Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rene85


rene85
aktív tag

Helló. a kérdés adott. Ingyen kaptam egy pII 200mhz-es gépet, 128 mega edo vagy akármilyen ősrégi ram-mal, a vinyó a legújabb, az valami 40 gigás maxtor. amint tudok végre keríteni egy nyomorult csavarhúzót, azon nyomban megmondom mi van benne. Nincs kedvem az everestet egy cd-re kiírni, hiába egyszerűbb úgy:) mindjárt teszek fel képeket is...

(#2) rene85


rene85
aktív tag

Képek itt. Igazi vintage gép, kiírja hogy ''586'' és van rajta turbo gomb. A pajtásommal akivel hazaszállítottuk (van hozzá egy ?lg? 700 B monitor is, 17 colos de csak 1024x768-at bír:) ) szakadtunk a röhögéstől, mikor megláttuk a turbo gombot:) gyerekkorom világa:)

[link]

(#3) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem is van itt a lábamnál egy régi csoda de nem tudom ,hogy mit kezdjek vele,. Eladni nem tudom mert nem ér 10Ft-t se de legalább működik. :B

(#4) rii


rii
nagyúr

nekem van egy silicon indy-m
egy MAC beige G3-asom
gy MAC 6100-asom,
egyPII-esem,
meg egy PI-esem.

meg persze egy gép, amit lehet is használni, D208 2,66 GHz, 2 giga ram Stb.

PI-es megy havercsajhoz wordözni
PII-es megy routernek
a SGI a szoba dísze, a nap fénypontja, jobblétre érdemes 30.000 Ft-os könyvnehezék

''kidobni ezeket bűn, lomnak nézni vétek,
csak a szobámban tőlük már el sem férek''

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#5) rene85


rene85
aktív tag

by the way, a cd-író max 2x-es sebességgel ír:) usb támogatás állítólag van az alaplapon, kivezetés viszont nincs. Hangkártya soundblaster vibra 16. a win98 le lesz irtva róla, a probléma az, hogy nem tudom kiírni az illető cuccait, aki odaadta a gépet, ma viszek haza egy nero-t, hátha azzal megy. de azt is ki kell írnom cd-re először, mert usb ugye nincs:)

(#6) Szab02


Szab02
aktív tag

Hi
Nekem is van egy 200 körüli procim lapom, meg miegyéb benne csak darabokban és lusta vagyok összerakni, mert nem tudnám mire használni :(
Valami ötleteket kérek ;]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#7) rene85


rene85
aktív tag

Nekem az az ötletem volt, hogy zenegépet csinálok belőle, egy tűrhető hangkártyával odab*szni egy hifi mellé (elég halk a gép hálistennek) aztán mehet is. csak a +1 monitor miatt kell ugye sok hely....a damn small linux két perc alatt feláll rajta, zenéhez az pont jó. Divx-et nem mertem rajta nézni még, de gyanítom, nem menne....

mod:
persze ebből is látszik hogy nem vagyok egy audiofil típus, csak van benne egy 40 gigás vinyó, meg van otthon egy 160-as amit el tudok hozni, és mindig az a bajom, hogy zenéket kell törölnöm a gépről. Így most már kevésbé gyakran kéne, ha lenne egy ilyen gép....

[Szerkesztve]

(#8) Zewa válasza rene85 (#1) üzenetére


Zewa
senior tag

Üdv.
Én régen csináltam egy HTPC-t egy gyengus PIII-bol. (inkább cska zene halgatásra egy erősitővel meg dvdélni+töltögetni)
Az a jo bennük hogy alig melegednek és könnyedén lehet egy passziv géünk (persze nem árt neki 1-2venti 5V-on)
Beencee forumtárs remek HTCp-t csinált igaz kcsit erősebb egy PIInél.[link]
Számtech boltoknak remek cég táblát eleht csinlni régia lkatrészekből, és a Régi házon lehet probálkozni az uj moddingos fogásokkal :)

Sok sikert midnekinke! :R


ui.: nem tudom hogy hol deh vmi Orosz oldalon asszem láttam régi Számtech gépbe épitett ménynyomot! Megprobalom meg keresnia linket. :R

[Szerkesztve]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#9) .mf


.mf
veterán

Ha nem lenne már egy mini home-fileserverem (linuxos router - asus wl500g-premium - és egy usb-s vinyó), akkor tennék bele egy pci-s winyó-vezérlőt (akár sata raiddel) és vinyót, hálókártyát, és lehetne belőle egy szerver+router+tűzfal, letöltőgép, stb. Monitor nem is kéne hozzá, ha telnetes bejelentkezést használsz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Szab02


Szab02
aktív tag

Az 1.1esből készült egy fadobozos HTPC :)
De a 200mhz elég kevés mindenre:(
Esetleg egy router vagy tűzfalnak nem lehet rossz..még ötleteket kérünk :C :DD

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#11) rene85


rene85
aktív tag

A fadobozra én is gondoltam, olyat szívesen fabrikálnék! meg a letöltés téma se rossz, pláne monitor nélkül, de akkor mondjuk zenelejátszásra nem a legjobb:) a tűzfallal meg csak az a bajom, hogy router ígyis-úgyis lesz a notebook miatt, tehát még egy tűzfal nem biztos hogy a legjobb lenne, pláne hogy 2x kell port forwardot beállítani mindenhova, plusz nő a ping ha játszom, de javítsatok ki ha nem így van....

(#12) Szab02 válasza rene85 (#11) üzenetére


Szab02
aktív tag

Fadoboz egy tuti otlet:) designosabb a butorhoz mint egy metal haz :DD
Foleg ugy hogy a monitorom is abbal van :) (lcd panel fabol keszult kerettel)


[Szerkesztve]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#13) rene85


rene85
aktív tag

1-2 moddingos oldalt meg kéne néznem. biztos vannak jó megoldások a ledek helyett (vinyó meg power-on led, hasonlók), hogy azokat mire lehet még használni....

(#14) Hequila


Hequila
őstag

Egy P1 233MHz-es, 128 MB-os XP-s gépen szoktam letölteni, ami az előszobában van, hogy ne zavarjon senkit éjszaka. Egy 500MHz-es K6-3-as van anyámnak passziánszra meg kisebb játékokra.
Egy P1-es, 133MHz-es, 32 MB EDO RAM-os gép kompletten kölcsönadva dolgozat írásához (remélem nem kapom vissza! :D ).
Egyébként van egy szervezet (talán itt a PH!-n is), akiknek a régi gépeket fel lehet ajánlani, és ők rászorulóknak adják (nem tudom, hogy működik-e még).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#15) Mr. Rodenko


Mr. Rodenko
csendes tag

Hi!

Nekem van 1 AMD-K5 PR75ABR procim.75 Mhz-es :DDD , megy mint a golyó, csak behalt az alaplap, mert lent tároltuk a garázsban a'la helyhiány, és kicsit bepárásodott...Meg zöld oxidréteg van rajta.
Sajnáltom nagyon, jó kis masina volt. :O

A semmi az nem van, hanem nincs.De, ha nincs semmi akkor már biztosan van valami, de az már nem semmi!!!

(#16) 1010


1010
őstag

486 os masina bélyegzőgépet irányit

[Szerkesztve]

(#17) coulthard

Van 1 slot1-es p3-600-as gépem, agp-s vga kártyák tesztelésére, kisebb kártyák tuningolására. Jó móka, mert ha elszáll véletlenül egy, akkor max buktam 1000 ft-ot. Néha meglepően jó eredmények jönnek ki :D

16 éve a Hardveraprón.

(#18) rene85 válasza coulthard (#17) üzenetére


rene85
aktív tag

A bélyegzőgép az komoly:D csak a mostani melómhoz nem igazán lenne segítség, de talán a szórakozáshoz.... hmmmm :DD

(#19) 1010 válasza rene85 (#18) üzenetére


1010
őstag

lol :)) jut eszembe átkellet irni a programot mert nem ismerte az egeret

másik meg kiszámolja hogy 300 főre krumpli leves és káposztás kockához mennyi hozávaló kell és mind a 2ő dosba megy.

(#20) rene85


rene85
aktív tag

Ezen filóztam én is, talán pascal programozásra jó lenne!

(#21) Szab02


Szab02
aktív tag

UP!

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#22) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

nekem volt egy p1-es laptopom, azzal transport tycoonoztam, meg chicken invasion-öztem, de persze wördözni is lehetett vele. ha videókártyájával tudtam volna még filmeket is nézni, lehet el se adom

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23) Tim82 válasza rene85 (#5) üzenetére


Tim82
nagyúr

tipp: PCI-os USB-port kártya beszerelése.

2 éve így oldottam meg egy nem sokkal jobb (PIII Celeron 366-os) gép USB-ellátását... igazából piszokul egyszerű. talán célszerű használtan USB 1.0/1.1-es kártyát szerezni, nem hiszem, h. az USB 2.0-át tudná vinni.

persze, csak ha van PCI-os slot :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#24) Tim82 válasza Tim82 (#23) üzenetére


Tim82
nagyúr

jav.: PII Celeron 366 MHz - ráragadt az ujjam az I bill.-re :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25) trassher


trassher
addikt

hóóó asszem van itt valami nagyon ütős nektek :D AMD K5 133 Mhz, igazi oldschool. ha leesik róla a venti még hűsebb mint amúgy. életbében nem volt benne cd-rom mivel dos-ban indul és WIN 3.1 van rajta. a legjobb hogy még mindíg használatban van mivel faterom dos-os progin csinálja a jelentéseket a MEP-nek vagy mi a bajnak. igazánfejlett egy egészségügy van itt kérem ahol egy ilyen öreg harcosnak is van mit csinálni :DDD :DDD

Redmi Note 7

(#26) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Nekem is van egy p2 350mhz 96mb rammal .
Föként zenehalgatásra használom.

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#27) rene85 válasza Tim82 (#23) üzenetére


rene85
aktív tag

Jahamm. van ám!:D de van ISA slot is:D de a legfurább hogy agp is van benne, bár a ramoktól alig férne el oda egy kártya. Tegnap végre vettem csavarhúzókészletet, szét tudtam szedni. De a pc speakert nagyon lehúznám az alaplapról,akkorát pittyen minden bekapcsolásnál hogy csak na. Lehúztam egy kábelt már az alaplapról ami oda ment, de úgy néz ki, az nem az volt:D

elhoztam otthonról a dvd írót is, hogy kicseréljem a 2x-es cd írót. De a dvd írást asszem nem bírná, valami 450mhz az alsó határ ott, nem?

[Szerkesztve]

(#28) Flagstaff2


Flagstaff2
senior tag

Az asszonynak kerítettem egyí PIII/933-as Coppermine nemszeleronygos Compaq SFF gépet,alig foglal több helyet mint a rajta lévő 19''-os monitor talpa,kapott egy DVD írót,SuSE Linuxot,386M RAMot,meg az Intel i815.ös chipset integrált vezérlője helyett egy Matrox G400-as VGA kareszt,erről netezik,netrádiót hallgat, DVD-t néz a gyerekkel,meg ha kap egy TV karit akkor erről tud majd tévélni is. Linuxot meg azért kapott mert nincs kedvem havonta újrarakni a gépet ha valamit elállítgat mert épp olyanja van,vagy olyan helyre megy ahová nem kéne. :D Kicsit óvatlan user. Néha én is arról a gépről netezek ha épp nem műxik valami miatt a sajátom.

X2 4000+,AC Freezer64Pro,MSI K9N SLI-2F+HR-05 SLI,Sapphire X1950GT+AC Accelero S1,2x1024M Kingmax DDRII/800MHz,ASUS DRW-1814BLT

(#29) rene85 válasza Flagstaff2 (#28) üzenetére


rene85
aktív tag

Ahm. Nekem azt kéne kideríteni, hogy mi az az uccsó lap (illetve minden ami a gépbe kell) ami at-s szabványú. Mert ahogy itt írták (én nem tom) a furatok máshol vannak az at-s alaplapon. A 200mhz elég kevés, viszont pII-esből nagyon sokkal nagyobb nem volt, igaz? én nem tudom, még általános iskolás voltam akkor.D De mivel a pIII már nem ilyen klamaty-tokos mint a pII, így lapot is kéne cserélnem.... a vinyó, dvd író, 200w-os táp elég egyelőre.

(#30) Tim82 válasza rene85 (#27) üzenetére


Tim82
nagyúr

Attól függ, mennyire új az a DVD-író.

A most kaphatóaknál asszem, 1,2 GHz szokott lenni a minimum proci követelmény. (Mármint belső íróra gondolok... a külsőhöz meg USB 2.0 kell.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31) Tim82 válasza rene85 (#29) üzenetére


Tim82
nagyúr

PII: 200-450 MHz közötti órajelű procik voltak. PIII meg kb. 500-1300 MHz között...

Ja, és az AGP-slot ne lepjen meg, a PII-es alaplapoknál vezették be először. Ha pl. szerzel egy Voodoo 3Dfx Banshee-t (aminek 16 mega RAM-ja van és egyszerre hang/videókari), azzal hasítani fog! :DDD

(szerintem 2-3k-ért kapsz... az én említett PII-es gépemben is az van, még a Warcraft III-mal is elboldogult, 196 MB RAM-mal! csak 1-2 küldetés volt, ahol belassult... amúgy még élvezhető is volt a játékmenet :D )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32) rene85 válasza Tim82 (#30) üzenetére


rene85
aktív tag

2004-es.... de a 200mhz tuti kevés neki. wlan kártyán is gondolkodtam de gondolom ahhoz is kevés.... ilyen speckókat meg még nem találtam.

(#33) Yutani válasza rene85 (#29) üzenetére


Yutani
nagyúr

A PII procik 450 MHz-ig mentek el, ezt váltották a 450 MHz-től érkező PIII Katmai magos procik, amik 600 MHz-ig mentek el.

#tarcsad

(#34) rene85 válasza Yutani (#33) üzenetére


rene85
aktív tag

Sit. A dvd lejátszáshoz meg azért egy 450-es már minimum ajánlott.... hol lehet még ilyen lapokat meg procikat kapni? Most néztem, hogy egy htpc-t összerakni nem fáj ''sokba'', 3800-as x2, egy integrált vidkártyás lap, oszt kész. a halkítás viszont piszok drága lenne. Főleg ha otthonról idevándorolna a 6800gs-em is, amin szerintem már kb visít a venti ha meg van terhelve. De ebben nem vagyok súr.

(#35) Tim82 válasza rene85 (#34) üzenetére


Tim82
nagyúr

ja, csak a házad nem igazán alkalmas arra, h. HTPC-t - újabb alkatrészekből - építs bele. vagy legalábbis durván kell barkácsolnod. :) (egen, a HTPC-rovatból jutottam el idáig... :DDD)

a WLan viszont annyira nem hangzik rosszul. igaz, én abból indulok ki, h. pl. a laptopoknál a PCMCIA-s Wlan-kártya gyakorlatilag Pentium I-es laptopokon is működik, ha van annak PCMCIA-helye.

most nézegetek ASUS oldalon PCI-os kártyát (kíváncsi vagyok :) ), ott azt írják, bármilyen PCI-hellyel felszerelt PC-n működik... :DDD

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#36) Hequila válasza Tim82 (#31) üzenetére


Hequila
őstag

Rengeteg Socket 7-es alaplapon volt AGP slot...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#37) Tim82 válasza Hequila (#36) üzenetére


Tim82
nagyúr

emlékeim szerint azért, mert az AMD még egy darabig Socket 7-ben gondolkodott... :) (akkori PC Guru-s hardvertuning-rovat olvasós emlékeim szerint :DDD )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#38) Tim82 válasza Hequila (#36) üzenetére


Tim82
nagyúr

de simán tévedhetek is, régen volt már :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39) rene85 válasza Tim82 (#38) üzenetére


rene85
aktív tag

Hm.... Tehát kicserélni csak a procit nem tudom, ez már világos. wlan kártyára akkor van tipp? érdemes lenne beletenni? proci bírni fogja (nem tudom a dolog természetét, pl hogy a proci bontja-e ki a wpa/wep kódolt csomagokat)? Mert akkor sanszos hogy nem...

mod: egyébként a fedora core 7 telepítője egyből szöveges módban indult, de miután 15 percen keresztül checkelte a függőségeket, leállítottam, és inkább lefeküdtem.

[Szerkesztve]

(#40) Tim82 válasza rene85 (#39) üzenetére


Tim82
nagyúr

erre már tényleg nem tudok válaszolni, még sohasem próbáltam otthon (máshol sem :DDD ) Wlan-os hálózatot kiépíteni. :F

nincsen külön Wlan-os topik, ahol fel lehetne tenni ezt a kérdést? mert jogos...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#41) rene85


rene85
aktív tag

Na, mivel hatig dolgozom, feldobom ezt valami wlanos topikban is.

hopp, ez milyen egyszerre volt! :))

[Szerkesztve]

(#42) rene85 válasza rene85 (#41) üzenetére


rene85
aktív tag

Hopsza. mi az a pci 2.2???? fakk. ezek szerint most kereshetem meg a lapom típusát, meg hogy pci 2.2 foglalat van-e rajta. de szerintem persze sanszos hogy nem....

(#43) Lasker


Lasker
csendes tag

hmmm.

láttam, hogy pl. 486DX/33MHz usb kártyával, 1G hdd-vel, 800x600x16 bpp felbontással kiválóan alkalmas szakdolgozat megírására, excelezésre, előadások elkészítésére (pl. knoppix+openoffisz, m$offisz2ksokkompatibilis erőpont klón & writer :)) ). vagy freedos alatt WW, mario, othello futtatására :DD, továbbá minix{1,2,3} && régi bsd-k kipróbálására, hwtesztelésre, routernek, midiagynak.

desktopnak egy dualp2szervert használok, perpillanat még csak 1megás integrált VGA van benne, de ma megkínálom egy 4 megás vga-val is (1024x768x24bpp).

vagy kiválóan alkalmas a 486-os notebookom freedos alatt eljátszogatni a tanyán malacfürdetés után :DDD (malac az van a falban is. no azt nem fürdettem meg ;) )

(#44) Tim82 válasza rene85 (#42) üzenetére


Tim82
nagyúr

szerintem ne feltétlenül az ASUS cuccában gondolkodj.

találsz ''régebbi'' WLan PCI-kártyát is, pl. használtan, én pont azt nézegettem, hogy egy ''új'' kártyánál adnak-e meg minimálkonfigot.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45) Tim82


Tim82
nagyúr

jah, különben sztem ez passzol a gépedhez: [link]

van egy olyan érzésem, még nem vitték el... :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46) rene85 válasza Tim82 (#45) üzenetére


rene85
aktív tag

Szegedre menjek el egy usb kártyáért?:D többe kerül a vonatjegy.... :))

(#47) Tim82 válasza rene85 (#46) üzenetére


Tim82
nagyúr

hülyeség. postai úton, ajánlva, bélelt (buborékos :DDD) borítékban... ;)

de nézz körbe a Vaterán is. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#48) Tim82


Tim82
nagyúr

így szét fogom offolni a topikot.

sztem ha van újabb ötletem, írok privátot. :)


gondolkodom egy P III-as mini PC-n, mint médialejátszón (nem HTPC, csak mp3-tárolásra-zenehallgatásra, gyári DVD/AVI nézésre, szóval jóval kevesebb funkciót látna el, mint egy HTPC).

szerintetek egy Compaq IPAQ minigép (mint amilyeneket Jazzos fórumtárs árul/na, ha épp lenne készleten/), megfelelne erre a célra? tudom, be kell hozzá szereznem egy multibay I-es slim DVD-ROM-ot, de egyáltalán az integrált videós i815 chipset, ami az IPAQ-ban van, elboldogul-e vele?

a másik jelöltem a célra egy HP E-Vectra - lenne, ha nem úgy nézne ki, h. nem lehet állítani az integrált VGA-nak szánt memóriát...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49) rene85


rene85
aktív tag

gma900-as van a egy céges gépben, szoptam vele eleget, szerintem az is 810-es chipset, legalábbis linux alatt azt használja. alaplaptól függ, de lehet hogy letiltani sem lehet, ha esetleg egy pci-os, pci-e-s kártyát akarnál beletenni, csak 8mb-ra csökkenteni a memóriáját.... keress rá a lapra.

(#50) rene85


rene85
aktív tag

Tegnap este elindítottam a fedora core7 installt, minden szép és jó volt, kb 2 óra után viszont (nem voltam a szobában, nemtom mi történt) visszamentem, képernyő fekete, se billentyűre, se egérre nem reagált, újraindítottam, erre (még valahogy win98-ból megmaradt boot manager lehetett ) megkaptam hogy ''nincs operációs rendszer a gépen''.... már sejtem, hogy noacpi-vel kéne indítani az installt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.