Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Régi csatlakozók és jelölésük (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Szereztem egy szallagos magnót, hogy átvegyem a régi felvételeket CD-re (az 50-es évekből van a felvétel -> apám óvodás rajta :) ). Szóval a magnón van 3 DIN szerű csatlakozó (valami ''tuer''-nek hivja apám). Kör alakú, 5 tű megy bele. Az egyikhez oda van írva, hogy Mikro/Radio, a másikhoz egy hangszórójel meg hogy 4 ohm, a harmadiknál pedig egy hullámos egyenlőségjel (a matematikai körülbelül jel). Valahogy össze akarom kötni a géppel, de nem jön össze. A hullámvonalasat próbáltam bekötni a vonalbemenetre, de nem jött rajta jel a gép szerint (nem szólt), de lehet, hogy csak nem a megfelelő vezetékeket kötöttem be rajta (a magnó hangszóróján szólt a felvétel, ugyhogy maga a magnó jó elvileg). Valami ötlet, hogy mit és hogyan kössek?

Valami Grundig licence és ZK 140 van ráírva (hátha valaki ismeri ezt a magnót).

(#2) shankey


shankey
csendes tag

Nem lesz egyszerű. A lengyel ipar remeke, a ZK 140-es orsós magnó csak DIN 45500 szabvány szerinti be- és kimenetekkel rendelkezik, ezek nehezen hozhatók össze a line be- és kimenetekkel. Össze lehet éppen kötni egy tuchel dugót jack dugóval, és megy majd a jel is rajta, csak nem biztos, hogy megfelelő minőségben (zaj, kivezérlés, stb). A mikro/radio jelülésű aljzatot kell használnod, ott járkál a jel ki-be. Arra is figyelj, hogy a ZK 140 monó (ezen belül négysávos) magnó, úgy hogy elég 3 lábú (ki-be-föld) DIN csatlakozó. Ha szerencséd van, még össze is jöhet elfogadható minőségben.

(#3) Male válasza shankey (#2) üzenetére


Male
nagyúr

A mikro/radio csatlakozónak melyik három érintkezője kell az 5-ből? (csináltam egy kábelt, aminek az egyik vége passzol a mikro/radio-ba, a másik vége meg jack, csak azt nem tudom, hogy melyik láb mi).

(#4) biker válasza Male (#3) üzenetére


biker
nagyúr

ha 5lábú, akkor 1-2 - 4-5 a jelek, 3 a test.
hogy melyik a kimenet, nem tudom fejböl, de teszt, amelyik szól, az volt az.

DE a régi vonali jel szabvány szerint 775mV, ma pedig 100mV
kissé nagy lesz a jel a bemeneten...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5) Male válasza biker (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Tönkreteheti a hangkártyát (vagy valamit), vagy csak rossz lesz a hang?

(az 1-5-őt kötöttem be, azzal nem ment)

Az elosztása a csatlakozóknak ugyan az, mint a DIN41524-nél? (erről találtam leírást)

(#6) shankey válasza Male (#5) üzenetére


shankey
csendes tag

Küldtem egy táblicskát. Most jut eszembe, küldök egy másikat is. Jelezz, ha sikerült.

(#7) Male válasza biker (#4) üzenetére


Male
nagyúr

A CHIP 2002/09-es számának tesztje szerint a hangkártyámnak a max bemenőszint 2130 mV/9 dBu. Ez alapján menni fog?

(#8) biker válasza Male (#7) üzenetére


biker
nagyúr

menni fog, de esetleg torzíthat...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) shankey válasza Male (#7) üzenetére


shankey
csendes tag

Szerintem egyszerűbb lenne az életed, ha erősítőn keresztül próbálkoznál.

(#10) biker válasza Male (#5) üzenetére


biker
nagyúr

az 1-2 - 4-5 azt jelenti, hogy 1-5 ???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11) Male válasza biker (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Nem, az 1-5-öt még tegnap próbáltam.

(#12) biker válasza Male (#11) üzenetére


biker
nagyúr

ja, oké... :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) Male válasza shankey (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi a táblázatokat. Ezek alapján itt az ''5 sarkú árnyékolt kerel csatlakozó'' van (061104-es táblázat). Akkor mit hova kössek ezeke közül? (valahogy nem igazodok ki)

(#14) Male


Male
nagyúr

Akkor megpróbálom a 3-föld, 4-jobb, 5-bal megoldást (ami a 061103-as ábra alapján -> ami persze kicsit más alakú, de majd kiderül -> a 061104-es ábrán nem igazodok ki).

Majd később jelentkezek, hogy mire jutottam (21-22 ora körül).

(#15) shankey válasza Male (#13) üzenetére


shankey
csendes tag

Szembe fordulsz a dugó forrasztási oldalával. A csatlakozók kb. 8 órától indulva, az óramutató járásával megegyező irányban: 1-4-2-5-3. A 2 (fent, középen) az árnyékolás. Mivel csak felvenni akarsz, azt is monóban, elég, ha bekötöd az 3. csatlakozót (ezen meg a magnóból a kimenő jel). Ha nem jó, ne szidj, 20 éve nem forrasztottam. (Az első magnóm 1971-ben ZK 140 Unitra volt.)

(#16) Male válasza shankey (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Pont ilyen magnód volt?

Bekötöttem a 2-3-ra (2-es az árnyékolásra, 3-as a bal oldalra a jackdugónál). Semmi hang (pontosabban zaj volt, de hang nem).

Találtam egy 5 Pin DIN -> 2x RCA átalakítót, ezzel is próbálgattam, de semmi eredmény. Lehet, hogy nem is működik a magnónak ez a kimenete. (majd talán holnap szétkapom a magnót, hogy egyáltalán be van e kötve ez a csatlakozó)

Az a hullámos egyenlőségjellel jelölt csatlakozó mi lehet? (oda is bekötöttem, de ott sem működött). (kezd idegesíteni ez a relytéjes csatlakozó :)) )


Úgy néz ki, hogy marad az a felvétel, amit mikrofonnal csináltam (mikrofont beraktam a hangszóró elé) -> nem túl jó (a hangos részeknél csak zaj van), de a semminél jobb. Túl sokat meg nem vacakolhatok, mert a szalag kezd szétmeni (néhol már apró lyukak vannak rajta, egy helyen meg el is szakadt, és betekert egy pár métert a magnó, mire észrevettem)

(#17) shankey válasza Male (#16) üzenetére


shankey
csendes tag

Hajszálpontosan ilyen. Borzasztó megbízhatatlan volt (ezzel együtt azóta sem örültem annyira semminek), állandó kontakthibák, szóval lehet, hogy tényleg ez lesz a baj.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Régi csatlakozók és jelölésük (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.