www.simson4t.hu

(#17) Pala válasza Den (#15) üzenetére


Pala
veterán

Hát jó!
Igazából arra voltam kíváncsi, hogy multimédiára elegendő-e (játék, net, zene), de a te válaszodból az derül ki, hogy csak adattárolásra. Magyarul te mobil-rackba dugnád a helyemben vagy a gépben hagyva adatokat tárolnál rajta.

(#18) The_Tom válasza Pala (#17) üzenetére


The_Tom
senior tag

Nem csak Ő... :D

Üdv.

Szerintem.

(#19) Pala válasza Den (#16) üzenetére


Pala
veterán

Sok memó az van (most 256DDR333, de lesz 768!!!).
Szted ennyi memóval (256-tal) letilthatom a virt. memóriát a windowsban????

(#20) Pala válasza The_Tom (#18) üzenetére


Pala
veterán

Igaz, be kell látnom, hogy ez mégis egy veterán vinyó...

(#21) launcser válasza Pala (#19) üzenetére


launcser
senior tag

nemnem
512-vel is szokott hujulnu :)
768al már le lehet tiltani
de gyors vinyo azt jo :)

tütüü

(#22) Pala


Pala
veterán

Micsoda? Csak 768-nál lehet biztosan letiltani???
De én Windows ME-re gondolok, az csak nem eszik annyit, mint az XP!!

(#23) Male válasza Pala (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Egyszerü: letiltod a virtual memoryt, elindítgatsz mindent amit használni fogsz, ha minden megy tartósan (pl játékban ne csak addig próbáld, hogy elindul a video, hanem indíts el pár pályát, mentsél, stb) akkor hagyhatod, ha nem, akkor csak egy pár kattintás és újra van virtual memory -> veszíteni nem lehet vele. Persze 256 megával minimális az esély, hogy minden mennyen. Nekem még a Win98 alatt sem ment a Half Life 192 mega memóriával virtual nélkül, ugyhogy a mai játékoknak 256 biztos nem lesz elég (pl Heroes 4 WinXP alatt 256 mega memóriával néha kevesli a 448 mega virtualt, és megemeli 512-re). 768 már valószínüleg elég lesz egy ideig.

(#24) Lez


Lez
csendes tag

Jó reggelit!
Régi WD 500 MB körüli HDD-t berakva (próbaként csak) új ECS laphoz a köv. történik:
Win95 elindul, (logo megjelen), majd:''Tegyen be rendszerlemezt.''
Miért van ez? Előre is köszi.

(#25) bazs válasza Lez (#24) üzenetére


bazs
aktív tag

Így hirtelen:
Figyeltél arra, hogy jól legyen jumperelve?
Ha Cabel Selected-en van akkor az sem mindegy, hogy melyik kábelre kötöd
Amúgy érdemes megpróbálni 2. winyónak, ha úgy kezeli, akkor más lesz a gond, lehet a windows halt be :)) az már csak ilyen
Nálam a Win2K mondta be az unalmast, amikor rekket raktam be és kicsit kavartam az IDE kábelekkel

Pont most fogyott el...

(#26) Sidaries válasza Pala (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Szerintem is használd mobilvinyónak. Nekem is egy 1.3-as Seagatem van és nekem is rackben van. Nekem van rajt egy 98 (néhány dolog csak azon megy) + annyi hely, hogy egy cd-nyi cucc elférjen rajta. Erre tökéletes.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#27) Pala válasza Sidaries (#26) üzenetére


Pala
veterán

Nem, rackelni nem szeretném. Akkor inkább marad a ''passzív'' használat, adattárolás és semmi több! A mostani állapotát elnézegetve egész sokáig bírni fogja. Csak egyetlen gond van: ha beteszem Slave-nek, akkor nálam az összes jumpert ki kell szedni a hátuljából (a rajta lévő matrica ezt írja). De nem tudom kiszedni, annyira bele van ragadva, mert még sose volt kiszedve!!! Mit javasoltok, mivel próbálkozzak??? Csipesszel nem megy!

(#28) >guest< válasza Pala (#27) üzenetére


>guest<
tag

Tedd a Secondary Masterre. Amúgy sem jó a primary mellé tenni, mert azt is lelassítja. A CD írót ha van nyugodtan tedd slave-re.

Na leléptem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.