Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domedee


domedee
senior tag

Hellóka!

A minap néztem az uncsitesómék gépét, a nyomtatót kellett volna feltelepíteni rá, csak neki nem volt win98 cd-jük. Közben kérdezték, hogy nem lehetne-e valamit javítani a gépen, addig is, amíg nem vesznek újat...

Ok, kikapcs, gépbe belenéz, ram kikap, hogy megnézzem, pontosan, mi van ráírva, berak, bekapcs, aztán a monitoron se kép, se hang. De ha vakon kikapcsolon a gépet, akkor az megy, szóval mi lehet a bibi?

Elszállt volna az alaplapi videókártya? Elég kellemetlen volt, ahogy álltak ott, nekem meg nem akar indulni a gép.

A gépról annyit tudom: Valami Xcel2000 chipset van rajta, legalábis ez van a hűtőbordán, ha jól emlékszem egy olyan 300 MHz körüli a proci, sajna nem emlékszem pontosan, én nincs elmentve32 MB 100 MHz SDRAM, S3Trio int., 1 PCI, 1ISA, a bill. csatiján kívül (ami a még a régi, nem ps2-s) minden a hátsó ''bővítő''helyekre van kivezetve.

Szóval ötlet valakinek?

A kábeleket már megmozgattam, de semmi. És az a furcsa, hogy csak a ramot néztem meg, de azon kívül semmit, és most R.I.P.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#2) biga válasza domedee (#1) üzenetére


biga
senior tag

Statikus áram? Na épp ezért illik legalább letestelni magad valahol, mielőtt gépbe nyúlsz. Persze régi gépeknél sosem lehet tudni. Láttam én már olyat, hogy egy egyébként jól menő gép egy sima porpisztollyal végzett portalanítás után többet sosem indult el..... Biztos a por tartotta össze :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#3) domedee válasza biga (#2) üzenetére


domedee
senior tag

Passz, nem tudom. De akkor is érdekes, hogy ha jól gondolom, akkor csak a vga ment ki. Lehet, hogy az lesz, mivel én rontottam el-vagy legalábbis nálam ment tropára, hogy veszek egy ''újat'', remélem nem, bár egy boltban éppen hirdetnek használt XCell 2000 MB + 300 Cel-t 5 pénzért.

de hátha lesz valakinek valami jobb ötlete.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#4) Intelligencs válasza domedee (#1) üzenetére

Sajnos ez gyakran megtörténik, ha régi gépet szedsz szét. Én is jártam már így, ezért sem szeretek ilyen régi gépet szerelni. Ha manapság kérnek például, hogy egy régi gépre kössek ADSL-t, megnézem, hogy milyen a cucc, és ha ősrégi (pl. Pentium 1-es), akkor nem vállalom. Fizikailag meg pláne nem nyúlok hozzá, javaslom a jövőben Neked is ezt a taktikát.

The Amiga, Born a Champion

(#5) domedee válasza Intelligencs (#4) üzenetére


domedee
senior tag

Csakhát most mondjam azt az uncsitesóméknak, hogy, nem nyúlok hozzá?

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#6) Intelligencs válasza domedee (#5) üzenetére

Nem, neki tényleg ne mondj nemet, ő viszont remélhetőleg el is hiszi, hogy nem Te tetted tönkre...

The Amiga, Born a Champion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.